Ważna informacja News: J.P.F: DB Super #1 - polskie wydanie ...

Polecamy

Forum > Komputery, Konsole i Telefony > Akcesoria
Temat: Słuchawki przenośne?
Dodane: 19.11.2017 22:40 - Edytowane przez JCD /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4410
Jest to forma reklamy społecznej i uświadamiania ludzi. A o co chodzi?

Chodzi o to.
A także o to , to czy to.

Ludzie! Miejcie rozum i godność człowieka i nie kupujcie słuchawek dousznych, czyli tak zwanych "pchełek"! A mam wrażenie, że co 2 każul ma ten syf w uszach.

Nie bierze się dousznych, bierze się dokanałowe.
Tutaj macie dokanałówki z przetwornikiem dynamicznym. .
https://massdrop-...4cdbb2.jpg <- A tutaj z przetwornikiem zbalansowanym.

Dokanałówki, jak sama nazwa wskazuje, izolują od otoczenia i grają prosto do kanału słuchowego, dzięki czemu łatwo osiągają ładny, czysty dźwięk bez zakłóceń. Nie wypadają z uszu i są wygodniejsze od dousznych. Jak wam jest niewygodnie to zamiast używać zwykłych, najtańszych gumek, które są bardziej "plastikami", bierzesz silikony lub pianki i na 98% wszystko będzie wygodne i cacy. Ewentualnie zawsze zostają przenośne nauszne, szczególnie bluetooth są wygodne i praktyczne.

Jak ktoś będzie twierdził, że walenie dźwięku prosto do kanału szkodzi na słuch to nie słuchajcie go, bowiem (jak również wiadomo) od masturbacji się ślepie i on już od dawna oślepł. Co was ślepiec będzie prowadził? :|

I jeszcze cena: dla typowego każuala sprzęt za ~200zł będzie cacy i więcej mu do szczęścia nie potrzeba. Jak jesteś biedny możesz kupić i za 100zł i za mniej, ale poniżej 60zł to chyba nie istnieje nic rozsądnego i tylko będziesz się człeku dręczył.

Jak jakiś cfaniak zaraz wyskoczy "A co cię obchodzi kto, czym i czego słucha" to uznam go za niegodziwca, który chce, by inny cierpieli. To jak nie powiedzieć komuś, że istnieje papier toaletowy i ten biedak będzie miął gazetę w kiblu do końca życia i dręczył swój odbyt, tak jak się robiło za PRLu (a bidety to panie jakaś ufo technologia).

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 19.11.2017 22:47 - Edytowane przez Bobers25 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 691
JCD wynika to z tego że większość osob słucha na,, pchelkach" bo są dołączane do mp3, telefonów itd. Sam nie używam bo dźwięk ani nie jest dynamicznym, ani mocny, zaglusza otoczenie to co w słuchawkach leci więc prawie nic nie słychać. Już wolę nie słuchać niż na pchelkach.
Jeśli ktoś ma 100 zł budżetu i chce dobre słuchawki tej cenie polecam
https://m.ceneo.p...

Słuchawki maja tez pianki więc jeśli kogoś bolą uszy od dokanalowek to pianki są świetnym rozwiązaniem. Lepiej tłumia, dopasowują się do ucha (trzeba zrobić walec przed włożeniem do ucha) i sprawiają że bas jest łagodniejszy.

Ogólnie zauważyłem w klasie że,, jak mogę kupować słuchawki za ponad 100 zł "takie zdziwienie jest ze po co wydawać jak można kupić za 30 zł badziewie które za miesiąc się rozwala i znowu 30 zł wydawać.

Ja bym się pokusił żeby muzyki słuchać też na mp3 a nie na telefonie bo różnica jest kolosalna między jakością dźwięku.

-
Dodane: 19.11.2017 23:05 /
Słyszałem opinie gościa z pchełkami, że "eee nie są takie złe" a jednocześnie ma "wypasione" superluxy za stówę i sam mówi, ile lepsze od tych mobilnych.
No nic dziwnego, w starciu "solidne" vs "gunwo" te pierwsze zawsze wypadną lepiej :|

Co do psucia się słuchawek to wreszcie rozwiązano największy problem i słuchawki coraz częściej mają teraz wymienne kable. Postęp na miarę odkrycia krzemu w informatyce, a trochę to zeszło :|

A jak już macie sprzęt przyzwoity to lepiej niech wam kolega nie pożycza czegoś droższego (szczególnie z lepszym źródłem niż telefon), bo jak wiadomo

lepsze wrogiem dobrego

i nagle okaże się, że audiofile może nie jadą tylko na drogim placebo i będzie smutek, że fajne rzeczy nie są tanie.

-
Dodane: 19.11.2017 23:08 /
JCD napisał/a:
Słyszałem opinie gościa z pchełkami, że "eee nie są takie złe" a jednocześnie ma "wypasione" superluxy za stówę i sam mówi, ile lepsze od tych mobilnych.
No nic dziwnego, w starciu "solidne" vs "gunwo" te pierwsze zawsze wypadną lepiej :|

Co do psucia się słuchawek to wreszcie rozwiązano największy problem i słuchawki coraz częściej mają teraz wymienne kable. Postęp na miarę odkrycia krzemu w informatyce, a trochę to zeszło :|

A jak już macie sprzęt przyzwoity to lepiej niech wam kolega nie pożycza czegoś droższego (szczególnie z lepszym źródłem niż telefon), bo jak wiadomo

lepsze wrogiem dobrego

i nagle okaże się, że audiofile może nie jadą tylko na drogim placebo i będzie smutek, że fajne rzeczy nie są tanie.

Do dzisiaj tęsknię za moimi akg (niech ziemia im lekka będzie) xD

A Ty na jakich słuchasz słuchawkach muzyki? Bo ja te snaby dorwalem i jak za tą cenę (na większą budżet nie pozwalał a akg umarły) są dobre i to bardzo, do tego mp3 i wioo xD

-
Dodane: 19.11.2017 23:54 - Edytowane przez JCD /
Bobers25 napisał/a:
A Ty na jakich słuchasz słuchawkach muzyki? Bo ja te snaby dorwalem i jak za tą cenę (na większą budżet nie pozwalał a akg umarły) są dobre i to bardzo, do tego mp3 i wioo xD

Ekspertem to jestem np. od chińskich bajek a nie od słuchawek, o czym niech świadczy mój zakup AKG 550 mk2. Wtedy właśnie własnousznie dowiedziałem się, co to znaczy "słuchawki referencyjne", choć bardziej pasuje tutaj w sumie słowo "analityczne" i że to raczej nie jest coś, czego szukałem i czego chciałem.

A mobilnych w tym momencie nie posiadam. Jedne idą z chin a zamienniki drugich z gwarancji dojdą chyba jeszcze później :|

Niemniej coś się tam znam i zwracam ludziom uwagę, by wydali kilka złociszy na sprzęt audio, bo to coś, co można używać regularnie godzinami dziennie a sensowną jakość można osiągnąć relatywnie niskim kosztem i nie ma sensu ciągnąć na najtańszej możliwej opcji dodawanej do komórki.

Właśnie, komórki. Kolega z pracy, bo przesłuchaniu króciutkim mojego DAPa (z którego sam nie jestem do końca zadowolony) stwierdził, że sam kupuje lepsze źródło do napędzenia swoich słuchawek. Ale to już w sumie temat na inny wątek.

-
Dodane: 20.11.2017 00:06 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13514
Mała poprawka. Kazuala nie zadowalają słuchawki za 200zł, kazuala zadowalają słuchawki za 10-15zł. A jak je się szanuje wytrzymają więcej niż miesiąc, mój znajomy miał takie za 15zł przez ponad pół roku, jego zadowalała ich "jakość" więc czemu miałbym się z niego nasmiewać skoro mu tyle do szczęścia wystarcza? To, że ktoś jest prostszym człowiekiem i mniej wymagającym czy ambitnym nie daje mi prawa naśmiewania się z niego.

Ja sam jestem zwolennikiem nausznych bezprzewodowych słuchawek. Takie w okolicach 200-300zł są dla mnie ok. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

Przykro mi to mówić, ale osobiście mam lekką bekę z audofilów co się uważają za jakichś znawców i nazywają biedakami i kauzalami ludzi w przeciętnych słuchawkach - dla mnie przeciętne to te standardowe dołączane do sprzętu. Mi osobiście szkoda wydawać kasy na słuchawki za kwoty, za które można wynająć mieszkanie xD Miałem na uszach tego typu sprzęt nie czułem zbytniej różnicy więc po co mam płacić 3x więcej za coś co w sumie daje mi praktycznie tyle samo co słuchawki za 200zł?

Co innego jak się jest profesjonalnym muzykiem, wtedy jakość dźwięku przy tworzeniu ma naprawdę znaczenie, ale dla przeciętnego słuchacza, który nie odczuwa zbytniej różnicy (i słucha np korzystając z YT) między sprzętem za 200 a za 2 000 zł jest to po prostu głupota bo portfel jednak różnicę odczuwa.

Wydaje mi się też, że nie tyle jakość słuchawek odgrywa tutaj ważną rolę co sprzęt, do którego są podpięte. Więc lepiej chyba uświadamiać ludzi w odtwarzaczach muzyki, i że komórka nie jest najlepszym źródłem (nawet ten najnowszy smartfon), niż naśmiewać się, że ktoś jest biedakiem i się nie zna bo ma słuchawki za marne 200zł...

Ale jeśli już mowa o słuchawkach. Zastanawiałem się ostatnio nad kupnem nowych. Skoro mam przed sobą audofilów to może doradzą mi coś bezprzewodowego co by było kompatybilne jednocześnie z komórką, komputerem i konsolą? Najlepiej nausznego i dodatkowo z wbudowanym mikrofonem :p

-
Dodane: 20.11.2017 02:07 /
Darknes nie audiofilow. Co jak co ale różnica między droższymi pchelkami a tańszymi dokanalowymi będzie duża i to plus po stronie dokanalowek.

Nie nasmiewam się, po prostu jeśli ktoś lubi wydawać co miesiąc 30 zł za słuchawki bo kupuje takie które się psują to gdzie tu oszczędność? Wychodzę z założenia że lepiej jest wydać raz trochę więcej i mieć spokój niż wydawać mniej ale przez w odstępach czasu przez co się więcej traci hajsu

-
Dodane: 01.12.2017 19:09 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13514
No ja nie mówiłem w kwestii naśmiewania sie konkretnie o was, tylko przy okazji wątku z jakością dźwięku, wspomniało mi się o paru takich osobach, które znam :p

Droższe a tańsze to prawie zawsze będzie różnica. Ale jak juz mamy porównywac to chyba lepiej droższe dokanałówki vs tańsze dokanałówki a nie kompletnie inne modele :p Inna budowa słuchawki to też nieco inny rodzaj dźwięku i wtedy cena w konfrontacji już ma mniejsze znaczenie. Jednego od takich bolą uszy, drugiego od innych, to już trochę nieco indywidualna sprawa. Ja osobiście wolę właśnie nauszne. I już chyba znalazłem właśnie coś mobilnego dla siebie :d

Drugą sprawą "uświadamiania" jest fakt, że JCD bierze za pewnik, że ktoś wziął douszne bo tak chciał, a to często, tak jak już wspomniałem, po prostu standard przy zakupie telefonu i ludzie po prostu używają to co dostali w standardzie bo im szkoda lub nie mają pieniędzy aby kupować oddzielne słuchawki skoro juz słuchawki mają w zestawie. Nie raz się słyszało do rodziców, że po co Ci drugie skoro już masz. Zauważyłem, że douszne słuchawki często są standardem przy zakupie jakichś zwykłych przeciętnych smartfonów... natomiast jak się kupuje np flagowca Samsunga (model S) to dostaje się dokanałówki + 3 różne rozmiary gumek w komplecie. Przynajmniej ja przy zakupie S'ki takowe dostałem.

-
Dodane: 02.12.2017 00:16 /
owerfull - Profil - user - 40% - 799
Ja przez pewien okres czasu korzystałem z czegoś takiego: http://www.dhreso...eadset.jpg i takiego: https://www.hyper...eg_7_1.jpg

... był to rak prze-straszliwy.

Do słuchania muzyki przez długi czas korzystałem z Philips SHP2500 i dopóki nie rozwalił się pałąk, to nie narzekałem. Brzmienie miały dość ciepłe, dobry balans między niskimi i wysokimi tonami, fajny basik. Teraz korzystam z Kingston HyperX Cloud II do grania na PC i PS4 i nie narzekam. W zasadzie w filmach i muzyce spełniają swoją rolę, ale głównie na nich gram.

Jak dla mnie najlepszą opcją są słuchawki nauszne, lub po prostu dobry zestaw głośnikowy.

-
Dodane: 12.12.2017 22:30 - Edytowane przez Daiki_Ninomiya /
Daiki_Ninomiya - Profil - user - 50% - 1413
owerfull napisał/a:
Teraz korzystam z Kingston HyperX Cloud II do grania na PC i PS4 i nie narzekam. W zasadzie w filmach i muzyce spełniają swoją rolę, ale głównie na nich gram.

Jak dla mnie najlepszą opcją są słuchawki nauszne, lub po prostu dobry zestaw głośnikowy.

Co fakt to fakt. Po przymierzeniu pary cloudów stwierdziłem że to cudowne narzędzie muzyczne musi być kiedyś moje, i jak ustrzelę Cloudy ( ale model I, nie te nowe alpha ) poniżej 200 zł to się skuszę. ( Chyba że zacznę zarabiać odpowiednio dużo, ewentualnie stłamszę swojego wewnętrznego żyda )

Jeśli chodzi o typ słuchawek dousznych vs dokonałowe, to zainspirowany tym tematem wyjąłem z pudełka moje oryginalne dokanałówki Asusa dołączone do telefonu... i nie do końca jestem przekonany do nich. Dźwięk nie jest o wiele lepszy niż w pchełkach, a delikatny ucisk uszu, głębiej niż zwykle, powoduje pewien dyskomfort. Może dałoby się tego pozbyć zmieniając gumki, nie wiem. Mimo wszystko ten konkretny egzemplarz mnie nie przekonuje żeby wyrzucić na śmietnik historii moje samsungowe tanie słuchaweczki. :d

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy