Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 124 - Opinie
Dodane: 21.01.2018 15:39 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4410
Na YT macie scenariusz PRAWDZIWEGO końca turnieju mocy od jakiegoś czasu (tylko zanimowane jest to... specyficznie).

To jest to LEPSZE coś, na które wszyscy czekali :) A jak się nie podoba... to cóż, nic już wam nie poradzę :(

A co do tego epka to dziwne, że Gohan w ogóle dorównywał Despo w specyficznych okolicznościach. Jak na jego możliwości w DBS dał radę.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 21.01.2018 17:17 /
DuchVegety - Profil - user - 0% - 83
Bardzo fajny odcinek takie 7 na 10, oprócz głupiego machania i darcie gęby w postaci dadada, to cały odcinek ma sens pewny rodzaj taktyki, no i na reszcie gohan został wyrzucony, na to czekałem, chociaż dzisiaj dało się go polubić mimo kiepskich rysynków jego postaci momentami.

-
Dodane: 21.01.2018 22:07 /
Sined92 - Profil - user - 10% - 137
Było tyle teorii, możliwości, pomysłów, Gohan white, God Piccolo, Ultra Vegeta itd itp a twórcy idą najłatwiejszą ścieżką, pod dziecioczków, nudno, z rozwiązaniami pisanymi na kolanie, bez polotu, kreatywności

Tak wyglądał meeting scenarzystów:

- dybspo ędzie szybki, freeza zamieni sie w zloto, zloto bedzie szybsze ale dyspo okaze sie szybszy i tak
- o. niezłe.
- trzeba zrobic klatke na tego zająca!
- co?
- no klatkę, lasery, sery pleśniowe no cokolwiek
- a co tam Freeza cyk z palców na pewno zawsze to potrafił, Gohan to wie i Gohan go wydupcy + moze jakis nowy poziom w koncu,
- ale mordeczki wy moje, w marcu robimy przerwe, walić te nowe poziomy Gohana to go trzeba wydupcyć, niech ta menda Freeza na Goldenie z aureolką straci w ostatniej sekundzie moc a dyspo sie uwolni
- no i co dalej?
- no musimy to gunwo konczyc... niech gohan go zlapie a freeza ich wypchnie i jedziemy dalej, nie ma co tracić czasu na jakieś Gohany
- no dobra.

Tu musi wygrać Goku, nie może być inaczej. Wszystko jest robione tak, aby Goku był najlepszy

-
Dodane: 21.01.2018 22:43 /
joelmedia - Profil - user - 0% - 7
Sined92 napisał/a:

Tu musi wygrać Goku, nie może być inaczej. Wszystko jest robione tak, aby Goku był najlepszy

Przecież nie od dzis wiadomo ze Db to bajka o Goku

-
Dodane: 21.01.2018 22:50 /
sebek030189 - Profil - user - 20% - 256
Sined92 napisał/a:
Było tyle teorii, możliwości, pomysłów, Gohan white, God Piccolo, Ultra Vegeta itd itp a twórcy idą najłatwiejszą ścieżką, pod dziecioczków, nudno, z rozwiązaniami pisanymi na kolanie, bez polotu, kreatywności

Tak wyglądał meeting scenarzystów:

- dybspo ędzie szybki, freeza zamieni sie w zloto, zloto bedzie szybsze ale dyspo okaze sie szybszy i tak
- o. niezłe.
- trzeba zrobic klatke na tego zająca!
- co?
- no klatkę, lasery, sery pleśniowe no cokolwiek
- a co tam Freeza cyk z palców na pewno zawsze to potrafił, Gohan to wie i Gohan go wydupcy + moze jakis nowy poziom w koncu,
- ale mordeczki wy moje, w marcu robimy przerwe, walić te nowe poziomy Gohana to go trzeba wydupcyć, niech ta menda Freeza na Goldenie z aureolką straci w ostatniej sekundzie moc a dyspo sie uwolni
- no i co dalej?
- no musimy to gunwo konczyc... niech gohan go zlapie a freeza ich wypchnie i jedziemy dalej, nie ma co tracić czasu na jakieś Gohany
- no dobra.

Warto dodac te epickie dielogiXD
Goku-Gohan ale mu pokazałes :d
ta klatka to juz wogole bariera z naruto hehee

-
Dodane: 21.01.2018 23:17 /
micran - Profil - user - 0% - 49
Stenbar napisał/a:
micran pamiętaj o tym, że gdy coś tłumaczysz bardzo ważny jest kontekst. Rozkazy oficera w filmie wojennym będą przetłumaczone inaczej, niż okrzyki niedorozwiniętego dziecka, które maja wyrażać podniecenie na widok tego, że jeden z wojowników jest spychany do tyłu.

Proszę obejrzyj jeszcze raz, ten niedorozwiniety dzieciak wypowiada slowa push, push, push to nie sa japońskie słowa, a amerykańskie. Tłumaczenie powinno brzmieć jednosłownie lub inaczej ale na pewno nie pchać pchać pchać. A wierz mi w japońskim istnieje slowo pchać. Japonia kiedyś walczyła przeciw amerykanom i aktualnie są zwolennikami i jesli znaja push, push, push to napewno z wojny, a nie pchania.

-
Dodane: 21.01.2018 23:54 /
joelmedia napisał/a:
Sined92 napisał/a:

Przecież nie od dzis wiadomo ze Db to bajka o Goku

DB to bajka Goku i jego przyjaciołach, DBZ o zespole ZET, którego liderem był Goku, nawet GT był o Goku, Pan i Trunks. DBS natomiast to banalny paskudny schemat - mamy głównego bohatera i on musi być naj a reszta to pachołki na leszczy. Nikt tu nie ma znaczenia - a 124 odcinek pokazał najlepiej, że tu każdy jest traktowany po macoszemu. Vegeta osiąga Blue 2 i co? I nic. Nic się nie zmieniło, nie było czuć żadnej róznicy, można powiedzieć że w koncu był na podobnym poziomie co Goku na Kaioken Blue bodajże.

Patrząc wstecz:

Jakoś Budokai z Jackie Chanem Goku mógł przegrać.
Jakoś Budokai z Tien Shinhanem Goku mógł przegrać.
Jakoś Cell mógł być pokonany przez Gohana.
Jakoś Frieza mógł być pokonany przez Trunksa.
C19 i C20 Goku przeleżał chory,
Majin Vegeta wygrał z Goku - chociaż Goku miał w zanadrzu ssj3, a sama wygrana była brzydka,

Goku to główna postać, ale w każdej sadze w DBZ inni mieli jakieś znaczenie. A to Gohan + Krillin + Goku + Jairobe na Vegete, a to Piccolo + Nail i Frieza do 2 formy, z Cellem Goku w ogóle był drugoplanowy, z Buu do ostatniej walki też inni mieli znaczenie (Mystic Gohan, Gotenks, Vegito).

DBS ma głównego bohatera i on musi być naj. Dostanie w ciry od Jirena, ale ma już taką regeneracje że ze stanu agonalnego w kilka minut staje się twardzielem i wydupca Kefle.
Do tego robią z niego infantylnego debila przez 90% serii.

Mam nadzieję, że ta przerwa posłuży i w 2019 wróci coś lepszego. Szczególnie pod kątem walk i brutalnosci - One Piece moze być brutal przed południem a DB musi być Tabalugą z bohaterami DB?

-
Dodane: 21.01.2018 23:57 - Edytowane przez Ruqer /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2356
Sined92 napisał/a:
Vegeta osiąga Blue 2 i co? I nic. Nic się nie zmieniło, nie było czuć żadnej róznicy, można powiedzieć że w koncu był na podobnym poziomie co Goku na Kaioken Blue bodajże.

W zasadzie to Goku dostaje Ultra instynkt i co? I nic, bo w Blue kaioken daje radę dosięgnąć jirena tak samo jak przy UI, w sumie to na UI chyba nie dawal rady go uderzyć, a unikać jego ataków :F

Btw. Goku sam pokonał tylko jednego głównego wroga w DBZ. W DBS w sumie też z nikim nie wygrał xD

-
Dodane: 22.01.2018 00:06 /
vizyl - Profil - user - 0% - 1
Na litośc... co oni zrobili z gohanem, z tak poteznego potencjalu stal sie jakims pajacem w okularach. Jego taktyka na ograniczenie mobilności dyspo była bardzo dobra, w rzeczywistości to była idealna okazja na pokonanie go, był jak na tacy przeciwnikiem do wyrzucenia a ten co ? Nawet w super sajanina się nie zmieni, tylko bezmyślnie się poświęcił co mogło zostać uniknione gdyby wział się w garść i razem z freeza zaatakowali pełną mocą obyło by się bez głupiego poświecenia. Zgaduje, że po prostu twórcy nie mieli pomysłu na wyrzucenie gohana i tak wielki taktyk 7 wszechświata wypadł najbardziej nieopłacalnym sposobem jaki był. W sumie to już chyba krillin miał większy wpływ na turniej niż on, mogliby go usunąć z tej serii, bo niczego ciekawego nie wprowadza do serialu.

Imo c-17 > gohan

-
Dodane: 22.01.2018 00:39 /
Ruqer napisał/a:
Sined92 napisał/a:
Vegeta osiąga Blue 2 i co? I nic. Nic się nie zmieniło, nie było czuć żadnej róznicy, można powiedzieć że w koncu był na podobnym poziomie co Goku na Kaioken Blue bodajże.

W zasadzie to Goku dostaje Ultra instynkt i co? I nic, bo w Blue kaioken daje radę dosięgnąć jirena tak samo jak przy UI, w sumie to na UI chyba nie dawal rady go uderzyć, a unikać jego ataków :F

Btw. Goku sam pokonał tylko jednego głównego wroga w DBZ. W DBS w sumie też z nikim nie wygrał xD

Ale UI robiło różnice. Miał swojego specjala. Inny ruch. Kocie ruchy. Coś tam trafiał. Nic nie przyjmował. Vegeta wchodzi na drugi bieg, robią pompę, w necie huczy że też UI ale Blue a tu korniszon.

-
Dodane: 22.01.2018 00:46 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1429
micran, Japończycy z pewnością mają w swoim słowniku słowo pchać, jest ono na tyle podstawowe, że posiada je chyba większość języków stosowanych na kuli ziemskiej. Używanie angielskich słów w anime nie jest niczym niezwykłym, gdybyś prócz DB oglądał także inne anime to wiedziałbyś, że Japończycy często korzystają z angielskich wtrąceń. W naszym przypadku mamy do czynienia z nierozgarniętym dzieckiem, do którego nie pasują słowa przetłumaczone w taki sposób jak to proponujesz.
Gdyby to było anime przedstawiające tematykę wojenną, lub około wojenną to może bym się z tobą zgodził, ale w tym przypadku nie mogę.
Nie wiem czy ten temat służy też do oceny jakości napisów, ale chyba nie mam nic do dodania w tej kwestii. [wesoly]

-
Dodane: 22.01.2018 15:54 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6372
Stenbar napisał/a:
micran, Japończycy z pewnością mają w swoim słowniku słowo pchać, jest ono na tyle podstawowe, że posiada je chyba większość języków stosowanych na kuli ziemskiej. Używanie angielskich słów w anime nie jest niczym niezwykłym, gdybyś prócz DB oglądał także inne anime to wiedziałbyś, że Japończycy często korzystają z angielskich wtrąceń. W naszym przypadku mamy do czynienia z nierozgarniętym dzieckiem, do którego nie pasują słowa przetłumaczone w taki sposób jak to proponujesz.
Gdyby to było anime przedstawiające tematykę wojenną, lub około wojenną to może bym się z tobą zgodził, ale w tym przypadku nie mogę.
Nie wiem czy ten temat służy też do oceny jakości napisów, ale chyba nie mam nic do dodania w tej kwestii. [wesoly]

Push, push, push to zwrot popularny w wielu sytuacjach, nie tylko w armii - lel micran, tak na pewno to o rozkaz SWATu chodziło - ale i np. na sali porodowej (tak xD). Wtedy angielskie "push" tłumaczy się jako "przyj".
Jaki był kontekst tej sytuacji? Czy mamy tutaj do czynienia z kimś kto jest żołnierzem, czy z rodzaca kobietą? Nie i nie.
Czy mamy tutaj do czynienia z sytuacją, kiedy ktoś dosłownie coś pcha? Też raczej nie.
Imho najlepiej byłoby to przetłumaczyć na "dalej! dalej! dalej!" albo bardziej po polskiemu "dawaj! dawaj! dawaj!". Wydźwięk byłby najbliższy temu, co w oryginale.

-
Dodane: 22.01.2018 18:47 - Edytowane przez furryat /
furryat - Profil - user - 10% - 120
https://soundclou...tal-type-c

czo tu się stanęło?

KITA~!!!!!!!!! :d :d :d :d

edit; w ogóle co do tej klatki to nie bardzo ją kumam, dyspo nie powinien być szybszy od tej pułapki? xD

-
Dodane: 22.01.2018 19:43 /
furryat, ta klatka nie była szybsza od Dyspo. Ona była nieruchoma, została stworzona by ograniczyć jego ruchy, dzięki czemu nie mógł wykorzystać pełnej prędkości. [facepalm]

-
Dodane: 22.01.2018 19:44 /
wymiatacz0 - Profil - user - 0% - 40
Stenbar napisał/a:

Słowo "nacieraj" / "napieraj" wydaje się tutaj najbardziej pasujące. Chodzi o to aby Gohan właśnie NAPIERAŁ na Dyspo, przeszkadzał mu. Coś znowu jak angielski "pressing" używany często w footballu - naciskać - ale przecież nikt nikogo nie naciska dosłownie :p Przeszkadzać rywalowi, wywierać nacisk itp..

-
Dodane: 22.01.2018 19:50 - Edytowane przez furryat /
Stenbar napisał/a:
furryat, ta klatka nie była szybsza od Dyspo. Ona była nieruchoma, została stworzona by ograniczyć jego ruchy, dzięki czemu nie mógł wykorzystać pełnej prędkości. [facepalm]

ja tam nie wiem, ja widziałem że ona się ruszała co znaczy że miała luki

dla mnie to nie ma sensu, bo skoro on był taki zajebiście szybki to mógł się zorientować w sytuacji i ich przeczekać/uciec/zaatakować friezę

-
Dodane: 22.01.2018 20:17 /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1160
wymiatacz0
Słowo "nacieraj" / "napieraj" wydaje się tutaj najbardziej pasujące. Chodzi o to aby Gohan właśnie NAPIERAŁ na Dyspo, przeszkadzał mu.

I absolutnie nie działa wsadzone w usta dziecka, jakim jest Zeno.

furryat
ja tam nie wiem, ja widziałem że ona się ruszała co znaczy że miała luki

Wyglądała tak bo osoba za nią odpowiedzialna wie trochę więcej od tego co rysował nowy poziom Vegety i ewidentnie nie chciał by odbiorca się porzygał jak zasra cały ekran jedną intensywną barwą.

A odcinek słaby.

-
Dodane: 22.01.2018 20:27 - Edytowane przez rambler1 /
rambler1 - Profil - user - 20% - 350
Kolejny bardzo słaby odcinek.

Od kiedy Gohan jest na poziomie Golden Freezy czy Hita? Kolejne szmacenie poziomów mocy. Rozśmieszyło mnie trochę jak młody Kaioshin powiedział, że nawet Freeza nie daję rady Dyspo. Sam w Buu sadze mówił, że ma Freezę na strzała. Piękno DB Super.

Jakieś 5 minut odcinka to samo dadadadadadada. Naprawdę choreografia walki wręcz na wysokim poziomie. Brawo Toei.

Niech kończą ten turniej coraz większy shit się robi.

Wielki turniej wszechświatów a walki są na beznadziejnym poziomie.

-
Dodane: 22.01.2018 20:40 /
Chyba najlepsza propozycja tłumaczenia została podana przez kordosa.
"dalej! dalej! dalej!"

Dostatecznie proste dla ułomka pokroju Zeno, wyrażające jego intencje i pasujące do kontekstu sytuacji. Napieraj od biedy też może być.
Ja na miejscu naszych tłumaczy bym zostawił angielskie słowa. Tak jak w oryginale do japońskiego dodano wtrącenia angielskie, więc do polskich napisów powinni pozostawić angielskie wtrącenia. Ale zrobią jak uważają, wierzę w nich.

Ten odcinek był tak słaby, że dyskutujemy o tłumaczeniu jakiegoś dialogu, którego równie dobrze mogłoby nie być?
Ssssłabo.

-
Dodane: 22.01.2018 20:46 /
przecież nawet w kontekście "pchać pchać" wychodzi nam dziecinne push push zeno, w czym wy kur...a macie problem!??!?!

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy