Ważna informacja News: Świąteczny Konkurs 2017

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 116 - Opinie
Dodane: 19.11.2017 22:59 /
Sined92 - Profil - user - 10% - 103
iglo13 napisał/a:
Nie wiem gdzie to napisać, myśle ze tutaj bedzie ok. Aktorka głosowa Bulmy zmarła w ostatnich dniach. I teraz pojawia sie pytanie. Dadzą inną aktorke(jak na to zareaguje fanbase?) czy uśmiercą Bulme? Coś mi sie wydaje ze Vegeta gdy wróci z turnieju otrzyma swój arc zemsty czy coś w tym stylu. W każdym razie RIP

Przepraszam Was bardzo, ale w jakim wy świecie żyjecie? Myślicie, że główna damska postać anime będzie uśmiercona bo aktorka głosowa odeszła? Że łatwiej zmienić fabułę niż znaleźć drugą aktorkę? I co zniknie? Zero retrospekcji? Ja osobiście nawet nie kojarzę głosu Bulmy poza tym, że jest. W gruncie rzeczy kojarzę tylko oryginalnego Goku.

Nie żartujcie sobie. Znajdą kogoś podobnego i koniec tematu. I tak jest minimalizowana w DBS ostatnio, sama jest ikoną DB i prędzej przestali by rysować całe anime niż wymyślali takie zabiegi jak uśmiercanie postaci.

-
Dodane: 19.11.2017 23:12 /
Siwas - Profil - user - 50% - 1094
Sined92 napisał/a:
iglo13 napisał/a:
Nie wiem gdzie to napisać, myśle ze tutaj bedzie ok. Aktorka głosowa Bulmy zmarła w ostatnich dniach. I teraz pojawia sie pytanie. Dadzą inną aktorke(jak na to zareaguje fanbase?) czy uśmiercą Bulme? Coś mi sie wydaje ze Vegeta gdy wróci z turnieju otrzyma swój arc zemsty czy coś w tym stylu. W każdym razie RIP

Przepraszam Was bardzo, ale w jakim wy świecie żyjecie? Myślicie, że główna damska postać anime będzie uśmiercona bo aktorka głosowa odeszła? Że łatwiej zmienić fabułę niż znaleźć drugą aktorkę? I co zniknie? Zero retrospekcji? Ja osobiście nawet nie kojarzę głosu Bulmy poza tym, że jest. W gruncie rzeczy kojarzę tylko oryginalnego Goku.

Nie żartujcie sobie. Znajdą kogoś podobnego i koniec tematu. I tak jest minimalizowana w DBS ostatnio, sama jest ikoną DB i prędzej przestali by rysować całe anime niż wymyślali takie zabiegi jak uśmiercanie postaci.

Trochę ciężko sobie wyobrazić uśmiercenie Bulmy w świecie ze smoczymy kulami :d

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 19.11.2017 23:14 /
wlosek17 - Profil - user - 30% - 425
Apropo Vegety, ja to mam wrażenie, że w DB super on ciutkę zluzował. Niedużo oczywiście ale trochę. W DBZ pokazywał, że jemu nie zależało zbytnio na niczym innym niż pokonanie przeciwnika i nic poza tym. Tutaj na turnieju mam wrażenie że jest nieco mniej spięty, no może się mylę.
A co do smaczków co rusz i tak co odcinki ludzie tutaj wymyślają różne teorie, zdarzały się trafne ale traktuje je nadal jako ciekawostki forumowiczów.

-
Dodane: 20.11.2017 00:22 - Edytowane przez breakingmirai /
breakingmirai - Profil - user - 10% - 206
Mam mieszane odczucia co do odcinka. Son Goku i jego wygibasy były naprawdę fajne i podobały mi się. Ultra Instinct jest naprawdę ciekawy i przede wszystkim jego wygląd nie jest tak leniwy jak wygląd SSJBlue.

Goście z ławki rezerwowych, czyli Toppo i Vegeta, chyba nigdy nie kończą swojej walki. Szkoda, bo chętnie zobaczyłbym jak ogromne czoło dostaje baty od wąsatego piwnego mięśnia.

Jak już pisałem, odczucia mam mieszane. Niby wszystko spoko, fajnie, ale ta Kefla była tak irytująca... Tak bardzo irytująca! Kiedy w końcu wypadła to cieszyłem się jak nigdy podczas oglądania DBS. Odetchnąłem z ulgą, że ten chodzący asspull w końcu wypadł z areny.
Głupie moim zdaniem były też teksty Piccolo związane z mocą Kefli. Rozumiem, że jako fuzja powinna być mocna, ale nie aż tak. Nie wiem, może tylko ja mam z tym problem, ale na serio, rażące to jest tak samo jak krzywe buźki retellingu RoFa.

Kadr ukazujący arenę i sięgające nieba aury Saiyan był ładny, ale jednocześnie głupi. Pokazał jak malutka jest ta arena, kiedy poprzednie odcinki pokazywały jaka to ona nie jest wielka (a dokładniej to chodzi mi o to, że jak zaczynali turniej, to dookoła praktycznie nikogo nie było, kiedy pokazywano walkę dwóch postaci - no, były wybuchu w tle... nic więcej).

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać teoria, że Piccolo dokona fuzji z Nameczaninami z 6 Wszechświata (lub przynajmniej z jednym z nich - tym który wygląda jak Piccolo), żeby dać szansę na dłuższe przetrwanie u6. To może wyjść też bezpośrednio od Champy i Beerusa. Byłoby ciekawie, bo wtedy znaczyłoby, że Piccolo byłby zawodnikiem dwóch Wszechświatów, co teoretycznie splotłoby u7 i u6 na turnieju.
Nawet jeśli byłoby to wbrew zasadom, to Zenki cieszyłyby się, więc byłoby okej, a ich satysfakcja to przecież główny powód tego turnieju. Zasady nie mają znaczenia, kiedy te dwa małe gnojki są zadowolone.
Poza tym, Champa to typ gościa, który w akcie desperacji sięgnąłby po dosłownie każdy ratunek. No, a Piccolo przydałby się power up.
Pewnie i tak się to nie wydarzy, bo to zbyt ambitne i zbyt ryzykowne jak na DBSuper, które nigdy nie wychodzi ze swojej "strefy bezpieczeństwa", a Piccolo nie ma na imię Caulifla lub Kale, żeby z tyłka dostać nową moc. :d

Następny odcinek zapowiada się koszmarnie. Z jednej strony plus, bo więcej #17 i #18, ale z drugiej minus, bo znów Ribrianne i jej koleżanka. Wyczuwam spamowanie miłością i wymiotowanie tęczą.

-
Dodane: 20.11.2017 00:23 /
elcin - Profil - user - 0% - 8
Mam wrażenie, że skończy się na jakimś Goku Ultra Instinct Super Sayian (to by było UISSJ...)
Bo teraz (wiem, było wytłumaczone ale...) to wygląda tak jakby obrona była perfect bo ciało to robi "samo" i "intuicyjnie" a atakom brakuje powera. No to wejdę na wyższy level i choć ataki nadal nie będą intuicyjne to będą super mocne. Jest to wbrew wszelkiej logice (bo Goku jest wyczerpany) ale to Super więc no problem.

Jeśli ten ewentualny UISSJ wyglądałby tak dobrze jak "podstawka" to nie mam nic przeciwko :d

-
Dodane: 20.11.2017 02:26 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 702
Śmieszne jest to jak ukazana została fuzja dziewczynek, jak się to ogląda to wrażenie jest: Kefla>>>>>Vegetto Blue(Anime). Gdyby w anime Vegetto tak kosił Zamasu jak w mandze, to ta siła fuzji Saiyanek miałaby więcej sensu, a przede wszystkim fuzja blue, nie wyglądałby tak słabo.

No i wygląda na to, że Piccolo nic na turnieju nie zrobił, i raczej nie zrobi, nameczanie z U6 muszą kogoś wyrzucić zanim odpadną, a napewno nie padnie na Gohana :)

Spoiler
-
Dodane: 20.11.2017 05:59 /
Dragon1456 - Profil - user - 0% - 23
I znow ten debilny podklad w ogole nie pasujacy do db...co za kretyn to podrzucil...Kefla SSJ2 dostala wiekszego powera od Vegetto Blue od potara...walka spoko ale z reszta troche ich ponioslo...

Boli Cię głowa?Weź aspirynę!
-
Dodane: 20.11.2017 06:11 /
MagicBall - Profil - user - 0% - 20
Karotte napisał/a:
ODcine kbyl naprawde fajny, jakby takie tylko byly, to by bylo cos. Bardzo lubie muzyke przy nowym trybie goku, oraz tennowhy tryb goku. Najfajniejsza scena był unik ostatniego ataku kafly , troche to mi przypominalo naruto z rasenganem :d . W walce goku vs dziewczyny wrescie w tym i poprzednim odcinku (jak byl na trbie red) pojawily sie fajne pomysly na walke. Szkoda, ze zdarza im sie to tak rzadko. Pomijajac poczatek ddadada, to cala walka z dziewczynami w anime zostala fajnie przedstawiona

Btw. Kuririn i Genialny zolw mnie denerwuja, oni sie w ogole nie powinni wypowiadac o trybie goku. Udaja, ze sa jakimis eskpertami, a przy goku wygladaja jak herkules :d przy nich.

Magic
Zastanawiające jest to jak taki żółwik, turirin czy ten są w stanie zobaczyć szybkość ruchów Goku na UI. Przecież oni powinni nawet nie zauważyć szybkości poruszania się w walce SSJ na pełnej mocy. Cała ta trójka zachowuje się na trybunach jak Szpak, Szron i Babiarz :)

-
Dodane: 20.11.2017 06:13 /
DuchVegety - Profil - user - 0% - 15
Walka krytyków z obrońcami.
1. Hasło oczekujesz logiki od bajki? Tak oczekuję, to że coś jest bajką nie sprawia że może być głupie, oczekuję logiki która bywa w universum Dragon Ball, a nie w świecie rzeczywistym.

2. Stwierdzenie iż animacja i odcinki ze strony technicznej są gorsze bo mają mniej czasu na jej realizację jest totalną głupotą, to nikogo nie obchodzi, jeśli mieliby tydzień to wydaliby rysunki z painta? Zamawiając hamburgera i dostając go bez mięsa, zadowolimy się wytłumaczeniem że facet nie miał czasu go usmażyć? Powiecie wtedy, aha no okey skoro nie miałeś czasu...

3. Odcinek bardzo dobry, ale bez względu na to jaki byłby to i tak maksymalna ocena to 8/10, poziomy mocy są tak dziwne że obniżają ocene każdego odcinka. Uwagę zwraca szał wręcz obłęd Kefury, wspaniale pokazane, lepiej niż u Brolego.

4. Jiren jest bardzo dobrą postacią i wręcz przeciwnie jest bardzo logiczny i ma dobrze zbudowany charakter, jest to koleś najsilniejszy w swoim universum nie ma do niego podejścia bóg zniszczenia, przez co jest arogancki, nie walczy z byle kim bo nie są go godni, pokonuje Goku bo to on jest jednym z najsilniejszych wojowników na ringu, pokazuje w ten sposób swoją siłę, pokonuję najsilniejszą technikę najsilniejszego przeciwnika, następnie wywala Hita, prawdopodobnie jedną z niewielu postaci które miałyby jakiekolwiek szanse, następnie udaję sie na medytacje, nie ma już nikogo wartościowego, zostawia sprawę TOPPO który jest pretendentem na Boga zniszeczenia jego moc jest ogromna, sam zaczyna medytację, odpoczywa i obserwuję co się dzieję na ringu, licząc na to że Toppo wywali płotki, gdyby jednak się mylił w ostateczności sam wybiję pod koniec ostatnich 5 minut pozostałych. Dlaczego nie wywalił wszystkich na starcie? Charakter, nie podchodzi do słabiaków, tak jak Machester City nie przyjmie zaproszenia na sparing od Radomiaka Radom.

-
Dodane: 20.11.2017 06:44 - Edytowane przez Pionier04 /
Pionier04 - Profil - user - 0% - 5
Odcinek jak najbardziej na plus. Chciałem się wypowiedzieć na temat Vegety. Tak jak inni już wspominali też bym chciał aby nie uciekała mu czołówka. Goku ma "Ultra instynkt" a Vegeta mógłby mieć... np. ssj blue 2" takiego z piorunkami" :-). Mogłaby by to być alternatywa dla "ultra instynktu" albo nawet go przewyższać. Po prostu siła i szybkość byłaby tak ogromna że Goku z "ultra instynktem" by nie wyrabiał z unikami

-
Dodane: 20.11.2017 07:37 /
Wszechmogacy - Profil - user - 0% - 73
Jeden z najlepszych odcinkow DBS. Rysunki, animacja i choreografia swietna. Gdyby nie to przedluzane gadanie na trybunach to dalbym 10 na 10. Muzyka przy UI robibwrazenie, a zwlaszcza ten kawalek z poczatku odcinka. Cos pieknego, oby tak dalej. Od specjala jak narazie mielismy jeden zly odcinek - ten poprzedni. Co znaczy, poziom skoczyl do gory bardzo mocno.

Dwa slowa do ludzi co narzekaja na moc kafli.
Obejrzcie sobie setny odcinek jeszcze raz.

MagicBall napisał/a:
Karotte napisał/a:
ODcine kbyl naprawde fajny, jakby takie tylko byly, to by bylo cos. Bardzo lubie muzyke przy nowym trybie goku, oraz tennowhy tryb goku. Najfajniejsza scena był unik ostatniego ataku kafly , troche to mi przypominalo naruto z rasenganem :d . W walce goku vs dziewczyny wrescie w tym i poprzednim odcinku (jak byl na trbie red) pojawily sie fajne pomysly na walke. Szkoda, ze zdarza im sie to tak rzadko. Pomijajac poczatek ddadada, to cala walka z dziewczynami w anime zostala fajnie przedstawiona

Btw. Kuririn i Genialny zolw mnie denerwuja, oni sie w ogole nie powinni wypowiadac o trybie goku. Udaja, ze sa jakimis eskpertami, a przy goku wygladaja jak herkules :d przy nich.

Magic
Zastanawiające jest to jak taki żółwik, turirin czy ten są w stanie zobaczyć szybkość ruchów Goku na UI. Przecież oni powinni nawet nie zauważyć szybkości poruszania się w walce SSJ na pełnej mocy. Cała ta trójka zachowuje się na trybunach jak Szpak, Szron i Babiarz :)

Przeciez Roshi mowi, ze Goku wyglada jakby stal w miejscu.
To chyba latwo sie domyslic, ze ruchy Goku sa tak szybkie, ze ich nie widzi.
No ała..

Tlumaczenie jak zwykle zawiera błędy. Jak Kefla napierdziela laserkami to Kuririn mowi "czy onza chxe zuzyc cala energie?" A nie "czy ona chce uzyc calej energii" czy jakos tak tam jest.

-
Dodane: 20.11.2017 09:11 /
Alfaro - Profil - user - 20% - 287
Wszechmogacy napisał/a:
Tlumaczenie jak zwykle zawiera błędy. Jak Kefla napierdziela laserkami to Kuririn mowi "czy onza chxe zuzyc cala energie?" A nie "czy ona chce uzyc calej energii" czy jakos tak tam jest.

Poza literówkami to czym to się różni?

"We are the Borg, resistance is futile"
-
Dodane: 20.11.2017 12:34 /
ironik - Profil - user - 20% - 325
chętnie zobaczyłbym jak ogromne czoło dostaje baty od wąsatego piwnego mięśnia.
Hehehehe

ale jak na razie, to zupełnie olał Goku i poszedł do Jirena, popatrzeć razem z nim. Vegeta zresztą też wolał sobie w myślach porozważać o cierpieniu, niż walczyć.
Totalnie pominięto fakt, że przed chwilą jeszcze walczyli..

-
Dodane: 20.11.2017 13:17 /
abcdefghij - Profil - user - 0% - 8
Pomijając kwestię, żeby odcinek był jak Special to powiem inaczej. Wystarczy popatrzeć na walkę Vegito - Zamasu, żeby kreska się podobała, była dynamiczna, zmienna, szybka i ciągła walka. Tak powinien wyglądać każdy odcinek. Niektóre walki to się, aż płakać chce, że animatorzy nie potrafią wymyślić dwuminutowej sekwencji.

Sprawa Vegety - zawsze byłem fanem, zawsze kibicowałem, bo jak wielu tutaj jego styl jest trochę lepszy od 'pajacowania' Goku, pewny siebie Książe Saiyan. Ale niestety muszę powiedzieć, że trochę go szmacą. Powinien być na równi z Goku, przewyższać go w jednym aspekcie, a gonić w drugim. Czekam w końcu na jego odcinek, na gniew i pewność siebie jak z 63. odcinka.

-
Dodane: 20.11.2017 13:22 /
micran - Profil - user - 0% - 32
Jak co każdy odcinek robi się masa offtopu. Ludzie można dyskutować, ale nie musicie ze sobą walczyć bo ktoś ma inne zdanie, szczegolnie ze pewnie polowa tutaj ma juz ukonczone 18.

Jak dla mnie odcinek ok jesli chodzi o walke, otoczka slaba. Meczy :
- tlumaczenie na trybunach
- ekscytacja wszystkich ( kurcze juz wolabym jakby umierali, chociaz jak na Namek mielibysmy spokoj )
- Vegeta , ehhh na chwile, nagle przerwana walka.. serio.. juz mogl wywalic tego pajaca.
- To samo Gohan i Piccolo, ahhh Goku walczy ... przerwijmy i odwrocmy sie plecami do naszych przeciwnikow to takie madre.
- Piccolo probuje porownac moce Goku i Kafli, spoko tylko ze Piccolo jak i reszta nie potrafi odczuwac boskiej mocy(ki) a UI to tez boska forma, a jej moc na logike nie ma znaczenia.
- zapowiedz, juz nauczylem sie ustawiac od razu na 4 minute by ja pominac bo to serio psuje zabawe.

- ostateczny atak Kafli, pokazali Goku jakoby tego szybkiego na tyle by uniknac atakow a i tak dostal trosze dwa razy, za to Piccolo, Frieza i Vegeta bez trudu odskoczyli. Jasne jak Goku byl bardzo blisko to jest roznica. Bez jaj tez ze nikt nie wypadł poraz kolejny przypadkiem.

Chcialbym by Goku odpadl mam dosc.

Fajnie ze Kafla odpadla, wreszcie k...
Szkoda, ze autorzy znow ida tylko w to ze 7 wszechswiat tylko walczy.

Masakra bedzie jak Gohanek dostanie rolę najwazniejsza w tym turnieju bo fani...

Zostalo 17 minut czyli Goku w 3 minuty odzyska sily - tak stawiam

-
Dodane: 20.11.2017 15:04 - Edytowane przez Stenbar /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1275
Teraz ultra instynkt jest taki super, ale zobaczycie jak będzie później. Za około 40 odcinków może się okazać, że Goku będzie walczył w tym stanie z Kuririnem i Muten Roshim, a głównym motorem napędowym by opanować tę zdolność okaże się swędzenie albo drapanie w kolanie lub okolicach uda i co druga postać w DB będzie mogła to zrobić. [xd]

I jeszcze zwrócę co niektórym z was uwagę, zapowiedź następnego odcinka, stanowi część obecnego. Więc można ją komentować w tym temacie i nie jest potrzebne nawet oznaczenie spoiler.

-
Dodane: 20.11.2017 17:11 /
Kzdz - Profil - user - 0% - 2
A moze skoro Goku ogarnął UI głównie w unikach to Vegeta zrobi coś podobneo w kwestii skutecznych ataków? Czekam na jego 5 minut sławy, bo ile razy Goku jeszcze będzie odzyskiwał siły od zera do UI do końca turnieju?

-
Dodane: 20.11.2017 17:13 /
melon1 - Profil - user - 0% - 42
Te uniki z ładowaniem kamehameha komiczne na poczatku mial problemy ich unikac a tu nagle ladujac kamehameha sobie obmija bez problemu xd smieszne ze to ktos zatwierdzil

-
Dodane: 20.11.2017 19:44 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 760
Odcinek ok. IU też sporo lepszy niż te poprzednie kolorowanki które zasługiwały tylko na wyśmianie. Największy plus UI nie ma dadadadadadada. Emocji też nie ma ale taki ̶u̶r̶o̶k̶ super.

-
Dodane: 20.11.2017 20:04 /
pawelr18r - Profil - user - 0% - 1
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale było wspomniane gdzieś w fillerach pomiędzy sagą cella a buu ze vegeta trenuje ale nie aż tak bardzo jak żył goku czy coś takiego, dopiero jak się dowiedział że goku wraca na turniej to zintensyfikował treningi. W KAI to wycieli i było tylko że goku wraca.
A sam charakter Vegety zmienił się bardzo, takim jaki był na początku zetki i frezza saga lub nawet cell saga napewno taki nie jest, są rzeczy na których mu zależy. A w DBS jak już ktos wspomniał był nie raz nr.1

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy