Ważna informacja News: Dragon Ballowy Super konkurs!

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 123 - Opinie
Dodane: 14.01.2018 11:59 /
Zylerus - Profil - user - 0% - 3
Szczerze, z tym odcinkiem mam mały problem, ale od początku:

Ogólnie oglądać oglądało mi się naprawdę przyjemnie - walki nie nudziły, było kilka elementów całkiem fajnych, jak np: zdziwienie Dyspo że jego atak prawie wcale nie uszkodził Freezera, Zeno udający Jirena (mnie ten moment po prostu rozłożył :p ), sama koncepcja tym niby "min przeciwpiechotnych" których użył Goku lub zmodyfikowanego Kienzana, walki również była nienajgorsza. Postawiłbym ogólnie temu odcinkowi takie 7/10, jednak ocena spada do 6/10. Dlaczego?

Cóż, jednym z czynników jest fakt, że nic nie ma już sensu. Vegeta na początku leżał, później jak za połknięciem Senzu było wszystko z nim w porzadku. On i Goku powinni być wręcz wyczerpani, a co mamy? Goku Blue + Kaioken, Vegeta chyba wskoczył na wyższy poziom Blue co na pewno kosztowało go sporo energii. Już pal licho Jirena spadającego z areny, bo było wiadomo że uda mu się uratować - takich małych niedociągnięć było niestety więcej.

Repeto: odcinek mi się podobał, był przyjemny poza kilkoma szczegółami, które powinny wyglądać zupełnie inaczej.

-
Dodane: 14.01.2018 12:02 /
Morgotheron - Profil - user - 10% - 123
Ja to już dawno mózg wyłączyłem przy oglądaniu DBS. Niestety, tak jak Zylerus piszesz ozdrowienia jak po połknięciu Senzu. W dodatku Kaioken dość mocno obciąża ciało.

Ale ta sceno, gdy Zeno naśladuje Jirena rzeczywiście fajna. Zeno coraz bardziej go lubią.

----- Podpis --------------------
via Imgflip GIF Maker
-
Dodane: 14.01.2018 12:04 /
RaiZzeR216 - Profil - user - 0% - 68
Jak dla mnie odcinek gorszy od poprzedniego ale nie jakiś tragiczny, co prawda w pierwszej połowie było sporo baboli i animacja była mocno przeciętna lecz ta seria mnie do tego przyzwyczaiła, natomiast podobało mi się że Goku w końcu zaczął używać mógzu + przemiana Vegety i że nadal pamięta o tej obietnicy. ogólnie daje odcinkowi 6.5/10

-
Dodane: 14.01.2018 12:04 /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 424
O ile się nie myle to Kitano pracuje tam tylko dlatego, że jest pupilkiem Yamamuro :/ Jednak to nie tylko on spartolił robotę. On zrobił tylko kawałek animacji z Dyspo tak na dobrą sprawę (a przynajmniej tylko tam udało mi się go wykryć).

Tate oprócz kawałka walki Goku z Jirenem zrobił jeszcze krótką sekwencje (a mianowicie jeden kop xD) walki Toppo z C17 (nie licząc powtórzonej 274884 raz Kamehamehy Gohana).

Faktycznie ten odcinek mógłby być jednym z najlepszych, gdyby skład animatorów był inny.

Fun fact - Po raz pierwszy od dłuższego czasu odcinek One Pieca jest wizualnie lepszy od epizodu Dragon Balla :d

#Bohnart

Cieszę się bardzo, że nie zaliczasz się do tych co myślą, że statyczny rysunek i animacja to to samo xD Tate ma swój śmieszny styl, ale gdy jego praca jest skorygowana to wychodzi całkiem fajna sekwencja. Przykładem jest walka Trunksa z Blackiem z 63 odcinka.

Mnie też śmieszył fakt, że nagle inne postacie czują boskie ki :d

-
Dodane: 14.01.2018 12:05 /
furryat - Profil - user - 10% - 103
może tego nie wiecie, ale kitano zostaje wyje...ny z serii, dzisiaj był jego ostatni odcinek zdaje się

-
Dodane: 14.01.2018 12:05 - Edytowane przez Aguire /
Aguire - Profil - user - 0% - 22
Odcinek 8/10, forma Vegety to właśnie tak powinien wyglądać jak dla mnie Blue od samego początku, kolor mi się podoba, w końcu dużo taktyk, ofc nie efektywne ale "próbują wszystkiego". Z odcinka na odcinek raczej nie widać, aby Jiren był zagrożony chociaż w małym stopniu, dlatego coraz bliżej tego, że jednak on pozostanie do końca(niekoniecznie jako zwycięzca). A Frieza to wiadome, on gra na czas i nic innego, gdyby w 5s rozwalił królika to by musiał reszcie pomóc.

-
Dodane: 14.01.2018 12:07 - Edytowane przez Bohnart /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1112
Ruqer
Przecież tam tylko ze dwóch animatorów respektuje zasady DB. Swoją drogą, żeby ludzie z takim doświadczeniem odwalali takie rzeczy :|

Nie no, jest ich troszeczkę więcej. Po prostu część z nich jest już niestety całkiem stara. Oczy nie te, technika inna niż za ich czasów. Nie przestawili się i robią rzeczy... poprawne. Ale dla mnie rzeczy poprawne są lepsze od wchujzajebiaszczegopanateejawampokazejak sieanimuja.
Gość miał dwa lata by załapać styl serii nad którą przyszło mu robić. A on nadal woli się popisywać niż robić to co powinien. I w efekcie odcinki z Tete są dla mnie równie słabe co te z Kitano mimo że obu panów dzieli technicznie przepaść.

Szkoda, bardzo szkoda. Widać że storyboardy były przemyślane, takie drobne, dynamiczne akcje jak te na klifie można było by pokazać jak backflipy Vegety z gallick gunem w ostatnim epku i byśmy tutaj wszyscy szczęki zbierali z ziemi. Ten odcinek miał taki potencjał, taki zajebisty, silny szkielet, zarówno scenariuszem jak i storyboardami...
A dostali go pan ''hejpatrzciejakifajnyjestemwiecieżeanimujęOnePiece?????'' i pan co ewidentnie dobrze robi loda komuś w firmie... no chyba że faktycznie go wywalili.

DoozleAnime
Tate ma swój śmieszny styl, ale gdy jego praca jest skorygowana to wychodzi całkiem fajna sekwencja. Przykładem jest walka Trunksa z Blackiem z 63 odcinka.

A, tutaj to akurat mogę z chęcią przybić piątkę. On generalnie jest dobry... jak go jest mało. Gdy jego styl nie dominuje w epku i MUSI się dostosować do innych by odcinek wyglądał jak jedna całość. A nie jak cholerawieco. Bo to bardzo zdolny animator jest. Tylko po tych 2 latach ewidentnie widać że ma w dupie serie nad którą robi.

-----

Aha, i dodam że nowa forma Vegety mi się absolutnie nie podoba bo jest po prostu kompletnie nieczytelna, zlewająca się z jego strojem i z przesadnie podkręconą saturacją.

-
Dodane: 14.01.2018 12:19 /
Vincentinio - Profil - user - 0% - 42
123 no no... Trochę plusów trochę minusów.
Goku skubaniec Gamoń nieźle to sobie wykombinował żeby pozbyć się Jirena, ale ten wypadł ale nie wypadł. Do tego mam mieszane uczucia w jaki sposób wrócił na arenę. Vegeta wreszcie jakiś nowy level, tylko szkoda że tego odcinka nie rysował Takahashi tak jak 122 bo ta nowa forma wyszła trochę cukierkowo, zresztą jak większość odcinka. Ciekaw jestem czym będzie się różnił ten poziom od normalnego Blue poza wyglądem bo póki co różnicy większej nie widać. Jiren to kozak mocarz, znów pokazał power!
Gohan, ah ten Gohan, tak to spartlił. Ale co się dziwić, to było by zbyt łatwe,, zresztą Toppo jeszcze nie pokazał nic specjalnego a pokaże już niebawem.
Oby Vegeta w nowej formie pokazał klasę, zasłużył na zwycięstwo jak nikt inny, ✋
Fajnie ogarneli przejścia między poszczególnymi walkami, wreszcie trochę wydać że to battle royal!

Nothing is true... Everything is permitted...
-
Dodane: 14.01.2018 12:21 - Edytowane przez bekson /
bekson - Profil - user - 50% - 1362
Bohnart napisał/a:

Aha, i dodam że nowa forma Vegety mi się absolutnie nie podoba bo jest po prostu kompletnie nieczytelna, zlewająca się z jego strojem i z przesadnie podkręconą saturacją.

Włosy i pancerz Vegety zlewają się w jedność. Vegeta dąży do zostania Bayonettą.

Tak btw. Oglądam sobie teraz amerykańską wersją, która właśnie skończyła arc cudownego Copy-Vegety.

https://pm1.narvi...78f_hq.jpg

Copy Vegeta SSGSS też miał taki ciemniejszy kolor włosów.

-
Dodane: 14.01.2018 12:26 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4403
Zestresowałem się, kiedy Goku zaczął myśleć i kombinować w walce. Ba! Po raz pierwszy od chyba ponad 200 epków ma jakiś nowy atak!

Na szczęście ktoś przyłapał szybko nieogarniętego scenarzystę, odsunął go od pracy zanim narobi więcej szkód i dostaliśmy jeszcze trochę ATATATATATA~ na koniec i trochę kolejnych power-upów, bo akurat by się przydały. Uff. [placze]

Vegeta chyba bardzo nie lubi niebieskich włosów u syna, skoro Cabba jest atm jego ulubionym, przybranym dzieckiem. Współczuje.

-
Dodane: 14.01.2018 12:44 /
wymiatacz0 - Profil - user - 0% - 38
Mógłby Vegeta wypowiedzieć życzenie aby adnowić Planetę Vegeta, tą którą pamięta wraz z jej mieszkańcami zostałby sobie królem i może by zrobili jakąś lżejszą sagę w której akcja tam by się toczyła.

Aha a odcinek 123 jak dla mnie całkiem spoko, dziwne że Vegeta i Goku zaczęli współpracować,
no i trochę ubolewam że nadal nic nie wiemy o tej nowej formie Vegety, wiadomo że nie było w sumie "dzisiaj" czasu na tłumaczenie ale mam nadzieje że dostaniemy jakieś info co to jest ile to jest silniejsze od blue czy coś.

Co do tego co ktoś wyżej pisał że dziwi go że np. Piccolo czuje KI, coś było takiego że SSJB to zwykły SSJ z domieszką mocy boskiej, już nie ten Legendarny Boski Super Sayajin więc chyba mogą czuć - to co mogą to czują a np. Beerus czuje swoje :)

-
Dodane: 14.01.2018 13:01 - Edytowane przez sebek030189 /
sebek030189 - Profil - user - 10% - 247
Ofensywny UI Vegety na blue kozacki :d jeszcze Goku odpali swoj defensywny na blue + kaioken i sprytem zepchna Jirena;D

-
Dodane: 14.01.2018 13:03 /
Zylerus - Profil - user - 0% - 3
wymiatacz0 napisał/a:
Mógłby Vegeta wypowiedzieć życzenie aby adnowić Planetę Vegeta, tą którą pamięta wraz z jej mieszkańcami zostałby sobie królem i może by zrobili jakąś lżejszą sagę w której akcja tam by się toczyła.

Coś takiego chyba nawet by uszło, ale to nie ten Vegeta. Gdyby coś takiego było w Z robione, no to mooooże jeszcze, ale nie teraz. Vegeta myśli o sobie, ale w kontekście siły i bycia najlepszym, to prawda, ale nie zażyczy sobie odnowienia rodzinnej planety - aż tak egoistyczny już nie jest ^^

-
Dodane: 14.01.2018 13:10 /
Jak ktoś już pisał wcześniej, obawiam się, że nowa forma Vegety to kolejny "Super Saiyan Rage" – jakieś w żaden sposób niewytłumaczone dziwactwo, stworzone tylko po to, by książę doskoczył poziomem do SSBlue Kaio-ken Goku. Do UI zapewne nadal się nie umywa.
Ta regeneracja postaci to już naprawdę jakaś groteska – biorąc pod uwagę, że kolejne odcinki to pojedyncze minuty, Goku i Vegeta co chwilę "przekraczają limity", walczą, zostają doprowadzeni do granicy śmierci, a po kilkunastu – kilkudziesięciu sekundach wstają, wygłaszają budującą przemowę, ponownie "przełamują bariery" i już są gotowi, by walczyć z całą mocą. W DBZ miało to sens w przypadku Cella czy Buu, dla których regeneracja była naturalną, biologiczną zdolnością, ale dla Saiyan to jakiś absurd. Gdyby seria chociaż próbowała nam wytłumaczyć, że np. opanowanie god ki pozwala na znacznie szybsze uleczanie ran i efektywniejszy powrót do pełni sił, ale po co, macie co wam dajemy i domyślajcie się...

-
Dodane: 14.01.2018 13:14 /
wymiatacz0 - Profil - user - 0% - 38
Zylerus napisał/a:
[quote]

Coś takiego chyba nawet by uszło, ale to nie ten Vegeta. Gdyby coś takiego było w Z robione, no to mooooże jeszcze, ale nie teraz. Vegeta myśli o sobie, ale w kontekście siły i bycia najlepszym, to prawda, ale nie zażyczy sobie odnowienia rodzinnej planety - aż tak egoistyczny już nie jest ^^

To w sumie mógłby odłożyć na później i wykorzystać do tego nasze kule, a te super kule niech spełnią to jego życzenie przywrócenia uni 6...
Co do tego UI - nie sądzę żeby to było jakieś ofensywne UI Vegety, on jest teraz na poziomie Goku Kaioken Blue raczej, widzieliście że Jiren specjalnie się tym nie przejął, może to być jakaś przejściówka coś w stylu USSJ w sadze Cella, nawet tutaj też taki bardziej umięśniony..

-
Dodane: 14.01.2018 13:15 /
sixshot - Profil - user - 0% - 97
Początek odcinka zapowiadał się nie najgorzej. Szczerze myślałem ,że ten odcinek będzie poświęcony w 80% na Vegete i ten Power up i ,że w pierwszych minutach Goku dostanie szybki oklep i wkroczy wkurzony Vegeta z nową formą i powalczy solo. Motyw power upa z Cabba taki średni ,żeby nie powiedzieć ,że słaby.
Generalnie czuję się zawiedziony.

-
Dodane: 14.01.2018 13:17 /
ironik - Profil - user - 20% - 332
Odkładając logikę na wieszak, to nawet odcinek nie był taki tragiczny. Rysunki faktycznie były momentami cienkie, ale do tego też przywykłem. Po prostu nie oczekuję więcej, ale za to przynajmniej odniosłem wrażenie, że Goku i Vegeta zaczęli to traktować poważnie, nawet jakiś element planu był i w końcu czuć jako-takie zagrożenie, a nie sielankowa wymiana ciosów.
To, że wcześniej na blue+kajox20 nie miał podejścia, a teraz ma, trudno, tak ta seria ma i już. Można domniemywać, że wzmocnił się podczas walki z Keflą, zregenerował się i tak dalej.
Jak na DBS nie było źle. Były znacznie bardziej durne i niepotrzebne odcinki od tego.

-
Dodane: 14.01.2018 13:30 /
Kitana - Profil - user - 0% - 81
Odcinek spoko. Zenki naśladujące Jirena <3 . Goku próbujący podejść Jirena - to byłoby zbyt proste. Książe dostał nową formę - teraz zobaczymy na co go stać. Goku i Kaioken?? oj długo to on tak nie pociągnie, chyba że też ma jakiegoś asa w rękawie co do tej techniki. Wkurzenie Sebixa - bezcenne.

7 minut do końca. czas pokaże co dalej :)

po 6 latach - "I'm baaaaack" :)
-
Dodane: 14.01.2018 13:35 - Edytowane przez breakingmirai /
breakingmirai - Profil - user - 20% - 266
Podobnie jak niektórych, też raziło mnie to, że Vegeta zamiast myśleć o swojej rodzinie (Bulma, Bra, Trunks), myśli o gościu (Cabba), którego spotkał raptem dwa razy. xD Bicz plis. Taki z niego mistrz, jak z koziej dupy trąba.

-
Dodane: 14.01.2018 13:43 /
kilblack - Profil - user - 0% - 33
W którymś odcinku Dyspo mówił, że nie dałby rady Freezie a teraz walczy jak równy i jeszcze na dodatek w nastepnym Freeza przemieni sie w Gold i jeszcze razem z Gohanem będą walczyc przeciwko Dyspo czyzby sie tak wzmocnił? ten Dyspo cały :d

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy