Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball Super Movie 1 (2018)
Dodane: 14.03.2018 14:24 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5336
Stenbar napisał/a:
Więc oni planują wypuścić w tym roku dwa filmy? Bardziej czekam na 20 film kinowy, wiecie to napięcie, zgwałcą ostatecznie rasę saiyan i ich genezę, czy może będzie to znośne.
Przeleciała mi przez głowę taka myśl. Co jeśli Toei będzie oszczędzać nawet na filmach?
"DB jest popularne zróbmy to lecąc po kosztach."
Wtedy chyba zatłuką te markę na śmierć.

Ale dlaczego piszesz o Akirze "oni" :p
To on tworzy fabułę tego filmu a nie TOEI, także nawet jeśli coś zostanie "zgwałcone" to przez Akirę a nie "ich" [ninja]

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 14.03.2018 14:38 /
Godlo24 - Profil - user - 40% - 748
Mateo Frozen

Nie zdziwię się jak tak będzie, wydadzą dwa filmy, a potem anime i tych dwóch filmów już 50 odcinków będzie, toei to jednak ma łeb na karku, normalnie Janusze biznesu. Potem dwie sagi turnieju i znów co po nie którzy będą się spuszczać nad nową serią, litości..

-
Dodane: 14.03.2018 16:41 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2367
Zekranizować kinówki mogą i muszą, aby to miało ręce i nogi, ale wątpię, by powtórzyli motyw z Super. Seria pójdzie z nowymi historiami bez tego typu turniejów...

-
Dodane: 14.03.2018 16:59 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1446
Bartek30, za to jak wyglądać będą te filmy nie odpowiada tylko Akira.
On pewnie rzuci scenariusz kilka pomysłów, jak mu Toei coś doradzi, albo poprosi o przyklepanie jakiegoś pomysłu, który chcą wrzucić, on to przyklepie. Więc Akira pewnie gwałci scenariusz, klimat, być może dialogi, albo część dialogów. Toei plugawi głównie wykonanie, aspekty wizualne, wrażenia muzyczne, sposób przedstawienia genialnych pomysłów miszcza.
Tworzenie filmów i seriali anime, to nigdy nie jest praca jednej osoby, ale grupy osób.
[cfaniak] Właśnie dlatego użyłem liczby mnogiej.

-
Dodane: 14.03.2018 17:10 /
Fuzion - Profil - user - 10% - 214
Stenbar napisał/a:
Bartek30, za to jak wyglądać będą te filmy nie odpowiada tylko Akira.
On pewnie rzuci scenariusz kilka pomysłów, jak mu Toei coś doradzi, albo poprosi o przyklepanie jakiegoś pomysłu, który chcą wrzucić, on to przyklepie. Więc Akira pewnie gwałci scenariusz, klimat, być może dialogi, albo część dialogów. Toei plugawi głównie wykonanie, aspekty wizualne, wrażenia muzyczne, sposób przedstawienia genialnych pomysłów miszcza.
Tworzenie filmów i seriali anime, to nigdy nie jest praca jednej osoby, ale grupy osób.
[cfaniak] Właśnie dlatego użyłem liczby mnogiej.

E tam co Ty gadasz, przecież Akira jest najlepszy na świecie i zrobi super film.

DBS to przecież była tylko zasłona dymna przed czymś mega, prawdziwi fani to widzieli

-
Dodane: 14.03.2018 17:27 /
Fuzion, tak ale zapominasz, że ja jestem "zlym chejtereme" i chce odebrać wam wszystkim przyjemność z oglądania DB. Zaś najlepszy sposób by to zrobić, to wyrazić swoje zdanie w internecie, a jeśli zrobisz to z kulturą i szanując zdanie innych, to możesz być pewien, że popsujesz im nie tylko dzieciństwo, ale nawet dorosłe życie.

-
Dodane: 14.03.2018 17:51 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 703
Stenbar mi np w tym temacie już dwa razy zepsules dzieciństwo i popsules dragon Balla. Już nigdy nie będzie taki sam. A byłem najprawdziwszym fanem a teraz już nie :( . DZIĘKI HEJERZE PLUJE NA CIEBIE TOTALNIE

-
Dodane: 14.03.2018 18:31 - Edytowane przez Bartek30 /
Stenbar
Wiadomo że za to jak będą wyglądać te filmy odpowiada toei, ale za fabułę/scenariusz odpowiada Akira :p

Fuzion
Ale przecież DBS jest "super" a prawdziwi FANI to wiedzą, więc ocb? :p

-
Dodane: 14.03.2018 18:44 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2367
Fuzion
Ale przecież DBS jest "super" a prawdziwi FANI to wiedzą, więc ocb? :p

Nie było do mnie, ale odpowiem . DB Super nie jest Super... I jeśli nowa seria będzie miała takie grafiki jak ten plakat promocyjny ma szansę odbić się od dna, chociaż nadal to nie jest idealne xD

-
Dodane: 14.03.2018 19:33 /
Bartek30, tak zgadza się to co mówisz, właśnie dlatego "oni" a nie "on". Bo zarówno od Akiry jaki od Toei zależy jakość filmów. Nie popełniłem więc błędu napisałem to co chciałem napisać w czytelny sposób.
Te kwestię mamy za sobą. :)

-
Dodane: 14.03.2018 21:50 /
Stenbar napisał/a:
Bartek30, tak zgadza się to co mówisz, właśnie dlatego "oni" a nie "on". Bo zarówno od Akiry jaki od Toei zależy jakość filmów. Nie popełniłem więc błędu napisałem to co chciałem napisać w czytelny sposób.
Te kwestię mamy za sobą. :)

Hehe... spoko, rozumiem no to chyba mamy to za sobą :p

Btw: Ale skąd ta niechęć do toei i akiry w końcu to od nich wyszło DB, DBZ no i GT :d
Co jak co ale najwięcej doświadczenia z DB mają oni, więc trzeba im zaufać że nie spieprzą tego filmu o Sayianach, ja tam liczę że będzie on w podobnych klimatach co Special o Bardocku, z tym ze będą przemiany itp.

Ja wiem że pamiętacie o tych kilku brzydkich epkach DBS, ale to było tylko kilka epków, teraz mamy odcinki które wyglądają nieraz lepiej od kinówek, dlatego moim zdaniem jedyny strach to to czy będzie to brutalny film czy cukierkowy.

-
Dodane: 14.03.2018 22:18 /
Zarówno Toei jak i Akira wielokrotnie nas zawiedli, pozwoliłem sobie użyć liczby mnogiej [wesoly] , ich największe sukcesy czyli serie Z i pierwsza są już daleką przeszłością, zaś do najnowszych tworów mam mnóstwo zastrzeżeń i nie mówię tu o piątym odcinku, czy też kilku najgorszych epkach. Gdy Super się skończy pewnie podsumuje swoje odczucia w odpowiednim temacie, nie mam ochoty się rozpisywać i zagłębiać w szczegóły bo to odbieganie trochę od tematu, kto czyta moje posty wie co mnie boli, nie będę marnował czasu na samocytowanie.
Od filmu, któremu jest poświęcony temat nie wymagam kompletnie nic, bardziej leży mi na sercu ten drugi 20 kinowy, któremu sam stworzyłem osobny wątek na forum.

-
Dodane: 14.03.2018 23:32 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 851
Bartek30
A co ma współczesne toei wspólnego z tym od Z 2 ludzi w zespole którzy do tego mają minimalny wkład w ten wałek.
Co do Akiry tu również mam wiele zastrzeżeń głównie że dalej chce robić bajkę dla 6-cio latków, i pozwala na ekranizację tego dziadostwa.

-
Dodane: 15.03.2018 06:35 - Edytowane przez Bartek30 /
Mateo Frozen
No tak racja że mało ludzi zostało ze starej gwardii, ale mimo wszystko o DB robią więcej niż inni, w końcu ich sztandarowy tytuł.
Dlatego sądzę że wiedzą jak mają go wykonać, no ale należy też pamiętać ze to w filmach było więcej zadrapań i krwi, więc myślę że i w tym filmie znajdzie się więcej brutalności i krwi niż w DBS.

No Akira wielokrotnie pisał że woli rysować mniej poważne historyjki, więc się nie dziwie, jedyne w miarę poważne rzeczy działy się w mandze w czasie DBZ.

On po prostu tak lubi, tak jak jedni lubią margarynę a inni masło :d

W sensie że jak on lubi pisać satyry, to ten nawyk zostanie już do końca, a teraz na stare lata na pewno tego nie zmieni.

-
Dodane: 15.03.2018 11:59 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2365
Bartek30
Sztandarowy tytuł w tej chwili to One piece. Szybko się to nie zmieni, szczególnie jak DB będzie wyglądało tak jak DBS(nie chodzi mi nawet o warstwę techniczną).
Poważnie w DB zaczęło się dziać, gdy piccolo został uwolniony. Jedna z najbardziej brutalnych walk w całym DB była właśnie w pierwszej serii przed DBZ.

Akira to już stary pierd. Żarty są na miarę waszych wujków/dziadków. Powagi prawie brak, jestem serio ciekaw ile wymyślił on a ile Toei. Przynajmniej wielmy, że Kale to wymysł studia, a nie "mistrza" :d

-
Dodane: 15.03.2018 21:03 - Edytowane przez Bartek30 /
Ruqer
Ale zaraz zaraz :d

Masz rację że sztandarowym " w tej chwili " tytułem jest ten one piece.

Ale na dłuższą metę to Dragon Ball porobił dla tej firmy wszystko.
Innymi słowy jest to ich najlepsza seria której nic nie pobije, nawet to że teraz ich najlepszym tytułem jest OP.

Dobrze że OP jest teraz dla nich lepszy, ale widać że chcą powrotu DB, pewnie dlatego że jest bardziej popularny na świecie, na drugim miejscu strzelam że jest Naruto.

Nie wiem co jest pomysłem "mistrza" a co nie, ale ważne że wróciły mu chęci do DB :p

-
Dodane: 15.03.2018 22:07 /
Bartek30 przecież One Piece jest najlepiej sprzedającą się mangą więc DB nie jest bardziej popularne. Dlatego OP będzie flagowym produktem na którym będą więcej pracować niż nad DB bo po prostu OP jest najbardziej popularną mangą na świecie a żadne studio nie robi anime ,,bo ich wybiło" tylko skupiają się na tym co przyniesie większy zysk. Więc następnym razem poszukaj informacji o tym jakie mangi są popularne na świecie. Ranking z najlepiej sprzedających się mang w 2016 r w Japonii.
. One Piece - 12,314,326 2. Assassination Classroom - 6,887,192 3. Kingdom - 6,595,968 4. Attack on Titan - 6,544,081 5. Haikyu!! - 6,474,394 6. Nanatsu no Taizai - 5,115,573 7. Boku no Hero Academia - 5,114,916 8

-
Dodane: 15.03.2018 22:26 - Edytowane przez Bartek30 /
Bobers25
A gdzie ja coś pisałem że tylko mangi?
To tylko mangi teraz się liczą? ja pisałem o całej ogólnej popularności a nie tylko o Japonii, DB jest znane nie tylko z mangi, ale i z anime, z gier jakiś eventów itp itd, o taką popularność mi chodzi, a nie o mangi...

Mangę to może mieć najlepszą teraz, ale popularnością na świecie do DB nie ma szans.

Także następnym razem uwzględnij wszystko jeśli chodzi o popularność, a nie tylko magi.

Tak dla twojej wiadomości, bo pewnie nawet tego nie wiesz, to Dragon Ball jest najbardziej znanym i najpopularniejszym tworem mangowym na świecie, ale uwzględniając wszystko a nie tylko mangę.

-
Dodane: 15.03.2018 22:58 - Edytowane przez Bobers25 /
Bartek30 nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz chyba dragon Ball to jedyne co widziałeś i co uważasz za dobre.
. One Piece - 300 milionów
2. Golgo 13 - 200 milionów
3. Black Jack - 176 milionów
4. Dragon Ball - 157 milionów

Z 2015 r info. Są to sprzedane mangi. Nie wiem gdzie tutaj widzisz ze db jest popularnym tworem mangowym jak one piece ma 2 razy więcej sprzedanych mang.

Tak dla twojej wiadomości, bo pewnie nawet tego nie wiesz, to Dragon Ball jest najbardziej znanym i najpopularniejszym tworem mangowym na świecie, ale uwzględniając wszystko a nie tylko mangę.

Skąd masz to info? Oficjalne info czy z jakiejś stronki 100% db? Daj link bo na angielskich nawet czegoś takiego nie ma.

Przecież one piece jest znane na cały świat i dlatego DB już nie będzie flagowym produktem bo manga one piece jest najpopularniejsza i z tego idzie najlepszy hajs bo ludzie tego chcą i tyle.
Bo sprzedaż mangi nie świadczą o tym na czym studio się skupia. Wyjdź że świata dragon ballowego. Tak mangi się liczą bo na ich podstawie wychodzi anime. Nie na podstawie gier. Jak na mange jest hype to i na anime będzie. Więc dlatego one piece będzie flagowym anime toei. Ponad (chyba 800 odc xD) wyszło a oni sobie teraz powiedzą,, heheheh tyro dragon bul najważniejszy bo przecież to nas wybiło hyhyhy walić łan pisa"

-
Dodane: 15.03.2018 23:15 - Edytowane przez Ruqer /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2365
Bartek30
Bobers dał statystyki - One piece jest teraz znacznie bardziej popularne, mangi też sprzedało od groma, jest wydawany od 19 lat BEZ PRZERWY.

Dragon ball jest i będzie bardziej popularny w niektórych krajach, to normalne. Jedno się przyjmie, zostanie zdubbinogowane i podbije kraj. One piece to fenomen, który w Polsce jest nieznany. Z wieloma rzeczami tak jest, nawet Nintendo - na świecie fenomen, w naszym kraju nisza.

Osobiście wolę oryginalnego DB(nie tą śmieszną, nieudaną próbę wskrzeszenia marki - DBS) od One piece.

Poza tym, gdyby tak bardzo szanowali DB to nie robiliby tego na gwałt. Daliby więcej czasu animatorom, żeby to jakoś wyglądało, żeby zrobić to porządnie. Natomiast dostaliśmy słabej jakości anime pod względem technicznym. Scenariusz też się nie do końca kleił. Po prostu zrobili to na szybko - dla pieniędzy. Nie z szacunku.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy