Ważna informacja News: DBS: Broly: Oficjalny trailer już jest!

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball: Nowa saga po Turnieju Mocy?
Dodane: 21.12.2017 16:08 - Edytowane przez by_black /
ronnie - Profil - user - 0% - 65
Witam, czy są jakieś informacje o nowym arcu po zakonczeniu turnieju???
Jaki arc Waszym zdaniem będzie wraz z zakonczeniem turnieju mocy?

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 21.12.2017 16:20 /
redi87 - Profil - user - 50% - 1450
Jeszcze nie było Golden Cella i black Vegety także wszystko przed nami :-D.

-
Dodane: 21.12.2017 17:01 /
Karotte - Profil - user - 20% - 368
a moim zdaniem nie bedzie kolejnej sagi, bo Goku i Vegeta w czasie time skipu nie widzieli sie przez 5 lat. Time skip trwal 10 lat. Juz troche czasu minelo i mysle, ze jedynie co moga zrobic, to krotkapodroz na planete Salad i tyle.

-
Dodane: 21.12.2017 17:32 /
Sayan1992 - Profil - user - 0% - 80
Ta jasne. DB Super spokojnie z 4-5 lat będzie trwał. Zarabiają na tym i już mają skończyć?

-
Dodane: 21.12.2017 17:47 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6408
Duża część drzwi została zamknięta, jednak - mimo wszystko - nadal widzę parę możliwości dla rozwoju fabuły, choć mogłyby być trochę naciągane, ale co w DB nie jest, albo nie pasowały do klimatu DB, lub do tego, co nam DBS serwuje.
Na przyklad - jakaś organizacja dokonuje zamachu ja życie Zeno. Nie wiadomo kto to i skąd pochodzi, ale niemal się im to udaje. Bóg popada w śpiączkę, aprzez wpływ jego snow rzeczywistości wszechswiatow mieszają się i wypaczaja. Bohaterowie muszą szybko znaleźć i powstrzymać zamachowców, uzyskać od nich sposób wyleczenia Zeno, bo dajmy na to Smocze kule nie mają wpływu na Boga wszystkiego.
Ot, taki przykład. Jestem pewien że fabuła DBS na 100% nie pójdzie w takim kierunku.

-
Dodane: 21.12.2017 17:53 /
kordos napisał/a:
Duża część drzwi została zamknięta, jednak - mimo wszystko - nadal widzę parę możliwości dla rozwoju fabuły, choć mogłyby być trochę naciągane, ale co w DB nie jest, albo nie pasowały do klimatu DB, lub do tego, co nam DBS serwuje.
Na przyklad - jakaś organizacja dokonuje zamachu ja życie Zeno. Nie wiadomo kto to i skąd pochodzi, ale niemal się im to udaje. Bóg popada w śpiączkę, aprzez wpływ jego snow rzeczywistości wszechswiatow mieszają się i wypaczaja. Bohaterowie muszą szybko znaleźć i powstrzymać zamachowców, uzyskać od nich sposób wyleczenia Zeno, bo dajmy na to Smocze kule nie mają wpływu na Boga wszystkiego.
Ot, taki przykład. Jestem pewien że fabuła DBS na 100% nie pójdzie w takim kierunku.

Nawet niech to będzie zapięczetowanie w jakiś sposób mocy Zeno przez co Bogowie i Aniołowie nie będę mieli swoich mocy, a ich moce przejmie ta organizacja. Organizacja jest rozsiana po wszystkich wszechświatach, albo nawet po za obszar Zeno ( bo na tą chwilę tak wygląda obecne uniwersum ) i Jiren wraz z Goku by mogli połączyć siły i walczyć razem. Ale to już grubo naciągane skoro Jiren już przewyższa bogów zniszczenia. Chyba że to cheater, albo organizacja by miała wpływ na siłę wojowników i wtedy faktycznie taktyka zaczyna się liczyć, albo powiedzmy że przez blokadę boskości goku nie mógłby używać blue, wtedy by wymyśli ogon i ssj 4? Napewno coś wymyślą. Pytanie czy będzie to zjadliwe.

-
Dodane: 21.12.2017 18:32 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1475
Zeno zniszczył w przeszłości jakieś inne wszechświaty. Może w tym jest potencjał do stworzenia następnej sagi.
Dodatkowo okruchy życia Monaki i Pilafa.

-
Dodane: 21.12.2017 18:39 - Edytowane przez DuchVegety /
DuchVegety - Profil - user - 10% - 117
kordos napisał/a:

Kordos a może utworzysz kolejnego fanfika o tym pomyśle, chętnie bym poczytał, muszę przyznać że masz fajne koncepcje (jeśli ty byś tworzył scenariusz, to DBS byłby lepszy od DBZ), zastanów się nad pisaniem książek zawodowo bo masz do tego zdolności, chętnie kupie taką ksiązke.
Jeśli chodzi o dalsze sagi mam nadzieję że ten turniej to będzie ostatnia, strasznie zepsuli taką legendarną serię jaką jest DB, to jest straszne jak wykorzystują tę markę, taka prawda wydali padakę fabularną i techniczną- zarabiają jedynie dzięki marce, ale i to się kiedyś skończy, ja jako wierny fan jestem po prostu znudzony Dbs, męczą mnie te głupoty ktore nam prezentują. Dziwię się że to ktoś w Japonii ogląda, my jako stare byki oglądamy z uwagi na DBZ, ale tak naprawdę czy jeśli zamiast DBZ za naszych czasów leciałoby DBS to czy byśmy oglądali, ja na pewno nie. Boję się też nowej kinówki którą ma tworzyć Akira Toriyama po tym co powiedział w wywiadzie przeczuwam że zniszczy cały wczęsniejszy wizerunek sayan a co za tym idzie i całej marki.

PS. Mój pomysł, Smcoze kule przywracają wszeświaty, okazuję się że nie 18 tylko 24, Wszechświaty te były usunięte tak dawno że nawet aniołowie o tym nie wiedzą, zeno usunął te wszeświaty miliardy lat temu bo istoty były tak potężne i opanowane złą energią że zagrażały istnieniu życia i przedostawały się do innych wszechświatów, w ten sposób możnaby wytłumaczyć istnienie buu (przeszedł z innego wszechświata) możnaby też wspomnieć o tym że z tego świata są smocze kule w których zapieczętował się i przeszedł do innych wszeświatów jakiś stwór by uniknąć unicestwienia.

-
Dodane: 21.12.2017 18:44 - Edytowane przez musial3211 /
musial3211 - Profil - user - 20% - 378
Karotte napisał/a:
a moim zdaniem nie bedzie kolejnej sagi, bo Goku i Vegeta w czasie time skipu nie widzieli sie przez 5 lat. Time skip trwal 10 lat. Juz troche czasu minelo i mysle, ze jedynie co moga zrobic, to krotkapodroz na planete Salad i tyle.

Błąd! To Bulma mówi, że przez treningi nie widziała Goku 5 lat, Vegeta nie wspomina o tym ani słowa, więc nie jest jednoznacznie powiedziane, czy z Vegetą przez 5 lat się nie widzieli. Teraz gdy już doszło DB Super i treningi u Whisa to równie dobrze mogli u niego razem trenować co jakiś czas w ciągu tych 5 lat. Swoją drogą jak ciekawie wpasowują się w to słowa Bulmy "Training Trips" i to w dodatku w mandze występuje w cudzysłowie. Tak samo ładnie połączyli to skąd Goku wie na turnieju, że Uub to reinkarnacja Buu, superka ładnie to uzupełniła, kiedy Dende pokazał go Goku.

Edit: Ale oczywiście Anime tradycyjnie sprawę Uuba musiało spierd**ić, bo w anime Goku chwali się Vegecie i Krilinowi o reinkarnacji Buu, a na turnieju Vegeta pierwszy raz o nim słyszy.

Wiadomość doklejona:
kordos napisał/a:

Zbyt złożone jak na Dragon Balla.

-
Dodane: 21.12.2017 19:28 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2390
Szczerze? Bardzo wątpię, że będzie jakaś poważna saga po turnieju. Pewnie będzie kilka luźnych odcinków, łączenie z końcem Zetki i koniec. Martwi mnie, że nie ma nowego info co dalej z serią..

-
Dodane: 21.12.2017 21:00 - Edytowane przez furryat /
furryat - Profil - user - 10% - 120
post chaotyczny, ale myślę że da się mnie rozczytać

hm... w sumie patrząc na to jak się rozwija fabuła super to na bank zeno musi zgonąć by odwaliło się coś ciekawego

idąc chronologicznie;
-walka z bogiem zniszczenia [nasi przegrywają
-powrót friezy [nasi przegrywają]
-turniej dwóch wszechświatów i postać zeno [nasi przegrywają -goku]
-problemy z zamasu i czasem [wróg w sumie silniejszy od naszych]
-turniej w którym stawką jest przetrwanie na którym pojawia się śmiertelnik silniejszy od bogów zniszczenia [zapewne goku dednie]

czyli tak w sumie, jeżeli wygra jiren i wskrzesi wszystkich w tym usunięte światy to czeka nas być może walka z 4ką bogów zniszczenia którzy będą chcieli zemścić się na zeno a którzy wraz z aniołami być może staną się źli [zejdą do piekła]

w tym arcu goku albo vegeta wymasterują ssj blue, albo -goku- opanuje migatte no gokui [a w konsekwencji vegeta ssjb]

dostaniemy furtkę do arcu z piekłem i być może po tym arcu tym złym będzie w końcu kapłan bo to będzie teoretycznie już 'ten' level
gościu pewnie zabije zeno, naśle anioły/bogów na siebie, może zniszczy smocze kule i po walce poznamy stwórcę smoczych kul i potem dostaniemy z 3 arci po ubbie

edit; jeśli tak się stanie to się załamię... ta seria jest już i tak strasznie słaba, do tego teraz będzie przewidywalna

[słaba bo mogliby wymyślić coś ciekawszego, oraz słaba dlatego bo poziomy mocy skaczą jak pojebane, jeszcze niedawno goku nie dawał rady merged zamasu]

-
Dodane: 21.12.2017 21:06 /
Seria na 100 % będzie tylko odwalili maniane trochę bo pierw powinny być pokazane te wrzech światy, jakieś zagrożenie by było w 11, Goku by chciał tam pomóc ale ciężko mu wychodzi, pojawia się Jiren, już wtedy Goku chce z nim konkurować, ale Jiren go zbywa. W międzyczasie jakiś bunt w Piekle, najeżdzcy z innego wszechświata, odwiedzenie planety Salad i trening z sajanami tam właśnie i znowu jakiś przeciwnik dzięki czemu Kale i Caulifa zdobywają moc (dzięki temu na turnieju by nie wyglądąło by to tak z dupy bo coś tam by walczyły przed turniejem ) Tutaj dopiero powinnien być turniej, przygotowanie i w końcu walka, w trakcie albo tuż po pojawia się organizacja ponad wszechświatowa która chcę przejąć władzę. Usypiają Zeno i kradną kule. Wskrzeszają jakiś wielkich złych. Goku i spółka muszą przemierzać wszechświaty by pokonać przeciwnika, itp Kurde nie wiem opcji niby sporo ale w DBZ było lepiej bo nie było przycisku bezpieczeństwa w postaci Zeno czy aniołów, bohaterowie musieli radzić sobie sami, no bo co teraz byty potężniejsze od aniołów? Dobra prześcignęli je, potwory silniejsze od Zeno? Żaden problem. I tak je rozwalimy. I tak dalej, i tak dalej. Przecież w tył się nie cofną i nie dadzą słabiaków.

-
Dodane: 21.12.2017 21:11 - Edytowane przez furryat /
furryat - Profil - user - 10% - 120
no właśnie te poziomy mocy mnie wkurwiają, weszli na levele które powinny być rozwijane stopniowo i powoli, w mandze też jest zbyt mało miejsca na porządny rozwój postaci, w dbz wyglądało to lepiej bo nie było to aż tak eksploatowane że 'o, boska ki, ale jesteś OP'

dla mnie to między turniejem powinien być jeszcze jeden arc by wymasterować ssj blue i by goku w tajemnicy wyćwiczył tego kaiokena x20

dopiero potem powinien wbić UI

i w kolejnym arcu goku powinien ćwiczyć by móc włączyć ten level, ewentualnie opanować coś pośredniego

po tym arcu powinien wpaść na to by ćwiczyć boską ki w podstawie i wtedy być w stanie wbić na UI

-
Dodane: 22.12.2017 09:31 - Edytowane przez Regis819 /
Regis819 - Profil - user - 0% - 79
DuchVegety napisał/a:

PS. Mój pomysł, Smcoze kule przywracają wszeświaty, okazuję się że nie 18 tylko 24, Wszechświaty te były usunięte tak dawno że nawet aniołowie o tym nie wiedzą, zeno usunął te wszeświaty miliardy lat temu bo istoty były tak potężne i opanowane złą energią że zagrażały istnieniu życia i przedostawały się do innych wszechświatów, w ten sposób możnaby wytłumaczyć istnienie buu (przeszedł z innego wszechświata) możnaby też wspomnieć o tym że z tego świata są smocze kule w których zapieczętował się i przeszedł do innych wszeświatów jakiś stwór by uniknąć unicestwienia.

Mi to pasuje. Bardzo fajne i daje szanse na nowe otwarcie bez wywracania obecnego porządku boskiego... Skoro Goku i Jiren przekroczą poziomy Bogów to logiczne że Zeno by ich właśnie wysłał (powstałaby a'la GT - wędrówka po Wszechświecie ale z dorosłym Goku no i Jirenem zamiast Pan i Trunka - po 5 latach powrót na turniej.... i wszystko gra).

Moim zdaniem nie zakończą DBS. Po to wybrali okres 10 lat, po to nie wskazują dokładnie ile czasu już upłynęło, aby wciskać tam jak najwięcej treści. Na turnieju z Ububem nikt nie musiał pokazywać maksimum mocy więc wszystko i tak będzie spójne.

Myślę że mimo wszystko nie będzie spisków ani afer na poziomie Bogów bo to zamknęłoby drogę do jakichkolwiek kontynuacji. Cóż bowiem przebiło by np. spisek Aniołów przeciwko Zeno to już za gruba historia nawet jak na DB.

Ja poszedłbym drogą kolegi DuchVegety. Życzenie do smoka coś namiesza. Albo będzie źle sformułowane (Goku) albo Frieza namiesza (w końcu po coś go umieścili w fabule a póki co nic nie robi

-
Dodane: 22.12.2017 11:28 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5399
Kolejną taką mini sagą może być ta obietnica Cabby że zabierze Vegetę na planete sadal, gdy Vegeta poprosi o przywrócenie U6.

Ja tutaj widzę potencjał, na specjalny arc tylko dla Vegety :)
Co było by bardzo ciekawe.

-
Dodane: 22.12.2017 12:37 /
Up a to oznacza więcej tych głupolek. Raju oby się nie dało przywrócić tych wszechświatów. bnbnb

-
Dodane: 22.12.2017 12:52 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1904
Wcale nie muszą być jakieś wszechświaty 18-24 przecież na turnieju 4 najsilniejsze wszechświaty wgl nie występują. A skoro są uważane za najsilniejsze to nie ma wręcz możliwości by nie było tam prze koksów.

-
Dodane: 22.12.2017 14:09 /
DuchVegety - Profil - user - 10% - 117
demon119 napisał/a:
Wcale nie muszą być jakieś wszechświaty 18-24 przecież na turnieju 4 najsilniejsze wszechświaty wgl nie występują. A skoro są uważane za najsilniejsze to nie ma wręcz możliwości by nie było tam prze koksów.

Powiesz mi w którym miejscu jest napisane, że są najsilniejsze???
I co dzadzą nam kolejny głupi turniej??? Tutaj potrzeba grozy, stare zniszczone wszechświaty- dają ogromny potencjał- masa koksów, masa zła, możnaby też wytłumaczyć w ten sposób że te wszechświaty dysponowały taką niszczycielską mocą że zeno bał się takiej potęgi, dlatego stworzył aniołów którzy będą czuwać, a temte zniszczył, po ich odtworzeniu najsilniejsi atakują inne wszechświaty, pieczętują zeno- przez co aniołowie znikają gdyż oni czerpią moc własnie od zeno (to tylko taki przykład) i wszechświaty po kolei zostają niszczone, na samym końcu zostaję własnie nas gdzie zbierają się najsilniejsi i bronią smoczych kul, niestety i nasi dostają baty, dzięki błyskawicznej teleportacji uciekają do do pałacu i wchodzą do komnaty ducha i czasu (vegeta i goku) a inni walczą dalej i bronią tej komnaty licząc że po treningu gogeta uchroni wszechświaty. Trochę poleciałem ale to pierwszy lepszy pomysł, tutaj potrzeba grozy, napięcia i potężnej siły,

-
Dodane: 22.12.2017 14:29 - Edytowane przez demon119 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1904
DuchVegety napisał/a:

Powiesz mi w którym miejscu jest napisane, że są najsilniejsze???
I co dzadzą nam kolejny głupi turniej??? Tutaj potrzeba grozy, stare zniszczone wszechświaty- dają ogromny potencjał- masa koksów, masa zła, możnaby też wytłumaczyć w ten sposób że te wszechświaty dysponowały taką niszczycielską mocą że zeno bał się takiej potęgi, dlatego stworzył aniołów którzy będą czuwać, a temte zniszczył, po ich odtworzeniu najsilniejsi atakują inne wszechświaty, pieczętują zeno- przez co aniołowie znikają gdyż oni czerpią moc własnie od zeno (to tylko taki przykład) i wszechświaty po kolei zostają niszczone, na samym końcu zostaję własnie nas gdzie zbierają się najsilniejsi i bronią smoczych kul, niestety i nasi dostają baty, dzięki błyskawicznej teleportacji uciekają do do pałacu i wchodzą do komnaty ducha i czasu (vegeta i goku) a inni walczą dalej i bronią tej komnaty licząc że po treningu gogeta uchroni wszechświaty. Trochę poleciałem ale to pierwszy lepszy pomysł, tutaj potrzeba grozy, napięcia i potężnej siły,

Przed rozpoczęciem turnieju było powiedziane że 4 najsilniejsze wszechświaty nie mają uczestniczyć w turnieju. Pozostałe dlatego ze są słabe miały zostać zniszczone. Ale goku poszedł z pomysłem turnieju dlatego słabe wszechświaty dostały szanse przetrwania.

-
Dodane: 22.12.2017 14:32 - Edytowane przez Regis819 /
Regis819 - Profil - user - 0% - 79
Co do siły Wszechświatów to właśnie nie wiem dlaczego znowu takie zdanie ktoś przytacza. Wszechświaty miały wyższy poziom śmiertelności rozumianej jako wiedza i rozwój! Nie siły! (rozmowa Goku i Beerusa to potwierdza) Owszem można wykorzystać te cztery nie biorące udziału Uniwersa ale niech sklecą z tego jaką porządną historię....

Popieram w tym miejscu kolegę ponownie. Porządny antagonista lub ich grupa która eksterminuje, zabija zagra wszystkiemu, bohaterowie zepchnięci na krawędź, śmierć części bohaterów - to są emocje. Nie turniej. Wizja całkiem fajna ale pewnie za mroczna na obecne DB. Gdzie tu czasy Buu który mordował wszystkich których miał pod nosem....

Mimo wszystko obstawiam że jakąś rolę odegra Frieza, myślę że będzie chciał ogłosić się Zeno, podporządkuje sobie aniołów i BZ którzy będą bronić Smoczych Kul. Goku i Jiren będą musieli je zebrać i pokonać nową gwardię Friezzy .... ale to już będzie akcja na koniec DB. Bo już dalej byłoby ciężko coś wykminić. Chyba że z alternatywnymi Uni.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy