Ważna informacja News: Polsat Games, TV4 i TV6 wyemitują DBS

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball Super Movie 1 (2018)
Dodane: 13.03.2018 07:26 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2436
Zakładam temat , ponieważ pojawiły się informacje tego typu:
Film Dragon Ball Super przedstawi kolejną historię aktualnie emitowanej serii telewizyjnej. Będzie to epizod po punkcie kulminacyjnym Turnieju Mocy, w którym ważą się losy wszechświata, a jego fabuła rzuci nieco światła na nieporuszane wcześniej wątki związane z Freezą i Saiyanami. Myślę, że będzie to fajna historia z długo oczekiwanym potężnym przeciwnikiem!

Czyli wygląda na to, że seria TV będzie miała kontynuacje w formie filmów. Fajnie.

-
Dodane: 13.03.2018 08:09 /
mjetekk - Profil - user - 0% - 71
Tekst z fanpage'u Dragon Ball Super - Polska:

Film Dragon Ball Super to historia, która ma miejsce po wydarzeniach z anime emitowanego aktualnie w telewizji. Rzuci trochę światła na wcześniej nieodkryte tematy powiązane z Frizerem i Saiyanami, i myślę, że będzie to bardzo przyjemna opowieść, która przedstawi długo oczekiwanego potężnego przeciwnika!

Przy “Starciu bogów”, “Zmartwychwstaniu ‘F’”, a także w tym przypadku byłem autorem historii. Narysowałem do nich sporo rzeczy, jak na przykład ilustracje projektowe. Teraz jestem zajęty jak zawsze, i gdybym nic nie tworzył, miałbym czas, by pomyśleć o anime, w które nigdy nie mogłem się wystarczająco zaangażować (śmiech). Mam więc ogromną nadzieję, że czekacie na to!

Przy okazji, myślę, że bardzo popularna manga Dragon Ball Super, którą rysuje Toyotaro, będzie się trochę różnić od anime lub filmów, więc jej wyczekujcie. Pamiętajcie, by ją także sprawdzić!

O yeah, manga będzie kontynuowana po wydarzeniach z turnieju. Bardzo cieszy mnie ten fakt.

A jeśli film będzie miał premierę w kinach to wersję "internetową" poczekamy sobie do wakacji 2019...

-
Dodane: 13.03.2018 08:28 /
breakingmirai - Profil - user - 20% - 397
Seneka
"Czyli wygląda na to, że seria TV będzie miała kontynuacje w formie filmów. Fajnie."

To dobrze. Nawet przy najgorszym scenariuszu, przynajmniej wizualnie będzie ładnie. Kinówki zawsze są bardziej dopracowane.
_____

"Będzie to epizod po punkcie kulminacyjnym Turnieju Mocy, w którym ważą się losy wszechświata, a jego fabuła rzuci nieco światła na nieporuszane wcześniej wątki związane z Freezą i Saiyanami"

Jestem zawiedziony. Liczyłem na totalne odcięcie od wydarzeń Super. Miałem nadzieję, że będzie to historia podobna do kinówki o Bardocku - akcja dziejąca się przed wydarzeniami mangi. Wygląda na to, że będzie to jeden, wielki miszmasz.
Obstawiam, że u6 zostanie przywrócone, Vegeta będzie chciał udać się na Sadalę i będzie dopytywał historii Saiyan z u6. Pewnie będzie porównywana geneza jednych i drugich.

Obym się mylił i będzie to coś innego.

I oczywiście, zamiast robić jedną, dobrą wersję, dostaniemy kilka wersji tych samych wydarzeń. Eh.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 13.03.2018 08:35 - Edytowane przez bekson /
bekson - Profil - user - 50% - 1436
Po serii Dragon Ball Super nie jestem zajarany na jakikolwiek nowy dragon ballowy content.
Jak będzie to obejrzę i tyle.

Akira ty dziadu won na emeryturę.

-
Dodane: 13.03.2018 08:54 /
mjetekk
Gdzie jest napisane, że manga będzie kontynuowana? On powiedział tylko, że będzie się róznic od anime i że jest popularna

-
Dodane: 13.03.2018 09:59 /
mjetekk - Profil - user - 0% - 71
Seneka napisał/a:
mjetekk
Gdzie jest napisane, że manga będzie kontynuowana? On powiedział tylko, że będzie się róznic od anime i że jest popularna

Będzie się różnić od anime i filmów, co rozumiem, że odnosi się też do Dragon Ball Super Movie 1. A to znaczy, że autor dalej będzie rysował mangę co dla mnie oznacza, że manga będzie kontynuowana :p

-
Dodane: 13.03.2018 10:18 /
Godlo24 - Profil - user - 40% - 769
To, że manga będzie kontynuowana było wiadomo od dawna, Toyotaro mówił, że nie może nic zdradzić co do mangi, czyli chodzi i dalsze jej kontynuowanie. Czyli anime się kończy i toei wyda teraz film, potem znowu film, a w tym czasie Toyo narysuje kilka chapterów z tych filmów i oby dali mu w końcu wolną rękę, czy tylko JA chce zobaczyć jego własną serie? A potem niech toei zrobi z tego animca?

-
Dodane: 13.03.2018 10:30 /
Jeśli Friza wygra turniej będzie kontynuacja anime, te wszystkie zdawkowe informacje są po to, aby powstały właśnie tego typu spekulacje. Skoro BoG i RoF były w formie komiksów, to podejrzewam, że nowy film także będzie. Jest szansa na porządne zakończenie historii i fajne time skipy. A nie jak w Zetce odleciał z Uuubem i nara

-
Dodane: 13.03.2018 12:10 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3893
Szczerze film za bardzo nie zachęca do obejrzenia. Jeśli faktycznie będzie kinówka związana z serią Super to niestety trudno do tego się nastawić pozytywnie. Pewnie też będzie dużo byków i na odwal. Dziękuję, postoję.

-
Dodane: 13.03.2018 13:32 - Edytowane przez cozapi /
cozapi - Profil - user - 0% - 17
Godlo24 napisał/a:
To, że manga będzie kontynuowana było wiadomo od dawna, Toyotaro mówił, że nie może nic zdradzić co do mangi, czyli chodzi i dalsze jej kontynuowanie. Czyli anime się kończy i toei wyda teraz film, potem znowu film, a w tym czasie Toyo narysuje kilka chapterów z tych filmów i oby dali mu w końcu wolną rękę, czy tylko JA chce zobaczyć jego własną serie? A potem niech toei zrobi z tego animca?

tylko ty, koleś nie ogarnia jak zrobić dobry arc bez głupot, robi misz masz fanservisu z pomysłami akiry i wygląda to jak wygląda... to ja już wolę by toriyama pisał chaptery, jak się go przypilnuje to zrobi to miliard razy lepiej, nie będzie idiotyzmów jak hakai goku bez udziału goku w tej technice [co byłoby lepsze bo mielibyśmy logiczny zalążek jego rozwoju, wiadomo że goku to małpa więc małpuje]

a i kaioken blue też ma 10000000000000% logiczności, problemem jest tylko to jak anime egzekwuje power drain

-
Dodane: 13.03.2018 13:55 /
RKO90 - Profil - user - 0% - 27
"Będzie to epizod po punkcie kulminacyjnym Turnieju Mocy, w którym ważą się losy wszechświata, a jego fabuła rzuci nieco światła na nieporuszane wcześniej wątki związane z Freezą i Saiyanami"

moze friza powie sayianom lub jakos sie dowiedza ze to berus kazal zniszczyc planete vegeta

-
Dodane: 13.03.2018 14:05 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5534
Seneka napisał/a:
Zakładam temat , ponieważ pojawiły się informacje tego typu:
Film Dragon Ball Super przedstawi kolejną historię aktualnie emitowanej serii telewizyjnej. Będzie to epizod po punkcie kulminacyjnym Turnieju Mocy, w którym ważą się losy wszechświata, a jego fabuła rzuci nieco światła na nieporuszane wcześniej wątki związane z Freezą i Saiyanami. Myślę, że będzie to fajna historia z długo oczekiwanym potężnym przeciwnikiem!

Czyli wygląda na to, że seria TV będzie miała kontynuacje w formie filmów. Fajnie.

Pomysł na fabułę filmu jest świetny, oby dobrze i z klimatem go zrealizowano.

I teraz, czy znowu zrobią nową serie z remake filmów jak z rof i bog czy może kolejna seria będzie kontynuowała wątki po filmach?

-
Dodane: 13.03.2018 14:43 /
Ja nauczony historią nie będę oglądał tej kinówki przynajmniej dopóty dopóki nie będzie dobrej wersji i będę się starał omijać wszystkie spojlery by nie psuć sobie historii. Moim zdaniem to pokazuje kilka spraw
1. Seria TV DB Super nie będzie czekała długo na kontynuacje
2. Możliwe , że dostaniemy produkt, który finalnie zakończy historie Smoczych kul.

-
Dodane: 13.03.2018 23:54 - Edytowane przez Byly /
Byly - Profil - user - 0% - 12
Byczusia napisał/a:
Szczerze film za bardzo nie zachęca do obejrzenia. Jeśli faktycznie będzie kinówka związana z serią Super to niestety trudno do tego się nastawić pozytywnie. Pewnie też będzie dużo byków i na odwal. Dziękuję, postoję.

Przecież dwa poprzednie filmy też były związane z serią Super, tylko jeszcze o tym nie wiedziały. Z jednej strony miło, że historia będzie kontynuowana w formie kinowej. Pozwoli to na jako takie dopracowanie animacji, ale z drugiej strony dla najlepszymi odcinkami były te poboczne, pokazujące luźne poczynania bohaterów. Starania Vegety o trening są lepszym pomysłem niż przeskok w czasie.

Seneka napisał/a:
Możliwe , że dostaniemy produkt, który finalnie zakończy historie Smoczych kul.

Na to szanse są nikłe. Jest popyt na Dragon Balla, będą więc go doić dalej. Tym bardziej, że nowe wszechświaty to szeroka furtka.

-
Dodane: 14.03.2018 00:16 - Edytowane przez Ruqer /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2483
Byly napisał/a:
Przecież dwa poprzednie filmy też były związane z serią Super, tylko jeszcze o tym nie wiedziały. Z jednej strony miło, że historia będzie kontynuowana w formie kinowej. Pozwoli to na jako takie dopracowanie animacji, ale z drugiej strony dla najlepszymi odcinkami były te poboczne, pokazujące luźne poczynania bohaterów. Starania Vegety o trening są lepszym pomysłem niż przeskok w czasie.

To seria super była związana z tymi filmami,a nie odwrotnie.
Poza tym dla mnie te dwa filmy były kiepskie, szczególnie jeżeli przyrówna się je do filmu z brolly'm, Coolerem czy nawet Turlesem. Chociaż te starsze filmy trwały DWA razy krócej zawierały więcej treści i "mięska", którego brakowało mi w BoG i RoF. Naprawdę powinni zatrudnić kogoś od choreografii. Nawet nowe filmy kinowe nie były pod tym względem bardzo dobre, co najwyżej przeciętne.

Jestem zdania jak bekson, mam dość po prostu. Aż trochę żal, patrzeć na to jak DBS zmienia się w jakąś sieczkę, gdzie walka po prostu "jest" i mamy się cieszyć jak Zenony, bo po prostu się biją. To w jaki sposób i czy wgl widzimy ciosy to już nieważne, ważne, że się bijo...

Mogę wiele mówić na akirę, ale przynajmniej miał łeb do choreografii. Pewnie popularne wówczas filmy z jackie chanem czy wcześniej brusem lee się do tego przyczyniły. Teraz takich filmów się nie robi jak jest jakaś bijatyka w filmie to kamera nagle zaczyna skakać jak na sprężynie, widz nic nie widzi, a my mamy się cieszyć, że ekran nie jest czarny. Nie mówiąc o tym, że większość filmów akcji to po prostu wybuchy, wybuchy i jeszcze raz wybuchy.

-
Dodane: 14.03.2018 06:33 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5534
Dragon ball jest przede wszystkim zbyt popularny aby miał się zakończyć od tak po prostu.
Także być może będzie przerwa, ale DB wróci pod taką czy inną postacią :>

-
Dodane: 14.03.2018 06:58 /
Bartek30 napisał/a:
Dragon ball jest przede wszystkim zbyt popularny aby miał się zakończyć od tak po prostu.
Także być może będzie przerwa, ale DB wróci pod taką czy inną postacią :>

Teraz to i ja wiem. Tylko jestem ciekaw, czy nowa seria wzorem starej pokaże nowe filmy wpierw i jak dalece wykroczy poza Z, bo manga będzie kontynuowana, a anime dostanie pewnie nową nazwę..

-
Dodane: 14.03.2018 08:00 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 857
Nikt tego nie wie ale skoro już raz ten sposób wykorzystali to przy pozytywnym odbiorze kinówki zapewne akcję powtórzą, skrypt gotowy wystarczy wrzucić trochę filerków pilafa i już mamy 10 odcinków o niczym bo najważniejsze już widzieliśmy w lepszej oprawie. [nerw]

Trzeba przyznać że toei od początku zalicza wpadki dziady nawet nie potrafiły umiejscowić historii którą przedstawiają, ja jak kilka osób wyżej emocji nie czuję, ba jestem wręcz zmęczony serią s przed premierą chciałem więcej saiyan głównie w wersji żeńskiej, jako wielki fan Brollego o nim nawet nie marzyłem a dostałem wszystko choć jak całe s to co mi pokazano mnie zawiodło, zwyczajnie w świecie martwię się tym że oglądając DB znów zobaczę fuzję teletubisiów i festiwalu światła.

-
Dodane: 14.03.2018 12:10 /
abcdefghij - Profil - user - 0% - 37
Filmy wychodzą zdecydowanie lepsze od anime niestety. Poświęcają więcej pracy i pewnie zespół też jest większy. Forma DB w filmach ma swoje plusy właśnie jeżeli chodzi o dopracowanie, kreskę, animację. Natomiast DB jest telenowelą, ciężko czekać pół roku na kolejny odcinek telenoweli dlatego forma anime jest w tym wypadku lepsza. Powinni dopracować anime.

Ktoś wspominał w 129 odcinku, gdyby cisza po tym jak Goku zneutralizował atak Jirena trwała 5 sekund dłużej efekt byłby o niebo lepszy. Ale tak to już bywa, jak się pcha 10 minut rozmów na trybunach w 19 minutowy odcinek to potem nie ma właśnie nawet tych 5 sekund na zbudowanie większego napięcia.

To co powiedział Beerus na końcu na usta cisnęło się od początku turnieju.
Zamknijcie się i patrzcie.
Więcej komentowania na tym turnieju niż poważnych scen walk wręcz.

To ja, ten sam, od tylu lat, sam.
-
Dodane: 14.03.2018 13:38 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1516
Więc oni planują wypuścić w tym roku dwa filmy? Bardziej czekam na 20 film kinowy, wiecie to napięcie, zgwałcą ostatecznie rasę saiyan i ich genezę, czy może będzie to znośne.
Przeleciała mi przez głowę taka myśl. Co jeśli Toei będzie oszczędzać nawet na filmach?
"DB jest popularne zróbmy to lecąc po kosztach."
Wtedy chyba zatłuką te markę na śmierć.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy