Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Forum > Hydepark > Moda, Zdrowie i Uroda
Temat: Szczoteczka - Manualna vs Elektryczna
Dodane: 26.11.2018 15:19 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1555
Od niedawna zacząłem się zastanawiać nad przetestowaniem na własnej skórze rozwiązania jakim jest szczoteczka elektryczna, czy też jej soniczny podtyp.
Jestem jednak trochę ciekaw jakie doświadczenia w tym temacie mają inni ludzie. Chciałbym więc zadać wam pytanie:
Czy zdarzyło wam się używać szczoteczki innej niż manualna i jakie były wasze wrażenia, a jeśli nie to czy planujecie kiedykolwiek spróbować tego rozwiązania?

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 26.11.2018 15:38 /
KaKa - Profil - user - max% - 13652
Widziałem już tu podobny temat.

Nie używałem i nie spieszy mi się, bo to dość droga sprawa, a prędzej czy później i tak skończę z protezą xD

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 26.11.2018 15:56 - Edytowane przez Stenbar /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1555
KaKa, masz na myśli temat odnośnie higieny jamy ustnej? Poniekąd dotyczył on tego o czym tu mówimy, ale ja chciałbym się skupić na szczoteczkach i ich porównaniu więc moim zdaniem nie jest to zdublowanie tematu. Tamten był bardziej obszerny ten jest zawężony do konkretnej kwestii.

EDIT: Przed założeniem tematu użyłem w szukajce słowa "szczoteczka" i nie znalazłem wyników, które bezpośrednio odnosiłby się do tego o czym tu mówimy. Raczej nie można założyć tematu o porównaniu szczoteczek, lub o szczoteczkach elektrycznych bez użycia słowa "szczoteczka" więc chyba nie popełniłem błędu forumowego nowicjusza. [wesoly]

-
Dodane: 27.11.2018 01:35 /
owerfull - Profil - user - 40% - 910
Między zwykłą manualną i elektryczną z niższej półki, to chyba gigantycznych różnic nie zauważyłem, przestałem używać elektrycznej po roku użytkowania. Tzw soniczna - nie korzystałem słysząc jednocześnie dobre opinie tu i tam, chyba sobie taką kupię.

-
Dodane: 04.12.2018 16:18 /
Bulma 3110 - Profil - user - 60% - 1537
Odkąd pamiętam od zawsze mieliśmy w domu szczoteczkę elektryczną. Wiadomo, w latach 90-tych była ona podstawowa, a z biegiem czasu rodzice zakupili o wiele bardziej rozbudowaną - miała kilka trybów pracy, o wiele większą moc, lepiej wyprofilowaną rączkę, dłuższy czas pracy. Każdy użytkownik był z niej bardzo zadowolony. Fakt faktem za taką cenę, gdzie w tamtych czasach wartość pieniądza była zupełnie inna - nie mogło być inaczej. Nie wiem ile lat już ją mamy, ale zdecydowanie za długo.

Z jakieś 2-3 lata temu zaczęło się robić głośniej o szczoteczce sonicznej. Miała być czymś innowacyjnym. Nadeszła więc pora na to, żeby wymienić stary produkt na coś nowego. Rodzice zakupili szczoteczkę soniczną z firmy PANASONIC. Nie pamiętam dokładnie ile kosztowała. Już po pierwszym użytkowaniu każdy był zadowolony. Chyba największą zaletą jest to, że wkłady wymienne są o wiele tańsze :d A tak na poważnie, to włosie szczoteczki jest delikatniejsze, nie podrażnia dziąseł, a samo mycie zębów daje wrażenie prawdziwej czystości i dokładności. Wykonywane ruchy soniczne są zupełnie inne niż elektryczne - przechodząc ze szczoteczki elektrycznej na soniczną na początku było mi się trudno przestawić. Przy pierwszych użyciach zęby myje się inaczej. To odczucie jest bardzo specyficzne, przypomina trochę uczucie "mrowienia". Z biegiem czasu nie zauważa się tego.

Rok temu zachwycona działaniem szczoteczki, sama postanowiłam zakupić sobie jeden z modeli. Wybrałam Remington SONICFRESH™ Total Clean SFT-15. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Po rocznym użytkowaniu stwierdzam, że to był genialny wybór i w porównaniu ze szczoteczką rodziców jest o wiele lepsza. Przede wszystkim wytwarza zdecydowanie więcej drgań, jest delikatniejsza, ale czyści zęby dokładniej. Dodatkowym plusem jest to, że ma 3 tryby pracy. Po 30sek daje delikatny znak żeby zmienić cząstkę zębów, a po 2min automatycznie się wyłącza. Dla mnie jest to duże ułatwienie. Dodatkowo jest lekka i dobrze wyprofilowana. Mając mokre ręce nie wyślizguje się z dłoni. Można zauważyć, że wybiela zęby, które są jednocześnie gładsze. Co do ładowania - wkładam ją do stacji dokującej raz na miesiąc do dwóch miesięcy. Szczoteczka jest użytkowana przez 2 osoby, łącznie 4 razy dziennie, więc czas pracy jak najbardziej mnie zadowala. Zapomniałam jeszcze dodać o kolorach - zielony, czerwony i niebieski, które odpowiadają poszczególnym zadaniom. Cena takowej szczoteczki, to z tego co pamiętam jakieś 250-300zł. Pewnie teraz można ja dostać za jakieś 200zł :d

Podsumowując. Bardzo polecam szczoteczki soniczne. Mając możliwość korzystania z dwóch modeli, stwierdzam, że każdy znajdzie coś dla siebie i w odpowiedniej dla swojego budżetu półce cenowej. W moim przypadku sprawdza się idealnie. Sama wahałam się przed jej zakupem, ale wydane pieniądze z pewnością zwrócą się w pięknym uśmiechu :d Polecam raz jeszcze.

-
Dodane: 05.12.2018 15:16 /
T3TRU53K - Profil - user - 10% - 104
A ja używam podstawowych modeli oral b i dla mnie różnica z manualną jest ogromna. Nie wiedziałem nawet o szczoteczkach sonicznych i nie znam ich zasady działania (doedukuję się po napisaniu postu), więc o nich nie będę się wypowiadał.
Ale polecam ogarnąć jakąś promocję i kupić za 50zł szczoteczkę elektryczną oral b, wypróbować i wtedy po zużyciu się akumulatora myśleć o droższych inwestycjach, bo wydać w ciemno 200zł i żałować to dla mnie lekkomyślność. Tak czy siak odradzam szczoteczki manualne, to przeżytek i nie powinny być już produkowane.

-
Dodane: 05.12.2018 15:37 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13922
>soniczna

Pierwsze słyszę.

>za 300 zł

Nie dziękuję :| Na zwykłego elektryka by mi było szkoda. Rodzeństwo ma bo "Inni majo, my też chcemy!" I co? Myją zwykłymi xD

Odkąd wyrosły mi zęby myję je zwykłą szczoteczką za 5-10zł ? Nawet nie wiem ile w sumie kosztują bo ostatni raz kupowałem nową z 5 lat temu xD Kiedyś słyszałem, że powinno się je wymieniać częściej ale nie pamiętam dokładnie co ile czasu. Ja mniej więcej w życiu miałem ze 4 może 5 szczoteczek. U dentysty ostatni raz bylem przed studiami, zęby mnie na razie nie bolą więc się w najbliższym czasie raczej nie wybieram. Nie widze powodu aby wydawać hajs na elektryczny badziew, nic mi się nie stanie jak trochę pomacham sobie ręką... i to za friko, prądu nie zużywam w ogóle. No i jak sie używa płynu do płukania ust to szczoteczki nie używa się aż tak często, szkliwo nie cierpi a jama ustna i tak wolna od bakterii, więc dla mnie byłoby to wydanie bez sensu pieniędzy.

-
Dodane: 06.12.2018 16:45 /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65532
Darknes napisał/a:
Nie dziękuję :| Na zwykłego elektryka by mi było szkoda. Rodzeństwo ma bo "Inni majo, my też chcemy!" I co? Myją zwykłymi xD

Mam szczoteczkę elektryczną, soniczną i zwykłą - myję tą zwykłą, choć niekiedy też soniczną. Ponoć są teraz szczoteczki łączące atrybuty sonicznej i elektrycznej.
Co do jakości mycia, to szczoteczka elektryczna nie jest dla mnie szczerze jakąś wielką różnicą względem tej zwykłej, ale szczoteczka soniczna rzeczywiście robi różnicę. Raz na jakiś czas jej używam.

Darknes napisał/a:
Odkąd wyrosły mi zęby myję je zwykłą szczoteczką za 5-10zł ? Nawet nie wiem ile w sumie kosztują bo ostatni raz kupowałem nową z 5 lat temu xD Kiedyś słyszałem, że powinno się je wymieniać częściej ale nie pamiętam dokładnie co ile czasu.

xDD

-
Dodane: 06.12.2018 17:08 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5621
Używam tylko zwykłej szczoteczki, a elektryczną posiadałem RAZ z 10lat temu :d
I pamiętam że po chyba 10 myciu ząbków zmieniła się z elektrycznej w zwykłą szczoteczkę [wesoly] taki to był mega produkt!

Różnicy większej w sumie nie było w zasadzie żadnej, także moim zdaniem najlepsza jest stara dobra oldschoolowa zwykła szczoteczka za 5zł :d

-
Dodane: 06.12.2018 19:51 /
Jestem za biedny, by wydawać setki złotych na mycie zębów, toteż używam szczoteczki analogowej (xD), choć mam świadomość, że soniczna jest dużo lepsza.

Tyle tylko, że wydawać 20% najniższej krajowej na szczoteczkę do zębów to raczej fanaberia. W końcu i tak wszyscy skończymi z protezami xDD

-
Dodane: 06.12.2018 20:13 /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65532
KaKa napisał/a:
Jestem za biedny, by wydawać setki złotych na mycie zębów, toteż używam szczoteczki analogowej (xD), choć mam świadomość, że soniczna jest dużo lepsza.

Tyle tylko, że wydawać 20% najniższej krajowej na szczoteczkę do zębów to raczej fanaberia. W końcu i tak wszyscy skończymi z protezami xDD

Są drogie jak kupujesz w Polsce. Na aliexpress dobra szczoteczke soniczna można kupić do stu złotych.

-
Dodane: 06.12.2018 20:26 /
kordos

Sto złotych to dużo pieniędzy, Danielu.
Poza tym kurcze, wolałbym nie wsadzać do ust na kilka minut, kilka razy dziennie, czegoś z aliexpress. Jakoś średnio to do mnie przemawia.

Poza tym jak się postaram to przejdę na tryb pięcioletni.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy