Ważna informacja News: J.P.F: DB Super #1 - polskie wydanie ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 118 - Opinie
Dodane: 05.12.2017 19:19 /
RKO90 - Profil - user - 0% - 24
Sayan1992 napisał/a:
Kapłan jest silniejszy od Zeno jeśli chodzi o moc tak wynika ze słów Whisa. A nie wiemy jakie ma techniki. Ale coś czuje że na końcu suprise te światy nie są wymazywane. Takie zakończenie się wpisuje w poziom DBS. Wtedy Goku nie będzie musiał przywracać światów i odda życzenie Jirenowi i tak zyska kumpla.

imo zeno może byc na strzala , gosc jak zobaczyl co to walki to mu pierwszy raz fajka dygla z podniety co znaczy ze pojecia nie ma o sztukach walki i nic nie potrafi (chociaż ostatnio pomachali lapkami :d ) nastepnie koles dostal tableta bo nie widzial ruchow niestety nie pamietam przy ktorej walce udostepnil mu funkcje przewijania na tablecie kaplan, dochodza ochroniarze i bariere ktora kaplan tez w ktoryms odcinku zrobil co az zenki przerazone z podniety wiec mozna powiedziec ze taki hit lub jiren bo nie jest w stanie zobaczyc ich ruchow moglby sie zblizyc i na lajcie urwac mu ten lepek no ale jest kaplan...
ograniczeniem tez jest to ze imo on nie moze wymazac aniolow a nie ze nie chce , caly wszechswiat wymazuje z taka precyzja ze ino aniol zostaje...

-
Dodane: 05.12.2017 22:14 /
tyruty - Profil - user - 20% - 338
thymiotus napisał/a:
Ano tym, co wcześniej napisałem. :) Z reguły oglądamy to co ma chociaż cień szansy trafić w nasz gust. Szukamy zatem pozytywnych doznań, tak działa ludzki mózg. Stara się pomijać pomniejsze błędy jeżeli cały odbiór jest pozytywny. W drugą stronę to nie działa.

Ależ oczywiście, że działa.
Jak ktoś ma do czegoś bardzo złe nastawienie, to zobaczy same wady - i to jest naturalne. Jednocześnie jak ma dobre nastawienie i wysokie oczekiwania, ale zawiedzie się... no to wtedy już w ogóle rozgoryczenie i przemoc.

Dlatego pytałem, czym to się Twoim zdaniem różni.

Moim zdaniem zupełnie bez różnicy jest to, czy ktoś wypowie się pozytywnie, pomijając aspekty negatywne; czy wypowie się negatywnie i analogicznie pominie pozytywy. Identyczna sytuacja. Opinia to nie recenzja.

thymiotus napisał/a:
Ale zjechanie odcinka od początku do końca to według mnie przesada...

Niby dlaczego?
Jeżeli komuś nie podobało się absolutnie nic, to dlaczego miałby udawać, że jest inaczej, albo próbować na siłę znaleźć zalety? Żeby być obiektywnym? Ale jak człowiek wyraża swoją własną opinię, to obiektywny nie jest - z definicji.
Gdyby ten temat nazywał się "Dragon Ball Super 118 - Recenzje", no to wtedy inna sytuacja.

Hejt od krytyki różni się wyłącznie z tym, że jest nieuzasadniony i nieuargumentowany. Tutaj ludzie zawsze piszą, co było ich zdaniem złe i DLACZEGO było złe. Hejtu na DBS raczej nie ma, chociaż często pojawia się szydera. O hejcie można mówić najczęściej dopiero w momencie, gdy odzywają się ludzie oburzeni negatywnymi opiniami innych, którzy swoich własnych wypowiedzi nie podpierają absolutnie niczym. Po prostu atakują krytykę lub krytykujących w sposób niemerytoryczny. Ba, do tego jeszcze wyzywają innych od hejterów, co tworzy wyśmienitą ironię :)

Prawdziwy hejt na DBS widziałem chyba tylko na YT, gdzie ludzie równali tę serię z gównem bez cienia argumentu, czy słowa wyjaśnienia, co ich zdaniem jest kiepskie.

thymiotus napisał/a:
Przynajmniej dwóch użytkowników. Nie lubię wskazywać palcem, więc dodam tylko że jedna z wypowiedzi jest na trzeciej stronie.

A zobacz, czy na pewno nie ma w tych postach chociaż jednego zdania z pozytywnym wydźwiękiem :)

redi87 napisał/a:
Alfaro napisał/a:
Cały ten turniej to jeden wielki psychiatryk. Zenki to najwięksi zbrodniarze i ludobójcy w uniwersum DB, a Goku zamiast ich błagać i przekonywać by nie wymazywali wszechświatów to pierdoli tylko o kolejnej walce. Jakby miał w dupie, że właśnie wyparowały miliardy istnień.

Mam wrażenie, że w mandze goku ma ciut inne podejście i charakter zbliżony do tego z dbz. Możliwe też, że goku wie o sciemie wymazywania światów.

Albo to jest ściema i Goku o tym wie, albo po prostu scenarzyści starają się, aby widz nie uznał, że Zenki są "złe". Budują taki ich obraz jako łagodnych dzieci, "słodkich", nieświadomych, niewinnych istotek, abyśmy nie zastanawiali się nad tym, że przecież te dwa sukinsyny przebijają wszystkich antagonistów z całego DB razem wziętych i podniesionych do kwadratu. Skubańce dezintegrują całe wszechświaty, bo mają taki kaprys.

Moim zdaniem potrzebowali postaci stanowiących czynnik napędzający fabułę i tworzący zagrożenie (groźba wymazania), ale jednocześnie nie będących przeciwnikami głównych bohaterów. Żeby to pogodzić, trzeba było wykreować postacie o "dobrej powierzchowności", a następnie totalnie ignorować temat tych "zbrodni", jakich się dopuszczają, aby nie tworzyć pewnego dysonansu między tym, co Goku i pozostali robią, a tym co robić powinni w takiej sytuacji (tak, wiem, Goku to nie klasyczny superbohater, ale wielu tak go właśnie widzi i tego od niego oczekuje).
Dlatego nasi bohaterowie nie dość, że nie próbują ingerować, to nawet nie komentują sytuacji, nie oburzają się. Traktują Zeno jak żywioł natury, a nie jak istotę.

Podkreślę, że nie uważam ten zabieg za zły - wręcz przeciwnie.

-
Dodane: 05.12.2017 23:28 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1885
tyruty napisał/a:

Moim zdaniem potrzebowali postaci stanowiących czynnik napędzający fabułę i tworzący zagrożenie (groźba wymazania), ale jednocześnie nie będących przeciwnikami głównych bohaterów. Żeby to pogodzić, trzeba było wykreować postacie o "dobrej powierzchowności", a następnie totalnie ignorować temat tych "zbrodni", jakich się dopuszczają, aby nie tworzyć pewnego dysonansu między tym, co Goku i pozostali robią, a tym co robić powinni w takiej sytuacji (tak, wiem, Goku to nie klasyczny superbohater, ale wielu tak go właśnie widzi i tego od niego oczekuje).
Dlatego nasi bohaterowie nie dość, że nie próbują ingerować, to nawet nie komentują sytuacji, nie oburzają się. Traktują Zeno jak żywioł natury, a nie jak istotę.

Podkreślę, że nie uważam ten zabieg za zły - wręcz przeciwnie.

Ale widz nie jest ślepy dostrzega, że to co robi zeno jest okrutne. W ten sposób patrząc Toei uważa widza za głupka który nie dostrzeże iż zeno jest gorszy od pana na h z drugiej wojny światowej. I nie zauważy takich zbrodni tylko dlatego iż bohaterowie tego nie komentują. To robi się głupka nie tylko z widzów ale też bohaterów nie dostrzegających prawdziwego zła.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 06.12.2017 00:07 /
tyruty - Profil - user - 20% - 338
demon119

Widz taki jak my - stare konie, które oglądały DB prawie 15 czy 20 lat temu - będzie to widział, ale niekoniecznie dostrzeże, bo - tak szczerze - niekoniecznie będzie go to obchodziło.
Natomiast nowy target Toei... Zauważy serduszka, uśmiechy i chichoty dwóch małych Pokemonów, które się bawią. Tak, tak, bawią się.

Pomijając to, że moim zdaniem, Toei w ogóle nie ma najlepszego zdania o swoich widzach, ale to inny temat.

Jak już zestawiać postać historyczną z bohaterami fikcyjnymi, to pan z wąsem przy Zeno jest wcielonym aniołem.
Spróbujmy znaleźć większego sukinsyna we wszystkich fikcyjnych uniwersach. Zna ktoś? Ja nie.

-
Dodane: 06.12.2017 00:43 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3857
Cieszę się, że drugi wszechświat został wymazany. Tak samo jak spodobało mi się, że Gohan i Piccolo załatwili Nameczan. W sumie jestem ciekawa kto dalej odpadnie, bo niestety nie widzę za bardzo innych ciekawych przeciwników.

-
Dodane: 06.12.2017 01:30 - Edytowane przez Stenbar /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1427
Nie przypominam sobie żadnych słów Whisa, które stawiałyby Kapłana ponad Zeno.
Whis powiedział, że Kapłan jest na piątym miejscu w rankingu siły znanych mu postaci. Zeno to nie Monaka, może ukrywać jakąś inną formę przystosowaną do walki, nawet pomimo tego, że nie musi z nikim walczyć bo niszczy całą rzeczywistość skinieniem palca.
Byczusia masz tyle pokemonów na ringu Spoiler a narzekasz na brak ciekawych przeciwników? Kobiecie nikt nie dogodzi. [serce]

Nasz pokemon przypomina trochę Popo, może teraz Super będzie nawiązywać do fanficu Kordosa, skoro tak uwielbiają kopiować nieoficjalną twórczość.

-
Dodane: 06.12.2017 07:51 /
Alfaro - Profil - user - 20% - 300
RKO90 napisał/a:
imo zeno może byc na strzala , gosc jak zobaczyl co to walki to mu pierwszy raz fajka dygla z podniety co znaczy ze pojecia nie ma o sztukach walki i nic nie potrafi (chociaż ostatnio pomachali lapkami :d ) nastepnie koles dostal tableta bo nie widzial ruchow niestety nie pamietam przy ktorej walce udostepnil mu funkcje przewijania na tablecie kaplan, dochodza ochroniarze i bariere ktora kaplan tez w ktoryms odcinku zrobil co az zenki przerazone z podniety wiec mozna powiedziec ze taki hit lub jiren bo nie jest w stanie zobaczyc ich ruchow moglby sie zblizyc i na lajcie urwac mu ten lepek no ale jest kaplan...
ograniczeniem tez jest to ze imo on nie moze wymazac aniolow a nie ze nie chce , caly wszechswiat wymazuje z taka precyzja ze ino aniol zostaje...

Nie koniecznie, jeszcze przed turniejem kiedy pojawia się drugi Zenek pyta się on jakiego rodzaju moce będą wykorzystywane w turnieju. Pierwszy mu odpowiedział, że moce bojowe. Tak więc znają temat.

"We are the Borg, resistance is futile"
-
Dodane: 06.12.2017 14:28 /
tyruty napisał/a:
demon119

Widz taki jak my - stare konie, które oglądały DB prawie 15 czy 20 lat temu - będzie to widział, ale niekoniecznie dostrzeże, bo - tak szczerze - niekoniecznie będzie go to obchodziło.
Natomiast nowy target Toei... Zauważy serduszka, uśmiechy i chichoty dwóch małych Pokemonów, które się bawią. Tak, tak, bawią się.

Pomijając to, że moim zdaniem, Toei w ogóle nie ma najlepszego zdania o swoich widzach, ale to inny temat.

Jak już zestawiać postać historyczną z bohaterami fikcyjnymi, to pan z wąsem przy Zeno jest wcielonym aniołem.
Spróbujmy znaleźć większego sukinsyna we wszystkich fikcyjnych uniwersach. Zna ktoś? Ja nie.

jeśli targetem są dzieci to chyba tym bardziej powinni pokazywać co jest złe, a co dobre. Masowe ludobójstwo jest czymś złym nie można dzieciom pokazywać takiego czegoś jako zabawy.

-
Dodane: 06.12.2017 15:23 - Edytowane przez Boxhead /
Boxhead - Profil - user - 30% - 449
Db zawsze było celowane do dzieci, jak akira mówił jest to magazyn dla małych chłopców, więc target się nie zmienił, a jedynie czasy.

Wracając do odcinka moja ulubiona scena to jak gohan wgniata saonela (chyba) w ziemię, godne uwagi są jeszcze wszelkie sceny współpracy i bardzo zadowoliła mnie czarna dziura :d , trochę śmiechowa scena. Ocenę już dałem więc dodam jeszcze, że wizualnie też było całkiem nieźle.

-
Dodane: 06.12.2017 15:32 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5262
Boxhead
DB to magazyn dla małych chłopców?
:d
Eee... no chyba nie.
Nie wiem czy dobrą rozrywką dla małych chłopczyków jest oglądanie jak jeden drugiego napierdziela do nieprzytomności :d

-
Dodane: 06.12.2017 15:42 /
Boxhead - Profil - user - 30% - 449
Bartek30 napisał/a:
Boxhead
DB to magazyn dla małych chłopców?
:d
Eee... no chyba nie.
Nie wiem czy dobrą rozrywką dla małych chłopczyków jest oglądanie jak jeden drugiego napierdziela do nieprzytomności :d

"Pomyślmy. W sumie, to nie zmieniło się nic od kiedy rysowałem Dragon Balla. Ponieważ jest to magazyn dla chłopców i czytelnikami są chłopcy, nie chciałem robić fabuły ,,zbyt zawiłej’’. I tak też zrobiłem w filmie: starałem się, aby dzieci mogły się jak najlepiej przy nim bawić."

Magazyn dla chłopców czyli targetem są dzieci :d

-
Dodane: 06.12.2017 15:49 /
Magazynem dla chłopców jest Shounen Jump, pod którego skrzydłami wychodziła i chyba dalej wychodzi manga Dragon Ball. DB należy do gatunku shounen, który to gatunek celuje właśnie w chłopców 5-13. A w DBS nie ma już nawet krwi, krwawe zadrapania zostały zastąpione obrzydliwymi czarnymi kreskami, bohaterowie przyjmują ciosy jakby byli z gumy i nie ma żadnych brutalnych śmierci.
Bartek30 to animu dla dzieci, pogódź się z tym.

-
Dodane: 06.12.2017 16:01 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5262
Stenbar Boxhead

Ja wiem, wiem.

Ale w DBZ i DB były te "krwawe zadrapania" i inne mocne brutalne rzeczy, czy inne erotyczne elementy.
No ale wiadomo... w Japonii są troszkę inne standardy niż w Europie, tam przyzwolenie jest ciut inne na pewne rzeczy :d

-
Dodane: 06.12.2017 16:08 /
Tak w pierwszej serii i Z występowały takie elementy, może to kwestia zmiany targetu na jeszcze młodsze niż wcześniej dzieci, albo Japończycy postanowili ogólnie ugrzecznić część swoich anime, a może to DBS miało być bardziej delikatne bo to anime posiada sporą bazę zagranicznych odbiorców.
Nie wiem co jest przyczyną wykastrowania DB, ważne jest dla mnie tylko, to że zostało wykastrowane, a to z kolei jest jeden z czynników, dla których uważam Śuper za gorszego Dragon Bulla. [cfaniak]

-
Dodane: 06.12.2017 16:09 /
Stenbar napisał/a:
Magazynem dla chłopców jest Shounen Jump, pod którego skrzydłami wychodziła i chyba dalej wychodzi manga Dragon Ball. DB należy do gatunku shounen, który to gatunek celuje właśnie w chłopców 5-13. A w DBS nie ma już nawet krwi, krwawe zadrapania zostały zastąpione obrzydliwymi czarnymi kreskami, bohaterowie przyjmują ciosy jakby byli z gumy i nie ma żadnych brutalnych śmierci.
Bartek30 to animu dla dzieci, pogódź się z tym.

Jakoś one piece też jest shoen jump i praktycznie pod każdym względem jest poważniejsze.
DBZ też było shoen jump, a były perełki jak spopowicz masakrujący videl do nieprzytomności.
DBS jedyne co robi to jedno wielkie kopiuj wklej ze wszystkich dostępnych fanficków.

-
Dodane: 06.12.2017 16:28 - Edytowane przez Stenbar /
demon119 uwierz mi, gdyby to ode mnie zależało to cała arena była by pokryta krwią i okrutnie zmasakrowanymi zwłokami wojowników, którzy nie zdążyli na czas wrócić do swoich pokeballi, wiedzielibyśmy czemu Jiren jest takim op-motherfuckerem, na trybunach i całym turnieju czulibyśmy powagę, zaś uczestniczy i bogowie zachowywali by się tak jakby naprawdę od wyniku walk zależały ich marne życia, Goku nigdy nie zachorowałby na zespół Downa i nie posiadałby regeneracji trolla rodem z jakiegoś fantasy, pewnie zamiast tego leżałby w jakimś leju poturbowany i skrajnie wycieńczony, zastanawiałby się jak ma wrócić do walki skoro jego jedyną szansą na szybki powrót do zdrowia jest niedostępna na turnieju fasolka senzu.
Niestety wciąż czekam aż Toei rozpatrzy moje podanie o pracę, więc Super nie zmieni się w najbliższym czasie na lepsze...

A Shounen Jump nadal pozostaje magazynem dla młodych chłopców, niezależnie od tego co się w nim pojawia.

-
Dodane: 06.12.2017 16:49 - Edytowane przez demon119 /
Stenbar napisał/a:
demon119 uwierz mi, gdyby to ode mnie zależało to cała arena była by pokryta krwią i okrutnie zmasakrowanymi zwłokami wojowników, którzy nie zdążyli na czas wrócić do swoich pokeballi, wiedzielibyśmy czemu Jiren jest takim op-motherfuckerem, na trybunach i całym turnieju czulibyśmy powagę, zaś uczestniczy i bogowie zachowywali by się tak jakby naprawdę od wyniku walk zależały ich marne życia, Goku nigdy nie zachorowałby na zespół Downa i nie posiadałby regeneracji trolla rodem z jakiegoś fantasy, pewnie zamiast tego leżałby w jakimś leju poturbowany i skrajnie wycieńczony, zastanawiałby się jak ma wrócić do walki skoro jego jedyną szansą na szybki powrót do zdrowia jest niedostępna na turnieju fasolka senzu.
Niestety wciąż czekam aż Toei rozpatrzy moje podanie o pracę, więc Super nie zmieni się w najbliższym czasie na lepsze...

A Shounen Jump nadal pozostaje magazynem dla młodych chłopców, niezależnie od tego co się w nim pojawia.

Mi po prostu chodziło, że to iż jest magazynem dla młodych chłopców wcale nie daje argumentu do bronienia dbs. Gdyż w tym samym shoen jumpie pokazują się prace które są o wiele dojrzalsze.
Spoiler
Tak wygląda przykładowa scena w shoen jumpie.
Co ja bym dał, żeby pojawiały się podobne kadry w dbs.

-
Dodane: 06.12.2017 17:38 /
vego4hiper - Profil - user - 0% - 68
Czemu w DBS Pojawiła się postać Zeno, która może pstryknięciem palca usunąć świat?

Może widzieliście dyskusje na temat: najsilniejsza postać w komiksach, anime itp. Goku vs Superman i te sprawy.

Kojarzycie Tengen Toppa Gurren Lagann?- takie anime gdzie się NAWALAJĄ galaktykami!!!
No i były wątpliwości co do tego, w której bajce są większe koksy.

No i pojawia się SUPER i rozwiewa wszelkie wątpliwości...
Zeno gra wszechświatami w jakieś bierki.

-
Dodane: 06.12.2017 17:47 /
ironik - Profil - user - 20% - 369
demon119
Scena jest tak epicka, że w sumie nie wiem co przedstawia - ale to pewnie efekt wyrwania z kontekstu :)

-
Dodane: 06.12.2017 18:42 - Edytowane przez thymiotus /
thymiotus - Profil - user - 0% - 22
tyruty
Tak. Czytając po raz wtóry dostrzegłem jednak te pół zdania pozytywnej opinii. Żadnego hejtu więc nie było i całkowicie cofam moje poprzednie wypowiedzi ;)

Hejt od krytyki różni się wyłącznie z tym, że jest nieuzasadniony i nieuargumentowany. ... ...

A tak na poważnie to w tym miejscu się z tobą nie zgodzę. Argumentacja, może być tak odrealniona i oderwana od całości obrazu, że można to podpiąć pod słowo, którego już nie użyje bo mi na nowo obrzydło. Jeżeli ktoś napisze, że Nokturny szopenowskie to śmieć, bo nie ma tam żadnego wokalu to cóż... uzasadnienie jest, argumentacja jest, a nadal mamy do czynienia z "obraźliwym i zwykle agresywnym komentarzem internetowym(jak mówi SJP)".

demon119
W anime jak zwykle postarano się trochę załagodzić obraz:
Spoiler
Białobrody ma całą głowę, jest mniej krwi choć dwie dziury w klacie jak były tak są. Nie wiem czy to bardzo pomaga. ;) Swoją drogą, ciekawe czemu w tej formie zawsze takie kadry są chociaż trochę ocenzurowane. Przecież target magazynu i animacji jest taki sam.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy