Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Forum > Hydepark
Temat: Praca w "normalnej" pracy, a przez internet?
Dodane: 13.02.2018 00:16 /
Paw100 - Profil - user - 10% - 240
Witam, kurcze... już dawno nic tutaj nie pisałem. xP

Mam mały dylemat i chciałbym poznać Wasze zdanie odnośnie pracy, mianowicie pracuje do tej pory w pracy fizycznej, nie jest ona lekka, ale najbardziej przeszkadza fakt, że kawałek drogi do niej mam.

Przez to że jestem dobrze oswojony z komputerem, to chciałbym spróbować pracy w sieci, i udało mi się coś ciekawego znaleźć - i nie, nie jest to kolejny program typu money2money, tylko prawdziwa firma (sprawdziłem).
Praca polega na byciu telemarketerem, ale moim zadaniem nie byłoby wciskaniu komuś jakiś rzeczy, tylko proszenie o wpłaty na zbiórkę dla dzieci chorych (leczenie, rehabilitację itp.).

Ktoś z Was kiedyś tak pracował/pracuje, jakie macie na ten temat zdanie?

Prościej byłoby mi zdecydować, gdyby ta praca w której robię, nie byłaby na umowę o pracę. Ta druga jest z początku na umowie o dzieło, potem można podpisać o umowę zlecenie (która też nie jest jakaś rewelacyjna).
Jednak mogłaby być dla mnie bardziej komfortowa - ilość godzin dowolna, pracuje się kiedy chce (idzie zarobić najniższą krajową).

-
Dodane: 13.02.2018 12:33 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4397
Czas dojazdu do pracy to duży problem, szczególnie jak jest większy niż godzina w obie strony dziennie.

W pracy z domu czas dojazdu wynosi praktycznie 0. Pojawiają się za to inne problemy:

Wydajność. Najlepiej jak masz kasę i miejsce i stać cię urządzić dodatkowy pokój jako stanowisko pracy. Ale na to mało kogo stać. Praca w tym samym miejscu, gdzie żyjesz i poświęcasz się odpoczynkowy wpływa i na wydajność/chęć pracy i na komfort psychiczny.

Dobrze wyjść później gdzieś z kumplami na miasto, inaczej człowiek dziczeje.
Poza tym twoja praca jako telemarketer naganiacz nie brzmi dobrze, a naganianie ludzi do celów charytatywnych brzmi jak naganianie do wyłudzaczy :| Główna zaleta tutaj to chyba bardzo elastyczny czas pracy.
Jeśli rynek pozwala ja bym szedł normalną pracę, ale bardzo dobrym/szybkim dojazdem. Sam pracuje zdalnie, ale ~20% czasu i póki co nie chce więcej.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 13.02.2018 16:01 - Edytowane przez agawron91 /
agawron91 - Profil - user - 0% - 8
W moim przypadku dojazd do pracy zabiera mi 3h w dwie strony.. Dodatkowo system III zmianowy. Czowiek jednak jest w stanie do wszystkiego się przyzwyczaić. Warunkiem jest opacalność. W moim przypadku zrezygnowałem z pracy na miejscu na rzecz tego wysysaza energii, bo zarobki zwiększyły się dwukrotnie.

Praca w domu w moim przypadku odpada. Nigdy nie miałem motywacji nawet do robienia zadań domowych. Dom dla mnie służy jako miejsce relaksu i odpoczynku

-
Dodane: 13.02.2018 18:27 /
iglo13 - Profil - user - 40% - 800
1. praca w domu wymaga od ciebie samozaparcia. Ja tak pracuje i wiem ze śniadanie moze trwać i godzine jak ci sie nie chce
2. praca z telefonem wymaga jeszcze wiecej samozaparcia. ja tak pracuje i sesja 2h potrafi wyprać kompletnie jak 30 tel z rzędu rozmowa trwa 2 min bo każdy ma cie w dupie.

Ogolnie nie wiem jakie tam masz warunki finansowe nowej pracy ale ja bym dla czegoś takiego nie rezygnował z "normalnej" pracy. Ogromnym minusem są te dojazdy. Jeździsz samochodem/pociągiem?

-
Dodane: 13.02.2018 19:15 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13920
Ja bym nie powiedział, że dojazd do pracy to "ogromny" minus.

-Masz do roboty 5 minut ale zarobisz 2 tysiące
-Masz do pracy 1h w jedną stronę ale zarobisz 5 tysięcy

Czy w takim wypadku ten dojazd to naprawdę jest OGROMNY minus czy jednak malutki i do zaakceptowania?

Ja do niedawna poświęcałem około 2h na dojazd do pracy ale było to dla mnie i tak opłacalne. Przy małym ruchu w miejście dojazd trwał godzine. Fakt, czasem sobie człowiek myślał, że fajnie by było mieć do tej roboty 5-10 minut drogi ale mi to w żaden sposób nie przeszkadzało bo sobie znajdowałem w tym czasie zajęcie i przeznaczałem ten czas dojazdu na czytanie książek (w domu trudno jest mi się zmotywować do czytania jak z boku stoi komputer, konsola i telewizor :p )

Czy warto porzucać normalną prace dla pracy zdalnej? To trochę indywidualna sprawa. Ja osobiście bym nie chciał pracować w domu, a już na pewno nie na słuchawce wciskając coś ludziom. Jedyna propozycja pracy w domu jaką bym rozważył na poważnie to jakieś programowanie za porządne pieniądze. Robisz w domu konkretną zleconą rzecz, piszesz kod, sprawdzasz czy działa poprawnie i zdajesz gotowy projekt.

Dla mnie osobiście najważniejsze są dwie rzeczy.
- Wysokość wynagrodzenia
- Rodzaj wykonywanej pracy

Dokładnie w tej kolejności. Za dobre pieniądze to i gówno mogę przerzucać widłami xD Jak będą płacić grube tysiące to i dłuższy dojazd zniosę. Z drugiej strony, w mojej perspektywie dojazd może stać się minusem jeśli przekracza 2h w jedną strone... wtedy rozważyłbym już przeprowadzkę jeśli praca by była naprawdę fajna.

-
Dodane: 13.02.2018 20:24 /
KaKa - Profil - user - max% - 13647
Dojazd do pracy ponad pół godziny w jedną stronę, jeśli zarobki nie są na poziomie 3k to zły pomysł xD tracisz 5h tygodniowo, więc całkiem sporo.

Praca jako telemarketer to zło - poczytaj historie ludzi, którzy tak żyją. Automat wybiera numery a ty rozmawiasz dziennie pewnie z około 150-200 klientami. A to wsystko za głodową stawkę.

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 13.02.2018 20:45 /
odwieczny - Profil - user - 0% - 18
Ot co wszystko zależy od wielu czynników. Ja osobiście do pracy zwykłej mam od 15 do 25 minut na piechotę. Sam sobie narzucam tempo w jakim idę ;) a jak mi się śpieszy to podjadę rowerem lub autobusem... Czas poświęcony na dojście poświęcam na słuchanie audiobooków.

Osobiście uważam że jeśli ktoś musi spędzać dłuższy czas na dojazd do pracy to jeśli jest taka możliwość warto go jakoś zagospodarować...

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy