Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa: Polski Rynek > J.P.Fantastica
Temat: J.P.F: Dragon Ball Super
Dodane: 20.12.2017 15:14 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 759
Okładka:Spoiler
Autor: Akira Toriyama, Toyotarou
Ilość tomów w Japonii: 4, seria dalej powstaje
Cena: 18.90 zł

Prezentujemy okładkę naszego wydania "Dragon Ball Super".
✨PREMIERA 28 lutego 2018✨
pre-order:http://mangarden.pl/pl/p/Dragon-Ball-Super-tom-01-preorder/3338 (niedługo pokażemy prezent, który dołączamy)

Ktoś zamierza zbierać? :d Ja na pewno nawet mimo tego, że DBS to dno i kilometr mułu xD

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 20.12.2017 16:48 /
breakingmirai - Profil - user - 20% - 372
Ja z pewnością będę kupował. Grzechem byłoby nie kupić tej mangi. Idealnie będzie uzupełniać moją skromną kolekcję. :d
Nie mogę się doczekać aż dorwę tomik w swoje ręce. Jestem ciekawy samego tłumaczenia JPFu.

DBS to dno i kilometr mułu, ale tylko w wersji anime. xD

-
Dodane: 20.12.2017 18:42 /

DBS to dno i kilometr mułu, ale tylko w wersji anime. xD

Co kto lubi xD DBS w każdej wersji pozostawia wiele do życzenia, manga może i jest nieco lepsza, ale właśnie "nieco" to zdecydowanie za mało :) Jedyne co jest w miarę okej to Future Trunks Arc takie 4+/10

-
Dodane: 06.01.2018 10:57 /
gothic012 - Profil - user - 0% - 50
Już dawno zamówione 3 tomy DBS teraz tylko czekam [cfaniak] [cfaniak] [cfaniak] [cfaniak] [cfaniak] [cfaniak]

Limit znaków

-
Dodane: 06.01.2018 12:39 /
Harrymaster - Profil - user - 10% - 189
Szkoda tylko, że na razie w planie wydawniczym pierwszy tom będzie 28 lutego, drugi 8 maja. Trzeci pewnie w lipcu. W maju wychodzi też Jaco. Również go sobie zamówiłem :)

-
Dodane: 06.01.2018 16:03 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 848
Ja nie jestem zbieraczem mam tylko kilka tytułów które wyjątkowo cenię, dbs do nich nie należy i zapewne nigdy nie będzie.

-
Dodane: 08.01.2018 18:49 /
Adik - Profil - user - 20% - 376
Trochę byłem za granicą i już tyle rzeczy do nadrobienia :p

No więc tak, generalnie nowości Toriyamy na naszym rynku mam już zamówione. Będę kolekcjonował niezależnie od jakości dla samego poczucia posiadania pełnej historii/kompletu.

-
Dodane: 06.03.2018 06:54 - Edytowane przez zlotykojot /
zlotykojot - Profil - user - 0% - 43
http://mangarden....om-01/3338
Czemu nigdzie nie zamieścili informacji ile manga ma stron?!
Jest wizualnie troche cieńsza niż manga Dragon Ball sprzed lat. Czy nie napisali ile jest stron celowo?

Post przeniesiony ze względów regulaminowych do tematu: J.P.F: Dragon Ball Super

-
Dodane: 06.03.2018 06:54 /
Uwielbiam te historie o manipulacjach, teoriach spiskowych i innych aspektach robienia klienta w wacka, jak to napisał kolega wyżej :)

Uprzejmie odniosę się do Twojej historii.

- Tom 1 Dragon Ball, oryginalnej mangi Akiry Toriyamy, posiadał 192 strony.
- Tom 1 Dragon Ball Super, oryginalnej mangi Akiry Toriyamy rysowanej przez Toyotarō, posiadał 192 strony.

Więc kolego gdzie tu oszustwo, manipulacja i 2 razy cieńsza od Dragon Ball?

Odniosę się również do posta wydawnictwa J.P.Fantastica, odnośnie reklamacji, ta sytuacja pięknie pokazuje jaką grupą jesteśmy my, fani Dragon Ball. No niestety słabo u nas, skoro nasze szeregi zasilają osoby, które wnoszą reklamację produktu, który naturalnie czyta się odwrotnie niż w naszej kulturze.

Pierwszy tom mangi Dragon Ball posiadał taką informację jak czytać mangę, tutaj wydawałoby się, że nie ma takiej potrzeby. Tyle że kolejny raz życie weryfikuje, że fan Dragon Ball, to typowy sentymentalny klient kochający edycję anime z RTL7.

Post przeniesiony ze względów regulaminowych do tematu: J.P.F: Dragon Ball Super

-
Dodane: 06.03.2018 06:55 /
Harrymaster - Profil - user - 10% - 189
Ja jak byłem młodszy i kupiłem pierwszy tom Dragon Ball to nie robiłem problemu tylko zaakceptowałem ten fakt. No ale tak jak było napisane - była informacja jak czytać.

Manga przyszła do mnie dziś i od razu przeczytałem całą. Czytało mi się ją przyjemnie, troszkę w mniejszym tempem niż skany z angielskimi napisami przez co cała akcja płynęła wolniej.

Wciąż nie mogę się pogodzić z tym, że cała saga powrotu Freezy została pominięta oraz że kwestia rytuału została zamieszczona w kilku kadrach na połowie strony. No ale manga jak manga.

Piwus i Mózgownik :d Brzmi śmiesznie, ale to akceptuję. Poprzednie tłumaczenie też przekręcało pewne imiona, żeby brzmiały śmieszniej.

-
Dodane: 06.03.2018 06:55 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13549
xDDDDD No nie wierze, to nie może być pisane na serio. Nie karmcie trola.

Tak, JPF zmanipulował wszystkich nie podając ile to ma stron... niestety manipulował nami z dobre 15-18 lat bo chyba nigdy nie podawali u siebie na stronie (sklepie) informacji o ilości stron w jakiejkolwiek mandze... dopiero od momentu powstania nowego sklepu przy niektórych tytułach pojawiła się taka informacja, ale nie przy wszystkich.

Swoją drogą nie jestem pewny czy "nigdzie nie zamieścili" takowej informacji bo wydaje mi się, że przy ogłaszaniu tytułu albo innym newsie z informacjami o mandze podawali na facebooku info o stronach.

Swoją drogą jeśli manga serio jest cienka to nie wina JPFu tylko oryginalnych twórców xD Przeciez JPF nie wyciął połowy mangi aby zamiast jednego tomu wydać dwa i zarobić dwa razy więcej xDDD
Przecież JPF tłumaczy wszystkie materiały jakie przesyła im Japonia, więc skoro manga jest cienka to cienka jest też w Japonii. Radze napisać maila do Japońskiego wydawcy i ich spytać czemu Toyotarou leci sobie w chu***, niech rysuje więcej xD Oni Ci na pewno wszystko wyjaśnią.

Najlepiej będzie jak zgłosicie jeszcze przy okazji Japończykom, żeby zaczęli pisać i rysować w normalną stronę bo w kraju zwanym Polską DBTardzi nie umiejo czytać ksiązek od tyłu. Ruch lewostronny też niech najlepiej zmienio przy okazji :)

-
Dodane: 06.03.2018 10:18 /
Bulma 3110 - Profil - user - 60% - 1536
Czekam na swój egzeplarz i z pewnością pokuszę się o napisanie recenzji :d Oby cena była adekwatna do zawartości.

-
Dodane: 08.03.2018 09:17 /
Mangę już dostałem i przeczytałem, powiem tak. Anime faktycznie nie ma podbiegu w wielu aspektach do tego co serwuje nam manga, jednakże brakuje jej wiele do pierwszych historii jakie zaserwował nam Toriyama. Za dużo fanserwisu odnośnie pierwowzoru, za mało kombinacji w rysunkach, puste tła, no niestety to nie może być krojone na hit, ale tak czy inaczej dalsze tomy też mam zamówione.

-
Dodane: 21.03.2018 22:45 /
Dobra nareszcie, zebrałem się do przeczytania tomiku :) Oczywiście na tłumaczeniu się nie zawiodłem(No może poza tym że w jednym dymku z Gohana zrobiono kobietę :) ),

Ogólnie, pierwszy tomik dbs to straszne zapierdzelanie byle szybciej, dlatego niema zabardzo o czym się rozpisywać.

Ocena:
Robota JPFu 8/10 - Plusy za Piwusa itd. Minus za Gohana :)

Tomik 5/10 - Akcja za bardzo zapierdziela, wszystko robione po łebkach, zwłaszcza "Arc" Z Piwusem :d

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy