Ważna informacja News: Konkurs: Shenronie Spełnij Życzenie! ...

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: Polski Związek Piłki Nożnej
Dodane: 03.07.2018 13:29 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
Nie chce mi się bawić w osobny temat pt. "Kto nowym selekcjonerem?" Bo przyjdzie taki jeden z drugim i powie, że Engel albo jeszcze lepiej - Tomaszewski, wielki znachor co zmienia zdanie w zależności od sytuacji [xd] Więc zakładam ogólnie o związku bo...

-Dziś Nawałka postanowił razem z Bońkiem, że nie przedłuża umowy. Jego praca kończy się 30 lipca.
-Powoli zbliża się ku końcowi druga kadencja Bońka ( w sumie jeszcze 2 lata) więc oprócz selekcjonera można rozważać powoli też kto nowym prezesem

A więc jakieś typy na nowego selekcjonera i prezesa? Jak rozwinie się Związek? Czy dadzą rade dalej powiększać budżet? CO DALEJ Z POLSKO PIŁKO?! :o xDD

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 03.07.2018 17:19 - Edytowane przez Ruqer /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2546
Darknes napisał/a:
A więc jakieś typy na nowego selekcjonera i prezesa? Jak rozwinie się Związek? Czy dadzą rade dalej powiększać budżet? CO DALEJ Z POLSKO PIŁKO?!

Hmm... patrząc na inne tematy związane z piłką i jak się w nich wypowiadasz, to najchętniej poznałbym właśnie twoje zdanie. :) Założyłeś temat, więc DALEJ! :d

Sam zupełnie się nie znam na rzeczy, ale chętnie poczytam kogoś, kto "coś tam" wie :d

-
Dodane: 03.07.2018 18:06 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
Mateusz Borek.

Nie no, Tomasz Hajto.

A tak na poważnie to nie znam się na rynku trenerów, nie mam pojęcia kto jest wolny i na kogo nas stać. Mówi się o Włochu. Dla mnie nieważne czy Włoch czy Nowozelandczyk, ale uważam, że teraz, gdy drużyna się załamała, bo taka prawda, nawet na ŁNP się wypięli, potrzeba kogoś bez jakichkolwiek powiązań, kto zacznie z czystym kontem.

No i ze świeżym spojrzeniem na naszą kadrę, bo umówmy się, przez ostatnie 4 lata niewiele się w kadrze działo i Polacy raczej by chcieli kontynuować to, co zaczął Nawalka, bo tak jest bezpieczniej. A dla mnie moglibyśmy zacząć grać 4-2-4, byleby to sukces przyniosło.

Ps czekam na Zidane.

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 04.07.2018 00:00 /
BetJr - Profil - user - 0% - 64
Nie chciałbym Prandellego, który nie osiągnął nic z reprezentacją Włoch, ani tym bardziej Nowozelandczyka :p
Natomiast dałbym szansę, choć już pewnie zbyt późno (71 lat) Kaspeczakowi. Jest jedynym człowiekiem w tym kraju, który umie prowadzić kadrę narodową i miał na tym polu sukcesy... . A jak nie On, to dać kogoś młodego i niech się uczy.
Prawda natomiast wygląda tak, że te szmaty z PZPNu i inni agenci i tak włożą swoje interesy do "nowej" reprezentacji... i póki to się nie zmieni, zapomnijmy o sukcesach.

-
Dodane: 04.07.2018 11:39 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 984
A jak nie On, to dać kogoś młodego i niech się uczy.

Kadra A to nie jest dobry materiał do nauki ;)

Pewnie będzie zamianka między Bońkiem i Koźmińskim, chyba że ten pierwszy już nie będzie chciał się bawić w te klocki. W każdym razie na 80% Koźmiński jest naturalnym i wydaje się że również odpowiednim kandydatem na to stanowisko.
W sumie dobrze, że kadra gówno zagrała wyjdzie ile zaniedbań jest niżej skończy się wożenie PZPNu na jej plecach.

A Selekcjoner:
Maurizio Sarri xD Nierealne a szkoda, chyba jedyny który mógłby wyciągnąć potencjał Ziela w kadrze.
A tak poważnie, jeżeli chodzi o trenera trudno stwierdzić, szczerze nie wymyślimy nic ponad to co pojawia się w mediach.
I szczerze z kandydatów medialnych postawiłbym na Donadoniego, trochę wygrał jago piłkarz, i trenerem też jest niezłym, dodatkowo jest jeszcze stosunkowo młodym trenerem, więc...
No i nie powinien być też zbyt drogi(a jest to ważne), no i jest wolny. (jakiś czas temu skończył współpracę z Bolonią.). Jednak prawdopodobnie z medialnych kandydatów większe szanse mają De Biasi i Prandelli, jeden długo i nieźle prowadził Albanię, drugi było nie było zdobył Wicemistrzostwo Europy, więc nie takie nic ;)

Co jest pewne: nie będzie to jakieś mega booom nazwisko, raz że nas nie stać, dwa taki trener jest nam niepotrzebny, to musi być osoba zaprawiona w pracy z przeciętnymi/średnimi piłkarzami, który pracował w średniakach czy nawet słabeuszach z topowych lig i robił to skutecznie.

A odrzuciłbym Bilica nie tego nam teraz potrzeba ;)

-
Dodane: 04.07.2018 16:37 /
Też uważam, że Koźmiński jest naturalnym wyborem. Ewentualnie Sawicki. Boniek myślę dalej będzie coś działał w związku, a potem może znów wróci do prezesury bo chyba mozna potem znów startować jak minie jedna kadencja kogoś innego, prawda?

Dla mnie obecny związek to najlepsze co się polskiej piłce mogło przytrafić. Regularnie zwiększają budżet, czego zasługą były też osiągnięcia kadry więc dalej będą chcieć aby kadra grała dobrze i sponsorzy dalej przy niej zostali. Jest to w ich interesie aby jedno napędzało drugie. Związek musi się starać dla kadry jak najlepiej aby mieć z niej pieniądze więc nie będą na pałę podejmować głupich decyzji, które kompromitowały zarząd Laty. Rozwinęli nieco niższe ligi w naszym kraju, bardziej je scentralizowali i objęli swoim patronatem. Od obecnego sezonu zmniejszyli pieniądze przeznaczone na Ekstraklase (niech iż zarząd sobie sam radzi) a zwiększyli dofinansowanie klubów z II i III ligi. I liga też sobie nieźle radzi, pojawiło się logo związku to pojawili się chętni sponsorzy na dofinansowywanie zaplecza ekstraklasy. Swoje dołożył również też Polsat, który transmituje obecne mecze tej ligi.

Co do selekcjonera to... Zidane jest wolny [xd] [xd] [xd]

Ja bym chciał Polaka bo swój człowiek bardziej czuje patriotyzm i chce coś osiągnąć nie tylko dla samego siebie ale dla narodu także... problem w tym, że za bardzo nikogo takiego nie widzę. Za czasów Fornalika oglądałem jakieś 90% meczów Ekstraklasy (teraz widziałem może ze 20%) więc orientowałem się bardziej jakim trenerem jest Nawałka i bardzo liczyłem, że Boniek wybierze właśnie jego.
Teraz nie mam pojęcia. Probierz nie chce, albo udaje że nie chce. Magiera był przymierzany ale bardziej w odległej przyszłości niż już teraz. Teraz to on ma do wykonania projekt zwany Mistrzostwa Świata U-20 w Polsce więc go na pewno nie porzuci.

Może Mamrot? Wydaje się dobrym trenerem ale na pewno nie tak doświadczonym jak Nawałka. Chciałbym jeszcze go zobaczyć ze 2-3 sezony w Ekstraklasie zanim wydam ostateczny werdykt.

Może Brosz albo Kasperczak? Ewentualnie Jerzy Brzęczek. Naprawdę trudno mi się odnieść do tych nazwisk. Kasperczak ma doświadczenie w roli selekcjonera kadry więc jest jakąś opcją.

Mówi się o kimś z Włoch. Gianni De Biasi albo Cesare Prandelli. Boniek ma w tym kraju wielu przyjaciół i znajomości więc się nie zdziwie jak wyskoczy z jakimś jeszcze innym Włochem.

*De Biasi ma już doświadczenie jako selekcjoner. Prowadził Albanię, wprowadził ich historycznie na Euro 2016, na którym się całkiem nieźle zaprezentowali.
*Prandelli też z podobnym doświadczeniem selekcjonerskim. Nawet większym. Prowadził reprezentację Włoch - srebro na ME2012. Trzecie miejsce w Pucharze Konfederacji. Potem na MŚ14 niestety odpadnięcie po fazie grupowej.

Pojawia się tez temat Czerczesowa. Ale po tym co zrobił dla Rosjan myślę, że tam zostanie.

Z tego wszystkiego najbardziej kusi chyba Prandelli. Ja jednak powiem coś szalonego :d

Hajto xDDD Nie sprawdził się jako trener klubowy. Ale on zna ból odpadnięcia z grupy, wie co to jest złe przygotowanie fizyczne. Przeżył to. Ma papiery na trenowanie. Wszędzie go pełno i jak się go słucha to sprawia to wrażenie jakby on się serio znał. Ma jaja, nie owija w bawełnę, na pewno by nie ciągnął w kadrze ulubieńców wyłącznie za nazwiska czy zasługi. Potrafiłby wstrząsnąć szatną kiedy trzeba. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że zaryzykował by młodymi wybieganymi chłopakami pokroju Żurkowskiego czy Frankowskiego zamiast ciągnąć Peszkę czy Krychowiaka pod formą.

To jednak nigdy sie nie stanie. Obstawiałbym Prandelliego lub innego Włocha. Chyba, że Zbyszek nas totalnie zaskoczy i weźmie kogoś o kim wie tylko on sam. Osobiście dalej jestem za jakimś Polakiem. Nie musi mieć przecież osiągnięć - Nawałka też ich przecież nie miał. Trzeba w drużynę pchnąć nowe nadzieje, dać jej drugi oddech, żeby znów zaczęła walczyć i wierzyć, że da rade wygrać, do tego nie jest nam potrzebny żaden Zidane tylko Polak z krwi i kości. Więc postawię chyba na Brzęczka.

PS. Ciekaw jestem co mówią w mediach o ewentualnych wyborach bo jeszcze nic nie oglądałem ale jestem w sumie ciekaw zdania Borka, Pola, Smakowskiego, Twarowskiego czy nawet Ćwiąkały i Kołtonia. Teraz przerwa w Mistrzostwach to może znajdę chwilę aby po nadrabiać odcinki :d

-
Dodane: 12.07.2018 11:32 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Czyli jednak bez zaskoczenia będzie to jedno z nazwisk przewijających się w mediach czyli Brzęczek, no nic nie mówię zobaczymy jak mu pójdzie :d https://www.laczy...ji-polski1

W sumie dobrze, że polak, to jednak jest rozsądna droga, poważne reprezentacje też stawiają na rodaków, rozeznanie w krajowej piłce, język, no i jest to okno na więcej dla takiego trenera. Śmieszne jest trochę to że przez ostatnie pare dni właśnie myślałem o tym żeby PZPN być może dał szansę poprowadzić kadrę któremuś z wicemistrzów z Barcelony i poszedł w ten sposób drogą największych, i proszę stało się xD Powodzenia Panie Selekcjonerze :d (Mam obawy troszkę od strony osobowości, tu może być ciężko oby nie dał sobie wejść na głowę ;) )

Wiadomość doklejona:
Jak Brzęczek będzie Kubę powoływał to dziennikarze a zwłascza kibice będą mieli się do czego dopierdalać xD Oby Kuba troche pograł w tym sezonie, chciałbym żeby Kuba jeszcze został w kadrze choćby jako członek szerokiego składu, ale być może ze względu na wybór selekcjonera zrezygnuje aby uciąć wszelkie spekulacje.

-
Dodane: 12.07.2018 13:36 - Edytowane przez Seneka /
Seneka - Profil - user - 70% - 2450
Jak usłyszałem w RMF FM nazwisko Jerzy Brzęczek, to prawie wybuchłem śmiechem. Będzie tak samo, jak za Nawałki, albo nawet i gorzej. Boniek znów wybrał swojego "znajomego ze środowiska" nie zdziwię się jeśli kibice zaczną znów skandować "J*" PZPN...
A samej kadrze nie wróżę wygrania eliminacji do następnego Euro.

-
Dodane: 12.07.2018 13:57 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
Nie znam typa, ale jak to Jerzy Brzęczek? To na Euro Nje pojedziemy. Chyba że okaże się, że jednak gość będzie odważny i przeprowadzi reorganizację kadry.

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 12.07.2018 14:01 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Będzie tak samo, jak za Nawałki, albo nawet i gorzej. Boniek znów wybrał swojego "znajomego ze środowiska" nie

Regularne awanse na duże turnieje, na co czekaliśmy latami, niezłe euro, jak będzie tak samo jak za Nawałki to nie pogardzę, zwłaszcza że pewne pokolenie się kończy, a następne które zaczyna wchodzić nie daje narazie perspektyw na zawodników kalibru Piszczka, Błaszcza czy Szczęsnego o Lewandowskim nawet nie wspominając.

A samej kadrze nie wróżę wygrania eliminacji do następnego Euro.

Mniej wróż bo raczej marna z Ciebie wróżka, a bardziej poczekaj na pierwsze konferencje powołania i mecze, wtedy będzie więcej wiadomo ;) Również nie jestem do końca przekonany do tego trenera raczej słabe wyniki w klubach oprócz jednej dobrej rundy w Wiśle Płock, istnieje duze ryzyko że nie zapanuje nad grupą takich charakterów(Skoro na poziomie ekstraklasy nie bardzo mu to wychodziło), ale kto wie, dajmy mu spokojnie popracować.

-
Dodane: 12.07.2018 21:36 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4685
Widze już narzekają. xD A kogo byście chcieli Zidana? Na jakiegoś lepszego trenera z zagranicy nie było szansy.

Miał być kierunek włoski, ale kto stamtąd ? Było kilka nazwisk i co ? Nikogo nie załatwiono .

Brzęczek, to historia z serii młody, ambitny i trzeba mu dać szansę. Chłop pokazał się w ekstraklasie, a Probierz za bardzo nie chciał? :d

Liga Narodów już we wrześniu, więc zobaczy jak to będzie, ale w grupie z Portugalią i Włochami za bardzo nie zwojujemy. Tam dojdzie do testowania i reorganizacji kadry na tle mocnego przeciwnika.

-
Dodane: 12.07.2018 23:11 /
Seneke to bym własnoręcznie udusił... sam nie potrafi wytypować ŻADNEGO szkoleniowca a wszystkie decyzje skrupulatnie krytykuje xD Taki sam jak Nawałka? To chyba dobrze. Jak znów pojedziemy na Euro i wyjdziemy z grupy + pojedziemy na kolejne MŚ to nie będzie wcale źle. Głównym celem Bońka jest przede wszystkim regularne jeżdżenie co 2 lata na Mistrzostwa a jakieś drobne sukcesy na nich traktuje w kategorii bonusów.

Boniek znów wybrał swojego "znajomego ze środowiska"...
Właśnie dzięki temu udowadnia, że potrafi mądrze zarządzać związkiem. W innych krajach też się wybiera głównie ludzi ze środowiska... nasze jest jakie jest, musimy je zaakceptować i brać z tego co mamy. Boniek próbuje udowodnić światu, że nasi tez coś potrafią. Zbyszek chyba wybranie obcokrajowca potraktowałby jako osobistą porażkę, jak sięgnięcie po awaryjne koło ratunkowe, które okazało by się w dłuższej perspektywie przepłacone. Druga sprawa jest taka, że mało kto z zagranicy zgodzi się na taką pensję jaką miał Nawałka czy Brzęczek. Więc już lepiej mieć swojego polaka niż jakiś wynalazek - tak, wynalazek, bo na kogoś z nazwiskiem nas po prostu nie stać + nie jesteśmy jeszcze na tyle atrakcyjni aby ktoś się skusił.

Jednym słowem w gwoli rozjaśnienia. Taką Brazylie może wziąć no name Brazylijczyk (Tite) i da z nimi rade osiągnąć jakiś ćwierćfinał / półfinał a u nas nawet ktoś mega znany za grube setki milionów nie powoła znikąd Neymara... będzie musiał nadal grać tym co ma do dyspozycji więc musisz zrozumieć przede wszystkim realia w naszym kraju. Drogi zagraniczny trener niczego nie zagwarantuje (poza opróżnieniem konta związku), bo to nie on będzie ostatecznie grał.

Co ja powiem o wyborze?

Śmiać mi się chce. Nie z wyboru, tylko z tego, że znów trafiłem ze szkoleniowcem tak jak przed Nawałką. Różnica jednak jest taka, że Nawałkę to ja akurat wytypowałem bo go "znałem" i chciałem aby to właśnie on został selekcjonerem. W przypadku Brzęczka to był wybór bardziej na zasadzie trzeźwej oceny sytuacji na rynku trenerskim bo osobiście to tak nie jestem do końca przekonany do słuszności wyboru.

Najgorzej się obawiam tego, że będzie strasznie krytykowany za powoływanie Błaszczykowskiego. A szczerze powiedziawszy Jerzy akurat Kubę bardzo dobrze zna, nie tylko przez fakt, że są rodziną ale to głównie dzięki niemu Kuba w ogóle został piłkarzem, dzięki niemu wyleczył kontuzje i pojechał na Mundial. Brzęczek pomógł mu wygrać walkę z czasem. Co prawda przez to dał trochę złudnych nadziei zarówno Kubie jak i Nawałce, że da radę coś dobrego dać tej drużynie tak jak dał na Euro.

Mam jednak nadzieję, że Brzęczek dostanie jakieś początkowe wsparcie od Nawałki. Raporty i dobre rady oraz szczerą rozmowę na temat tego, dlaczego MŚ wypadły tak źle. Moim zdaniem to podstawa tego aby te błędy w końcu skorygować bo poprzednicy się zawsze po zwolnieniu obrażali i było zero dialektu.

Trzymam kciuki za Jurka. Pierwsze testy już jesienią. A potem w 2019 roku zaczynamy eME20 :d

-
Dodane: 13.07.2018 07:57 - Edytowane przez Seneka /
Seneka - Profil - user - 70% - 2450
Seneke to bym własnoręcznie udusił... sam nie potrafi wytypować ŻADNEGO szkoleniowca a wszystkie decyzje skrupulatnie krytykuje xD

Wolałem poczekać kogo zaproponuje pan Boniek, aby jak to napisałeś skrupulatnie do tego się odnieść, a to, że jest to krytyka cóż nic na to nie poradzę. Wpisując w szukarce wikipedii nazwisko. J. Brzęczek co wyskakuje?
Na początku lutego 2010 Brzęczek został pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa[1]. Po serii nieudanych meczów umowa z klubem została rozwiązana 3 listopada 2014, na prośbę głównego sponsora[2].

17 listopada 2014 został trenerem Lechii Gdańsk. Dnia 1 września 2015 został zwolniony. Od końca września 2015 był trenerem GKS Katowice[3]. 20 maja 2017, po przegranej w meczu z MKS Kluczbork i utracie szans na awans do ekstraklasy, podał się do dymisji[4]. 11 lipca 2017 został trenerem Wisły Płock. 12 lipca 2018 został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski[5]. Oficjalna prezentacja selekcjonera odbędzie się 23 lipca 2018[5].

Nie jest to optymistyczne.
Taki sam jak Nawałka?

Pisząc taki sam, jak Nawałka miałem na myśli jego drugą część "kadrowania." Zdaje się, że to może być okres gry kadry podobny do Fornalika gdzie spadniemy w rankingu Fifa na łeb i to boleśnie...
Oczywiście można gadać głupoty w stylu dajmy szanse, poczekajmy. Może Brzęczek poukłada skłóconych Polaków... czy coś w stylu, ale na Boga nie było nikogo poważniejszego na trenera kadry serio? Ja nie pisze o Mourinho, albo Sir Alexie Fergusonie, czy Zidane, ale przynajmniej o nazwisku, które wywoła rispekt wśród naszych rywali...
Już kilku takich trenerów było i zawsze kończyło się tak samo..

Edit; Podaje nazwiska lepsze od Brzęczka w polskim światku. Probierz, Magiera, Skorża.

-
Dodane: 13.07.2018 16:47 /
Ale po co nam respekt rywali wobec selekcjonera? xD Komukolwiek to coś daje? Niemcy by narobili w porty jakby z boku boiska stał Zidane i krzyczał na naszych? Wątpię.

Ale skoro nadal to taki zły wybór Twoim zdaniem ale jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że nas na drogiego zagranicznego nie stać to podaj kogoś taniego kto niby ten wspomniany respekt by wywołał bo nadal żadnego nazwiska z twojej strony nie otrzymałem.

Ok. Wpisałeś sobie karierę trenerską Brzęczka. Fajnie. A porównywałeś ją do tej Nawałki? Bo są mniej więcej podobne.

Sztab jaki dobrał sobie Brzęczek:

Tomasz Mazurkiewicz asystentem
Leszek Dyja fizjologiem
Andrzej Woźniak trenerem bramkarzy

Nie chce mi sie pisac kim są, co robili wcześniej. Każdy se może łatwo znaleźć. Ludzie, którzy z Jurkiem już pracowali wcześniej, więc wziął po prostu swoich zaufanych. Dyja jest między innymi odpowiedzialny za powrót Błaszczykowskiego na boisko... a w Niemczech nie potrafili tego zrobić. Więc chyba coś potrafi.

PS. Już o tym wspominałem pisząc o środowisku naszej piłki ale powiem to dobitniej. My najpierw musimy zrobić dobry system szkolenia i stworzyć sobie gromadkę piłkarzy aby selekcjoner miał z czego wybierać a nie się skupiać na super dobrym szkoleniowcu... bo z pustego to i Salomon nie naleje. Tylko, że to są lata ciężkiej pracy a ostatecznie dobrze wyszkolony z talentem i tak podejmie złą decyzje jak Kapustka i przepadnie. Ale takich Kapustek trzeba wyprodukować więcej wtedy większa szansa, że się kilku gdzieś przebije. Boniek wraz z całym PZPNem powoli idą w tym kierunku tworząc "Narodowy Model Gry"... ale to są długie i mozolne lata a Zbyszkowi się może kadencja skończyć i projekt nie dojdzie nawet do finalnej fazy :( [yyy]

-
Dodane: 13.07.2018 18:41 - Edytowane przez LuigiN2000 /
- Dalić wskoczył do kadry pod koniec eliminacji do MŚ i oparł się na pracy - składzie osobowym i taktyce - swego poprzednika Ante Cacicia. Nie robił żadnej rewolucji. Efekt wszyscy widzimy - historyczny awans do finału MŚ - podkreśla Smuda.

Tak jak wkurza mnie oprawianie gówna w papierek i kamuflowanie problemów niższych lig i patologi w związkach wojewódzkich, to akurat tu w pełni ufam Bonikowi wie co robi :d Może nie wyjdzie, jest to bardzo prawdopodobne, ryzyko z tym selekcjonerem jest bardzo duże ale nieważne kto by przyszedł, nie mogłoby być gwarancji wyniku, więc niema co srać żarem, tu nie trzeba rewolucji tylko ewolucji ;) Polska droga na obecną chwilę wydaje się rozsądna, i odpowiednia. Raporty, może również długa rozmowa i drobna pomoc w wejście ze strony Nawałki, poczekajmy choć trochę i dopiero oceniajmy.

Tomasz Mazurkiewicz asystentem
Leszek Dyja fizjologiem
Andrzej Woźniak trenerem bramkarzy

Mazurkiewicz oczywistość
Dyja tak samo

ale...
Król jednego meczu trenerem bramkarzy? W sumie małe to znaczenie zważywszy na klasę naszej top dwójki, ale byłoby conajmniej kilku lepszych kandydatów na to stanowisko :d Ale jakoś mega zaskoczony również nie jestem koledzy z kadry i chyba krótko minęli się w lechii ale tu nie jestem pewien.

Ok. Wpisałeś sobie karierę trenerską Brzęczka. Fajnie. A porównywałeś ją do tej Nawałki? Bo są mniej więcej podobne.

Nawałka jednak więcej popracował i coś wygrał i to w klubie w którym presja była 100 razy większa niż presja awansu w Gieksie ;) No i przez parę lat prowadził skutecznie Górnika udowadniając że ma umiejętności, a Brzęczek, fakty są takie że on ma za sobą dopiero pół rundy na dobrym poziomie w poważnej piłce, więc ...
Nawałka jednak był bardziej sprawdzony ;) Ale ja nie zamierzam go na starcie skreślać

-
Dodane: 14.07.2018 19:07 - Edytowane przez Darknes /
Mniej więcej podobne nie znaczy jednakowe :p Gdyby nie sędzia to Wisła miałaby szanse grać w pucharach, a nie Górnik. Fakt, to nadal nie mistrzostwo kraju ale Nawałka w Wiśle miał lepszy potencjał niż Brzęczek w Płocku. Pozwolę sobie dla przykładu przejaskrawić sytuację:

Daj Brzęczkowi Real Madryt i wtedy ocen pracę.
Daj Zidanowi Termalice i oczekuj, że zdobędzie mistrzostwo. (niżej dam artykuł nawiązujący do trenerów). Niektórzy twierdzą, że samo zagraniczne nazwisko wystarcza aby osiągnąć sukces.

Miałem chwilę czasu to sobie przejrzałem prasę (skupiłem się głównie na tych najbardziej kontrowersyjnych co lubią krytykować).

http://weszlo.com...ji-polski/ - zdanie Stanowskiego
http://weszlo.com...wo-odwaga/ - zdanie Stanowskiego. [2]
http://weszlo.com...ew-boniek/ - warto posłuchać zwłaszcza Borka.
http://weszlo.com...wko-niemu/ - kilka ZA i PRZECIW. Warto tez posłuchać Romka.
http://weszlo.com...rzeczkiem/ - wyzwania dla Brzęczka
http://weszlo.com...-brzeczka/ - Trochę o samym postrzeganiu polskich trenerów jak i mowa o krzykaczach pokroju Seneki, że to wybór "po znajomości". Osobiście polecam książkę Stana "Stan Futbolu" bo tam kwestia postrzegania polskich trenerów i ogólnie stanu w jakim jest polska piłka jest szeroko omawiane.

Podsumowując. Bo do mnie te teksty trafiają. Skoro Weszło słynące z krytyki i jeżdżenia po każdym kto na to zasłużył, pisze, że warto zaufać i dać szanse to tym bardziej mnie utwierdza w tym, że krzykacze pokroju Seneki kompletnie się nie znają i nie mają pojęcia co piszą skazując z góry na porażkę.

Kapitan reprezentacji, zdobywca srebrnego medalu ale i tak ludzie piszą, że nie ma go za co szanować xD Kto z obecnych kadrowiczów może się pochwalić jakimś medalem w barwach reprezentacji? Chyba tylko Piszczek z młodzieżowych Mistrzostw [xd]

Trudne przed nim zadanie. Ale będę trzymał kciuki.

-
Dodane: 14.07.2018 19:44 - Edytowane przez Bobers25 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 824
Darknes no bo przecież nie wolno mieć własnej opinii o trenerze. Trzeba się słuchać ekspertów tylko! Ci sami eksperci mówili że mamy łatwą grupę. Ale tylko ekspertów szukamy a każdy kto krytykuje jest krzykaczem i się nie zna bo,, eksperci " mówią inaczej.

-
Dodane: 14.07.2018 21:38 /
Wyczuwam tu tu dużą porcje ironii ale mogę się mylić.

Skoro tak uważasz to ok. Moim zdaniem pogląd, że trzeba kogoś słuchać "bo tak" jest głupi. Tak samo jak to, że każdy kto krytykuje jest krzykaczem. Moim zdaniem nie każdy. Czasem warto przytaknąć nawet ludziom, których się nie lubi - o ile mówią z sensem.

Ja tam wole mieć własne zdanie które konfrontuje z tym co mówią eksperci. To lepsze i zdrowsze niż nie mieć zdania i nastawiać się do wszystkiego wyłącznie negatywnie. Złym podejściem jest wychwytywać tylko to co nam pasuje i mówić "No wiedziałem, że będzie źle" a olać resztę wypowiedzi bo nam nie odpowiada. Trzeba łapać szerszy kontekst. I nie każdy kto krytykuje jest moim zdaniem krzykaczem. Trzeba umieć rozróżniać rzetelną opinię popartą argumentami, niezależnie od tego czy krytyczna czy nie, od takiej w której jest sam bełkot zawsze na nie i zero konkretnego uargumentowania czemu zawsze "nie". Dałem dla przykładu weszło, które w większości jest na nie i widać, że nawet oni na razie zachowują zdrowy rozsądek i potrafią wyciągnąć zarówno minusy jak i plusy tego wyboru i czekają na dalszy rozwój wydarzeń zamiast ślepo upierać się przy jednej wersji nie podając nawet czemu się tak sądzi. Seneka to typowy przykład "nie bo nie". Pytasz się go o własne zdanie - w tym przypadku o nazwisko. Nie poda żadnego. Nawałka był dla niego złym wyborem, ocenił go zanim cokolwiek zrobił. Ale wtedy jeszcze przynajmniej sam próbował typować, teraz się nie odważył nawet spróbować.

Ci sami eksperci mówili że mamy łatwą grupę.
Ci sami? Ktoś konkretny czy masz na myśli podane przeze mnie weszło? Bo jeśli o nich chodzi to Stanowski twierdził, że zdobędziemy w grupie 1 punkt, więc i tak zrobiliśmy więcej niż on twierdził. Więc na pewno Ci sami nie twierdzili, że mamy łatwą grupę :| Borek, Kowalczyk czy Hajto od samego początku mówili, że grupa jest ciężka i zmierzymy się z innym stylem niż europejska piłka. Podkreślali, że wierzą w wyjście. Tak samo jak i ja wierzyłem. Ale nikt normalny nie twierdził, że to będzie łatwa grupa. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy nawet ugrać 4 punkty, przy braku głupich błędów nawet 6. Stało się jednak inaczej.

Wolę słuchać weszło albo przeglądu sportowego co potrafi kogoś ostro zjechać jak zrobi źle ale też pochwalić jak zrobi dobrze i zawsze to potrafią uargumentować, niż słuchać ludzi pokroju Tomaszewskiego, który przed Mundialem mówił, że zdobędziemy medal a po odpadnięciu powiedział, że i tak było wiadomo że słabi jesteśmy xD Krzykacz chorągiewka. Zwykły krzykacz to tylko krytykuje i pojawia się jak jest źle, a jak jest dobrze w ogóle się nie odzywa i czeka tylko na potknięcie aby móc powiedzieć "HA! Wiedziałem, że jest słaby!". Od takich ludzi nigdy nie usłyszysz żadnych konkretów, pojawiają się tylko skrytykować, często niezależnie od decyzji jaka zapdła w jakiejś sprawie. Zero własnej inwencji. Ja gdybym nie trafił z przewidywaniami bym po prostu napisał, że się pomyliłem.

Onet i przegląd sportowy też jest wart przesłuchania/przeczytania. Dałem jednak weszło, aby podkreślić, że nawet najbardziej znani z krytyki potrafią zachować zdrowy rozsądek. Aktualnie nie widzę w tym stronniczości, potrafili skrytykować Nawałkę i kadrę, potrafili to uargumentować. Tak jak teraz próbują znaleźć plusy i minusy tej decyzji.

Musisz czytać ze zrozumieniem o jakich ludzi mi chodzi bo widzę, że próbujesz chyba na siłę przekonać innych, że ja ślepo każe komuś "ufać" wyłącznie ekspertom a reszta bleee bo się nie zna. To nieprawda. Ale trzeba najpierw wyrobić sobie własne zdanie, potem poczytać/posłuchać opinii i skonfrontować to. Zastanowić się, że może ja nie mam racji i faktycznie on ją ma, gada z sensem, ma lepszy argument od mojego. Ja się często z opinią weszło nie zgadzam, ale równie często też trafiają w punkt. Czasem w taki punkt, który mi sie osobiście nie podoba jednak biore go pod uwagę bo widzę w tym sens.

-
Dodane: 14.07.2018 22:20 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Ja już odciąłem się od śledzenie tego co dzieje się wokół nowego selekcjonera, czekam na prezentacje/konferencje, po niej będzie można wyciągnąć pierwsze wnioski i ocenić pierwsze szczególiki i różnice w porównaniu do poprzednika. Liczę na jakieś konkrety dotyczące nowego projektu, zarówno od Bońka jak i Brzęczka, koniec lania wody to było za Nawałki, nowy selekcjoner od razu musi wprowadzić pewną świeżość na początek w kontaktach z mediami,(Zwłaszcza ze ma sporo przyjaciół w tym środowisku) jeżeli tak będzie to wyglądać kilka moich obaw zniknie, i z dużo większym spokojem będę czekał na pierwszą kampanie reprezentacji pod wodzą Brzęczka

-
Dodane: 14.07.2018 23:55 /
No to chyba Cię musze zmartwić xD Brzęczek z tego co mi wiadomo ma charakterek zbliżony do Nawałki. Na konferencji padną pewnie frazesy a potem Jurek będzie stronił od mediów tak jak w początkowym okresie prowadzenia kadry stronił od nich Adam.

Przynajmniej tak twierdzą Ci co go znają. Padają argumenty, że został wybrany właśnie ze względu na to, że charakter i sposób pracy ma zbliżony do Adama i nie będzie robił wielkiej rewolucji tylko raczej ewolucję. Dlatego też wcześniej pisałem o tym, że mam nadzieję, że sobie z Adamem pogadają i dostanie jakieś wsparcie. Boniek musi w końcu zadbać o ten dialekt i ciągłość pracy. Kadrę trzeba przebudowywać powoli i mądrze a nie na hura.

Mnie osobiście to troszkę denerwowało. Te puste frazesy i żadnych konkretów. Udawanie tajemniczości żeby rywal nas nie "rozgryzł" a każdy bardziej rozgarnięty w temacie i tak potrafił w 90% trafić w skład jakim wychodzimy [xd] Dlatego mam nadzieję, że może Boniek jakoś trochę na to wpłynie. Nauczony doświadczeniem będzie troszkę Jurkiem bardziej kierował i podpowiadał/namawiał na jakiś lepszy kontakt z mediami. No i dotarcie do kadrowiczów. I przydałoby się troszkę mniej głaskania kadrowiczów co w ostatnim czasie się czuli jak pewniaki pomimo słabej gry w klubie. Ja nie mówię, że od razu takie radykalne kroki jak kiedyś Smuda, że gości w formie wywalił bo na mieście narozrabiali bo jednak trzeba trzeźwo umieć ocenić przydatność ludzi - brać tych w formie, nie zważając na to czy on grał w kasynie czy wypił gdzies drinka. Jak jest w dobrej dyspozycji to nie ma znaczenia. Kiedyś nasi palili fajki jeden za drugim, albo walili wóde dzień przed meczem ale jak była forma to wychodzili i robili jednak na boisku swoje. Chcesz grać? To zapierdzielaj. A co robisz w wolnym czasie Twoja sprawa, abyś tylko forme miał i grał z sercem.

Ja bym się ucieszył najbardziej z nie powołania Kuby. Jurek by w ten sposób zamknął trochę krzykaczy co już teraz twierdzą, że wujaszek będzie psuł atmosfere. Wróci do gry w klubie, będzie w formie, niech wróci do kadry. Nie przebije się w klubie no to sorki - powołujemy na jakiś jeden mecz i żegnamy.

Czekam w sumie na tę konferencję bo trochę się spraw może jednak wyjaśni (mam taką nadzieję). Obawiam się troszkę, że może się stać coś co wywoła nagonke na ten wybór. A dodatkowe złe wyniki będą tylko dolewać oliwy do ognia krytyki. Pamiętajmy jednak. Nawałce początkowo też nie szło - a grał ze słabą Słowacją. Potem średnią Irlandią. Jurek od razu dostanie Włochy i Portugalię. To będzie trochę jakby świeżak bokser co ledwo zaczął treningi od razu wychodził na sparing z wieloletnim mistrzem. Ale pewnie i tak ludzie napiszą "O widzicie! Mówiłem, że zły wybor, przegrał".

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy