Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Nie żyje Siergiej Sklip
Dodane: 29.03.2018 20:37 - Edytowane przez Gokusanik /
Gokusanik - Profil - user - 20% - 344
Niedawno mialo miejsce wydalenie rosyjskich dyplomatow z kilku krajow, najwiecj z USA. Przyczyna tego bylo zabicie jednego z brytyjskich szpiegow. W mojej ocenie Donald Trump zrobil dobre posuniecie, nie za ostre nie za szczodre, w sam raz. Jednakze po co im to bylo. W kazdym razie sadze, ze chodzilo o zastraszenie rosyjskich agentow, ktorzy pewnie ccieli sie wycofac z zawodu. Moim zdaniem rosja rowniez powinna wydalic kilku dyplomatow i nalozyc sankcje na USA w odwecie.

-
Dodane: 01.04.2018 23:08 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4578
Po pierwsze popraw temat. ;)

Czy ja wiem czy Donald zrobił dobrze. Nie wiadomo czy sami amerykanie tego nie zrobili.

Z drugiej strony ten Skripal był agentem rosyjskim działającym na terenie Wielkiej Brytanii, ale jego działania były korzystne dla Brytyjskiego Mocarstwa. A że towarzysz Putin nie certoli się w takich sprawach, to wiemy nie od dziś.

Szczerze nie dziwiłoby mnie takie działanie Rosji. O ile rzeczywiście, to oni za tym stoją.

Ja na miejscu Putina nie wiem czy sam nie uczyniłbym to samo. Ale piszę swoją opinię na podstawie informacji zawartych w internecie. Nie znamy szczegółów sprawy i pewnie nigdy się nie dowiemy.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 02.04.2018 00:08 /
Gokusanik - Profil - user - 20% - 344
https://wiadomosc...ia/d6tqrm3

Nie wiem po co to gadal notabene. Zaraz wybory, a ludzie o niskim IQ powiedza, ze cos tu nie tak ma z glowa... aczkolwiek nie jestem jego fanboyem.

To tak samo jak powiedziec, ze za Binladenem stalo CIA. Albowiem to CIA stowrzylo alkaide i cale badziewie z ISIS na czele. Co oznacza, ze to kolejna teoria spiskowa, ktorej slady zatarko. W tym zawsze jest ziarenko prawdy.

-
Dodane: 02.04.2018 18:40 /
BobTheDog - Profil - user - 0% - 96
All is the game, jak mówił Omar w "The Wire". Nie będę się wymądrzał, ale chyba żadna agencja wywiadowcza na świecie nie toleruje zdrady swojego agenta. Być może w przypadku państw zachodu do takich sytuacji dochodzi rzadko, ale działania pozostają pewnie podobne, co u Rosjan. Wątpię, aby U.S.A. albo inny duży gracz wahałaby się z wyeliminowaniem swojego agenta, gdyby ten przekazać innej stronie istotne informacje. To są ludzie, którzy zrzucają bomby na niewinnych cywili, jeżeli wymagają tego ich interesy. Wszędzie jest to samo, bez wyjątków.

----- Podpis --------------------
Co przepadło to przepadło, a lepiej już było.
-
Dodane: 02.04.2018 23:09 - Edytowane przez owerfull /
owerfull - Profil - user - 40% - 804
To tak samo jak powiedziec, ze za Binladenem stalo CIA. Albowiem to CIA stowrzylo alkaide i cale badziewie z ISIS na czele. Co oznacza, ze to kolejna teoria spiskowa, ktorej slady zatarko. W tym zawsze jest ziarenko prawdy.

Piszesz jak rosyjski propagandysta. Prawda jest bardziej skomplikowana. PIR ( Państwo Islamskie w Iraku ) został utworzony w 2006 roku za Omara Bagdadiego, PI w 2014 za Abu Bakra. Ta organizacja wywodzi się z Organizacji Dżihadu i Monoteizmu założonej w 1999 roku przez Zarkawiego. Czyli zanim odbyła się inwazja na Irak. Tyle w temacie złej Ameryki, która tworzy złe organizacje muzułmanów chcących odrodzić kalifat.

Jednak to siły wspierające opozycję w Syrii i USA przewidziały już w 2012 roku powstanie Państwa Islamskiego jako siły terytorialnej skupiającej na sobie wysiłki szyickiej osi Iran-Syria-Hezbollah i to było wtedy celem.

https://www.thegu...syria-iraq

Powstali jednak nie dlatego, że zrzucano broń prosto do nich, broń wpadała w ręce rebeliantów wśród których byli bojownicy PIR, później PIRL. Powstali również dlatego, że drony prawdopodobnie działały w tym rejonie o wiele rzadziej, bo każdy taki dowódca PI mógł dowodzić całym oddziałem, który skutecznie neutralizował szyitów, co opłacało się Stanom Zjednoczonym i Izraelowi.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy