Ważna informacja News: Polsat Games, TV4 i TV6 wyemitują DBS

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: PN: Polska vs marcowi rywale (2018)
Dodane: 17.03.2018 12:06 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13825
Nie opłaca się zakładać dwóch oddzielnych tematów na mecze towarzyskie więc taki własnie tytuł :d Pierwszy mecz 23 marca z Nigerią we Wrocławiu, drugi z Koreą Płd. 27 marca w Chorzowie.

Powołania - http://bi.gazeta....-Korea.jpg

Jak wam się podoba nasza obecna testowana kadra? Kogo brakuje? Zaskoczenia? Jaki skład przewidujecie? Kogo chętnie zobaczycie? No i najważniejsze, jakim wynikiem zakończą się oba starcia?

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 17.03.2018 17:11 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 925
Mnie zwłaszcza cieszy powołanie Białkowskiego, wreszcie się doczekałem :d Dziwi mnie za to dalszy pobyt Skorupskiego, trzeba jakoś chłopaka zmotywować do zdjęcia dupy z ciepłej ławki Romy, bo ma potencjał.

W obronie bez niespodzianek poza Jaroszyńskim oczywiście
W Pomocy jest minimalnie ciekawiej doszedł Przemek Frankowski i farbowany lis Romanczuk, i to chyba tyle, bo Kurzawa już chyba był wcześniej, czy mi się coś popierdzieliło?
A atak bez jakichkolwiek niespodzianek

Szczerze to wyniki tych meczy mało mnie interesują bardziej interesuje mnie, jak będziemy grać, i czy Nawałka porządnie przetestuje wszystkich co mało do tej pory grali, oraz debiutantów.

-
Dodane: 17.03.2018 18:08 /
Dla mnie zaskoczeniem jest Romanczuk. Miało nie być farbowanych lisów. Wiem, że mamy braki w kadrze, kontuzje, brak formy ale mimo wszystko nie można było znaleźć jakiegoś dobrego polaka na środek pola? :|

Dam takie składy aby każdy se pograł i dostał szanse [xd]

Nigeria - 1:0 lub 1:1

Skład:
Szczęsny/Fabiański - druga połowa dla Białkowskiego
Piszczek - Glik - Pazdan - Bereszyński / na zmiany ktoś z nich: Jędrzejczyk, Kamiński, Kędziora
Grosicki - Zieliński - Linetty - Rybus / na zmiany Frankowski, Krychowiak, Kurzawa, Kądzior
Lewandowski - Milik / na zmiane Kownacki

Korea Płd. - 2:0 lub 2:1

Skład:
Szczęsny/Fabiański - druga połowa dla Skorupskiego
Kędziora - Jędrzejczyk - Kamiński - Jaroszyński / na zmiany Cionek
Kurzawa - Kądzior - Mączyński - Peszko / na zmiany Romanczuk, Góralski
Lewandowski - Milik / na zmiane Teodorczyk, Kownacki (chociaż wydaje mi się, że Robert może w ogóle nie zagrać wtedy zamiast niego wyjdzie od razu Kownacki a na zmianę da Świerczoka.

Wszyscy jednak pewnie nie zagrają. W drugim meczu tym pewniakom pokroju Piszczka czy Glika da zapewne odpocząć. Więc najbardziej optymalne z niewielkimi zmianami w drugiej połowie wydaje się:

Szczęsny/Fabiański
Kędziora - Kamiński - Pazdan - Bereszyński
Rybus - Zieliński - Linetty/Mączyński - Frankowski/Peszko
Lewandowski/Kownacki - Milik

Dobrą wiadomością jest powrót do zdrowia Makuszewskiego. Tylko czy zdąży zbudować zadowalającą formę do czerwca? Trudno powiedzieć. Błaszczykowski tez podobno w końcu wrócił do pełni zdrowia, więc musi trenować i walczyć o powołanie latem. Oby wiosna była dla nas bardziej łaskawa w brak kontuzji i rosnącą formę bo jesienią nam strasznie kadra osłabła i nie potrafi się odbudować...

-
Dodane: 18.03.2018 13:08 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4656
LuigiN2000 napisał/a:
Mnie zwłaszcza cieszy powołanie Białkowskiego, wreszcie się doczekałem :d Dziwi mnie za to dalszy pobyt Skorupskiego, trzeba jakoś chłopaka zmotywować do zdjęcia dupy z ciepłej ławki Romy, bo ma potencjał.

A gdzie ma ruszyć? Okno transferowe jest zamknięte. Roma jakoś teraz nie może wypożyczyć. A że Alisson jest w bardzo dobrej formie, to chłop nic zrobić nie może. Skorupski nie wiadomo po co poszedł do Romy. Miał prawo powalczyć w dużym włoskim klubie, ale jak widać nie wyszło. Chłop prawdopodobnie może się na mundial nie zabrać, jak tak się stanie. To wielkiej straty nie będzie.

-
Dodane: 23.03.2018 20:38 /
Jednak wychodzimy trójką obrońców :d Piszczek to jest gość xD Rano doniesienia z prasy, że opuścił zgrupowanie i leci do rodzącej żony, a wieczorem info, że wrócił na mecz :d

Wychodzimy więc:
Fabiański
Piszczek-Glik-Kamiński
Frankowski-Linetty--Zieliński-Krychowiak-Kurzawa
Lewandowski-Kownacki

Brakuje na boki Grosika i Błaszczykowskiego ale nie jest źle :d Kamil wejdzie pewnie w drugiej połowie, Milik, Mąka i Romanczuk mogą dostać też trochę minut.

Jesteśmy wstanie to wygrać, chociaż patrząc na skład Nigerii lekko nie będzie, Arsenal, Chelsea, Leicester, Torino, Mainz, La Coruna... nie byle jakie kluby.

-
Dodane: 24.03.2018 07:40 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5534
Kamiński raczej nie ma czego szukać za tego karnego, góralski to jakiś Rasiak dwa w przewracaniu się.

Ale łysemu nawet nieźle szło :d

Poza tym, wolałbym aby wrócił duet Milik lewy, mam nadzieję że wrócimy do tego w Rosji.

-
Dodane: 24.03.2018 08:27 - Edytowane przez Darknes /
Jakiego karnego? Kamiński nic nie zrobił xD Moses powinien dostać jakąś nagrodę za dobre aktorstwo. Kamiński jak dalej będzie grał w Niemczech to na pewno pojedzie na MŚ. Tak samo Góralski.

Fajny mecz naszych. Gdyby Piszczek grał cały mecz to jego skrzydłem poszło by pewnie więcej akcji. Grosicki + Błaszczykowski tez dodadzą więcej jakości. Chociaż trzeba przyznać, że Kurzawa i Frankowski spisali się całkiem nieźle. Wytrzymali praktycznie caly mecz na wahadle (Franek 86min.) dawali fajne akcje w ofensywie i dobrze wracali do defensywy. Jak dla mnie to tym meczem sobie załatwili już bilety do Rosji.

Mielśmy kilka fajnych akcji. Nigeria gubiła się zwłaszcza gdy graliśmy z pierwszej piłki. Lewandowski zmarnowal praktycznie setkę sam na sam. Jedna nam też wpadła ale nie uznano bramki. Nigeria przez cały mecz miała 1 celny strzał... my 6, to też niedużo ale chyba każdy z nich był w jakimś stopniu groźny. Ogólnie to mecz walki, dużo przepychania w środku pola, Nigeria postawiła twarde warunki a sędzia z Anglii im to dodatkowo ułatwiał pozwalając na ostrą grę.

Linetty przez to szybko skończył mecz, wszedł za niego Góralski, który też notorycznie obrywał... uparli się chyba aby nam znokautować środkowego. Góralski się jednak nie dał, solidny mecz, twardo grał, oni faulowali jego on nie zostawał im dłużny i też nieco ich poturbował, na obecną chwilę widze go w starciu z Senegalem w pierwszym składzie. U Krychowiaka widać, że brakuje mu regularnej gry, jakby był w optymalnej formie to myślę, że przynajmniej jedną ze swoich sytuacji jakie miał wykorzystał by i wpakował do bramki.

Kownacki całkiem fajnie zagrał. Chociaż widać jeszcze, że młody. Jakby był większym cwaniakiem to by mógł nawet karnego nam wywalczyć. No i było widac brak zgrania z Lewandowskim, często próbował grać do Roberta ale masa jego zagrań była niecelna i nie docierała nawet do Lewego.

Milik po tych dwóch kontuzjach chyba się zespołowo nauczył grać xDDD Chłopak ewidentnie boi się strzelać i woli podawać do kolegów nawet gdy sam ma okazję. Oby jak najszybciej przełamał się w Napoli i uwierzył w moc swoich nóg. Aktualnie widzę go co najwyżej jako zmiennika na końcówkę.

Ze zmienników i debiutantów to chyba tyle. Glik jak zwykle solidnie, podobnie Piszczek. Tak samo Lewandowski, chociaż przy takim doświadczeniu mógł wykorzystać sytuacje sam na sam, zamiast walić między nogami bramkarza mógł go lekko lobować gdy widział, że on kładzie się na ziemie. Bramkarzy to w sumie ciężko ocenić, chociaż muszę przyznać Fabian fajne grał na przedpolu i kilka razy odważnie i pewnie wyszedł do przodu dzięki temu zapobiegł akcjom Nigeryjczyków.

Zieliński... ma chłopak talent, potrafi jednym przyjęciem zgubić rywala a potem... nawet proste zagranie potrafi spieprzyć. Nie wiem o co chodzi ale on te trudne rzeczy robi łatwo a te łatwe często psuje. Miał też sytuacje w polu karnym gdy przyjął sobie piłkę na klatę a potem zamiast twardo o nią powalczyć, próbować zgrać przed pole czy po prostu próbowac ją utrzymać i doprowadzić do ewentualnego karnego... od razu się przewrócił i liczył, że sędzia chyba gwizdnie xD

Ogólnie dla mnie mecz typowo na remis. Zamiast grać w piłkę wszyscy mają teraz w głowie "Taktyka i na zero z tyłu... może przy okazji uda się coś strzelić". No i akurat Nigerii się udało po naszej nieuznanej bramce i ich aktorskim karnym [xd]

-
Dodane: 24.03.2018 09:46 /
Darknes
W sumie "Mojżesz" odwalił teatr racja :d

Dobra, pamiętajmy mecze towarzyskie przed euro, tam też graliśmy tak sobie, a na euro było super, ale czekam na mecz z Koreą aby zrobili im zemstę za 2002 :p

-
Dodane: 24.03.2018 14:49 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4656
Bartek30 napisał/a:
Darknes
W sumie "Mojżesz" odwalił teatr racja :d

Dobra, pamiętajmy mecze towarzyskie przed euro, tam też graliśmy tak sobie, a na euro było super, ale czekam na mecz z Koreą aby zrobili im zemstę za 2002 :p

No żebyś się nie zdziwił, jak następny mecz przegramy. Jak Levinho znów zagra egoistycznie jak w meczu w Nigerią, a Nawałka ciągle będzie testował debiutantów. To nie ma co liczyć na dobry wynik w meczu z Koreą.

Co do marudzących na wynik meczu z Nigerią oraz Kolumbii z Francją, Senegal zremisował z Uzbekistanem. :p

-
Dodane: 24.03.2018 21:06 - Edytowane przez Darknes /
O jakiej zemście na Korei mowa skoro nikt z piłkarzy, którzy wtedy przegrali nie gra obecnie w kadrze? xDDDD Obecni kadrowicze nie myślą w takich kategoriach bo oni z Koreą będą grali po raz pierwszy. (Oprócz Lewandowskiego, Fabiańskiego, Rybusa, Peszko i Błaszczykowskiego, którzy grali z nimi w 2011 :p )

Nie przypominam sobie abyśmy przed Euro grali "tak sobie" :| Od jesieni 2014 do wiosny 2017 graliśmy dobrze. Potem się zaczęła nam kadra coraz bardziej psuć... aktualnie Nawałka nadal szuka alternatywy, zarówno wśród skrzydłowych jak i w samym ustawieniu drużyny. Ja mam tylko nadzieję, że większośc graczy którzy byli na Euro w przeciągu dwóch miesięcy zagra więcej w klubach i zbuduje formę, bez której na turnieju nie przetrwamy.

Korea nie jest jakimś tam Gibraltarem, że sobie postrzelamy. W grudniu 2017, czyli nie tak dawno, ograli na wyjeździe Japonię 1:4. Na pewno mecz będzie łagodniejszy niż z Nigerią, ale za to będzie pewnie szybszy i bardziej zaawansowany technicznie. Przydało by się zwycięstwo dla podbudowania morali ale coś wyczuwam remis. To tylko towarzyski ale fajnie jakby w końcu te 3-5-2 zaczęło jakoś lepiej funkcjonować i przyniosło w końcu jakieś bramki.

-
Dodane: 24.03.2018 22:13 - Edytowane przez Bartek30 /
Darknes
A to muszą być ci sami zawodnicy aby się zrewanżować za te 2:0 z 2002? :p
Tu nie chodzi o tych samych ludzi co grali w tamtym meczu, a o po prostu zwykły rewanż za tą porażkę.

Ty może widzisz to inaczej, ale ja to widzę tak że dobrze by było im utrzeć nosa, i za to poniżenie Stocha na olimpiadzie ( co było mega chamskie ) też mogli by ładnie ich ograć.

A co do tego grania "tak sobie" to też gra Polaków nie zachwycała w tych towarzyskich meczach, na dowód przypomnę ci tylko słowa Bońka który uspokajał wszystkich że Polacy na euro będą grać tak jak w eliminacjach do tego euro :p

hlkpl
No zobaczymy, ale takie pewne i wysokie zwycięstwo był oby bardzo miłe.

-
Dodane: 24.03.2018 22:49 /
Bartek30 napisał/a:
Darknes
A to muszą być ci sami zawodnicy aby się zrewanżować za te 2:0 z 2002? :p
Moim zdaniem tak. Jak mi ktoś by coś zrobił to bym nie oddawał jego dziecku czy jego sąsiadowi tylko konkretnie tej osobie. W Korei zresztą też musieli by grać Ci sami. To tak jakby teraz Żydzi mieli palić Niemców, którzy nie mają nic wspólnego z ludźmi którzy palili Żydzów w ogóle nie spokrewnionych z tymi co się mszczą. Bezsensowna i niesłuszna zemsta wobec kogoś kto nic złego nie zrobił.

A zwykły rewanż był już w 2011... Jakby tamten mecz odbył się sto lat temu i zagralibyśmy z Koreą 50 razy to grając z nimi po raz 51 nadal byś powiedział, że to rewanż za ten pierwszy raz? Po co ucierać nosa komuś kto nic nie zrobił? Jak twój "kumpel" Cię pobił w podstawówce to będziesz kazał swojemu synowi pobić jego syna? A żeby być bardziej dosłownym, bo to nawet nie grają dzieci tamtych piłkarzy... kazałbyś obcemu dzieciakowi pobić inne zupełnie obce dziecko?

Mógłbym jeszcze długo pisać czemu nie lubię takiego podejścia i myślenia w ten sposób ale sobie daruję.

No nie wiem czy "nie zachwycała" to dobre słowa, bo mi się wydaje, że właśnie grali dobrze...
Jesień: 3:1 z Czechami i 4:2 z Islandią vs 0:0 z Urugwajem i 0:1 z Meksykiem.
Wiosna: 1:0 z Serbią i 5:0 z Finlandią vs 0:1 z Nigerią...

Wtedy na 6 sparingów przed Euro: 4 wygraliśmy (w dobrym stylu), 1 remis, 1 porażka (też w dobrym stylu, mało brakowało do remisu).
Aktualnie na 3 sparingi mamy 1 remis i 2 porażki(jedna mogła się zakończyć remisem).

A słowa Bońka... nie możesz mi przypomnieć czegoś co słysze po raz pierwszy xD Nie przypominam sobie aby kogokolwiek Boniek musiał uspokajać. Raczej chłodził głowy aby nie pompować zbyt mocno balonu. Śledze jego wypowiedzi od dobrych kilku lat więc bym kojarzył coś w stylu "No gramy słabo albo będzie lepiej"... przed Euro raczej mówił w stylu "Gramy dobrze, ale nie przesadzajmy z zachwytami".

-
Dodane: 24.03.2018 22:50 /
Karotte - Profil - user - 20% - 392
Faza eksperymentow, nei ma co narzekac. Mysle, ze pomimo porazki, mozna byc zadowlonym.

Tak naprawde nie uznali nam jedneog gola, a karny niesprawiedliwy, ale to i nawet lepiej, ze sie tak stalo ;) . Ochlodzi to glowy pilkarzy, tez pojawilo sie kilka fajnych nowych opcji na mundialu ;) . Nie jest zle.

Troche martwi fakt, ze tylko Lewandowski strzela, a jak nei strzela, to zazwyczaj nikt nie strzela ;p, albo rzadko sie zdarza, by ktos strzelil.

Kolumbia i Francja moze towarzyski mecz, odrobienie strat i wygrana jest to dla nas zla informacja. Jesli przegramy pierwszy mecz z Senegalem, to wydaje mi sie, ze nasze szanse na awans sa bardzo niskie. Trzeba wygrac z Senegalem, innej opcji nie ma.

-
Dodane: 27.03.2018 08:51 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2436
To są mecze towarzyskie, w których kadra nie musi wszystkiego wygrywać. Ma ją tylko przygotować do mundialu. I jakoś ta porażka z Nigerią mnie nie załamała. Nadal jestem zdania, że na najważniejsze mecze są w stanie przygotować najlepszą możliwą formę.
Dobrze, że wprowadzane są nowe nazwiska do kadry.
Dzisiaj liczę na dobry mecz z Koreą.

-
Dodane: 27.03.2018 12:20 /
To tylko mecze towarzyskie, to ma wpływ co najwyżej na ranking fifa.
W tych meczach nasi mogą nie mieć formy, jest okej, ważne by złapali formę na mistrzostwa.

Ja też liczę na spoko mecz z koreą, mnie zadowoli nawet 1:0 :)

-
Dodane: 29.03.2018 20:55 /
Nasi zmiennicy to dramat xD

Martwi mnie, że nie potrafimy się ogarnąć jak dostaniemy gonga. Nawet zmiennicy powinni być na tyle ogarnięci aby umieć się zachować. Wpadło na 2:1... mówi się trudno, ale masz już świadomość że dwubramkowa przewaga przepadła, trzeba grać piłką, nawet w obronie, ale uspokoić grę, dać Korei pobiegać i dowieźć te 2:1. Zamiast tego... zaczynamy ze środka (nasza piłka! sic!) i w ciągu niecałej minuty tracimy drugą bramkę xD

Zieliński świetny mecz, powinien mieć co najmniej dwie asysty. Ale Lewandowski zawiódł. Takiemu napastnikowi nie przystoi marnować takich piłek. Na szczęście Piotrek w końcówce zrezygnował z prób asystowania i oddał w końcu odważny strzał z dystansu. Piękna bramka, już od dawna wszyscy mówili, że on to ma tylko bardzo rzadko decyduje się na taki ruch. Dobrze że wpadło, myślę że da to Piotrkowi więcej pewności siebie.

Men of the Match jest jednak Grosicki. Widać, że w kadrze pruje na 110%. Mógł mieć w sumie 2 bramki i asystę ale i tak praktycznie większość akcji ze skrzydeł to była jego zasługa. Po naszej prawej stronie jak nie szło Piszczkowi i Jędrzejczykowi to przesunął się na prawą i wrzucił Lewemu idealnie na głowę :d Lewy nie wykorzystał ale za chwilę zrobił to samo z lewej strony i już wpadło. W drugiej połowie brakowało mu już sił ale w pierwszej połowie sam robił za dwa skrzydła [xd] Rybus też wypadł bardzo dobrze, brakowało go nam na Euro, mam nadzieję że tym razem pojedzie z kadrą bo należy mu się.

Ogólnie mecz na plus, dobry sprawdzian dla zmienników (wiadomo kto się nie nadaje xD) i myślę, że dał dużo odpowiedzi Nawałce. Tym razem zobaczyliśmy prawdziwe oblicze naszej kadry (pierwsza połowa). Oby tylko Lewandowski złapał lepszą formę na MŚ bo w tych dwóch sparingach się nie popisał. Powinien w sumie zdobyć lekko 3-4 bramki a strzelił tylko jedną.

Reszty kadrowiczów nie chce mi się już opisywać. Mogę tylko dodać, że bardzo liczę na powrót Błaszczykowskiego bo przydało by się też trochę więcej wiatru na prawej stronie, sam jeden Grosicki nie da rady całych mistrzostw tak zapierd*** xD

Słowem o samej Korei. Ujrzeliśmy trochę azjatyckiego futbolu i to co nas czeka z Japonią. Szybkie rozgrywanie, precyzyjne, techniczny futbol, większość piłek szła po ziemi. Taktycznie też myślę, że w pierwszej połowie nieco oszczędzali siły aby właśnie nas zaskoczyć w drugiej bo analizując nasze mecze można stwierdzić, że zawsze nam brakuje sił w drugich połówkach :p Japonia tez się pewnie na to nastawi, zwłaszcza że najpierw stracimy dużo sił na Senegalu i Kolumbii. A coś mi się zdaje, że mecz z Japończykami może być tym o awans, oby nie.

Teraz jeszcze sprawdzian z Chile i gierka treningowa z Litwą... a potem poznamy 23 szczęśliwców, którzy pojadą do Rosji. Aktualnie bym rzekł, że jedzie:

Fabiański, szczęsny
Glik, Piszczek, Pazdan, Cionek, Bereszyński
Rybus, Krychowiak, Góralski, Mączyński, Zieliński, Linetty, Grosicki, Kurzawa
Lewandowski, Milik, Kownacki

Reszta miejsc myślę, nie jest jeszcze na 100% obsadzona i zależy od formy, jaką będą prezentować w momencie powołań (na koniec sezonów w ligach) tacy ludzie jak:

Jędrzejczyk, Romanczuk, Frankowski, Kamiński, Teodorczyk, Skorupski, Białkowski... Błaszczykowski, Makuszewski... i styknie bo i tak już za dużo xD

-
Dodane: 02.04.2018 20:44 /
BobTheDog - Profil - user - 0% - 98
Przyzwyczaiłem się do tego, że wiosną polskiej reprezentacji zawsze idzie jak po grudzie. Cóż taki dziwny przypadek naszego rodzimego futbolu. Po dwóch meczach towarzyskich nie będą stawił tez, czy coś ugramy na MS czy odpadniemy. Moim zdaniem będzie trudniej, bo kadrę mamy słabszą. Nasze "filary" oprócz lewego przechodzą trudny okres w klubach i ciężko powiedzieć co pokażą na turnieju w Rosji. Przeciwników mamy co by nie powiedzieć, egzotycznych. Są mocni, ofensywni i nieprzewidywalni. Jeśli przegramy pierwszy mecz, to odpadniemy. Nasi kopacze spalą się w kolejnych spotkaniach.

Plastuś
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy