Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: Piłka Nożna co się w świecie dzieje - Dyskusja
Dodane: 23.11.2018 01:59 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13922
Prościej jest jednak zerknąć do słownika zamiast mówić, że nasz język prosty, ale używać niewłaściwych słów. Murowany nie znaczy ani mniej ani więcej niż coś pewnego na 100%. Tak jak murowane jest to, że jutro będzie sobota. W piłce nożnej trudno ogólnie stosować taki termin bo czasami odpada nawet ktoś kto w naszych oczach jest właśnie tym pewniakiem. Dla mnie aby być pewniakiem trzeba celować w 1 miejsce bo drugie bywa zgubne. Japonia balansowała na bardzo cienkiej linii. Niestety ale my żadnym murowanym faworytem nie byliśmy. Nikt w piłce nożnej nie jest (w innych dyscyplinach w sumie też). Większość obstawiała, że my o drugie powalczymy z Senegalem i pierwszy mecz okrzykiwano tym najbardziej kluczowym - no i się to okazało prawdą. Wygralibyśmy to byśmy wyszli, przegraliśmy więc Senegal był blisko... nikt w tym wszystkim tylko nie przewidział wygranej Japończyków w starciu z Kolumbią.

Szanse to mieliśmy nawet na mistrzostwo świata.
hah :d Dobry żarcik. Może w formie z Euro można było liczyć przy odrobinie szczęścia na ćwierćfinał, może półfinał. U nas sukcesem okrzyknięto ćwierćfinał ME, a Anglicy po odpadnięciu w półfinale MŚ czuli zawód. To jest ta różnica w czuciu się faworytem.

Ale starczy juz o tym. Stare dzieje. Jeszcze się chyba nie wszystkim kadrowiczom zaleczyło porządnie kokoro po tym co sie stało [xd]

Na początku listopada wspomniałem tutaj o Nawałce i rozmowach z Lechem. Po nieudanych próbach dogadania się z Zagłębiem przyszła próba Lecha. Trochę mnie rozbawiła informacja, że mieli chrapke na Michniewicza gdyby baraże naszym nie wyszły bo z Nawałką mieli problem się dogadać. Nie dziwie się, trwało to naprawdę długo. Ostatecznie jednak chyba dali sie przekonać, nie znam szczegółów czy to jednak Adam odpuścił troszkę swoich wymagań czy Lech spiął dupę i postanowił je spełnić ale dogadali się. Od 26 listopada nasz były selekcjoner obejmie prowadzenie Lecha Poznań. Trudne wyzwanie przed nim, ciekaw jestem końcowych rezultatów. Ewentualne zdobycie mistrza tylko zbudowało by jego nazwisko. Aż chyba zacznę z ciekawości oglądać mecze Lecha. Pamiętam jakim żywym trenerem był za czasów Górnika, przyjemnie sie patrzyło jak dyrygował zespołem. I pośmiać się było z czego :d Ciekawe jak bardzo się zmienił po tych latach z reprezentacją. Myślicie, że wyciągnie Lecha z dołka? Poznaniacy zazwyczaj wiosnę i tak mają lepszą od jesieni więc miejsce w czołówce by mnie mocno nie zdziwiło obojętnie z jakim trenerem. Doceniłbym Adama dopiero po mistrzostwie albo ewentualnym wprowadzeniu drużyny do LE.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 23.11.2018 18:20 /
KaKa - Profil - user - max% - 13652
Darknes

W znaczeniu potocznym murowany to pewny. No i byliśmy pewnym kandydatem. Tak jak Niemcy. Tylko, że żaden z nich nie wyszedł, bo na świecie nic pewne nie jest.
A szanse na bycie mistrzem miala nawet Panama xD

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 07.12.2018 13:15 - Edytowane przez Darknes /
Chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości [xd]

Wisła Kraków ciężko przędzie. Klub już wisi na granicy upadku. Błaszczykowski znów pożyczy pieniążki? No nie wiem... dług zamiast się zmniejszać to podobno został podwojony xDD Jakiś mistrz ekonomii z tego Sarapaty :|

Moim zdaniem takie kluby wymagają degradacji, spłacenia długów i budowania klubu od nowa. Dobrym przykładem jest chociażby Widzew. Po degradacji klub znormalniał, trafił w ręce ludzi co go chcieli budować a nie odcinać kupony z ekstraklasy i o nic więcej się nie martwić. Wybudowano nowy stadion, na mecze przychodzi komplet publiczności i jestem przekonany, że za rok zobaczymy ich w I lidze. Kiedy ekstraklasa? Możliwe, że już za 2 lata.

Polonia Warszawa też będzie budować nowy obiekt, walczą też o II Ligę. ŁKS już w pierwszej i z dużymi szansami na ekstraklasę. Jak się spadnie to wtedy od klubu odwracają się te pijawki, które wysyłały pieniądze a za rządzenie biorą się pasjonaci i Ci którym zależy. Nie każdy wraca na szczyt, ale nie każdy musi, ważne aby klub funkcjonował normalnie, zachęcał okoliczną młodzież do trenowania i kopania piłki i zaszczepiał w nich pasję.

Szkoda mi kibiców Wisły, zwłaszcza, że zaraz obok Cracovia i nie będą mieli życia wysłuchując ciągle obelg, że upadli, ale chyba tak trzeba. PZPN niech pokaże, że ma jaja i skoro jest tam tak źle no to zamiast jakichś nędznych minusowych punktów trzeba zabrać licencję. Dramat dla tak utytułowanego klubu ale krążą pogłoski, że Wisła wycofa się już po rundzie jesiennej :(

Mamy tutaj chyba kibica Wisły. Może się wypowie?

-
Dodane: 07.12.2018 16:50 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1012
https://www.youtu...-mBfeMD0as

Zaczęło to się tutaj a tak naprawdę jeszcze wcześniej podczas zimowego okienka w ostatnim mistrzowskim sezonie Wisły.
Wisła Cupiała zrobiła wtedy to co oczekiwał podobno Czerczesow od Legii, czyli zainwestował ponad stan, i postawiła na awans albo nic, problem jest taki że Cupiał znowu nie przemyślał inwestycji. Holendrzy naściągali swoich kolesi i dali im gruby hajs w kontraktach, za te pieniądze można było mieć lepszych piłkarzy od tego szrotu i zrobić awans: Zawodnicy którzy rzeczywiście od początku do końca prezentowali jakiś przyzwoity poziom to stary Iliev, Melikson i Pareiko, który zawalił najważniejszy mecz dla Wisły, znowu bramkarz udupił nam awans, no chociaż w Atenach to jeszcze sędzia drukarz dołożył od siebie.

Ale wracając tematu, Wisła wpadła w spirale z której się nie dało uciec, Cupiał już nie sypał tyle co kiedyś, do tego doszło utrzymanie za chore pieniądze stadionu którego nie da się zagospodarować w żaden inny sposób, po prostu jeden wielki bezużyteczny kloc. Do tego wypłaty dla piłkarzy na które Wisły nie było stać, a kontrakty długie. Później doszył przegrane procesy z piłkarzami i jeszcze większe długi które trzeba było spłacać. Po przejęciu wisły przez TS, jak optymista łudziłem się ale wewnętrznie wiedziałem że są dwie opcje, albo prędzej czy później klub utonie w długach i skończy jak kilka mniejszych ale również znaczących firm jak Widzew czy Łks lub znajdzie się ktoś kto przejmie klub, zresztą były próby ale średni jest do tego klimat, zwłaszcza jak każdy chce się przede wszystkim nachapać.

Kolejnym istotnym etapem jest złe zarządzanie klubem przez TS, który np. utrzymywał kilku trenerów jednocześnie, również podpisywał kontrakty na które ich nie było stać. Jakąś opcją wydawało się ściąganie Hiszpanów którzy są kilka razy tańsi od naszych nawet młodych. Kto zna piłkarz osobiście ten wie o czym mówię, nie jeden „wiślak” wypiął się i wolał siedzieć na ławie w innym polskim klubie żeby tylko pensja była jak najwyższa, przeraża mnie takie myślenie u tych młodszych, bo tych mających troche na karku rozumiem. Problem w tym że tworzenie kolejnej wieży babel jak za holendrów, również nie było dobrym pomysłem, ale o tym to ja wiedziałem od początku, nauczony wcześniejszymi wydarzeniami, widać zarząd nie uczy się na błędach.

Brak strategii budowania klubu, od początku, tak jak pisałem zwalnianie trenerów, ściąganie niepotrzebnego szrotu, Zamiast:

-Zostawić jednego trenera np. Sobolewskiego, i postawić jasny cel, „mamy się utrzymać” i tyle, tylko i wyłącznie za to powinien być rozliczany, trener w klubie z takimi kłopotami.
Ciągłe kłamanie i udawanie ze jest okej i lada moment włączymy się w walkę o puchary, było głupotą i niegospodarnością zarządu.
Sam siebie zresztą okłamywałem i chciałem w to wierzyć ale w końcu nawet najbardziej zapatrzony fanatyk jest wstanie przejrzeć na oczy ;) .
-Postawić na piłkarzy z akademii, niższych lig czy legend które oddadzą serce za ten klub, jak Błaszczu, Boguski, Brożek, Głowacki, Sobolewski czy nawet Sadlok któremu się u nas podoba i chciał tu zostać, ale w tej sytuacji, ciężko powiedzieć co przyniesie przyszłość.
-Niskie kontrakty, przede wszystkim spłacenie długów, a nie nachapywanie mieszka.

Od początku jasne było jedno o ile nie pojawi się jakiś zbawienny nowy właściciel to Wisła będzie powoli topiła się w błocie które gromadzi się od lat, pytanie tylko jak długo się jeszcze utrzyma na powierzchni. Z tego nie da się wyjść, kolejne zbiórki nic tu nie pomogą to jest tylko odwlekanie wyroku, Wisła nie jest wstanie się wygrzebać, zresztą i tak nie było do tego klimatu, bo zamiast wyciągać klub z kłopotów jego problemy zostawały pogłębiane przez złe zarządzanie i „inne”.

Ja już to chyba tutaj na forum pisałem, jestem za tym żeby PZPN był bezwzględny w kwestiach licencyjnych, i teraz powtórzę to samo tutaj: Dla mnie nie liczy się liga, dla mnie liczy się klub, od 18 lat od małego srajtka z ponad dekadą przeżywania wspaniałych sukcesów, płakanie po spektakularnych porażkach Ateny Nikozja, nerwy pod głupich wpadkach Levadia, Karabach. Przykro mi się patrzy na to jak ten klub z roku na rok gaśnie. Wolę czwartą ligę i pewność i spokój że nad klubem i piłkarzami nie wiszą żadne problemy oprócz wygrania meczu i awansu do wyższej ligi.

-
Dodane: 07.12.2018 20:26 /
Skoro nawet taki fan ma już dość i woli bardziej degradację niż kiszenie się w długach no to chyba trzeba tak zrobić :( Szkoda mi Wisły, będę śledził na pewno jej sytuację. Stomil z pierwszej ligi też chyba podzieli ich los, chociaz tutaj się niby mówi, że dług się powolutku zmniejsza, a nie tak jak w przypadku Krakowa powiększa.

Ostatnio w sumie ten temat mocno zszedł na tory wyłącznie polskiej piłki, a dużo się pozmienia ogólnie w europejskim sporcie.

Na razie się tym za bardzo nie interesowałem bo jeszcze zanim to wejdzie w życie to na spokojnie będzie czas się zapoznać z zasadami i tym jak to będzie dokładnie wyglądało ale ma ruszyć trzecia Europejska Liga. Bodajże od sezonu 21/22 w europie będą grane 3 ligi:

1. Liga Mistrzów
2. Liga Europy
3. Liga Europy II

Podobno takie kraje jak Polska będą automatycznie zakwalifikowane do tej 3 ligi i będą się tam bić o ewentualny awans do drugiej xDD W końcu regularna gra w pucharach [placze] Szkoda tylko, że to będą takie trochę ogórkowe puchary... już druga liga jest momentami mało atrakcyjna więc na tej trzeciej chyba zbyt wiele UEFA nie zarobi [xd] Chociaż jak to będzie miało fajną otoczkę to ludzie na stadiony będą chodzić bo to będzie coś nowego no i walka o trofeum w sumie...

W rozgrywkach grałyby 32 zespoły – jednocześnie Liga Europy ma zostać pomniejszona do takiej samej liczby (obecnie gra w niej 48 klubów). Mecze odbywałyby się w czwartek – o godz. 17, 19 i 21. Pula nagród ma wynosić aż 700 milionów euro. Szacuje się, że już sam udział w fazie grupowej to zastrzyk gotówki w wysokości dziesięciu milionów euro, co dla polskiej drużyny byłoby wielkim wzmocnieniem budżetu.

40 milionów złotych zagwarantowane od razu od ręki? Wystarczy tylko zdobyć mistrza i już pieniążki na konto wpływają [serce] Polacy się zaczną zabijać o mistrzostwo aby sie nachapać darmowej gotówki xDD Zresztą, podobno nie tylko mistrz będzie mógł tam grać, kluby premiowane walką o Ligę Europy będą miały zagwarantowaną Ligę Europy II po przejściu pierwszej rundy LE, a mistrz bijący się o LM wchodzi do LE II z automatu nawet jak przegra pierwszą rundę [xd]

Jesli byśmy założyli, że nasz mistrz będzie mądrze zarządzał taką gotówką to można na niesowich pieniądzach zbudować powoli normalny europejski klub, który po paru latach może zacząć poważnie walczyć o LM... ah marzenia że znajdzie się ktoś taki [serce] [serce] [serce]

Co wy sądzicie o tym pomyśle? Ja to w sumie jeszcze nie wiem :| Napisałem na górze jakieś pierwsze wnioski ala minusy i plusy ale nie chce mi sie nad tym mocniej zastanawiać dopóki nie jest to zatwierdzone i nie zostały do końca przedstawione wszystkie zasady.

-
Dodane: 09.12.2018 13:14 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1012
Iwan trochę powiedział dzisiaj o Wiśle w Stanie Futbolu, jak masz trochę czasu Darknes to obejrzyj, było trochę ciekawej gadki o obowiązkowym młodzieżowcu, padło parę fajnych argumentów, zdania co prawda nie zmieniłem, ale...
Powiem tyle Iwan i tak był oszczędny, w swoich wypowiedziach ;)

Wiadomość doklejona:
https://www.youtu...8lHjurdGXQ
Powiem tak sporo prawdy padło w tym programie Kołtonia, ale przy tym co zostawił po sobie Cupiał nie wzięto pod uwagę notorycznie przegrywanych procesów z piłkarzami z Ery Holendrów, dług jest chory i jego pogłębienie na taką skale nie da się wytłumaczyć, ale jak pisałem mieszek był ważniejszy do zarządzania klubem, tyle że wyrównanie długu, sprzedanymi piłkarzami by nie wystarczyło, i to jest błędne myślenie, to by co najwyżej zminimalizowało obecny dług, zwłaszcza jak co chwilę dolatywał procesy, Mandziara też przecież wygrał z Wisłą, walkę o nie mały hajs.
Medialnie też w tamtym okresie dużo się słyszało że Telefonika też nie ma lekko, rzekomo banki miały dać kredyty jak pozbędą się balastu w postaci Wisły, Cupiał tak naprawdę szykował się do sprzedaży już od dawna, po ostatnich nieudanych eliminacjach do LM, wtedy też Wisła przestała być "bogata". To co o stadionie no to 100%, się zgadzam, zresztą chyba wspominałem w wypowiedzi wyżej o tym.
TS zarządzał klubem ponad stan, więc część z tego gigantycznego długo nie wzięła się znikąd wbrew pozorom, jak to twierdzą. Pozostałe no to już powiedział Iwan i u Kołtonia też trochę to poruszono, "mieszek musi być pełny" jak już pisałem ;)

Bardzo też ważne słowa na koniec z którymi mocno się zgadzam, każdy zasługuje na swoje pieniądze za wykonaną pracę, dlatego mi również szkoda piłkarzy gdy dojdzie to wszystko do ostateczności, zwłaszcza dlatego że część z tych ludzi została w tych barwach do końca z wyboru nie z przymusu.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy