Ważna informacja News: J.P.F: DB Super #1 - polskie wydanie ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 130 - Opinie
Dodane: 18.03.2018 12:43 /
Binek7 - Profil - user - 0% - 16
Osobiśćie jak na DBS odcinek udany, ciekawe co będzie z goku może on znów pochłonął UI tak jak boską ki na początku serii

-
Dodane: 18.03.2018 12:50 /
vego4hiper - Profil - user - 0% - 68
CO TU SIĘ ODJANIEPAWLIŁO NA KOŃCU!!!??? Zanim ujrzałem końcówkę to byłem trochę zawiedziony że odcinek jest tylko okej a tu Plot twisty za plot twistami ^^. No tego się nie spodziewałem :d jako że jestem dopiero po docinku to ocena poszła mocno w górę XD

Pierwsza połowa odcinka była dobra (nie jak na finał : P) Histeria Jirena i jego power up, uniki Goku podobały mi się. Brakowało mi jednak kombinacji ataków wręcz i ki blastów, bo w tym przypadku mamy albo spam jednego albo drugiego.
Za to druga połowa zaczęła się właśnie od walki wręcz i ki blastów <3 Szczęście nie trwało długo, ponieważ najpierw Kuririn a potem reszta zaczeli gadać o miłości jakby to było jakieś Fairy Tail.

Jiren atakujący przyjaciół goku... gdzie jest Berus, Whis i inni bogowie XDDDD
Jakby dali się zabić to Goku by wygrał. Brakowało mi Zenków w tym odcinku i kapłana, jakiś komentarz tego durnego zachowania Jirena.

NO I KOŃCÓWKA

z początku myślałem że Goku chce się podzielić mocą z Jirenem (bo to Goku) a tu go dopadł kryzys (choć zanim się wyjaśniło to brałem pod uwagę freeze). Kiedy goku wypadał pojawiła się kolejna myśl: freeza cichcem wyrzuci Jirena. Okazało się że nie, bo Freeza dołączył do nakama :d A szczena mi opadała jak się okazało że 17 żyje. Nie potrafię ocenić czy to dobrze czy źle... no skubańcy mnie zaskoczyli.

Nie wiem czy lepszym sposobem nie było ukrywanie się chłopaków, Jiren szukałby tylko Frieze.

CZEMU LEKTOR OD DAWNA JUŻ NIE MÓWI ILE CZASU ZOSTAŁO DO KOŃCA

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 18.03.2018 13:11 /
Fuzion - Profil - user - 10% - 210
Minusy :

-Nie chcę mi się już wierzyć, że cała akcja odcinka trwała 30 sekund, za kogo toei ma swoich widzów?
-Wybuchy i inne kataklizmy, a Frieza i C17 i tak sobie żyją za skałką xD
-Właśnie, 17 żyje! Największy bullshit tego odcinka, zwykły robocik z Ziemii oszukał wszystkich bogów, aniołów i samego kapłana, że nie żyje chowając się za skałą xDD
-Nagłe osłabienie Goku na końcu to typowy asspull aby pociągnąć resztki marnej akcji do przodu
-Frost za atak z trybun natychmiastowe wymazanie, Jiren atakujący trybuny.... nic, ok
-Krillin musiał swoje oczy wymasterować na perfect UI skoro widzi walkę, nawet Piccolo wspomniał, że szybkość Goku zwiększyła się jeszcze bardziej

Plusy :

-No ładnie to wyglądało
-Został tylko jeden odcinek jeszcze

-
Dodane: 18.03.2018 13:19 /
bekson - Profil - user - 50% - 1425
Fuzion napisał/a:

-Nie chcę mi się już wierzyć, że cała akcja odcinka trwała 30 sekund, za kogo toei ma swoich widzów?

https://twitter.c...2283854848

Nakamura: I want children to pick up on what Jiren learns and feels from fighting Goku.

http://www.kanzen...vival-arc/

-
Dodane: 18.03.2018 13:25 /
Godlo24 - Profil - user - 40% - 745
Tyle wybuchów, pół areny rozwalone, a Friza i największy bullshit C17 schowani za kamykami, wgl C17 to wszyscy myśleli że nei żyje, ale Friza, toć nie ma go na trybunach, a Ci na trybunach zachowywali się tak jak by Frizy wgl na tym turnieju nie było, kabaret.

Na tym turnieju brakuje tylko Bulmy, która by komentowała ruchy, uderzenia i wgl całą walkę...

Odcinek ładny, nawet spoko, ale nie któe odcinki mają takie babole, że jeden odcinek DBS potrafi mieć więcej baboli niż DB, DBZ i GT razem wzięte...

Po tym jak Jiren wystrzelił tą kule w trybuny, nawet go polubiłem, fajnie jak by tak zabilo by to Kuririna i resztę komentatorów.

Z większych plusów, nie ma dadada, potrafią jednak no i kropelka krwi była, SZOK!! Z minusów, zbyt kolorowo, boże światełka i wszystko się świeci jak psu jajca, a ni troche to nie pasuje do DB... Wygląda to okropnie..

No został jeszcze jeden odcinek i w końcu koniec tej wspaniałej serii, oby Akira i Toei przejrzeli na oczy i zobaczyli co stworzyli i jak najszybciej przeprosili fanów.

-
Dodane: 18.03.2018 13:29 /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1158
DoozleAnime
Widziałem Tatego, widziałem. I wiesz co? Tak jak go wykorzystali to mi nawet pasuje. Czyli dynamiczne sceny z oddaloną kamerą. Wtedy jego gumowy styl absolutnie nie przeszkadza.
No ale jak przyszła pora na krzyczącego Jirena to zaś szczęka z plasteliny.

Shida natomiast dał czadu :)

-
Dodane: 18.03.2018 13:31 /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 503
Przynajmniej mamy pewność, że ostatni odcinek serii będzie wyglądał dobrze, wszak to Takahashi się za niego bierze ^^

#Fuzion

Ja już od dawna się zastanawiam, jak oni to wszystko widzą. Cóż, trzeba wyłączyć mózg i oglądać .-.

W ogóle to komentowanie... Szlag mnie jasny trafia, jak słyszę tego Krillina i to gadanie o rodzinie. Halo, to Dragon Ball, a nie jakiś Fairy Tale.

#Bobers

A no fakt, zapomniałem. ALL HAIL KITANO-SAMA (swoją drogą nie było go już od dłuższego czasu, co się dzieje :( )

-
Dodane: 18.03.2018 14:05 - Edytowane przez Zupasaiyan /
Zupasaiyan - Profil - user - 0% - 31
Dobra, nie można powiedzieć, odcinek wciągał, a sama walka jak według mnie dorównuje najlepszym epkom z serii Z.

No ale jak to w Dragon Ball Supa, musi być jakieś ale:

Goku, nie mający żadnych objawów wycieńczenia ( ja już naprawdę pomijam to, że całkowicie padnięty był na tym turnieju z 4 razy i zdążył się zregenerować, a oglądam sobie od nowa Zetkę, i po walce z Vegetą jest scena, jak po miesiącu leżenia w szpitalu idzie na pustynie trenować i dalej ma problemy z kontrolowaniem swojego niewyleczonego ciała, co nadaje realizmu )

W tej scenie, w której Goku ma wykończyć Jirena i wygląda jakby " dostał " naprawdę miałem efekt WOW, ALE byłem pewien, że to Frieza, i to byłoby bardzo spoko. TO właśnie był moment, w którym Frieza mógł przypomnieć sobie, że przecież jest antagonistą Z temu i wykorzystać sytuację, to nie, moc Bogów nagle wykończyła Goku xDD

c17 żyjący i dołączający do walki, to jaja jakieś są. Od jego " autodestrukcji " minęło ile minut, z 2?. W ogóle, to nie tak żebym go nie lubił, bo fajny charakterek i w ogóle, ale jego popis w tej sadze nie ma absolutnie ŻADNEGO podłoża fabularnego. Przecież on pilnując wyspy się zrobił chyba silniejszy od Vegetto z dbz-ta :d

Jeśli chodzi o samo zakończenie, to podoba mi się postawienie na kogoś innego niż Goku, to jest Frieza i c17 walczący z osłabionym Jirenem, ale kurde, skoro to ostatnia saga, zakończenie serii, to naprawdę na tą rolę zasłużyliby Vegeta oraz Gohan, i to ich chciałbym widzieć na miejscu cyborga i imperatora.

To już wiadomo od dawna, nie jest to kwestia tego odcinka, ale cholera jasna Gohan, postać kreowana na tego ponad innymi przez całą Zetkę, w serii super nie pokazał absolutnie NICZEGo, a w tym samym czasie Goku przeszedł przez 6 kolorów ( czarne, złote, czerwone, niebieskie, różowe ( Goku Black, ale jednak Goku ) i białe )

W ogóle, jak dla mnie najlepszym co by mogło spotkać ten turniej, to wypadnięcie Goku przy pierwszej walce z Jirenem. Nie byłoby regeneracji z dupy, osiągnąłby ultra instynkt i i tak byłby ponad innymi skoro Toeiii tego tak chce, osłabiłby Jirena, a teraz dopingowałby Gohana Vegetę i Friezę którzy razem walczyliby z Jirenem.

-
Dodane: 18.03.2018 14:09 - Edytowane przez xellosmaster /
xellosmaster - Profil - user - 10% - 205
Taki sobie, bez emocji ale lepszy niż poprzedni. Największe emocje wzbudziło pojawienie się C17 :) A chyba nie o to powinno chodzić.

POTĘŻNY MINUS:

Zostały sekundy do końca...a C17 z Frieza się ujawniają :d Parodia ! Przecież nikt o nich nie wspominał od dawien dawna. Tak jakby o ich istnieniu zapomnieli nawet bogowie, aniołowie a nawet pokemony na tabletach nie odnotowały ich wypadnięcia. Czyli totalna cisza w temacie ich istnienia. A oni się ujawniają, by ratować Goku ? HAHAHAHA Wystarczyło leżeć tam gdzie leżeli te ostatnie sekundy i wygrali by ilością zawodników. Każdy myślał, że tylko Freeza wyjdzie z "hohoho" na końcu, a tu wyszli by razem z C17 i faktycznie było by zaskoczenie. A tak jest niesmak, bo C17 wychodzi...by walczyć z Jirenem :d

Niestety zamiast zaskakującego zakończenia dostajemy standardowy schemat, pojawili się tylko po to, by Goku znowu w kilka sekund odzyskał siły i wrócił do walki.

Jeśli chodzi o samo zakończenie, to podoba mi się postawienie na kogoś innego niż Goku, to jest Frieza i c17 walczący z osłabionym Jirenem

Było by fajnie, tylko oni kupują trochę czasu a Goku wstanie i wróci do walki. I do niego będzie należał finał. Nawet w nazwie następnego odcinka masz to jasno napisane, że rozstrzygnie wszystko Goku ;)

-
Dodane: 18.03.2018 14:12 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 847
Ja nie wiem czym różni się ten UI od Saiyajin'skiej transformacji. Goku nie miał sił dostał bost nawet kame pluł, czyli jak na namek. Miała być koncepcja samowolnego ciała jakoś tego nie widać dalej normalnie leją się po ryjach tylko kolory peruki się zmieniły.

-
Dodane: 18.03.2018 14:18 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4410
Obowiązkowo dla słabych bajek dla dzieci: https://imgur.com...ry/b4insY9

Znaczy, Jiren też ma pewnie kumpli, ale jego kumple są gorszej jakości czy coś. Albo po prostu w nich nie wierzy i tu jest problem.

Lubię się czasem oszukiwać, że domyślnymi odbiorcami DBS nie są takie małe, japońskie Zenki, ale anime co chwila przypomina mi, że się mylę. Wygląda na to, że 16sto latkowie kupowali za mało figurek i się przerzucono na 6 latków jako tak zwany "target".

Za tydzień koniec. C17 wygra, poprosi o jacht i dziękuję, dobranoc.

-
Dodane: 18.03.2018 14:21 /
abcdefghij - Profil - user - 0% - 35
bekson napisał/a:
Harrymaster napisał/a:
Czemu gdy Frost zaatakował zawodnika to dostał karę i został wymazany. Ale jak Jiren atakuje widzów to wszystko jest spoko i żadnej reakcji?

Bo tak postanowili ludzie z Toei.

Bo nie można ingerować w walkę z trybun. Zaatakowanie trybun już widzieliśmy jak C18 strzela do Shina i nikt słowa nie powiedział. Tutaj było podobnie, scenariusz wymagał aby Goku odbił ten atak.

To ja, ten sam, od tylu lat, sam.
-
Dodane: 18.03.2018 14:29 /
Dodam jeszcze że było brak obrony/ataku z UI dlaczego to nie było uwzględniane te spowolnienia itd ???

-
Dodane: 18.03.2018 14:52 /
SirPsychoSexy - Profil - user - 40% - 807
Walka fajna ale koniec odcinka beznadziejny. Ze spoilerów wynikało że Jiren pokona Goku a potem z zaskoczenia dobiję go Friza i to było by ciekawe a tu odwalili takie coś. I na dodatek C-17 jeszcze jakoś przeżył. DBS najbardziej obrywa się właśnie przez takie rzeczy, Genki Trunksa i w skrócie beznadziejne zakończenia walk.. Bo jakby animacją i kreska kulały ale logicznie jakoś to było to wtedy nikt by się tak bardzo nie czepiał.

-
Dodane: 18.03.2018 15:13 /
SirPsychoSexy napisał/a:
Walka fajna ale koniec odcinka beznadziejny. Ze spoilerów wynikało że Jiren pokona Goku a potem z zaskoczenia dobiję go Friza i to było by ciekawe a tu odwalili takie coś. I na dodatek C-17 jeszcze jakoś przeżył. DBS najbardziej obrywa się właśnie przez takie rzeczy, Genki Trunksa i w skrócie beznadziejne zakończenia walk.. Bo jakby animacją i kreska kulały ale logicznie jakoś to było to wtedy nikt by się tak bardzo nie czepiał.

Wydaje mi się że dobrze że to co z było w spoilerach się nie sprawdziło a kreska jest jednak ważna jak dla mnie :)

-
Dodane: 18.03.2018 15:55 /
Xill_5 - Profil - user - 0% - 83
Mi osobiście odcinek podobał się bardzo! Jest to jeden z najlepszych odcinków. Wciągnął mnie dosyć, a przez to, że nie było spoilerów na temat końcówki, to zostałem nieźle zaskoczony. Gdy Goku miał dobić Jirena, to też myślałem, że to światło, to energia dla Jirena i że to przez to Goku przegra. A gdy pokazano tą krew tryskającą z pleców Goku to tak jakby ktoś go przestrzelił od przodu. Myślałem, że to jakaś nowa technika Jirena, a tu okazuje się, że to boska moc wymykająca się spod kontroli. Można powiedzieć, że Goku UI z niewielkimi problemami jest w stanie zmiażdżyć Jirena. Gdyby znał ograniczenia UI, to inaczej by to się zakończyło. Satysfakcjonuje mnie to, że ewidentnie pokazano, że Goku UI > Jiren. Sądziłem, że Czerwony Jiren okaże się silniejszy i fajnie, że tak się nie stało. Walka to był miód, świetne ujęcia. Podobały mi się sceny z życia Goku pokazujące się w szkiełkach okularów Roshiego. Fajny zabieg. A potem wspomnienia z przeciwnikami Goku, którzy aktualnie znajdują się w Team U7. To, czego mi zabrakło, to Beerusa lub Whisa odbijającego atak Jirena na trybuny. Mielibyśmy jasno pokazane, że np. Beerus nic sobie nie robi z mocy Jirena. A tak dalej będą spekulacje, czy Beerus jest silniejszy od Jirena albo Goku UI. No i końcowe zaskoczenie też było świetne. Goku wcale nie wypada za arenę, tylko zostaje podbity energią Golden Freezy, a zaraz obok niego pojawia się C17. Co prawda samozniszczenie nie powinno tak wyglądać, a poza tym obaj mogliby poczekać, aż skończy się czas, no ale cóż... Ogólnie to i tak odcinek 9/10. W przyszłym odcinku Goku, Freeza i C17 vs Jiren... Jestem ciekawy, jak to się zakończy i co znaczą miny Beerusa i reszty.

-
Dodane: 18.03.2018 16:35 /
Tsufulisty - Profil - user - 0% - 23
Ludzie, przecież Zenki nie odklikaly C17 po jego "destrukcji" Pozatym już było tu zarzucane, że aura C17 nie zniknęła tak odrazu po jego destrukcji... No i co to mogło oznaczać? Że przeżył. Mówiłem o tym po tej "destrukcji". Dla mnie zero zaskoczenia z C17.

Ja wciąż wierzę, że to Frieza strzelił goku tą boską energią, którą wcześniej zachował - jakoś. Zobaczył jednak, że C17 też żyje, że C17 odbił Goku na skały a Jiren jednak wstał, to trzeba walczyć razem i coś potem wymyślić... Taka jest moja teoria.

-
Dodane: 18.03.2018 17:20 - Edytowane przez DoozleAnime /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 503
Tsufulisty napisał/a:
Ludzie, przecież Zenki nie odklikaly C17 po jego "destrukcji" Pozatym już było tu zarzucane, że aura C17 nie zniknęła tak odrazu po jego destrukcji... No i co to mogło oznaczać? Że przeżył. Mówiłem o tym po tej "destrukcji". Dla mnie zero zaskoczenia z C17.

Chwila, Hita też nie odklikali. Czy to oznacza... TAK, HIT WCIĄŻ JEST NA ARENIE W INNYM WYMIARZE, WIEDZIAŁEM XD

Swoją drogą:

bekson napisał/a:
Szkoda tylko, że cała dramaturgia odcinka poszła w dal gdy w zapowiedzi pokazali żyjącego 17. Kolejny nieostateczny "ostateczny" atak.

#bekson przewidział przyszłość xDDDd

-
Dodane: 18.03.2018 17:40 /
micran - Profil - user - 0% - 49
Troszkę nie rozumie jak ktoś przypomnienie historii Goku może się podobać, przecież oni nawet tego nie przerysowali, a każde przypomnienie historii Goku oczywiście musi zawierać bieganie z mlekiem... jak dla mnie to było średnie w tym odcinku.

Bardzo ważne w odbiorze całej serii okazało się to co wielu tu zgania na margines, to grafika. Cukierkowość, brak krwi, brak stonowania i odcieni szarości powoduje że nie da się odczytywać powagi sytuacji. To bym porównał do filmów Patryka Wegi + wybuchy rodem z transformersów do reżyserii choćby Quentina Tarantino.... no niestety ale efekty wizualne mocno wpływają na odbiór sytuacji.

Nie jest niczym dziwnym że C17 jest gotów do walki, chociaż opiekun postaci C17 wie co on potrafi... choć autodestrukcja i bycie żywym ciut nie bardzo, w dodatku strój jakiś taki cały. Chociaż wiadomo dlaczego tarcze utrzymaly się po "zgonie" C17.

Stawiam, że walka trwać będzie jeszcze pół ostatniego odcinka co daje około 8 minut na koniec turnieju, wytłumaczenie i życzenie, to stanowczo za mało, lubię walkę ale trzeba jeszcze ciągnąć w miarę fabułę. Jak dołożymy do tego gratulacje, podanie senzu to mamy okolo 5 minut.

Są przypuszczenie ze życzenie nie zostanie wypowiedziane i film kinowy z grudnia to roztrzygnie... to byłaby katastrofalna decyzja, bo nigdy kinówka nie była częścią serii, nawet ostatnie filmy zostały "przepisane" na epek.

Trudno, mam nadzieję że to wyżej się nie pojawi, chce zobaczyć zakończenie,, nie wracać ponownie, chętniej obejrze DBZ w swoich 480p niż DBS jeszcze raz w życiu. Niestety wszystko jest nijakie i kilka lepszych odcinków tego nie zmienia. Oby było definitywne zakończenie.

-
Dodane: 18.03.2018 17:55 /
GogetaGT - Profil - user - 0% - 1
Jak Goku ostatecznie pokonał Kid Buu Genki Damą to powiedział że zaimponowała mu każda jego transformacja i siła.Powiedział aby zreikarnował się w miłego człowieka i złożył mu wizytę.

Teraz po pokonaniu Kid Buu w serii "DBS" Goku poznał Beerusa który jest Bogiem, i to dzięki Beerusowi Goku stał się "Super Saiyanem God-Red"

Później wraz z Vegetą opanowali "Super Saiyana Blue"
podczas trrningu z Whisem.

Teraz na turnieju Bogów Goku przebudził "Ultra Instynkt"
który jest ponad Bogów.

Wracając do wydarzeń z Serii "Z" w 289 odc. Bulma wraz z Vegetą odwiedza Goku który wraz z Gotenem trenują obok domu.Bulma jest wściekła na Goku że ten nie odwiedził ich ani razu przez 5 lat.

Goku nie widział się z Vegetą przez 5 lat?

Później Goku mówi wegecie że zarejestrował ich na turniej sztuk walki, i spotkał tam bardzo silnego osobnika.

Vegeta pyta się czy to Saiyan czy Cyborg? Goku odpowiada mu że to Ziemianin.

W 290 odcinku Goku opowiada mu wszystko o Uubie że to reikarnacja Buu. Vegeta jest w szoku słysząc to.

W DBS odcinku 30 gdy Goku szukał członków do drużyny na turniej zorganizowany przez Beerusa i Champe chciał zabrać Uuba, Vegeta odparł mu na to iż to nie możliwe bo Uub jest jeszcze niemowlęciem.

W DBS przed ostatnim turniejem na Ziemi okazuje się że Vegeta wszystko wie o Uubie, a w ostatnim odcinku serii "Z" Goku mu tłumaczy o nim od A do Z

W serii Z Goku był podekscytowany Buu i jego Transformacjami tak bardzo że poprosił o jego reikarnację.

W DBS Goku już ma więcej przemian niż sam Buu.Kaioken,Ssj,Ussj,Ssj2,Ssj3,Ssj God, Ssj Blue, Ssj Blue Kaioken, Migatte no Gokui. w fodatku teraz walczy z Jirenem który jest ponad Buu, pobad Bogów zniszczenia, i równy jego Ultra Instynktowi. A potem będzie jarał się jakąś reikarnacją Buu? to się nic a nic nie klei

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy