Ważna informacja News: Dragon Ballowy Super konkurs!

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super Chapter 31 - Opinie
Dodane: 14.12.2017 10:46 /
mjetekk - Profil - user - 0% - 34
http://wasabisyru...xlrSQ_xmOE

Jest Cell, jest Uub, Goku walczy w formie SSJ3 z C17... Treściowo to dokładnie jeszcze nie wiadomo jak to jest, ale wizualnie wygląda to wszystko fajnie :p

-
Dodane: 14.12.2017 11:02 /
R3D_D3VIL - Profil - user - 0% - 61
Chapter pełen humoru i nawiązań do DBZ. :d Maska nałożona przez Goku od kłusowników to bezpośrednie odniesienie do 24 Tenkaichi Budōkai, walki w seniorach Trunksa i Gotena z C18. Uub się pojawia, można się spodziewać, że po turnieju zachaczą o niego może jakimś epizodem, ewentualnie będzie już do EOZ się zbiżało. Również kilka nawiązań do Cell Sagi, ogólnie bardzo na plus, tylko czekać na tłumaczenie :)

-
Dodane: 16.12.2017 17:12 - Edytowane przez rambler1 /
rambler1 - Profil - user - 20% - 329
https://www.youtu...0k3JqnKUao - 31 chapter po angielsku by Durzo jak ktoś chce zobaczyć.

Parę nawiązań do DBZ jest. Cell, maska założona przez Goku. Goku walczy z C17 na SSJ3 a nie na poziomie Blue. Zapewne C17 jest mniej więcej na poziomie Trunksa z przyszłości.

Dużo różnic nie było, na pewno na plus kilka nawiązań do Zetki, poziomy mocy nie kuleją jak w anime. Nawet dostaliśmy trochę Uuba. Zobaczymy jak będzie wyglądał trening z Gohanem. Może tutaj ogarną temat i pójdą do komnaty. Niestety skład turnieju prawdopodobnie nie ulegnie zmianie. Zobaczymy w jakiej formie będzie Gohanek przed treningiem.

Nie wiadomo czy Goku SSJ3 jest równy C17 może jest dużo silniejszy od C17, to że użył tego poziomu nie znaczy że walczył na maxa. Może C17 trochę przesadzony jest jak na moje powinien mieć max poziom SSJ2, ale i tak jest dużo dużo lepiej niż w anime.

Jeden komentarz mnie rozwalił: "So i know why goku always turn blue to recruit members
Animaters are too lazy to draw ssj3".
Może coś w tym jest :d .

-
Dodane: 16.12.2017 19:50 /
Karotte - Profil - user - 10% - 238
http://ww2.dbsman...apter-031/

Generalnie to bardzo podobalo mi sie spotkanei z C17 i Goku, zwrocono uwagi na szczegoly, ze oni sie jeszcze nigdy nie widzieli, jakies retroy z C18 jak najbardziej na plus o kuririnie, info o rodzinie C17, generalnie fajnie, ze pamietaja o cyborgach.

Ogromny minus za Gohana nie bede tego komentowac.

generalnie goten i trunks przy c17 wypadaliby pewnie gorzej, ale i tak lepiej niz kuririn tien piccolo czy zolw, tutaj tez duzy minus.

Ogolnie to tak samo slabo jak w anime, ale przyjemniej :) .

-
Dodane: 16.12.2017 21:59 /
Sayan1992 - Profil - user - 0% - 77
Ogólnie to skład nie ma znaczenie bo wychodzi że wystarczyłby sam Goku ale jak dla mnie Goten i Trunks lepiej niż Roshi i Kurin. O ile Roshi jeszcze w anime coś pokzał to Kurin wypadł lamersko, Piccolo tak słabo, nie przemawia do mnie motyw z robaczkami bo nie były silne i w sumie to tak jak mucha nękająca człowieka. Ogólnie turniej nie byłby zły gdyby były bardziej zróżnicowane techniki i faktycznie trzeba by użyć strategii, a nie brutalnej siły. Gohana w mandze nie biorą pod uwagę, a w anime prawdopodobnie dostanie nową formę gdzie nie trenował i cały turniej lamił. Nie wiem to w ogóle nie ma sensu. Albo od początku jest ktoś kozakiem albo koniec jest pipą i już. Ten turniej byłby lepszy na zasadach Budokai a nie jak teraz bo sami widzimy jakie kwiatki odchodzą na tym turnieju (brak tła, zatrzymywane walki, przerywane walki z dupy jak ta Toppo i Vegety, nielogiczne poziomy mocy, brak strategii, brak pomysłów)

-
Dodane: 16.12.2017 23:02 /
Xill_5 - Profil - user - 0% - 60
Ciekawe rzeczy wyszły w rozdziale. Choćby mamy przybliżony czas, jaki upłynął od Buu Sagi. Jest powiedziane, że od walki Cella do Buu minęło 7 lat, a od Cella do teraz ponad 10 lat, więc mamy jakieś 3-4 lata od Buu sagi, więc można zrozumieć wciąż młody wiek dzieciaków, bo wcale tak dużo czasu nie minęło. Bardzo na plus fakt, że Toyotaro zwrócił uwagę, że Goku nigdy nie widział C17. Aż mnie to rozwaliło, bo sam o tym nie pomyślałem, także fajnie, że taki szczegół nie umknął uwadze autorów mangi. A najlepszy moment, to jak Herkules zaproponował swoje uczestnictwo zamiast Buu xD Hahaha xD Nieźle się uśmiałem. Reakcja Vegety bardzo fajna. No i też okej, że Bulma chciała zaproponować Yamchę. Ogólnie to całkiem podobał mi się ten rozdział. Nawet Shin zauważył, że wcześniej Buu spał przez sekundę, a teraz nagle 2 miesiące. Dobrze to wytłumaczyli. Nie pamiętam, czy w anime też to tak wytłumaczyli, dlaczego nagle zapadł w 2-miesięczny sen. Jestem ciekawy przyszłego rozdziału - zapewne trening Gohana, werbunek Tiena i Roshiego, a na końcu Goku zaproponuje Freezera jako 10-tego wojownika. Co do zbliżającego się turnieju, to myślę, że po próbnym Battle Royal widać, że Toyotaro ogarnia jego zasady i tam każdy walczył z każdym i tutaj myślę, że będzie podobnie i połowa wojowników odpadnie zaocznie, bo w mandze każdy z 70 przeciwników nie będzie wałkowany.

-
Dodane: 18.12.2017 16:13 /
vego4hiper - Profil - user - 0% - 55
Mój ulubiony moment to jak C18 bawi się z córką ^^

C17 nie jest takim koksem jak w anime, ale daje rade z ssj3... no dobra, mamy co mamy.
Gohan nie brany w ogóle pod uwagę hahahaha ciekawe jak w mandze będzie wyglądała jego moc na turnieju.

Ja chcę już turniej!!!

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 19.12.2017 00:59 - Edytowane przez musial3211 /
musial3211 - Profil - user - 20% - 351
Xill_5 napisał/a:
Ciekawe rzeczy wyszły w rozdziale. Choćby mamy przybliżony czas, jaki upłynął od Buu Sagi. Jest powiedziane, że od walki Cella do Buu minęło 7 lat, a od Cella do teraz ponad 10 lat, więc mamy jakieś 3-4 lata od Buu sagi, więc można zrozumieć wciąż młody wiek dzieciaków, bo wcale tak dużo czasu nie minęło. Bardzo na plus fakt, że Toyotaro zwrócił uwagę, że Goku nigdy nie widział C17. Aż mnie to rozwaliło, bo sam o tym nie pomyślałem, także fajnie, że taki szczegół nie umknął uwadze autorów mangi. A najlepszy moment, to jak Herkules zaproponował swoje uczestnictwo zamiast Buu xD Hahaha xD Nieźle się uśmiałem. Reakcja Vegety bardzo fajna. No i też okej, że Bulma chciała zaproponować Yamchę. Ogólnie to całkiem podobał mi się ten rozdział. Nawet Shin zauważył, że wcześniej Buu spał przez sekundę, a teraz nagle 2 miesiące. Dobrze to wytłumaczyli. Nie pamiętam, czy w anime też to tak wytłumaczyli, dlaczego nagle zapadł w 2-miesięczny sen. Jestem ciekawy przyszłego rozdziału - zapewne trening Gohana, werbunek Tiena i Roshiego, a na końcu Goku zaproponuje Freezera jako 10-tego wojownika. Co do zbliżającego się turnieju, to myślę, że po próbnym Battle Royal widać, że Toyotaro ogarnia jego zasady i tam każdy walczył z każdym i tutaj myślę, że będzie podobnie i połowa wojowników odpadnie zaocznie, bo w mandze każdy z 70 przeciwników nie będzie wałkowany.

Od Cella do Buu minęło 7 lat to fakt, więc Goten w Buu ma 6 lat, Trunks 7. Od Buu sagi do ostatniej turniejowej (ostatni rozdzial DB) minęło 10 lat. Goten ma wtedy 16, a Trunks 17, więc aż tak dużo nie, w sumie tylko tyle ile Gohan w Buu. Według niby oficjalnej linii odcinek specjalny Dragon Ball: Yo! Son Goku and His Friends Return!! Toczy się 2 lata (776 rok) po Buu (maj 774), czyli młodzi mają 8 i 9 lat. Beerus saga (778) toczy się 2 lata po odc specjalnym i 4 po Buu, młodzi wtedy mają 10 i 11 lat. Rok później toczy się Frieza saga (779), w tym samym roku (dokładnie grudzień 779) toczy się jeszcze turniej Uni 6 VS 7, ale także Saga Zamasu. Młodziki mają w 779 roku 11 i 12 lat. Aktualna saga dzieje się rok później (grudzień 780) - młodziki mają 12 i 13 lat aktualnie. Uub może mieć 5-6 lat, zależy czy reinkarnacja odbyła się od razu (wtedy ma 6 lat), czy urodził się rok później (wtedy ma 5). Do ostaniej sagi turniejowej zostały niepełne 4 lata - dokładnie 3,5 (maj 784).

Więc jak na 12 i 13 lat to wyglądają jak na DB i tak dziwnie, patrząc na Gohana w wieku 10 lat w Cell sadze... chociaż tak na prawde Gohan w Cell sadze ma juz 11 lat (rok spędził w komnacie) w Buu ma 18 technicznie rzecz biorąc.

Młodziki od Gohana różnią się tym, ze nie pokazali ich w stanie przejsciowym między dziecmi, a nastolatkami.

Do młodzików +/- rok, Trunks był mały, Goten sie nie urodzil, urodził się offscreen, ale wiadomo, że rok młodszy. Więc do tych liczb +/- rok.

Ogólnie przez te uzupełnienia w Superce, jeśli wierzyć tym "niby oficjalnym" liniom czasowym to względem ostatniego rozdziału DB Pan ma 4 lata, ale jak się wczytać to jednak przez Superke urodziła się o rok za wcześnie bo maj 779, a ostatni turniej to maj 784, czyli to juz 5 lat. Więc jakieś tam niby uzupełnienie linii czasowej faktycznie jest, ale z małymi błędami i czasami z 1 rocznym progiem błędu.

Wiadomość doklejona:
Z reszta ostatni rozdział DB też będzie miał kolejny retcon w postaci rocznej obsówy, bo w ostatnim rozdziale Bulma mówi, ze przez te treningi Goku (co idealnie wpasowuje sie w treningi gdzies u Whisa, czy coś) ostatni raz widzieli się 5 lat temu. Teraz turniej dzieje się w 780, a ostatni w 784. To juz 4 lata. Jak widać zwykle jest albo o rok za wcześnie, albo o rok za późno. Pan urodzila sie rok za wczesnie, a wydarzenia dzieja sie rok za pozno, tak jakby zamienili te 2 rzeczy. Gdyby saga Beerusa działa się nie Age 778, August 18, a Age 779, August 18 - wtedy wiek Pan by pasował, ale znowy wtedy obecną sagę musieliby przesunąć o rok do tyłu. Ale to już tylko takie czepialstwo. W końcu i tak nie wiadomo, czy ten timeline jest oficjalny.

-
Dodane: 19.12.2017 21:43 - Edytowane przez furryat /
furryat - Profil - user - 10% - 103
"poziomy mocy nie kuleją jak w anime"

ja już to powiedziałem, oni mogą mieć i ssj rainbow byle scenariusz przewidywał że goku powie 'hmph, nie gniewaj się, ale obniżę swój poziom mocy byś mógł się ze mną ponapierdalać'

tylko tego brakuje by te nielogiczności były logiczne

edit; zresztą, jakim mentalnym dnem być trzeba by potrzeba było takiego tłumaczenia, od początku tej serii było tłuczone do łba; goku lubi się pobawić

-
Dodane: 19.12.2017 22:17 - Edytowane przez Zupasaiyan /
Zupasaiyan - Profil - user - 0% - 30
Mentalnym łbem? No kurna to dowaliłeś

Ok, lubią się pobawić, obniżyć poziom mocy ok zgadzam się. Ale taki kurririn ( już kurna nie wspominając o Roshim ) nie mają żadnego podejścia do ssj, odpal sobie cell games i jaki przeskok od tego miał ssj2, oni tam nie wiedzieli co się dzieje ( scena jak Gohan ruchem ręki nie ruszając się zabrał Cellowi sensu ). Od tego idzie dalej, ssj3 ( której to walki na tym poziomie ziemianie już nawet nie mieli okazji oglądać ) mistic ( kolejna kolosalna przepaść, goku ssj3 poziom niżej od Super Buu, Gohan gnoił go jak chciał ) poprzez stadium Goda ( Mistic pada na STRZAŁA, god podejmuje walkę ) kończąć na Blue ( kolejny lvl wyżej )

I Goku chcąc się pobawić z kurriren, powinen się na maksa ograniczać na poziomie ssj, a on wbija właśnie na blue i się z nim siłuje na kamehameha, no proszę Cię.

Gdzie już nawet w stadium ssj bili z Gohanem szklanki bo mieli problem żeby aż tak redukować poziom mocy

-
Dodane: 26.12.2017 19:02 /
Sasukeeee - Profil - user - 20% - 306
Chap 30 i 31 mniej różnic co do Anime niż myślałem .. chyba Manga nie chce zrobić turnieju pozbawionego fabuły na 40 tygodni jak w Anime? Na plus charakter Jiren'a i walka C17 z Kakarotto. Blue nie było, więc walka była .. bardziej logiczna, heh. Tak poza tym przejściowe rozdziały, nic więcej ciekawego.

-
Dodane: 26.12.2017 19:46 - Edytowane przez furryat /
te pierdy o tym że roshi nie ma podejścia do ssj są po prostu...

to tak jak goku nie miał podejścia do raditza ani vegety, ale sobie potrenował i nagle stał się im równy, to shonen w którym z dnia na dzień z pipy robi się kozak... problemem twoich pseudo nielogiczności jest wybrakowany scenariusz, to nie jest zachwianie poziomów mocy tylko zwykłe plot hole których można było uniknąć, zresztą my dalej nie wiemy co tak naprawdę im dał ssj blue poza boską ki i 'perfekcyjną kontrolą ki' według starcia z hitem to niewiele

edit; według mangi i anime tak naprawdę wychodzi z tego tyle że te poziomy są dla nich małym upgrade'm od zwykłego ssj [patrz jiren] idąc fabularnie to ssjblue walczący na poważnie przewyższa kid buu nieznacznie, tak samo jak golden frieza, te poziomy to są 'bety' poziomów z tego co widzę [i szczerze to toyotaro tak samo jak z hakaiem popłynął za bardzo do przodu, podejrzewam patrząc na anime że ssj blue jest im daleki do 'opanowania']

-
Dodane: 26.12.2017 20:09 /
rambler1 - Profil - user - 20% - 329
#furryat

Prawdopodobnie pomiędzy SSJ3 a poziomem Goda jest największa przepaść mocy. 1 saga to potwierdza oraz walka Goku z Toppo kiedy walczy na SSJ3 i nie ma z nim szans. Goku mówi, że po tej transformacji będzie na zupełnie innym poziomie. Przy wcześniejszych transformacjach o tym nawet nie wspomniał.

-
Dodane: 03.01.2018 17:50 - Edytowane przez DragonN321 /
DragonN321 - Profil - user - 40% - 656
Zdecydowanie na minus robienie z Goku debila. I tym razem nie przewidywał tego scenariusz, a to pomysł pana Toyotaro, co mnie dziwi, gdyż wcześniej nie robił z Goku aż takiego jełopa (no chyba, że w zarysie scenariusza była taka scena). Goku pytający się kłusownika czy nie jest 17 i przymierzający jego maskę, bo myśli, że ona daje siłę - poważnie? Gdyby takie coś stało się w anime to już leciałyby pomyje na kilka stron, że Toei robi z Goku idiotę.

Na plus walka z 17 ciekawsza niż w anime, o raz fakt, dla którego dołączył do turnieju. Dług wdzięczności wobec Krilana jest ciekawszym pomysłem niż to co było w anime. Do tego pokazano Uub'a (wyjaśniono skąd Goku się dowiedział o nim, bo w anime nie było to pokazane) i zgodził się go trenować jak podrośnie, co daje niezłe nawiązanie do końca Zetki, przed którym ma miejsce akcja Super. Wizualnie nie ma co oceniać - manga wygląda dobrze jak zawsze i nie ma takich wizualnych skoków jak anime, które w jednym odcinku wygląda pięknie, w drugim szkaradnie.

-
Dodane: 03.01.2018 19:09 /
Harrymaster - Profil - user - 10% - 174
DragonN321 napisał/a:
Do tego pokazano Uub'a (wyjaśniono skąd Goku się dowiedział o nim, bo w anime nie było to pokazane) i zgodził się go trenować jak podrośnie, co daje niezłe nawiązanie do końca Zetki, przed którym ma miejsce akcja Super.

Uub nie był pokazany ale była mowa o tym, żeby Goku go trenował. Epizod 86 ~5:20.

-
Dodane: 03.01.2018 20:34 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 590
Goku pytający się kłusownika czy nie jest 17 i przymierzający jego maskę, bo myśli, że ona daje siłę - poważnie? Gdyby takie coś stało się w anime to już leciałyby pomyje na kilka stron, że Toei robi z Goku idiotę.

Róznica jest taka że w mandze taka sytuacja zdarza się z drugi raz a w anime co chwilę pokazywali głupote Goku. Teraz poważniejszy ale wcześniej co chwile niesmieszne gagi z nim i sytuacje w ktorych na debila wychodzil. Dlatego w mandze nie jest to takie denerwujace.

-
Dodane: 03.01.2018 23:01 /
MainWar - Profil - user - 0% - 49
Zupasaiyan napisał/a:
Mentalnym łbem? No kurna to dowaliłeś

Ok, lubią się pobawić, obniżyć poziom mocy ok zgadzam się. Ale taki kurririn ( już kurna nie wspominając o Roshim ) nie mają żadnego podejścia do ssj, odpal sobie cell games i jaki przeskok od tego miał ssj2, oni tam nie wiedzieli co się dzieje ( scena jak Gohan ruchem ręki nie ruszając się zabrał Cellowi sensu ). Od tego idzie dalej, ssj3 ( której to walki na tym poziomie ziemianie już nawet nie mieli okazji oglądać ) mistic ( kolejna kolosalna przepaść, goku ssj3 poziom niżej od Super Buu, Gohan gnoił go jak chciał ) poprzez stadium Goda ( Mistic pada na STRZAŁA, god podejmuje walkę ) kończąć na Blue ( kolejny lvl wyżej )

I Goku chcąc się pobawić z kurriren, powinen się na maksa ograniczać na poziomie ssj, a on wbija właśnie na blue i się z nim siłuje na kamehameha, no proszę Cię.

Gdzie już nawet w stadium ssj bili z Gohanem szklanki bo mieli problem żeby aż tak redukować poziom mocy

No wlasnie o to chodzi. Blue ma najwieksza kontrole ze wszystkich transformacji, Goku to wytłumaczył podczas odpalania kaiokena jak walczyl z Hitem. Jest mu prosciej odpalic Blue i znizyc poziom do SS2 lub nawet SSJ niż włączyć aktualne SSJ lub SSJ2. Przynajmniej niektorzy pisarze mysle tak to rozumieja.

-
Dodane: 04.01.2018 08:25 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 590
MainWar no tak tylko że w tej samej sadze opanowali ssj do perfekcji i potrafili redukować na nim moc praktycznie do zera. Dlatego pół sagi chodzili na poziomie ssj i nic już się nie działo bo zredukowali mocy.

-
Dodane: 12.01.2018 08:57 /
w sumie to co z tego że mamy rok za wcześnie czy rok za późno, wystarczy pozmieniać daty i jest wszystko ok... wy się tak zachowujecie jakbyśmy mieli jakąś określoną fabułę między tym przeskokiem, a przecież ona dopiero powstaje więc co za różnica

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy