Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: Polski Związek Piłki Nożnej
Dodane: 15.07.2018 10:49 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1012
No to chyba Cię musze zmartwić xD Brzęczek z tego co mi wiadomo ma charakterek zbliżony do Nawałki. Na konferencji padną pewnie frazesy a potem Jurek będzie stronił od mediów tak jak w początkowym okresie prowadzenia kadry stronił od nich Adam

Nie zmartwisz :d Brzęczek jest konkretniejszy i swobodniejszy w kontaktach z mediami w porównaniu do Nawałki, zresztą nie da się inaczej musiałby chyba wogóle nie przychodzić na konferencje xD Sądzę też że Boniek również naciskał na poprawienie komunikacji na linii selekcjoner, kadra - media, wielu to zarzucało, i sądzę że Boniek też wyciągnął wnioski że nie najlepiej to funkcjonowało, zwłaszcza jak zabrakło wyniku ;)

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 15.07.2018 12:08 /
KaKa - Profil - user - max% - 13652
Od najbliższego sezonu w wyjściowej jedenastce drużyn w ekstraklapie będzie miał występować piłkarz u21
Czyli coś się zmienia. Nie jestem fanem narzucania nakazów, ale jest to jakaś logika. Zamiast grać szrotem zza granicy, będą musieli szukać perełek wśród młodzieży. Będziemy mieli zatem minimum 16 zdolnych i młodych z naszej ligi. Jest to pomysł. Oby się udało.

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 15.07.2018 13:01 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13922
LuigiN2000 Skoro tak mówisz to się cieszę. Ja czytałem opinie, że właśnie nie jest jakiś zbyt otwarty na media dlatego napisałem, że liczę iż Boniek coś z tym zrobi. Ale chyba jednak nie będzie musiał. Jeszcze tydzień niecierpliwości :(

Dupa Karol. Bo w zamian za 1 młodzieżowca PZPN zgodził się na 3 wynalazek w składzie. Wcześniej mogło grać max 2 spoza UE, teraz będzie mogło grać 3. Dla mnie lepszym pomysłem był Pro Junior System i dodatkowy hajs dla klubu, który promuje młodzież... problem w tym, że w Ektraklasie średnio się to sprawdziło bo poza Górnikiem reszta niechętnie to robiła.

Wkurza mnie trochę ten brak konsekwencji, wprowadzasz jakiś projekt, nie dajesz mu czasu aby się sprawdził tylko po jednym sezonie od razu się poddajesz i rezygnujesz. Jak co roku będziemy robić zmiany to nic nie wypali. Ciągle sie mówi aby coś planować długofalowo a potem po roku jednak "Nie, to było słabe, zmieniamy" :| Polacy oczekują za bardzo efektu na już.

-
Dodane: 15.07.2018 18:30 /
Darknes

No to będzie o jednego starego Czecha mniej, będzie za to Kolumbijczyk xD i tak dobrze, że kluby będą zmuszone szukać dobrych młodych.

-
Dodane: 23.07.2018 14:15 /
Jestem połowicznie zadowolony z konferencji, jezeli chodzi o trenera jest progres w kwestii kontaktów. Nawet pokusił się o podanie preferowanych ustawień(Mawałka by nawet z tym czarował), czy udzielenia szerszej odp na niektóre pytania, nie zabrakło co prawda wymijających odp (Jak choćby o Mierzejewskiego), czy kilku tekstów w stylu Nawałki, ale to też wynikało z pytań które nie zawsze...
Bardzo też fajne zdanie odnośnie podważania trenera, "nie pasuje będziesz oglądał kadrę w telewizji" mam nadzieje że będzie egzekwowane, jeżeli zajdzie taka potrzeba i że nie będzie wyjątków ;)

Co mi się mniej podoba to z wypowiedzi wynika że Brzęczek zamierza powołać cały kręgosłup kadry Nawałki na pierwsze zgrupowanie, a wszystko zasłaniane późnym startem topowych lig (w ten sposób można obronić się z powołań niegrających). Oczywiście żeby była jasność też uważam że hasło "odmładzamy kadrę natychmiast" , c jest bzdurne i zgadzam się z tym że trzeba tą zmianę pokoleniową robić z rozsądkiem i nie odmawiać zaufania starszym piłkarzom którzy mogą jeszcze coś dla reprezentacji zrobić. Ale kilku potrzebuje imo zimnego prysznicu i jasnego zademonstrowania, "nie grasz niema ma cię i nieważne że nazywasz się Krychowiak". Ale zobaczymy przy powołaniach może odrobinkę przesadzam, z interpretacją własną tych wypowiedzi.

Śmiech z tych którzy byli wręcz pewni że Boniek podważy Woźniaka, przecież wiadomo było że na pewno tego nie zrobi, w końcu sam osłabiłby w ten sposób swój wybór, a to nie jest typ srający we własne gniazdo, zwłaszcza takie które dopiero się buduje ;)

Wiadomość doklejona:
https://pbs.twimg....jpg:large

-
Dodane: 23.07.2018 16:23 /
No ciekaw jestem. Ciężko mi coś mowić, czekam do pierwszych meczów. Trener wydaje się być pewny siebie, może jakiś plan ma. Niech tylko nie zostanie zakładnikiem nazwisk i nie trzyma się Piszczka i Błaszczykowskiego niezależnie od formy, niech nie boi się posadzić Grosickiego na ławce, niech Bednarek wchodzi, niech Zieliński czasem spojrzy z ławki na to, jak powinien grać ŚPO w reprezentacji. Oby tak było.

-
Dodane: 23.07.2018 18:51 /
KaKa napisał/a:
No to będzie o jednego starego Czecha mniej, będzie za to Kolumbijczyk xD i tak dobrze, że kluby będą zmuszone szukać dobrych młodych.
Wierzysz w to? Prędzej przyjdzie drewno z Gabonu czy innego Pakistanu niż Kolumbijczyk.

Po konferencji. Sztab przedstawiony. Niektórzy przetrwali i dalej będą z kadrą [xd] Brzęczek wypadł całkiem ok. Boniek swoje wybory uargumentował. Wierzy w udział w ME20. No trochę trudno nie wierzyć bo teraz się awansuje sporo łatwiej niż kiedyś no i będziemy losowani chyba z 2 koszyka [xd]

...niech Zieliński czasem spojrzy z ławki na to, jak powinien grać ŚPO w reprezentacji.
heh... na kogo on ma u nas patrzeć? Jakoś średnio widzę dobrą konkurencję na tej pozycji. Co nie znaczy, że on jest pewniakiem. Można grać nieco innym stylem np. dwoma defensywnymi ŚPO i znaleźć dobre skrzydła w formie.

Czekam na pierwsze powołania :d

-
Dodane: 04.08.2018 13:40 /
Łukasz Piszczek zakończył karierę reprezentacyjną, nie jest to wielki szok bo mówiło się o tym na długo przed mundialem, tylko jakoś tymbardziej teraz szkoda że ten mundial zakończył się w taki sposób, jeden z lepszych Polskich zawodników ostatnich lat zasłużył na coś więcej na koniec przygody reprezentacyjnej. -> Można tylko jeszcze dodać że zgodnie z planem, w takim razie definitywny koniec pewnie będzie w 2020, oczywiście jeżeli Łukasz będzie słowny od A do Z, a raczej będzie zważywszy że jest już mega rozbity kontuzjami i każdy mecz to wyzwanie.

Ciekawe z kim zagra pożegnalny :d

To może też ułatwić pewne decyzje Kubie ;)

-
Dodane: 04.08.2018 20:52 /
Łuki już nie pogra.

Szkoda, bo dobry chłopak z niego był.

No ale tak na poważnie, był stary. Fakt, przed mundialem mówił, że to jego ostatni mundial, ale podkreślał, że na turnieju go jeszcze może zobaczymy. Jak widać... nie xD

No cóż, mamy Bereszyńskiego, który daje radę. Oby strata Łukasza była jak najmniej odczuwalna. Dziękujemy.

-
Dodane: 17.08.2018 20:56 /
Heh, "Mamy poukładaną piłkę" Boniek 2k18, ostatnio z Lewandowskim, a teraz to :d Polska piłka w ostatnich 2 miesiącach dostała po ryju w każdy możliwy sposób, a Boniek mówi o wazelinie i poukładanej polskiej piłce, albo przemilczmy temat(i wróćmy ze spokojem do naszej ligi ogórkowej), albo zagrajmy w otwarte karty, bo ten problem jest bardzo złożony, i wbrew temu co próbuje wciskać Prezes, PZPN ma z obecnym stanem rzeczy bardzo dużo wspólnego ;)

-
Dodane: 18.08.2018 10:23 /
Możesz mi rozszerzyć myśl o tym, że Boniek ma coś wspólnego z ligowymi osiągnięciami ostatnich lat? Bo mi się wydaję, że glówne role odnoszą nieumiejętne posunięcia prezesów klubowych, na których w żaden sposób Boniek jak i cały PZPN nie ma wpływu żadnego. Bo gdyby miał to Zbyszek jest przeciwko ściąganiu zagranicznego szrotu, chciałby aby kluby bardziej inwestowały w młodzież i próbowały promować polskich trenerów... piłkę w pewny sensie może mają poukładaną - organizacyjnie w tym aspekcie na który mają wpływ. Myślę, że o to Bońkowi chodziło. Niepoukładane są natomiast inne rzeczy leżące w kwestii zarządów klubowych.

-
Dodane: 18.08.2018 11:26 /
No obwinianie Bońka za wyniki klubów w pucharach to śmieszna sprawa.
Nie wiem co "wcześniej z Lewandowskim", no ale czego oczekujesz od prezesa PZPN?

-
Dodane: 21.08.2018 13:28 /
Regulacje licencyjne, w ten sposób można wymusić na klubach pewne zachowania, i przynajmniej na niektórych polach doprowadzić do normalizacji Polskiego futbolu. Ale wsumie czego ja oczekuje skoro u nas licencje przyznaje się na piękne oczy klubą które nie mają prawa jej dostac, więc nawet zaostrzenie wymogów nic by nie zmieniło skoro nawet PZPN ma wysrane i itak nie rozlicza później klubów. (No chyba że sytuacja jest już na mega krawędzi)

-
Dodane: 22.08.2018 10:17 - Edytowane przez Darknes /
Przecież licencje są coraz bardziej zaostrzane... jakby od razu przykręcili kurek na maksa to z 50% klubów (albo i więcej) by wyleciało i nie miałby ich kto zastąpić xDD Miałbyś lige 8 zespołową (albo i mniej)... chyba nikomu to nie jest na rekę, co? :|

Tak samo sprawa wygląda w pierwszej lidze. Też coraz bardziej przykręcają kurek i zmuszają kluby do budowania stadionów, wymiany płyt na podgrzewane z drenażem czy na budowe jupiterów. Bez przykręcania kurka nigdy byśmy sie nie doczekali takich fajnych obiektów jakie ma już spora częśc klubów na zapleczu ekstraklasy.

Licencje są coraz bardziej wygórowane i coraz trudniej im sprostać ale trzeba to robić z głową i w odpowiednim tempie. Fakt, czasem się nieco oko przymknie i da licencję na zasadzie ograniczonego zaufania z nadzieją na poprawę ale nie wiem czy byłbyś zadowolony gdyby np Wisłę Kraków wywalili z ekstraklasy za finanse, pomimo tego, że sportowo nie wyglądają źle.

Degraduje się kluby tylko już jak nie ma nadziei na poprawę - Polonia ŁKS czy Widzew. Niektórym daje się ujemne punkty za karę i zostawia w lidze z nadzieją na poprawę. PZPN nie chce nikomu zrobić za bardzo krzywdy ale próbuje wymusić spełnianie wymogów. Może ktoś powie, że za miękkie serce mają i za dużo pozwalają no ale jednak trochę szkoda wywalać zespół z wieloletnią tradycją i tytułami mistrzowskimi. W stosunku do Widzewa czy Polonii to pomogło bo z klubu uciekł rak, który go zjadał. Widzewowi mocno pomogło miasto i znów klub odżywa. Zdrowe zarządzanie tez mu pomaga, rekordowa sprzedaż karnetów i chęć mieszkańców miasta do przychodzenia na mecze też swoje robi. Aktualnie Widzew to przykład jak się powinno zarządzać klubem.

Bezpośrednio na transfery, wybór piłkarzy i trenera czy taktykę, a nawet samą grę PZPN nie ma żadnego wpływu. Może co najwyżej próbować walczyć z infrastrukturą i finansami - i moim zdaniem to robi. PP uatrakcyjnia coraz bardziej bo kasa z niego to niezły zastrzyk gotówki dla sporej części klubów. Związek za kadencji Bońka zrobił naprawdę sporo dla polskiej piłki, zarówno klubowej jak i reprezentacyjnej.

Jedyne do czego bym się przyczepił to sprawa z własnymi akademiami piłkarskimi. To też powinien powoli być wymóg aby klub w najwyższej klasie taką zbudował i nią zarządzał. Na razie jednak kombinowanie polegało na zasadzie próby wprowadzenia "Pro junior system" albo nakazie gry młodzieżowcami w lidze czy pucharze... nie wiem dokładnie jak to wygląda bo się nie wgłębiałem ale chyba w każdym meczu w PP musi grać co najmniej jeden młody piłkarz.

W wolnym tempie, ale powoli zmierzamy do normalności xD Na razie mamy dośc ładne opakowanie, tylko środek trochę stary i popsuty [xd]

PS.
http://weszlo.com...a-zmienic/ <- Tu jest trochę o PZPNie i jego roli w próbie naprawienia polskiej piłki. Jedynie drobna wzmianka, reszta leży w kompetencjach samych klubów.

-
Dodane: 29.08.2018 10:02 - Edytowane przez Darknes /
DuchVegety - Profil - user - 10% - 138
Co myślicie o wyborze Brzęczka na trenera reprezentacji. Ogólnie liczyłem, że może jednak Boniek wybierze Magiere z którym Legia dostała się do Ligi mistrzów albo chociaż Ojrzyńskiego lub Probierza, a tu takie zaskoczenie...

Post przeniesiony ze względów regulaminowych do tematu: Polski Związek Piłki Nożnej

-
Dodane: 29.08.2018 23:16 /
Obstawiłem Brzęczka zaraz po tym jak dowiedzieliśmy się, że Nawałka nie przedłuży kontraktu :p Więc o zaskoczeniu nie ma tu mowy, bo przeczuwałem to kilka tygodni przed ogłoszeniem. Pisałem tez o Probierzu i Magierze. Ojrzyńskiego chyba nigdy nikt nie brał nawet pod uwagę.

Ocenie go dopiero po wykonanej pracy. Kilka powołań mi się aktualnie nie podoba ale u Nawałki na początku nie podobał mi sie chociażby Mączyński, a jednak był ważnym elementem układanki i jego brak mocno odczuliśmy na Mistrzostwach.

-
Dodane: 07.12.2018 18:42 - Edytowane przez LuigiN2000 /
https://www.laczy...zadu-pzpn1

No szykuję się zabawnie, po pierwsze ilość szrotu zwiększy się na niespotykaną od dawna skalę, już się nie mogę doczekać tych wielkich transferów na telefon, Mioduski to teraz będzie miał pełno dobrze opłacanych zawodników w rezerwach, jak dalej będzie dawał się tak robić. Co do młodzieżowca, "czy się stoi czy się leży miejsce w składzie się należy", kto się ma przebić to się prędzej czy później przebije, usuwanie elementu rywalizacji, imo wpłynie negatywnie zwłaszcza na chłopaków z potencjałem którzy wyjadą za granice, (tak to się można bawić w niższych ligach a nie na poziomie na którym trzeba się "uczyć" presji zawodowej), tam za darmo miejsca w składzie nie dostaną. W jakiś stopniu rozumiem ten ruch, nasza liga powinna bazować na rozwoju młodych i sprzedawaniu, ale według mnie nie tędy droga. No ale zobaczymy co z tego się wykluje ja jestem sceptyczny. Domyślam się Darknes że raczej jesteś odmiennego zdania, chętnie przeczytam co o tym myślisz i dlaczego jesteś na "Tak" :p

Wiadomość doklejona:
Swoją drogą legia i lech będą kręcić niezłe lody na wypożyczeniach, a pozostałym lepiej będzie wypożyczać niż inwestować w szkolenie, to sobie najbogatsi na tym skorzystają xD

-
Dodane: 07.12.2018 19:52 - Edytowane przez Darknes /
Domyślam się Darknes że raczej jesteś odmiennego zdania, chętnie przeczytam co o tym myślisz i dlaczego jesteś na "Tak" :p
Chyba słabo mnie jeszcze znasz :|
Przepis z młodzieżowcem jest jeszcze okej ale zniesienie limitu dla szrotu z zagranicy to...

Co za głupota. PZPN ustąpił w końcu marudzeniom ekstraklasowców... nie sądziłem, że Boniek się ugnie pod naciskiem w sprawie piłkarzy spoza unii :| Przy takim postępowaniu obowiązek gry jednym młodzieżowcem to za mało xDD

Właśnie w tym momencie zjebali sprawę i całe to gadanie Bońka o wprowadzaniu młodzieży zamiast wprowadzania szrotu przestały mieć jakikolwiek sens. Z tego co się orientuje to pomimo wcześniejszego zakazu debiutowało około 60 młodzieżowców i około 90-100 obcokrajowców... teraz ta proporcja jeszcze bardziej się przegnie :|

Miałem nadzieję, że PZPN coraz bardziej będzie dokręcał śrubę w sprawie akademii i szkoleniu młodzieży, a tymczasem zamiast dokręcić to odkręcił śrubę całkowicie i chyba ma nadzieję, że wszystko się utrzyma na słowo honoru i nic się nie urwie xDD W tym momencie cały PZPN sporo stracił w moich oczach.

PS. Ciekawa jest opcja gry w 10 jeśli młodzieżowcem nie można, a żaden inny się nie nadaje aby go zastąpić xDD Ciekawe kto się zdecyduje na to, że lepiej grać w 10 niż z jakimś młokosem [xd] Przecież to oczywiste, że skoro ten lepszy nie może grać to wezmą słabszego, chociaż sobie pobiega i poprzeszkadza trochę przeciwnikowi [xd] Zbierze trochę cennego doświadczenia... to chyba jedyny plus :|

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy