Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball: Podsumowanie serii Super
Dodane: 03.04.2018 08:41 - Edytowane przez by_black /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5336
Seneka napisał/a:
Bartek30
Obrońco DBS i wszelkiego kanonu DB, obejrzyj sobie odcinek 5 DBS i odcinek 1 tego anime co zastępuje DBS, prawda, że różnica jest kolosalna? prawda, że wygląda to tak jakby ktoś dał fanom DB lepa w pysk, albo DBS była *** do zarabiania pieniędzy? Przejrzyj na oczy chłopie i skończ wypisywać te banialuki bo kartofle w piwnicy już gniją gdy się to czyta, serio.

Edit: Przypominam, że na forum nie wolno używać wulgaryzmów i obraźliwych stwierdzeń. - by_black

No tak sławetny odcinek piąty... i wszystko jasne.

Chcesz tego czy nie, to jest masa osób które lubią DBS i uważają ją za o wiele lepsze od GT, są też tacy co hejcą DBS za "piąty epek" i nawet odcinki które były ładniejsze od kinówek ich poglądu nie zmienią, z niewiadomych przyczyn, bo jedna wpadka i to tylko graficzna nie fabularna przekreśla całą serie? [facepalm]

Także banialukami są te przesadzone posty które hejcą całą serię przez pryzmat jednego odcinka olewając całą resztę.

Zresztą jak to już pisałem wiele razy wcześniej ocena na IMDB nie kłamie.

Bo w sumie jak wy oceniacie całą serie przez 5epek, to czemu ja nie mogę zrobić tego samego co wy, i ocenić całości przez pryzmat tego najładniejszego epka co?
Wtedy nam wyjdzie że DBS to najładniej narysowana seria DB ever.

Btw: Seneka a co ma "kanon" z tym wspólnego że o nim wspominasz, bo nie rozumiem?
Btw2: A ty obejrzyj odcinki DBS które były ładniejsze od kinówek, i może wtedy przestaniesz oceniać całość przez jeden odcinek który był chyba 2 lata temu.

I tak 5epek był ohydny to jest fakt, i też się mocno nim zniesmaczyłem, ale potrafiłem to jakoś przeboleć.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 03.04.2018 09:12 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2367
Bartuniu. Piąty epizod to tylko przykład jak koncertowo można schrzanić dobre anime, nawet ja w końcu hejter dbs znajdę kilka dobrych stron, jak choćby walka Goku z Hitem na turnieju uni 6 vs 7, ale finał to już mnie zawiódł, i Jiren jako główny , ostatni antagonista dla serii w ogóle nie umywa sie charakterem do Picollo Daimao, czy Buu.

-
Dodane: 03.04.2018 09:34 - Edytowane przez Lestero /
Lestero - Profil - user - 40% - 721
Nie ma to jak przywoływać piąty odcinek przez parę lat. Jeden odcinek nie świadczy o poziomie technicznym serii geniuszu, turniej posiadał walki które pod względem tego jak zostały zrobione przebijają większość anime, a już z pewnością walki z poprzednich serii DB. Poziom sag z kinówek był przeciętny a momentami słaby, po tym sagi blacka, turniejów nie można się do niczego przyczepić, więc seria od dwóch lat trzymała równy, dobry poziom a ty dalej wciskasz ludziom jakiś piąty odcinek. Walka Goku z Cellem w DBZ też jest zrobiona do dupy, a czy ja wmawiam ludziom że walki w dbz są ciulowe? Ocenia się nie po tym jak ktoś zaczyna, a jak kończy.

Charakter Jirena też mi się nie podobał, sama postać nie była zbyt interesująca. Najlepszym antagonistą w DBS był Black, myślałem że będzie tylko kopią Goku, ale w połączeniu z zamasu, stworzyli znakomitą postać, aktorka głosowa też się popisała, no i to charakterystyczne theme, wszystko zagrało jak należy. Saga Blacka zdecydowanie perłą DBS.

-
Dodane: 03.04.2018 09:49 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 703
Bartek30
5 epek był najsłabszy ale można to wybaczyć bo saga Beerusa nie była taka zła.

Wpadka graficzną to była cała saga Golden Frrezera która była okropna. Animacja, choreografia walk, kreska o ki blastach nie mówię które były dnem. I jeśli Toei myślałoby o fanach to saga Frrezera nie zostałaby wypuszczona w takim stanie w jakim ją dostaliśmy.

Już pisaliśmy o sugerowaniu się forami IMDB i filmoweb gdzie oceny są zakłamane bo dawali oceny 10/10 przed wyjściem serii. Dlatego w kwestii anime i mangi najbardziej obiektywne oceny są na forach tematycznych i tyle. I tak IMDB kłamie. Masa trolli dających albo 10 albo 1. Jeśli dla Ciebie ocenianie podoba się-10 nie podoba się - 1 jest dla Ciebie dobrym wskaźnikiem poziomu produktu to współczuję.

Seneka pierwsze 4 epki DBS też były ładne a potem saga g. Freezy i o.

-
Dodane: 03.04.2018 10:05 - Edytowane przez Seneka /
Seneka - Profil - user - 70% - 2367
Nie ma to jak przywoływać piąty odcinek przez parę lat. Jeden odcinek nie świadczy o poziomie technicznym serii geniuszu, turniej posiadał walki które pod względem tego jak zostały zrobione przebijają większość anime, a już z pewnością walki z poprzednich serii DB. Poziom sag z kinówek był przeciętny a momentami słaby, po tym sagi blacka, turniejów nie można się do niczego przyczepić, więc seria od dwóch lat trzymała równy, dobry poziom a ty dalej wciskasz ludziom jakiś piąty odcinek. Walka Goku z Cellem w DBZ też jest zrobiona do dupy, a czy ja wmawiam ludziom że walki w dbz są ciulowe? Ocenia się nie po tym jak ktoś zaczyna, a jak kończy.

Z tym. że problem w tym geniuszu, że cała ta saga Blacka też mi się nie podobała, dla mnie jest ona bez sensu i miała najwięcej dziwadeł fabularnych, jak choćby całe te latanie w przyszłość, zapominanie o senzu, mafuba z telefonu, rage trunksa, który mu dodał poziom równy blue, z sagi Blecka mogę pochwalić początek i wymazanie go przez Zenka.

Będę przywoływać 5 odcinek, bo wszystko się liczy do oceny. Przykładowo malarz gdy namaluje słaby obraz oceniając jego twórczość biorą wszystko pod uwagę nawet ten słaby obraz.

-
Dodane: 03.04.2018 10:26 - Edytowane przez DoozleAnime /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 512
Lestero napisał/a:
Walka Goku z Cellem w DBZ też jest zrobiona do dupy

To żeś się zapędził. Ja tu tylko to zostawię:

https://youtu.be/...

Co prawda walka miała brzydkie sceny, ale na pewno nie można o niej powiedzieć, że jest do dupy.

#Seneka

5 odcinek to słaby przykład, wszak koniec końców został on poprawiony. Ja bym dawał odcinek 24, czyli najbrzydszy epizod z całej serii

-
Dodane: 03.04.2018 10:35 /
Godlo24 - Profil - user - 40% - 748
Jak by to tylko 5 epek był, toć połowa odcinków była brzydka, a animacja to dopiero od sagi Blacka zaczęła się poprawiać, a prawie dobrą zobaczyliśmy w ostatniej sadzę, ale co w tym dziwnego skoro to były ostatnie odcinki.

Antagoniści? Kotlet Friza? Po za Blackiem to nikt się nie może równać z motywami jakie miał Baby, Hity, Jireny to takie bezpłciowe postacie, że szkoda gadać.

-
Dodane: 03.04.2018 10:45 /
Godlo24
Dokładnie. Baby uważam najlepiej napisany antagonista w całym DB. Motyw jego działania jest bardzo zrozumiały, nie jest bezmozgiem tylko realizuje swój plan a jego działania są mocne.
A black to motywacji nie miał tylko darl się że nienawidzi ludzi itp ale z zabiciem ruchu oporu długo się wstrzymał co było bez sensu.

A hit czy jiren to papierowe postacie. Zapomina się o nich.

-
Dodane: 03.04.2018 13:04 - Edytowane przez Lestero /
Już pisaliśmy o sugerowaniu się forami IMDB i filmoweb gdzie oceny są zakłamane bo dawali oceny 10/10 przed wyjściem serii. Dlatego w kwestii anime i mangi najbardziej obiektywne oceny są na forach tematycznych i tyle. I tak IMDB kłamie. Masa trolli dających albo 10 albo 1. Jeśli dla Ciebie ocenianie podoba się-10 nie podoba się - 1 jest dla Ciebie dobrym wskaźnikiem poziomu produktu to współczuję.

Jedna z największych bzdur jakie przeczytałem. Rynek wszystko weryfikuje, to że ktoś ocenił przed serią, nie ma znaczenia dla skończonej serii która wydawana była przez kilka lat. Filmy też przed premierą moga mieć ocenę 9 czy 10 i nie ma to znaczenia, bo jak jest gniotem to zjedzie i do 4. Porównywać odsetek oglądających do liczby ludzi którzy ocenili przed premiera jest śmieszne, zwłaszcza w przypadku serii telewizyjnych. A ocenę zawsze można zmienić. Możesz mieć inne poglądy na tę serię, ale to jest średnia opinia większości, witamy w demokracji - fakty są jakie są. Co do tego, że forum jest najobiektywniejszym źródłem feed backu, to też pojechałeś. Jak dla mnie jest źródłem najbardziej subiektywnych opinii, bo często wygłaszają je zatwardziali fani zamknięci na jakiekolwiek nowości.

Z tym. że problem w tym geniuszu, że cała ta saga Blacka też mi się nie podobała, dla mnie jest ona bez sensu i miała najwięcej dziwadeł fabularnych, jak choćby całe te latanie w przyszłość, zapominanie o senzu, mafuba z telefonu, rage trunksa, który mu dodał poziom równy blue, z sagi Blecka mogę pochwalić początek i wymazanie go przez Zenka.

Ale mowa była o stronie technicznej. A kwestie podobania się fabuły to już inna sprawa.

a animacja to dopiero od sagi Blacka zaczęła się poprawiać, a prawie dobrą zobaczyliśmy w ostatniej sadzę, ale co w tym dziwnego skoro to były ostatnie odcinki.

A do czego chcesz się przywalić w sadze U7 vs U6? Wzrost nastąpił po sadze friezy, druga połowa to zupełnie inne anime od strony technicznej. Ostatnie odcinki? Turniej trwał kilkadziesiąt odcinków plus zbieranie ekipy i turniej pokazowy. Prawie dobra? Kiepski żart, to ty chyba tylko kinówki w życiu oglądasz po za DBS.

Antagoniści? Kotlet Friza? Po za Blackiem to nikt się nie może równać z motywami jakie miał Baby, Hity, Jireny to takie bezpłciowe postacie, że szkoda gadać.

Zgodzę się co do jirena.

-
Dodane: 03.04.2018 13:49 - Edytowane przez Bobers25 /

Jedna z największych bzdur jakie przeczytałem. Rynek wszystko weryfikuje, to że ktoś ocenił przed serią, nie ma znaczenia dla skończonej serii która wydawana była przez kilka lat. Filmy też przed premierą moga mieć ocenę 9 czy 10 i nie ma to znaczenia, bo jak jest gniotem to zjedzie i do 4.

No to skoro jest masa ,,trollowych opini" to nie masz wiarygodnej oceny. I jest MASA troll kont na takich forach. Wystarczy wejsc w byle jaki watek np filmu Marvela i zobaczyć ze 1 wystawiaja wszyscy Ci co w ocenach maja 10 dla wszystkich filmów z uniwersum DC. Tutaj było to samo. Nie wyrowna Ci sie skoro kilkaset osob dalo ocene 10 a potem inni oceniaja normalnie czyli skalowo. I do tego dodaj ze wiecej osob wystawilo ocene np GT niz DBS. I to w takim wypadku to kilkaset osob zadziala w wiekszym stopniu na produkt na ktory zaglosowalo mniej osob.
Co do tego, że forum jest najobiektywniejszym źródłem feed backu, to też pojechałeś. Jak dla mnie jest źródłem najbardziej subiektywnych opinii, bo często wygłaszają je zatwardziali fani zamknięci na jakiekolwiek nowości.

Ta? Gdzie ludzie oceniają na forach filmowych wszystko? Czyli rozwój bohaterów, aspekty techczniczne, fabularne, zgodności fabularne. Nigdzie. Podoba się? Pyk 10 i na nic nie zwróci uwagi ot czysta subiektywna ocena. I to jest ok. I kazda ocena jest subiektywna ale w moim przypadku mam parę filmów słabych dla ludzi ale mi sie podobają. Ale widzę że aktorstwo tam ssie, efekty albo muzyka dlatego nie wystawie takiemu filmowi 10/10 bo po prostu jestem swiadom ze taka ocena nie jest obiektywna. . Więc jaki jest obiektywizm gdzie oceniaja na zasadzie ze podoba sie albo nie podoba ogolnie ale nie zwroci uwagi np ze cos nie ma sensu, ze sa okropne rysunki.
A na tematycznych forach.. Ba wystaczy tutaj zobaczyc jak ludzie oceniaja DBS. Czyli pod wieloma aspektami i to jest jak najbardziej obiektywna osoba a nie subiektywne odczucie ogolne produktu. Dlatego tematyczne fora są obiektywne pod tym względem bo fani siedzą, znają markę i oceniają pod róznymi aspektami a nie czysto subiektywną oceną. Bo ocena podoba sie jest subiektywna, ale ocena czy w takim produkcie muzyka, kreska jest dobra jest już bardziej obiektywna (chociaż nadal z cząstką opini subiektywnej bo w 100% obiektywnym być się nie da).

Ja nigdy nie czytalem takich bzdur jakie piszesz ale z trollami sie juz nie kloce bo nie ma o co nawet.

Edit: należy też dodać że IMDB jest forum o tematyce filmy/seriale a nie manga/anime. Dlatego na forach manga/anime oceny są bardziej wiarygodne niż z takiego imdb jeśli brać pod uwagę japońskie twory.

-
Dodane: 03.04.2018 14:40 - Edytowane przez Nameless14 /
Nameless14 - Profil - user - 10% - 216
Bartek30 napisał/a:
Piszesz tak jakby to była jakaś oczywistość, że DBS było do dupy, a nie było.
Fani chcieli czegoś lepszego od GT, bo każdy fan raczej wiedział że DBZ nic nie pobije.
A "obrońców" DBS ma tylko dlatego, bo jest lepsze od GT, oraz dlatego że każdy fan marzył o nowej serii.

Bartuś, bo to jest oczywistość. Obrońcy DBS dzielą się na trzy grupy. Dwie z nich zwięźle ująłem w poście poprzednim: 1) ci, którzy de facto przyznają, że to jest gniot i dlatego właśnie mówią, że trzeba wyłączyć myślenie albo nie oczekiwać od tego zbyt wiele, bo to tylko bajka - cała masa takich opinii jest porozrzucanych po forum; 2) ci, którym sentyment nie pozwala na krytykę DB - i piszą, że należy się cieszyć, że jest, że należy chwalić Akirę i Toei, że w ogóle do tego wrócili po tylu latach i coś się w świecie DB dzieje, a nie tylko krytykować - i znowu, takich opinii jest cała masa na forum, w istocie one również potwierdzają słabość DBS, bo namawiają nie do oceny DBS na podstawie jego słabych i mocnych punktów, a po prostu siły nostalgii za poprzednimi seriami ("przecież kiedyś każdy czekał na kontynuację!" ;) , gdyby DBS faktycznie było dobre, takie wybiegi nie byłyby potrzebne, bo broniłoby się samo; 3) najmniej liczna grup, tj. grupa, która faktycznie stara się argumentować, że DBS *jest* dobrym anime, czym wyróżnia się od dwóch pozostałych (które - jak pokazałem - tak naprawdę wykonują krecią dla was robotę i potwierdzają słabość DBS: problem jest tylko taki, że potem osoby z tych grup i tak wejdą na imdb i dadzą 8-10, co zniekształca ocenę, czyniąc ją niewiarygodną, o czym piszą tutaj już inne osoby). Do tej grupy należysz Ty, Lestero. Jest was dość mało, ale z racji tego, że faktycznie staracie się bronić DBS na podstawie tego, co sobą reprezentuje, bierzecie udział w dyskusjach dość regularnie i z zaangażowaniem, co w połączeniu z postami rzucanymi przez dwie poprzednie grupy pozwala stworzyć wrażenie, że Toei wykonało w sumie dobrą, albo chociaż *niezłą* robotę. Ale nie wykonało. Z wami problem jest taki, że nie macie jakiegokolwiek poczucia proporcji (zanim będę kontynuował, muszę uprzedzić, że choć uważam DBS zagniot, nie uważam, że nie ma plusów - ma, wyliczyłem je w swoim poście na pierwszej stronie tematu). Plusy, które w istocie nie są jakoś specjalnie istotne [albo w ogóle] w ocenie anime a można je ewentualnie uznać za smaczki (jak np. te owoce we włosach Vegety czy co to tam było), powiększacie do rangi nie wiadomo jak wielkich sukcesów anime, a błędy, które z kolei zupełnie niszczą świat przedstawiony albo zupełnie ignorujecie, albo spychacie na boczny tor. Potem z tego "równania" wychodzi wam, że DBS jest dobre.
I znowu, że nie być gołosłownym: do takich błędów należy szybkość regeneracji wojowników ukazana na turnieju mocy. Gdybyśmy przez jej pryzmat mieli spojrzeć na poprzednie serie, to okazuje się, że nie mają one sensu (po co Goku leżał w szpitalu po walce z Vegetą? po co leczył się w tej sayańskiej maszynie po walce z Ginyu? po co taką uwagę przywiązywali do fasolek? są 2x mniej przydatne, niż do tej pory uważano).
Do tego należy oczywiste niekonsekwencje w poziomach mocy i skalach różnic, jakie dzielą bohaterów. I nie, nie da się tego tłumaczyć *treningiem* i potencjałem. Coś, co dobrze zilustruje o co mi chodzi: https://www.youtu...1Lsna09gkY
Nowo narodzony Perfect Cell (jeszcze bez boosta od wybuchu, w zupełnie nowym ciele, którego nawet nie zna) vs Kururin u szczytu formy. Jakiekolwiek ataki Kururina nie robią na nim wrażenia choć ten pierwszy stoi "rozluźniony" i w zasadzie nie zwraca w ogóle uwagi na człowieka. Nawet śmiercionośny destructo disk nie przecina choćby jego skóry. Co mamy w DBS? GokuBlue vs Kururin-policjant (iksDe aż samo ciśnie się na klawiaturę), bo Goku "nie walczył przecież na 100%". Co jeszcze? Genialny Żółw i Kururin na turnieju bo mają "przydatne techniki". LOL. I z takich niekonsekwencji składa się w zasadzie cała fabuła DBS. A ta regeneracja i niekonsekwencja z poziomami mocy to nie jedyne błędy tego kalibru. Kalibru, który po prostu w całości kompromituje DBS, bo właśnie w całości niszczy sens wykreowanego świata.

Siwas napisał/a:
GT ma gorszy scenariusz, poza Baby'm masz praktycznie nudnych antagonistów. Oczywiście to jest moje zdanie.

O, kolego, tutaj to pocisnąłeś. Albo się trochę pospieszyłeś z tym postem, albo nie wiesz, czym jest scenariusz, bo akurat scenariusz jest jednym z największych plusów DBGT i można się zastanawiać, czy nie jest najlepszy ze wszystkich serii. Sagi tak zgrabnie są ze sobą połączone, tak naturalnie ładnie wątki fabularne nich wynikają z siebie nawzajem, jak w żadnej innej serii (np. saga black dragon balls płynnie przechodzi w atak Babiego na Ziemi). Motywy gatunkowe z DB (przygoda) i DBZ (pojedynki) tak dobrze ze sobą zgrane i dostosowane do realiów, że można być tylko pod wrażeniem (tj. poszukiwanie kul już nie na ziemi, gdzie nie miało to sensu z uwagi na siłę bohaterów, ale w całej galaktyce). Koncept nowego power upu (SSJ4) lepiej z lore świata zgrany być chyba nie mógł - w końcu dokończenie wątku Oozaru, po macoszemu potraktowanego w DBZ; aż dziw bierze, że w BDZ nigdy nie przyszło Sayanom zamienić się w małpę, trochę to było niekonsekwentne). Sama zamiana naprawdę dobrze przemyślana jako ta ostateczna: siła tak ogromna, że tylko jeden przeciwnik mógł jej się przeciwstawić (ostatni smok, Super#17 dawał radę tylko dlatego, że pozyskiwał energię od SSJ4 tak, jak wcześniej Gero i #19).

-
Dodane: 03.04.2018 15:19 - Edytowane przez Lestero /
No to skoro jest masa ,,trollowych opini" to nie masz wiarygodnej oceny.

Ja nigdy nie czytalem takich bzdur jakie piszesz ale z trollami sie juz nie kloce bo nie ma o co nawet.

No jak wszystkich od razu wrzucasz do worka "troll", po wymianie jednego posta już nazywasz mnie trollem, to patrząc w ten sposób rzeczywiście na filmwebie siedzą tylko trolle. Żyj dalej sobie w swoim wymyślonym świecie, przykro mi że DBS ma lepszą średnią ocenę od GT, mogę ci wysłać paczkę chusteczek na otarcie łez. Na kilkudziesięciu moich znajomych, nie zauważyłem żeby ktokolwiek oceniał tylko na 1 albo tylko na 10, czarne owce się znajdą wszędzie, ale nie ma to znaczenia przy takiej ilości użytkowników, tak samo jak twoje śmieszne argumenty o ocenie przed. Jakby te pare osób rzeczywiście uważało DBS za gówno to by po prostu zmieniło swoją ocenę, co i tak nie ma znaczenia. Taka jest średnia ocena właśnie obiektywnych użytkowników. Ale nie będę dyskutować z gościem który mnie na wstępie wyzywa od trolli.

Z wami problem jest taki

Kolego Nameles, mam do ciebie jedno, proste pytanie. Kto jest bardziej normalny ktoś kto ogląda serię którą lubi i wchodzi podyskutować z zamiarem porozmawiania o nowym odcinku z tego typu osobami, czy ktoś kto przez trzy lata, tydzień w tydzień ogląda dzieło które ma za straszne gówno i gniota, a mało tego w wolnym czasie, wchodzi jeszcze nawracać i wpajać ludziom którym się to podoba, że to jest takie beznadziejne? Ja rozumiem zostawić jedną opinię, napisać recenzję nie podoba mi się i tyle. To jest normalne. Każde dzieło ma swoich zwolenników i swoich przeciwników. Dlatego jest tyle różnych gatunków, filmów, seriali. To co jest dla mnie niespotykane to trwanie przy czymś co się uważa za gówno, a potem jeszcze spędzanie czasu na pisaniu o tym. Ja nie lubię np. gwiezdnych wojen, harrego pottera itd ale czy ja wchodzę na forum fanów gwiezdnych wojen i wyzywam ludzi że oglądają gówno? Czy staram sie im codziennie wpoić że oglądają gówno? Choćbyś nie wiem jak atakował ludzi którym się podoba DBS... i tak będzie i jest ich pełno. Niewiem jak nudne trzeba mieć życie, żeby marnować czas na oglądanie i dyskutowanie o czymś co się uważa za gniot i co się nie podoba.
Teraz wraz z końcem serii, biedacy, co wy będziecie robić w wolnym czasie. Nie będzie można się już katować czymś co mi się nie podoba co niedzielę i jeszcze powyzywać ludzi po seansie.
I żeby było jasne, to nie "obrońcy DBS" nie dostrzegają pewnych rzeczy tylko hejterzy. Ja sam wystawiłem ocene 7 i jasno wymieniłem co mi się w tej serii nie podoba. Ale nie mam klapek na oczach jak co niektórzy hejterzy którym nie podoba się wszystko. Którzy wyszukuja w odcinku złych kadrów których bez zapauzowania nie widać i ustawiają sobie na avatary czy tego tpyu akcje. Bezsprzecznym faktem jest że DBS od połowy niesamowicie podniósł poziom techniczny. Pod względem wykonania niczym nie ustępuję innym tasiemcom. Tymczasem hejterzy nie zaczęli chwalić tej zmiany, tylko 1) albo dalej powtarzali tlyko 5 odcinek, 5 odcinek ale w piątym odcinku... 2) jak przez rok atakowali kreske czy animacje to po prostu przerzucili sie na cos innego, o dobrych zmianach nie wspominając 3) dalej krytykowali z przyzwyczajenie chociaż nie było czego. Dlatego przestałem w pewnym momencie przeglądać to forum, bo jest przesiąknięte takimi toksynczymi osobami, którzy mają na tyle ograniczone myślenie, że nie są w stanie zrozumieć że to co im się nie podoba może podobać się komuś innemu. Tak dziecinnie proste.

Wszystko jest kwestią gustu. np. ty lubisz rap, ja nie cierpię. Uważam to za straszny syf i nawet nie muzykę. Ale to jest tylko moja subiektywna opinia. Nigdy w życiu nie wyzywałem kogoś że slucha rapu. A co dopiero samemu słuchać rapu i nawracać innych żeby tego nie słuchali. Na to, to już bym w ogóle nie wpadł.

O, kolego, tutaj to pocisnąłeś. Albo się trochę pospieszyłeś z tym postem, albo nie wiesz, czym jest scenariusz, bo akurat scenariusz jest jednym z największych plusów DBGT i można się zastanawiać, czy nie jest najlepszy ze wszystkich serii. Sagi tak zgrabnie są ze sobą połączone, tak naturalnie ładnie wątki fabularne nich wynikają z siebie nawzajem, jak w żadnej innej serii (np. saga black dragon balls płynnie przechodzi w atak Babiego na Ziemi). Motywy gatunkowe z DB (przygoda) i DBZ (pojedynki) tak dobrze ze sobą zgrane i dostosowane do realiów, że można być tylko pod wrażeniem (tj. poszukiwanie kul już nie na ziemi, gdzie nie miało to sensu z uwagi na siłę bohaterów, ale w całej galaktyce). Koncept nowego power upu (SSJ4) lepiej z lore świata zgrany być chyba nie mógł - w końcu dokończenie wątku Oozaru, po macoszemu potraktowanego w DBZ; aż dziw bierze, że w BDZ nigdy nie przyszło Sayanom zamienić się w małpę, trochę to było niekonsekwentne). Sama zamiana naprawdę dobrze przemyślana jako ta ostateczna: siła tak ogromna, że tylko jeden przeciwnik mógł jej się przeciwstawić (ostatni smok, Super#17 dawał radę tylko dlatego, że pozyskiwał energię od SSJ4 tak, jak wcześniej Gero i #19).

Mówisz że ci którym dbs sie podoba nie dostrzegają wad serii, a tymczasem się okazuję że sam jesteś fanboyem GT i piszesz jeszcze w o wiele mniej obiektyny sposób o tej serii. Nie chcę mi się nawet dyskutować w tym temacie, bo tak napisany post to z każdej kupy zrobi scenariusz godny oscara, ale niezła hipokryzja. Pozdrawiam! :)

-
Dodane: 03.04.2018 15:29 - Edytowane przez Siwas /
Siwas - Profil - user - 50% - 1156
Nameless14

A motyw zrobienia z Goku dzieciaka i powiedzenie, że jeśli Goku nie wróci do swojego stanu to ziemia zostanie zniszczona to kula w łep dla tej serii na samym początku.

Ktoś powiedział, że Zamasu ma słaby motyw, według mnie ma bardzo dobry, oryginalny motyw, wracając do Baby'ego ile zemst już miałeś w Dragon Ballu ?

-
Dodane: 03.04.2018 15:31 /
No jak wszystkich od razu wrzucasz do worka "troll", po wymianie jednego posta już nazywasz mnie trollem, to patrząc w ten sposób rzeczywiście na filmwebie siedzą tylko trolle. Żyj dalej sobie w swoim wymyślonym świecie, przykro mi że DBS ma lepszą średnią ocenę od GT, mogę ci wysłać paczkę chusteczek na otarcie łez. Na kilkudziesięciu moich znajomych, nie zauważyłem żeby ktokolwiek oceniał tylko na 1 albo tylko na 10, czarne owce się znajdą wszędzie, ale nie ma to znaczenia przy takiej ilości użytkowników, tak samo jak twoje śmieszne argumenty o ocenie przed. Jakby te pare osób rzeczywiście uważało DBS za gówno to by po prostu zmieniło swoją ocenę, co i tak nie ma znaczenia. Taka jest średnia ocena właśnie obiektywnych użytkowników. Ale nie będę dyskutować z gościem który mnie na wstępie wyzywa od trolli.

Jestem tu nie od dziś i nie raz i nie dwa pokazałeś dobitnie że jesteś trollem odnosząc się do innych że nie myślą chociaż nie miałeś argumentów to po pierwsze.

Po drugie na fimwebach i imdb nie ma obiektywnych. Są tylko subiektywne czy sie podoba czy nie. Ale do tego sie nie odniesiesz. Nie odniesiesz sie do tego ze wynika ocena tez z tego ze niektore produkty maja wiecej glosow a niektore mniej i to tez nie daje wiarygodnej opini.

Jakbym mial bol dupy o to ze kazdy moj produkt jest slabszy od innego shitu to niezle. Swoją droga sugerowanie się opiniami z forów filmowych gdzie wiele słabych filmów ma opinie ponad 7 a niektóre perełki mają 6,6 to baardzo obiektywne i miarodajne opinie są gdzie większość daje wysokie oceny bo jest coś po prostu ma duży ,,hype".

Nie piszę z osobami które na wstępie piszą ,,największy stek bzdur jaki czytałem" a piszą jakieś bzdety o tym że fora filmowe są najbardziej obiektywnym źródłem ocenu filmu/serialu/

-
Dodane: 03.04.2018 15:43 - Edytowane przez Siwas /
Bobers25 napisał/a:
Swoją droga sugerowanie się opiniami z forów filmowych gdzie wiele słabych filmów ma opinie ponad 7 a niektóre perełki mają 6,6 to baardzo obiektywne i miarodajne opinie są gdzie większość daje wysokie oceny bo jest coś po prostu ma duży ,,hype".

http://s5.ifotos....nwansn.png

Tutaj masz oceny z shinden, to raczej nie jest forum filmowe i super wypada deczko lepiej od GT.

-
Dodane: 03.04.2018 15:44 /
MainWar - Profil - user - 0% - 69
Bobers25 napisał/a:
Godlo24
Dokładnie. Baby uważam najlepiej napisany antagonista w całym DB. Motyw jego działania jest bardzo zrozumiały, nie jest bezmozgiem tylko realizuje swój plan a jego działania są mocne.
A black to motywacji nie miał tylko darl się że nienawidzi ludzi itp ale z zabiciem ruchu oporu długo się wstrzymał co było bez sensu.

A hit czy jiren to papierowe postacie. Zapomina się o nich.

Baby jest jak Jiren. Zaczął ciekawie i miał potencjał ale przez Toei i ich writing skończyli jako znienawidzeni antagoniści. Baby był interesujący do momentu aż zaczął zabijać swoich własnych ludzi by sprawdzić jak silny jest (co nie miało sensu, bo postacie w GT powinny niszczyć gwiazdy nie jakiś randomów jeżeli chcą sprawdzić jak potężni są no ale to przecież GT lol) albo gdy zrobili z niego idiote który nie umiał wziąć zakładniczki. Baby miał potencjał by być najlepszym antagonistą w całym universum, ale niestety zrobili z niego kolejnego złego który zabija wszystko bo jest zły, jego zemsta na saiyanach poszła w niepamięć i zaczął wybijać wszystkich włącznie z tymi których chciał pomścić dla zabawy. To samo stało się z Jirenem. Wystartował jako super bohater, który chroni swoje universum, sprawiedliwość, honor, bla bla tylko po to by pod koniec zgnieść i wyrzucić ten koncept do kosza. Toei musi przypomnieć dzieciom że to Goku jest tym dobrym a wszyscy antagoniści są źli (no oprócz Hita, jego dzięki boże nie zepsuli).

Co do właśnie Hita to był najbardziej interesującą postacią która zadebjutowała w Superce i jest lepszy od każdej postaci z GT. Zgadzam się z Jirenem, był nudny i pasował bardziej do Fairy Tail niż DB.

I btw Black się bawił Ziemią bo była ostatnią planetą w całym multiversum. Było powiedziane że już przeczyścił wszystkie inne światy.

-
Dodane: 03.04.2018 16:00 - Edytowane przez Bobers25 /
Siwas no i ok xD. Po prostu chodziło mi o podawanie forów filmowych jako dobry miernik oceny o anime/mandze i tyle. Fora anime/manga zawsze dadzą lepszą opinię na ten temat bo ludzie tam wiedzą z czym się to je. To tak jakby chcieć coś się dowiedzieć o samochodach i tutaj post napisać a potem rozgłaszać że ,,na dbpolska napisali że 2,5 tdi 150 km to dobry samochod bo to forum ma wiarygodna i obiektywna opinie"

MainWar
Nie porównuj Jirena do Babyego. Jiren był klocem bez osobowości a Baby (no tu się zgodzę) do momentu aż zacznie zabijać był prześwietnym antagonistą. Chociaż dla mnie nadal lepszy niż każdy w Super ponieważ:
- nie gadał tylko realizował swój plan
- miał świetne motywacje do działania
- jego działania były ciekawe bo idea odbudowy ludu była sama w sobie dobra ale to jaką cenę trzeba by zapłacić za to było złe przez co był on postacią którą się rozumiało czemu tak postępuje a nie inaczej.
No i Babiego pochłonęła żądza zemsty gdy zachwycił się swoją mocą.

Jiren ciągle był klocem bez charakteru.
Baby był interesujący do momentu aż zaczął zabijać swoich własnych ludzi by sprawdzić jak silny jest (co nie miało sensu, bo postacie w GT powinny niszczyć gwiazdy nie jakiś randomów jeżeli chcą sprawdzić jak potężni są no ale to przecież GT lol)

To możesz odnieść do Super że walka Beerusa i Goku powinna rozwalić Ziemię, Golden Freezy z Goku też itp. Po prostu już w Zetce walki Ziemie w drobny mak powinny rozwalić.

Co do Hita. Powiedz czemu on jest ciekawą postacią? Motywacje jakie ma? Jakieś backstory a nie jak to bohnart dobrze napisał Hit to pan ,,na poczatku chce kostke bo tak potem jej nie chce bo tak". Postacie w Superce są płaskie i spora część cofnęła się w rozwoju.

I btw Black się bawił Ziemią bo była ostatnią planetą w całym multiversum. Było powiedziane że już przeczyścił wszystkie inne świat
co w tym fajnego skoro motywacji nie miał żadnej, ciągle gadał że wszystkich wybije a nic nie robił tylko pił herbatkę i z Zamasu się przytulał.

-
Dodane: 03.04.2018 16:05 /
MainWar - Profil - user - 0% - 69
Co do oceny nie chce mi się rozpisywać, Superka była słaba, nie tak słaba jak GT ale wciąż słaba. Writing był tragiczny, technicznie się poprawiło od Black arcu, ale wciąż było mnóstwo niedoróbek, powtarzających się scen, spamowanie dadadadada i inne. OST było dobre ale nie jakieś wybitne. Szczególnie lubię Beerus theme
I Hit/Goku theme, który strasznie przypomina mi Gogeta theme z 12 kinówki, który ubóstwiam i jest jednym z moich ulubionych razem z Gohan, Vegeta i Ginyu body change themes :d
OST napewno było dużo lepsze od japońskiej Zetki ale wciąż brakowało mu klimatu i epickości do Faulconera czy w mniejszym stopniu Yamamoto.
Zarys fabuły w Superce był bardzo słaby, po kinówce BoG dowiedzieliśmy się że są 12 wszechświaty, co Superka z tym zrobiła? Dwa turnieje i jedna normalna saga która i tak miała miejsce na Ziemi :/ Nie odwiedziliśmy żadnego z nowych wszechświatów, cały ten koncept był nie potrzebny jak narazie. Turniej battle royal tak wcześnie był nie potrzebny, Toei nie potrafiło napisać takiego eventu i nie poradziło sobie z animowaniem walk co odcinek. Powinniśmy dostać z conajmniej 2 historie z tymi nowymi wszechświatami przed turniejem.

Superke oceniam na 4.5/10, dla porówniania GT oceniam na 2.25, a DBZ/Kai na 9/10 :p

-
Dodane: 03.04.2018 16:12 /
Bobers25 napisał/a:
Siwas no i ok xD. Po prostu chodziło mi o podawanie forów filmowych jako dobry miernik oceny o anime/mandze i tyle. Fora anime/manga zawsze dadzą lepszą opinię na ten temat bo ludzie tam wiedzą z czym się to je. To tak jakby chcieć coś się dowiedzieć o samochodach i tutaj post napisać a potem rozgłaszać że ,,na dbpolska napisali że 2,5 tdi 150 km to dobry samochod bo to forum ma wiarygodna i obiektywna opinie"

I btw Black się bawił Ziemią bo była ostatnią planetą w całym multiversum. Było powiedziane że już przeczyścił wszystkie inne świat
co w tym fajnego skoro motywacji nie miał żadnej, ciągle gadał że wszystkich wybije a nic nie robił tylko pił herbatkę i z Zamasu się przytulał.

Z pierwszym się zgadzam ale z drugim już nie ;p

Black i Zamasu spijali herbatki bo już usunęli wszystkich Bogów Zniszczenia, praktycznie czekali cały czas aż ostatnia linia frontu - Trunks sama przyjdzie w sidła, mówisz, że mogli już dawno pozbyć się wszystkich, ja Ci na to odpowiem Mecha Freeza też nie musiał przyjść na ziemie tylko puścić Deadballa :)

Czy to nie jest piękne ? :d
https://www.youtu...6iNaVOSp9A

-
Dodane: 03.04.2018 16:22 /
Siwas dla mnie to było głupie. Ogólnie arc Blacka był meega głupi i największe buble tam występowały.
A Black i Zamasu moim zdaniem słabo poprowadzeni. Jedyna gadka to oo jacy to ludzie źli i muszą zginąć. I co? I nic. Ruch oporu nadal istniał ale ludzi trzeba zabić. Kwestia gustu. Na początku fajni a potem ciągle o tym samym gadali, bez wyjaśnienia czemu tak uważają. Mi sie nie podobało. Wolę mangową wersję DBS.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy