Ważna informacja News: Podróż do Japonii cz. II Przylot i nasz ...

Polecamy

Forum > Hydepark
Temat: Test Polityczny
Dodane: 13.11.2017 21:40 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6325
Dystrybucjonizm teokratyczny nie oznacza teo-komunizmu.
Teokratyczny dystrybucjonizm... dystrybucjonizm w ogóle, jest systemem bardzo pro-obywatelskim, bo jego głównym filarem jest drobna własność prywatna i rozwój małych działalności gospodarczych. Jeżeli ten miałby zabarwienie teokratyczne, to domyślam się, że w takim systemie politycznym Kościół stanowiłby siłę polityczną, jako organizator wspólnoty narodu czy po prostu społeczeństwa, które łączyła by jedna wiara i jej zasady jako powszechnie przyjęte i obowiązujące. Jeśliby odrzucić podsuwane przez wyobraźnię obrazy księży lubieżników i obżartuchów, a skłonić się raczej ku takich wzorcach jak dajmy na to mnisi z Salamanki, mógłby to być całkiem skuteczny i przyjazny system sprawowania władzy.
Nie sądzę, by chodziło tutaj o teokrację w sensie ścisłym, w której najwyższy hierarcha kościelny jest równocześnie władcą niepodzielnym.
Btw, Zakon Krzyżacki nigdy nie był teokracją, lol.

-
Dodane: 13.11.2017 22:19 - Edytowane przez Morex /
Morex - Profil - user - 20% - 302
iglo13 napisał/a:
Morex napisał/a:
Ja jestem Zachowawczą konserwą :) Ogólnie to jestem wolnorynkowcem i patriotą, a reszta jest na prawie równych poziomach

patriota nie koniecznie musi być konserwatystą. Razi mnie to od paru lat ze patriotyzm nagle stał sie cechą pogladów politycznych

Piszę podsumowanie tego co wyszło mi w teście, a nie to co jest faktem (chociaż większość się zgadza). Reasumując w teście wyszły mi poglądy "zachowawczy konserwatyzm", a na dwóch pierwszych osiach kolejno wolnorynkowiec i patriota.

Z samym stwierdzeniem o patriotyzmie się zgodzę, bo obecnie mi też przeszkadza dorabianie ideologii do stwierdzenia patriotyzm i zawłaszczanie go przez niektóre partie i stowarzyszenia.

Btw, Zakon Krzyżacki nigdy nie był teokracją, lol.

Monarchia, chyba lepiej pasuje. Chociaż mocno ograniczona przez kapitułe i konwenty

-
Dodane: 14.11.2017 05:29 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 90% - 4964
#kordos
Łoo, to wydaje się że jest to piękny ustrój [serce] [placze]
Dzięki za wyjaśnienie, a z tym Zakonem Krzyżackim jako teokracją, to napisałem CHYBA :p bo nie byłem pewien czy faktycznie.
Tak czy inaczej, dzięki.

Btw: A ja jestem lekkim socjalistą [zly]

Ok pogrzebałem trochę i znalazłem tylko to jeśli chodzi o dawne teokracje :p

Państwa teokratyczne (w których władca był uznawany za boga):

Starożytny Egipt – faraon uznawany był za inkarnację boga Horusa
Imperium Rzymskie – cesarz uznwany był za „boskiego Augusta”, jako pierwszy ten tytuł otrzymał od Senatu Juliusz Cezar
Imperium Khmerów (Kambodża) – królowie byli uważani za bogów
Jawa – władcy od VI do XVI wieku oraz Majapahit
Chiny od III do 1911 władcy Chin (cesarze) uznawani byli za „Synów Niebios”.
Japonia – cesarze Japonii uznawali byli za bogów, potomków bogini Amaterasu. Cesarz Hirohito po II wojnie światowej wyrzekł się boskiej godności.
Nepal – król uznawany był za żywego boga, wcielenie Wisznu. W 2008 r. na mocy „wyroku ludu” król Gyanendra przestał być uznawany za boga[3].

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 14.11.2017 11:22 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6325
To o panstwach teokratycznych z Wikipedii jest o kant dupy potluc. Sam fakt, że władca jest utorzsamiany z wyslannikiem boga/bogiem nie czyni teokracji (najlepszy przyklad Japonia za czasów shogunatu, kiedy rola cesarza była symboliczna, albo Chiny, gdzie da facto rządziła biurokracja).

-
Dodane: 14.11.2017 12:15 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 90% - 4964
#kordos
To o panstwach teokratycznych z Wikipedii jest o kant dupy potluc.

Fakt.

Ale nic innego nie znalazłem :(
Wszędzie tylko że teokracja to islam... [wot] [umarl] ale to oczywiście g... prawda.
Cóż, a Watykan?

-
Dodane: 14.11.2017 12:17 - Edytowane przez Alfaro /
Alfaro - Profil - user - 20% - 252
A mnie zastanawia dlaczego zawsze prawdziwi patrioci nazywani są prawakami, jakby taki koniecznie musiał być religijny. Ja np uważam, że każda religia to zezwierzęcenie, co z kolei nie czyni mnie lewakiem, bo tymi kolaborantami to bym w piecu palił.

Najlepszy system to na pewno nie obecna światowa koszerna demokracja. Parlament powinno się rozwiązać, a rząd powinien realizować zadania na podstawie ustaw pisanych przez ekspertów. Eksperci powinni być zatrudniani po ciężkich egzaminach teoretycznych i badaniach psychiatrycznych, a nie na podstawie wyborów i głosowań jak obecnie gdzie 1000 debili głosuje na jednego debila i taki debil pisze potem bublowate ustawy.

Obowiązkowo pozbawił bym też prawa głosu odsiadujących wyroki, niepłacących podatki, posiadających podwójne obywatelstwa i osobom leczącym się psychiatrycznie. Prawa głosu nie powinni mieć także osoby duchowe jako agenci innego państwa.

"We are the Borg, resistance is futile"
-
Dodane: 14.11.2017 12:57 /
#Alfaro według mnie gadasz trzy po trzy...

1) Co do religii, to cóż wszędzie są fanatycy, ale raczej wątpie że jakieś 45%-50% społeczeństwa Polski było "zezwierzęcone", bo tyle jest chyba osób wierzących i praktykujących. Moim zdaniem głupie porównanie, nie wiadomo do czego się odnoszące (skąd to zezwierzęcenie?)

2) Każdy system ma wady. Twój "utopijny" świat i jego porządek jest niestety mocno naciągany. Tutaj tylko kilka argumentów na szybko:
- Kim byliby eksperci, którzy pisaliby pierwsze testy i kto by je sprawdzał? Mega eksperci? Komisja ekspertów od badania ekspertów? Na pewno nie byłoby "ustawek" i obsadzania stołków :)
- Na jakiej zasadzie te testy miały by wyłonić odpowiednich kandydatów? Test byłby z czego? Z historii? Z całek? Z psychologii tłumu? z aktorstwa?
- Ile departamentów eksperckich chciałbyś stworzyć?
- Jak odwoływałbyś tych ekspertów?

3) Za niepłacenie alimentów lub samoobronę też można iść do więzienia na kilka lat. Takie osoby też byś pozbawił głosu? Zresztą po co prawo głosu w kraju "eksperckim", gdzie nie miałbyś prawa głosu, a 1000 ludzi jest wybieranych przez jakąś radę, czy kogoś tam po napisaniu testu?

4) Z tymi duchownymi to dowaliłeś do pieca xD Niedługo za samo bycie wierzącym będzie można dostać 20 lat. Śmierdzi mi to trochę mocnym PRLem. Podobne retoryka i myślenie.

-
Dodane: 14.11.2017 13:44 - Edytowane przez Alfaro /
Morex napisał/a:
#Alfaro
2) Każdy system ma wady. Twój "utopijny" świat i jego porządek jest niestety mocno naciągany. Tutaj tylko kilka argumentów na szybko:
- Kim byliby eksperci, którzy pisaliby pierwsze testy i kto by je sprawdzał? Mega eksperci? Komisja ekspertów od badania ekspertów? Na pewno nie byłoby "ustawek" i obsadzania stołków :)
- Na jakiej zasadzie te testy miały by wyłonić odpowiednich kandydatów? Test byłby z czego? Z historii? Z całek? Z psychologii tłumu? z aktorstwa?
- Ile departamentów eksperckich chciałbyś stworzyć?
- Jak odwoływałbyś tych ekspertów?

Jaki masz problem ze zrozumieniem tego, że tacy eksperci byli by wyłaniania na drodze tematycznych egzaminów. Kandydat chcący tworzyć ustawy z dziedziny ekonomii musiał by mieć olbrzymie doświadczenie i wiedzę w tej materii. Osoba odpowiednio wykształcona i mająca autorytet swojego środowiska. Uważasz, że obecnie lepiej jak ktoś szczeka do kamery i potem takie Begery i inne Misiewicze tworzą polskie prawo i mieszają w polskiej polityce robiąc istny burdel?
Masz też problem z ilością departamentów? Usiądź i wyliczaj na paluszkach: ekonomia, szkolnictwo, energetyka, ochrona środowiska, ..., itp., etc.

Jeśli ktoś nie płaci alimentów jako osoba aspołeczna to jak najbardziej nie powinien mieć przywilejów wyborczych. Poza tym w moim systemie głosowania były by zbędne. Bardziej nastawiał bym się na liczne referenda w sprawach istotnych dla państwa. Eksperci przedstawiają swoje pomysły, naród wybiera. Takie referenda sprawdzają się np. w Szwajcarii.

Co do zezwierzęcenia ludzkości przez religie to nie uważam, żeby osoba wysoce wykształcona, a łykająca wafelki (wyczarowane ludzie ciało) i wyjąca modły pod niebiosa jak koczkodan, była zdrowa na umyśle. Uwstecznianie ludzkości przez religie widać na przykładzie europejskiego średniowiecza. Obecnie mamy islam, który z ludzkim rozumem raczej niewiele ma wspólnego. Cofa tą ideologię o stulecia jak nie więcej. Już samo stwierdzenie, że na mężczyznę po śmierci czeka burdel pełen niebiańskich prostytutek godne jest psychiatryka.

-
Dodane: 14.11.2017 14:49 /
Alfaro napisał/a:
Uważasz, że obecnie lepiej jak ktoś szczeka do kamery i potem takie Begery i inne Misiewicze tworzą polskie prawo i mieszają w polskiej polityce robiąc istny burdel?
Masz też problem z ilością departamentów? Usiądź i wyliczaj na paluszkach: ekonomia, szkolnictwo, energetyka, ochrona środowiska, ..., itp., etc.

Nigdzie nie napisałem, że obecnie jest lepiej. Napisałem jasno, że każdy ustrój ma wady i zalety i napisałem tylko o części moich wątpliwości, co do Twojego pomysłu, nic więcej. Dalej uważam, że taki sposób wyłaniania ekspertów byłby mocno naciągany i obsadzany swoimi ludźmi z "intelektualnych elit".

Alfaro napisał/a:
Jeśli ktoś nie płaci alimentów jako osoba aspołeczna to jak najbardziej nie powinien mieć przywilejów wyborczych. Poza tym w moim systemie głosowania były by zbędne. Bardziej nastawiał bym się na liczne referenda w sprawach istotnych dla państwa. Eksperci przedstawiają swoje pomysły, naród wybiera. Takie referenda sprawdzają się np. w Szwajcarii.

Trochę sobie przeczysz. Skoro eksperci są tacy mądrzy, to po co mają się słuchać głupiego plebsu i robić sobie kontrargumenty w postaci referendów i wyborów? Abstrachuje tutaj również, że istnieje wiele szkół i wielu ekspertów z jednej dziedziny, często nie zgadza się ze sobą w wielu błahych sprawach (chociażby prawnicy, czy właśnie w/w ekonomiści).
Alimenciarzy podałem jako przykład, można go zastąpić innym np. wcześniej wymieniona osoba, która siedzi w pudle bo uderzyła złodzieja w swoim domu i go trwale okaleczyła. Dużo jest takich przypadków. Niestety nic nie jest tylko biało-czarne. Jest też dużo odcieni szarości w życiu.

Alfaro napisał/a:
Co do zezwierzęcenia ludzkości przez religie to nie uważam, żeby osoba wysoce wykształcona, a łykająca wafelki (wyczarowane ludzie ciało) i wyjąca modły pod niebiosa jak koczkodan, była zdrowa na umyśle. Uwstecznianie ludzkości przez religie widać na przykładzie europejskiego średniowiecza. Obecnie mamy islam, który z ludzkim rozumem raczej niewiele ma wspólnego. Cofa tą ideologię o stulecia wstecz. Już samo stwierdzenie, że na mężczyznę po śmierci czeka burdel pełen niebiańskich prostytutek godne jest psychiatryka.

Ja jestem osobą wysoce wykształconą w kierunku inżynierskim, wierzącą i praktykującą. Może zdrowy na umyśle nie jestem, chociaż nigdy z takim stwierdzeniem się nie spotkałem, ale uważam że to ludzie myślący twoim tokiem mają ze sobą jakiś problem. Cóż różne spojrzenia na świat, różne poglądy. Z Islamem się zgodzę akurat :)

-
Dodane: 14.11.2017 15:14 /
owerfull - Profil - user - 40% - 742
Religia pokoju batem na łże-liberałów i ratunkiem dla tych którzy przegrali z budowniczymi świątyni rozumu. W ogrodach szczęśliwości razem z hurysami wieczność nudną nie będzie. Niech mnie cofną choćby i sto lat wstecz, ni mniej ni więcej kiedy na polach bitew przelewano krew, nie mówiono jakoby pochodzenie przypadkiem jest ... stulecia będą błogosławieństwem dla mnie ...

-
Dodane: 14.11.2017 15:32 - Edytowane przez Alfaro /
Morex napisał/a:
Alfaro napisał/a:

Trochę sobie przeczysz. Skoro eksperci są tacy mądrzy, to po co mają się słuchać głupiego plebsu i robić sobie kontrargumenty w postaci referendów i wyborów?

W myśl zasady, rządzi naród. Eksperci są tylko od fachowego przedstawienia problemu ze wskazaniem za i przeciw wedle ich dużego doświadczenia i wiedzy w danej tematyce. Jednak to naród ostatecznie wybiera czy dana ustawa, w takiej czy innej formie zostanie zaakceptowana. Można wcześniej wydrukować broszurki, wytłumaczyć ludziom co i jak, a potem referendum. Zaraz pewnie rzucisz się ile to by miało kosztować. Otóż bardzo niewiele biorąc pod uwagę ile miliardów płacimy za buble ustawowe gnębiące obecnie społeczeństwo.

Co do drugiego przykładu ze złodziejem, którego okaleczyłem we własnym domu to chyba przespałeś najnowszą ustawę "Mój dom, moja forteca". Skoro jednak ktoś poszedł siedzieć bo prawo pisały Begero-Misiewicze, to właśnie po to taki ustrój, który ja proponuję rozwiązywał by takie problemy.

-
Dodane: 14.11.2017 15:48 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1256
Słowniki podają, że teokracja to rządy kapłanów. Więc raczej wątpię by w teokracji kościół np. katolicki został sprowadzony do roli jednej z sił politycznych. W takim ustroju pełnia władzy należałaby tylko do niego i nie musiałby on się nią dzielić ze świeckimi politykami. Szczerzę wątpię w wolność wyznania w takim państwie, pole do nadużyć jest nawet większe niż w przypadku demokracji, porównywalne z dyktaturą.
Nie sądzę, by chodziło tutaj o teokrację w sensie ścisłym
Jeśli przyjmiemy, że teokracja jest dopasowana do poglądów Bartka, to raczej mamy do czynienia z bardzo ścisłą teokracją. :d

-
Dodane: 14.11.2017 16:11 - Edytowane przez Morex /
Nie, nie przespałem, ale ustawa weszła w życie chyba w połowie/końcówce października, a ja piszę o jednym z wielu WYSTĘPUJĄCYCH przykładów, a ty uporczywie każdy byś negował co nie jest tematem sporu według mnie :p

"Rządzi naród" - Demokracja - po co mi eksperci skoro zapewne każdy z nich będzie miał inne zdanie na dany temat i tak naprawdę żadnej realnej władzy... Ok, fajnie jest posłuchać mądrych osób obeznanych z tematem, ale nie widzę głosowania nad każdą rzeczą i ustawą w formie referendów po ustaleniu 600 pytań/ustaw przez 1000 osób. Tym bardziej, że uważasz, tutaj zacytuje:

" 1000 debili głosuje na jednego debila i taki debil pisze potem bublowate ustawy."
i
Najlepszy system to na pewno nie obecna światowa koszerna demokracja.

i nagle chcesz władzy ludu, przepraszam "debili". Trochę mieszasz:/
Z kosztami bym nie przesadzał i bym się nie rzucał. Podatki są moje, a sam bardzo lubię referenda, tutaj rodzi się pytanie o ilość pytań w każdym referendum i frekwencję :)

Również nie znoszę bubli ustawowych, kolejnych podwyżek podatków i ustaw przeszkadzających małym przedsiębiorcom (a jest ich dużo). Niestety w TVN, TVP i innych źródłach pojawia się wielu "ekspertów" z każdej dziedziny (z dużym uznaniem wśród części środowiska), a każdy z nich ma swoje poglądy, nauczania i czasami jakiś interes, w tym aby jego ekspertyzy wyglądały tak a nie inaczej.

Ja jestem rozumnym człowiekiem i sam wybieram swoje poglądy, a nie idę ślepo w czyjeś ekspertyzy. Oczywiście czyjeś zdanie może mi "pomóc" ale nie chciałbym rządów Oligarchii, a na takie masz zakusy. Sorki not maj tajp.

-
Dodane: 14.11.2017 16:15 /
iglo13 - Profil - user - 40% - 734
Stenbar napisał/a:

Na które pytania zwróciliście najwięcej uwagi? Powiedzcie co zaznaczaliście, będzie ciekawsza dyskusja. [szeroki]

nie zacytuje dokładnie, ale było pytanie czy warto pielegnować tradycje, niezależnie od tego jaka jest. No to sie nie zgodziłem, nie warto przekazywać następnym pokoleniom czegoś ułomnego. W sumie to było jedyne pytanie które rzuciło mi sie bardziej w oczy, od razu pomyslałem ze moze wzbudzać lekkie kontrowersje

-
Dodane: 14.11.2017 16:42 - Edytowane przez Alfaro /
#Morex
O czym ty piszesz?!
Ja chcę władzy eksperckiej rządzącej nie z wyboru narodu, lecz po ciężkich egzaminach, z ogromem wiedzy i z dużym doświadczeniem w danym temacie. Taka rada ekspertów pisała by profesjonalne ustawy, które zatwierdzał by referendalnie naród po solidnej debacie medialnej. Człowieku, kompletnie przeinaczasz moje wypowiedzi, robisz sobie szopkę. Obecnie "1000 debili wybiera 1 debila, który psuje ustawy", co to ma do mojego systemu? Natomiast profesjonalnie pisane ustawy po referendalnej debacie były by z woli narodu zatwierdzane lub odrzucane w zależności od tego jakim kursem ma podążać państwo okiem większości. Przykładowo, jeśli referendalnie społeczeństwo opowie się za pełną laickością to eksperci takie ustawy napiszą i nie będą mogli podeprzeć się żadnymi klauzulami sumienia czy przekonaniami, co regulowały by przepisy pracy ekspertów. Tymczasem mamy rządy demokratycznie wybieranych debili i jeden wieli lobbing. W systemie ekspercko-referendalnym pomijamy debili w tworzeniu ustaw i nie ma lobbingu co gwarantują z kolei referenda.

-
Dodane: 14.11.2017 16:47 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1256
#iglo13 też uważam, że pielęgnować należy dobre tradycje a tych złych się pozbywać, tak doradza mi rozsądek, zapewne większość z nas wybrała podobnie.

Było też pytanie o to czy należy podejmować decyzje z myślą o przyszłych pokoleniach, które będą zamieszkiwać nasz kraj czy całą planetę. Najważniejsze jest tu i teraz, ale nie możemy być samolubni i należy pamiętać o długoterminowych konsekwencjach.
Ciekawe czy ktoś zaznaczył w tym pytaniu odpowiedź zdecydowanie nie. Przyznać się egoiści! :p

-
Dodane: 14.11.2017 19:59 /
Miał być długi post odnośnie #Alfaro ale w sumie nie wiem kogo bym przekonywał i do czego :p Ja idę żyć w swoim katolickim państwie i będę "wył jak koczkodan w kościele" i jadł chlebek co niedziela, a Ty żyj w swoim utopijnym państwie ekspercko-oligarchicznym :p

P.S. Lobbing istnieje od zawsze i zawsze będzie istniał. Ewentualni eksperci będą na niego narażeni tak samo jak obecni politycy.

Notabene, każdy rząd ma zespoły eksperckie w kilkunastu/kilkudziesięciu dziedzinach i one też biorą udział w tworzeniu ustaw.

-
Dodane: 14.11.2017 21:43 - Edytowane przez Alfaro /
#Morex
Ty serio czytasz uważnie to co piszę? Pisałem o systemie ekspercko-referendalny, a nie ekspercko-oligarchicznym. O jakim ty lobbingu piszesz? W moim systemie ustawy zatwierdzane są referendalnie przez naród więc żaden lobbing tu nie przejdzie. Za to obecnie lobbyści to połowa spacerujących po budynkach sejmu.

PS. Łykając ten wafelek w najbliższą niedzielę pomyśl o tym koczkodanie i czy napewno nie jest ci trochę głupio. Zbliżając się gęsiego do tego nekromanty przeinaczającego wafelki w ludzkie ciało i wino w krew pomyśl o moich słowach. A jeśli ci się nie podobają to sorki za trafne nekromanckie porównania. Czasami prawda musi boleć, a terapie szokowe uratowały już niejeden światły umysł.

-
Dodane: 14.11.2017 22:05 /
To Ty nie czytasz tego co ja piszę :) To jest właśnie ten problem, że to jest "twój" system utopijny stworzony w Twojej głowie, który nie ma szansy bytu :)

Mieszanie odczuć religijnych i przekonań jest troche słabe. Nie wiem już za bardzo do czego się odnosisz i chyba tylko szukasz niepotrzebnej kłótni nawiązując do czyichś przekonań. Za pierwszym razem może to i było śmieszne, za drugim został tylko niesmak. Na tym kończę rozmowę, bo straciła dla mnie całkowicie sens. Nie pozdrawiam :)

-
Dodane: 14.11.2017 23:20 - Edytowane przez Tomo1989 /
Tomo1989 - Profil - user - 10% - 152
http://8values.m4...9.2&s=54.6
Wyniki mnie nie zaskoczyły, bo zawsze uważałem się za osobę o centralnym spojrzeniu. W wielu kwestiach jestem skrajny, co w ostatecznym rachunku prowadzi do centrum xD

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy