Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 127 - Opinie
Dodane: 11.02.2018 07:16 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14820
W Japonii odbyła się premiera 127 epizodu anime "Dragon Ball Super".

* Tłumaczenie: Devilu
* Korekta: by_black & NazgulPL
* Tłumaczenie OP i ED: NazgulPL
* Karaoke OP i ED: NazgulPL
* Dragon Ball Super - 127

UWAGA! Zapoznaj się z regulaminem działu "Dragon Ball Super".

-
Dodane: 11.02.2018 08:32 /
bekson - Profil - user - 50% - 1428
Szkoda tylko, że cała dramaturgia odcinka poszła w dal gdy w zapowiedzi pokazali żyjącego 17. Kolejny nieostateczny "ostateczny" atak.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 11.02.2018 08:50 /
m4ciejlukasik - Profil - user - 0% - 60
bekson napisał/a:
Szkoda tylko, że cała dramaturgia odcinka poszła w dal gdy w zapowiedzi pokazali żyjącego 17. Kolejny nieostateczny "ostateczny" atak.

Której zapowiedzi? W tej z następnego odcinka #17 nie ma ;> Chyba, że coś przeoczyłem.

-
Dodane: 11.02.2018 08:54 /
iglo13 - Profil - user - 40% - 800
bekson napisał/a:

powiesz gdzie go widac? 3 raz ogladam i nic

-
Dodane: 11.02.2018 08:57 /
Pikap1988 - Profil - user - 0% - 3
Odcinek nie był wcale najgorszy.
A może mi ktoś powiedzieć jakim cudem bóg zniszczenia Arak z 5 wszechświata jestna trybunach i ogląda końcówkę turnieju (to ten z rudą czupryną i kolcami na policzkach),skoro 5 wszechświat został wymazany,a w raz z nim powinien przestać istnieć i on,a tak nie jest ??? może to jakiś błąd. Uprzejmie proszę o szczerą odpowiedź,czy też to widzieliście :)

-
Dodane: 11.02.2018 09:10 /
pablosso - Profil - user - 0% - 6
5 wszechświat nie bierze udziału w turnieju. Więc jak najbardziej ma prawo siedzieć na trybunach ;)

-
Dodane: 11.02.2018 09:27 /
BudziKK - Profil - user - 0% - 3
No to Vegeta odpada w następnym odcinku. Ale skoro na zapowiedzi widać już Bulmę to wiadomo, że coś ciekawego będzie się działo :p
Freezer już mógłby odpaść, chyba, że planuje przespać na ziemi końcówkę turnieju...

-
Dodane: 11.02.2018 09:48 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2367
Odcinek bardzo słaby graficznie, kiepsko zrobiony, scena z Jirenem na siłę, za to wygrywa poświęcenie #17, tego jeszcze nie grali i temu androida 17 później nie było. Powinni zmieść Jirena z powierzchni ziemi zwykły bandyta , morderca gorszy od Frizy
5/10

-
Dodane: 11.02.2018 09:56 /
micran - Profil - user - 0% - 49
Zaczne od tego co daje nadzieje, ze Vegeta jednak niewypadnie i jest to zmiana tytulu kolejnego odcinka.

Plusy:
- chyba pierwszy raz w super odczulem to co w Z przy walce z Frieza czy Buu gdzie wszyscy sa bezsilni
- odcinek wypelniony akcja
- mozna powiedziec, ze 17 zyskal 1 minute i zagadujac Jirena jak i stajac w tej nierownej walce

Minusy:
- nagle po oberwaniu fala Ki Vegeta i Goku leza bez ruchu i to dluzszy czas, dwa razy dluzszy czas dawal im pelnie mocy
- smierc 17, mogl sie poswiecic poprzez danie sie zabic, Jiren by odpadl

Myślę, że Frieza w tym lub kolejnym odcinku dostanie lekko nowa formę, jego wkurw osiągnął maksimum.
Jedyne za co mozna miec pretensję do twórców to, że juz wiemy ze Goku bedzie mial nowa forme, ta przedstawiona w polowie turnieju ( nie jest to spojler bo macie ja przy logowaniu ).

Szkoda ze 17 pdpada, wg nnie powinien odpasc Goku, zrobiloby sie dramatycznie

-
Dodane: 11.02.2018 09:57 /
markus20x - Profil - user - 10% - 180
Trochę dupek z tego #17 bo nie ochronił Freezy bańką :p teraz nie wiadomo czy będzie jeszcze chciał walczyć skoro kolejny raz dostał manto.. pewnie sie teraz obrazi i sam wyskoczy na trybuny :)
A na serio to trochę płytka ta historia Jirena, faktycznie jest tylko przypakowanym klocem, do tego nikt tak naprawdę go nie lubi :p oby faktycznie dostał oklep od Goku na UI.
Sam odcinek dobrze się oglądało bo ciągle była jakaś akcja, ale jakoś nie było widać tej miażdżącej przewagi Jirena nad innymi.

aha nie wiem czy to była jakaś pomyłka, ale w jednym z pierwszych japońskich streamów w nocy widziałem inny ending..

-
Dodane: 11.02.2018 11:03 /
sebcio1322 - Profil - user - 0% - 1
micran
C17 nie mógł za bardzo po prostu się poświęcić, bo miało by to gorsze skutki niż teraz.Prosta przyczyna gdyby dał się zabić Jirenowi tak po prostu bez samozniszczenia, w raz z jego śmiercią od tego samego ataku opadłby Goku i Vegeta.Prawdopodobnie na arenie zostałby Frieza, a to na pewno nie skończyłoby się niczym dobrym. Życzenie typu "Jestem nowym Królem wszystkiego, Zenki zostają wymazane".

-
Dodane: 11.02.2018 11:05 /
joee0o - Profil - user - 10% - 206
Plusy odcinka

- C17
- C17
- C17

Minusy odcinka

Na smocze kule w spodniach, to już nawet galeretkowy Vegeta miał lepszy powód do walki niż Jiren. Wygląda jak dziecko z wodogłowiem i tak się zachowuje. Szkoda strzępić ryja, wyjeżdżam na urlop jeszcze dziś, bilet już kupiony...

-
Dodane: 11.02.2018 11:12 - Edytowane przez DoozleAnime /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 512
Halo #Bohnart widziałeś tą ładną animacje Tate? :d

Odcinek jeden z lepszych według mnie. Pierw plusy:

- C17, niepodważalny MVP tego turnieju, wraz z dzisiejszym epizodem wchodzi do topki moich ulubionych postaci z Dragon Balla,

- Flashback z dzieciństwem Jirena, mimo że płytki to zawsze to jest coś. Teraz powinni zrobić o nim jakieś OVA i dopełnić tą historię (prawdopodobnie tak się nie stanie :/),

- Scena Tate, miód na moje oczy, kompletnie nie jego styl, z trudnością go rozpoznałem

- Nowy OST bardzo fajny.

Minusy:

- 2 Final flashe w jednym odcinku toż to rekord XD

- Znowu nie wiadomo co się stało z Freezą, czy kropnął, czy znów zakampi się, żeby zaatakować,

7/10

#bekson

Przywidzenia masz xD

-
Dodane: 11.02.2018 11:13 /
sixshot - Profil - user - 10% - 101
Historia Jirena trochę słaba i zupełnie nie wyjaśnia jego mocy. Znacznie lepiej by było jakby się okazał "uciekinierem" ze zniszczonego wszechświata.

-
Dodane: 11.02.2018 11:15 /
Godlo24 - Profil - user - 40% - 748
Będę się powtarzał, ale C17 to najlepsza postać tego turnieju, niekwestionowany MVP, żaden Goku czy Vegeta, który więcej gada niż robi i spamuje tym Final Flashem, beka wgl z tego.

Ta historia Jirena, to i tak nic, to nadal bez mózgowy kloc. Toppo, ma więcej charyzmy niż on.

Odcinek dobry, wiadomo że teraz to będą same dobre odcinki, w końcu to końcówka tego turnieju jak i całej serii :)

-
Dodane: 11.02.2018 11:50 - Edytowane przez Karotte /
Karotte - Profil - user - 20% - 364
Ktos w ogole skminil, co w koncu chce Jiren? Retrosy mi nie pomogly ani gadka belmoda. Wskrzesic wszystkich zmarlych? stac sie silniejszym xD? Nadal nie rozumiem psotaci jirena, a retroy mnie nie przekonuja do niego, mimo ze ladnie wygladaja.

No to plusy

+C17 umarl w stylu takim, jak kiedys umieraly postacie w zetce, czy roshi w db. Pierwsza smierc kogos z dobrych po 127 odcinkach. Piccolo podobno tez chyba umarl z frieza, ale to bylo tak slabe, ze juz szkoda gadac.
+Pierwsze retrosy jakiejkolwiek postaci po 127 odcinkach
+Zeszmacenie nudnej friezy chyba po raz 5 w tej serii :) . Normalnie lubie frieze, ale nie tego z super, to jest nieporozumienie, a nie frieza.
+ C17 wypadl najlepiej w tym odcinku.

Minusy
-C17 jest tak silny jak poziom Blue
-postacie wypoczywaja w kilka sekund i znow maja pelna moc.
- po retrosach jiren jest dla mnie tak samo nijaka postacia, jak wczesniej.
- Przeciez Jiren moglby ich zabic tym atakiem XD nie latwiej bylo umrzec zamiast wysadzac sie? I przetransportowac barierami ich w inne miejsca?
- nieudacznik frieza ciagle jest na arenie, powinien juz conajmniej 3 razy wypasc.

Btw. Vegeta sie strasznie zkakarocił. Mam wrazenie, ze jest bardziej pozytywna postacia od Kakaroto. Rodzina, Dom. Tez jak walczy w tej serii, to zawsze mysli o rodzinie, a Goku o niczym nie mysli, zrobil sie tępy bardziej ;p. Szkoda, ze nie wygra turnieju.

-
Dodane: 11.02.2018 11:54 /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 512
Zaraz powstaną teorie w stylu "Hit zabił rodziców Jirena i jego mistrza", wszak prawdopodobnie jest on starszy od Jirena xD

-
Dodane: 11.02.2018 12:21 /
Rafaj - Profil - user - 0% - 9
Fajny odcinek 8,5/10, Jiren mega kox jak zwykle :f . Szkoda trochę siedemnastki , świetna postać tego turnieju , oj coś czuje że ostatnim zawodnikiem turnieju będzie Goku :) . Friezza zrani śmiertelnie z zaskoczenia jirena gdy goku będzie z nim walczył w ultra instynkcie.W sumie coś tam mówił friezza że należy mu się śmierć a android zdołał go zranić w plecy.

-
Dodane: 11.02.2018 12:24 /
Placko92 - Profil - user - 0% - 4
Karotte mam to samo :) Dalej nie wiem jakie są zamiary Jirena i jakie życzenie wypowie gdyby wygrał. Retrospekcja klocka uruchomiła fajne wspomnienia z DB I DBZ gdzie takie zabiegi były częste, ale jej treść strasznie kłóci się z logiką...Jiren został sam bo jego wspólnicy się odwrócili,przekonał się że tylko siła się liczy i nie można nikomu ufać..Po czym stał częścią kolejnego teamu "sprawiedliwych" zamiast działać solo :) Liczyłem też że w tej historyjce (jak się zaczeła) dowiemy się skąd Jirena taka niebywała siła ale na marne. Jedynie Belmond stwierdził że zainteresował sie Jirenem więc dopowiadam sobie że on go tak wytrenował.

Tak samo jak nie kumam tego boosta dla C-17. Z jakimi kłusownikami na tej wyspie on się aż tak wytrenował żeby walczyć na równi z Jirenem przewyższającego go mocą o milion razy! Przecież to się kupy nie trzyma i taki Freezer na pełnym wkurzeniu nawet nie drasnął Jirena a C-17 podchodzi po cichaczu do kloca i jakąś przyczepioną kulką jest w stanie go zranić..

To że C-17 jest nadal na turnieju to efekt tego boosta ale również myślenia (jako nieliczny z U7). To napewno jest na plus dla tej postaci ale chciałbym jakiegoś wyjaśnienia ze strony twórców jak to możliwe że Android aż tak się wzmocnił.

Regeneracje Goku i Vegety to już wogóle wjazd na psyche bo ileż można widzieć ich na zgonie jak leżą na glebie po czym w następnym odcinku po 2 sekundach wchodzą na blue2 lub blue+kaioken..ja rozumiem boska moc itp. ale w DB i DBZ takie sytuacje budowały napięcie. Jeżeli Goku leżał i zdychał 3 odciniki to miałem to poczucie że jest słabo bo został np.tylko Vegeta/Gohan do walki i mogą nie dać rady. Tutaj takiej sytuacji nie ma i to sprawia że jak Vegeta lub Goku wyłapuje na miche myślę sobie "spokojnie,on i tak jeszcze wstanie 15 razy i wszytsko skończy się Happy Endem"

Seria rozczarowała mnie podejściem do tematu ale mimo wszystko będę ją oglądać bo za bardzo lubię Dragon Balla aby nie poznawać kolejnych historii z tego uniwersum.

Na koniec małe skojarzenie odnośnie Toppo ;)

https://www.googl...xf-GBtY2M:

-
Dodane: 11.02.2018 12:25 - Edytowane przez maximo10 /
maximo10 - Profil - user - 0% - 12
Karotte napisał/a:
-C17 jest tak silny jak poziom Blue

No chyba oszalałeś w którym momencie to widziałeś, bo ja widziałem jedynie jego nieskończona energię i brak zmęczenia która pozwalała mu jedynie wytrzymać.Powiedz mi kto by wygrał przez taką sytuację.Goku i C17 atakują się jakąś tam falą uderzeniową nie wnikajmy w jaką i się siłują nią, pytanie który dłużej wytrzyma bo ja myślę że C17 który nie zmęczy się i nie zabraknie mu energii co do goku który by mógł słabnąć.Ludzie ogarnijcie sobie co to jest nieskończona energia i brak zmęczenia, a siła bo to raczej wielka różnica

Tak w ogóle to dobrą historię Jirenowi wymyślili jest w tym trochę smutki.Zabito mu rodziców, przyjaciele się od niego odwrócili plecami i go uznali go słabeuszem po prostu nie miał już po co żyć więc postanowił trenować dla siebie żeby się nie zdarzyła taka sytuacja ponownie lub coś w tym stylu.Ja nie wiem co wy macie do tej historii Jirena przecież ona nie miała wam pokazać czemu jest tak silny (ale nawet na odcinku mówił Bóg zniszczenia Vermoud mówił że mu sie spodobał Jiren i na pewno go przygarnął więc już część siły jego można zrozumieć gdyż go trenował).Postawcie się na miejscu Jirena co byście czuli jakbyście stracili rodziców oraz wszyscy by was opuścili.Dla mnie dobra historia bez wymyślania głupot jak by ją bardziej urozmaicić.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy