Ważna informacja News: Podróż do Japonii cz. I Przygotowania ...

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: PN: Polskie kluby w Europejskich Pucharach
Dodane: 19.09.2015 16:01 /
#Darknes - Profil - admin - max% - 13367
Wyniki inne niż się spodziewałem xD

Liczyłem na skromne 1:0 dla Legii a tym czasem Legia owszem, strzeliła, ale do własnej bramki :( Duńczycy nic nie pokazali ale Legia też zagrała poniżej swojego poziomu, w dodatku sprawiło przeciwnikowi prezent. Można było bez wysiłku zgarnąć punkt, a przy wiekszym zaangażowaniu śmiało można było zawalczyć o 3. Pocieszam się faktem, że w poprzedniej edycji też Legia przegrała na wyjeździe z potencjalnie najsłabszym 1:0 a resztę meczy wygrała :p

Lech natomiast mnie zaskoczył, nie tylko faktem remisu ale samej gry. Śmiało mogli ten mecz wygrać a oczekiwałem raczej porażki. Mecz był dość żywy, akcje działy się pod obiema bramkami, wystarczył jeden błąd albo jedno genialnie zakończone podanie aby któraś z drużyn wyszła na prowadzenie, była blisko bramek z obu stron jednak skończyło się 0:0. Jak dla mnie w pełni zasłużony podział punktów. Lech w pucharach zagrał powyżej swojej przeciętnej.

Mam nadzieję, że w 2 kolejce nasze zespoły będą skuteczniejsze w ataku.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 19.09.2015 20:19 /
#hlkpl - Profil - user - 90% - 4347
Nasze ekipy zaskoczyły, Lech urwał punkt u siebie, ale to i tak nic dobrego nie zapowiada. Legia też będzie miała ciężko w grupie. Szału nie będzie w tym roku, coś czuje, szkoda. :(

-
Dodane: 19.09.2015 20:27 /
#vmac - Profil - user - 20% - 393
Zarówno Lech jak i Legia mogły wygrać swoje spotkania. Tyle w temacie...

No i szkoda jeżeli szału nie będzie, bo jest to sezon, w którym można było by się na prawdę solidnie podciągnąć w rankingu UEFA i powalczyć o dodatkowe miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

-
Dodane: 05.10.2015 21:16 /
#LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 675
Obie nasze ekipy zasłużenie przegrały. Legia chciała zamurować własną bramkę licząc że uda się wycisnąć choćby punkt ale wiadomo było jaki będzie tego finał. LEch za to zagrał ak jak zwykle czyli słabo. Co się stało z tymi piłkarzami który błyszczeli w poprzednim sezonie? Chodzi mi tu przede wszystkim o Linettego który jest cieniem samego siebie. Skorża popełnił błąd w przygotowanich ale jak widać nie potrafi się do tego przyznać i ponieść odpowiedzialności za swoje błędy. Dziwi mnie że Kibice na trybunach jeszcze nie proszą Skorży o opuszczenie Poznania :d

-
Dodane: 26.11.2015 23:35 /
Lech dziś znów remisuje z Portugalczykami po dość ciekawym starciu. Ja akurat byłem na treningu to znam mecz jedynie ze skrótów ale z opowiadań znajomych, którzy oglądali wywnioskowałem, że mieli większe szanse dziś wygrać. Ostatnio Lech gra nieco lepiej i mają szanse jeszcze awansować, musi im dopisac po prostu szczęście.

No i tak jak myślałem Legia dziś pyknęła Duńczyków. Może było śmiało ich ograć 2 razy i teraz wystarczył by im już tylko remis a tak to muszą wygrać arcy trudny mecz i liczyć na remis w drugim starciu... szanse moim zdaniem wyłącznie matematycznie chociaż nadzieja umiera ostatnia [placze]

Ważne, że dziś obie drużyny ugrały nam punkty do rankingu i we dwójkę uzbierali ich już więcej niż Legia rok temu więc nie jest tak źle :p

-
Dodane: 15.05.2016 23:02 /
Wiemy już kto zagra w przyszłym sezonie w pucharach. Jak oceniacie szanse naszych drużyn? Na jakim etapie według was mogą odbić się od ściany?

LuigiN2000 napisał/a:
Legia Mistrzem Polski! W perspektywie eLM jest to teoretycznie lepsze rozwiązanie, tylko czy aby na pewno? To się okaże.

Wicek dla Piasta który najprawdopodobniej w perspektywie przyszłego sezonu okaże się pocałunkiem śmierci i walką o utrzymanie. Chciałbym się mylić ale prawda jest taka że w Gliwicach niema pieniędzy na łączenie pucharów z ligą

Brąz dola Zagłębia i tu jestem naprawdę zadowolony mimo że nie jestem kibicem tego klubu. Stokowiec odwalił kawał dobrej roboty i stworzył zespół który ma charakter u fajnie gra w piłkę. Tutaj uważam że Zagłębie na dużej może zagościć w czołówce bo są na pewno większe perspektywy finansowe niż w Gliwicach. Powiem więcej Zagłębie ma spore szanse na fazę grupową LE jak będzie wyglądać tak jak w tym sezonie.

O Cracovii nie będę pisał bo mogę być nie do końca obiektywny

-
Dodane: 15.05.2016 23:50 /
Legii życze z całego serca oczywiście fazy grupowej Ligi Mistrzów :d Zadowoli mnie jednak Grupa LE i wyjście z niej.

Piast odbije się od ściany w III rundzie, ewentualnie w IV.

Zagłębie jeśli będzie nadal w takiej formie jak obecnie może zaskoczyć i dostać się do LE. Dojść do minimum IV rundy imho muszą.

Cracovia. Szkoda, że zimą odszedł Rakels, kto wie gdzie zaszła by Cracovia gdyby dalej zdobywał dla niej bramki. Bez niego też nie są najgorsi ale przydało by się podobne wzmocnienie przed pucharami. Jak drużyna będzie w formie mogą powalczyć podobnie jak Zagłębie.

Oby tylko przechodzili po zwycięstwach a nie remisach bo to wszystko są ważne punkty i głupio je tracić w pierwszej czy drugiej rundzie poprzez remis z jakimiś ogórkami.

-
Dodane: 16.05.2016 11:03 /
#Eleander - Profil - user - 90% - 4693
Legia Mistrzem Polski. No dobrze. Pierwszym wzmocnieniem będzie... wykupienie Jędrzejczyka z Krasnodaru, co w dużej mierze zależy od widzimisię właściciela Krasnodaru. Nikolića sprzedałbym z pocałowaniem ręki za jakieś 4-5 mln. euro. Facet rozegrał sezon życia (w zasadzie rundę życia). Nikolićem europy Legia nie podbije. Takim paradoksem tego wszystkiego jest to, że kapitanem Legii jest Rzeźniczak, który już wielokrotnie pokazał, że na puchary się nie nadaje. No i z tym facetem jest wiele problemów:

* Jest kapitanem Legii.
* Jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii Legii.
* Jest jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy w naszej lidze.

Rozegrał bardzo słabą rundę, a w europie zawsze robią z niego wiatrak.

Nie ma przypadku w tym, że kogoś takiego pomija Nawałka (chociaż lepszy
drewniany Rzeźniczak, niż jakiś drewniany Cionek).

Dalej utwierdzam się w przekonaniu, że Legia powinna starać się wykupić Stępińskiego. Przydałby się również jakiś kreatywny środkowy pomocnik. Legia może tylko żałować, że nie udało się sprzedać Dudy za jakieś 5-6 mln. euro, bo oferty były, oscylowały przeważnie w granicach 4-5 mln. euro, ale Legia zaryzykowała i chciała więcej.

No i najważniejsze. Legia nie ma bramkarza. Ma Malarza, ale to nie ta klasa, co choćby Kuciak.

Środkowy obrońca, pomocnik, napastnik, bramkarz. Obowiązkowe wzmocnienia dla Legii. Chociaż i tak wszystko będzie uzależnione od tego, kto z klubu odejdzie.

W IV rundzie powinno zagrać - o ile wcześniej nie odpadną - sześć drużyn z wyższym współczynnikiem UEFA od Legii (28,000). Są to: Olympiakos Pireus (70,940), Viktoria Pilzno (44,585), Red Bull Salzburg (42,520), Celtic Glasgow (40,460), APOEL Nikozja (35,935) oraz BATE Borysów (34,000).

-
Dodane: 16.05.2016 11:11 /
No i najważniejsze. Legia nie ma bramkarza. Ma Malarza, ale to nie ta klasa, co choćby Kuciak.

A Cierzniak? Co by o nim nie mówić to jednak był najlepszym?jednym z najlepszych? bramkarzem ekstraklasy w zakończonym sezonie.

-
Dodane: 16.05.2016 11:17 /
LuigiN2000 napisał/a:

A Cierzniak? Co by o nim nie mówić to jednak był najlepszym?jednym z najlepszych? bramkarzem ekstraklasy w zakończonym sezonie.

Najlepszy nie był, bo ostatni mecz zagrał w 2015 roku. W barwach Wisły.

http://www.transf...eler/24501

-
Dodane: 16.05.2016 13:54 /
#hlkpl - Profil - user - 90% - 4347
Powiem tak Legia powalczy o LM, może się załapie na nią przy dobrym losowaniu. Co do Piasta ja bym ich nie skreślał. Oni mają fajną ekipę, tylko pytanie czy utrzymają poziom z zeszłego roku. Co do Lubina i Cracovii, to tutaj może być gorzej. Ciężko im będzie coś powalczyć w pucharach. Ehh gdzie jest ta Wisła i gdzie jest ten Lech?? :(

-
Dodane: 16.05.2016 18:16 /
Heliaze napisał/a:
LuigiN2000 napisał/a:

Najlepszy nie był, bo ostatni mecz zagrał w 2015 roku. W barwach Wisły.

http://www.transf...eler/24501

Yyy, wiem :) Tylko co to zmienia skoro miał jedne z najlepszych statystyk w lidze, to chyba wystarczy żeby go uznać za topowego BR w tego sezonu w Ekstraklasie. A na wiosnę nie grał tylko dlatego że Legia się bała powtórki w stylu Bereszyńskiego.

-
Dodane: 16.05.2016 18:25 /
LuigiN2000 napisał/a:

Yyy, wiem :)

Yyy, chyba nie :| .

Tylko co to zmienia

Pewnie to, że ten bramkarz przez pół roku nie powąchał boiska.

to chyba wystarczy żeby go uznać za topowego BR w tego sezonu w Ekstraklasie.

Nie, bo przez pół roku nie powąchał boiska.

-
Dodane: 19.06.2017 23:04 - Edytowane przez Darknes /
Znamy już rywali naszych klubów w eliminacjach do pucharów :d

Piast Gliwice vs Göteborg/Llandudno - lepiej jakby Goteborg odpadł, ale to raczej nierealne. Ze Szwedzkimi klubami idzie nam ciężko. To będzie trudny dwumecz.

Partizan Belgrad vs Sławija Sofia/Zagłębie Lubin - Zagłębie najpierw musi pokonać bułgarską Sławiję, powinni sobie z nimi poradzić. Potem w 2 rundzie czeka ich trudny mecz z Partizanem, tu już tak łatwo nie będzie ale trzymam kciuki, że się uda.

Neftçı Baku/Balzan vs Škendija/Cracovia - Najpierw trzeba pokonać macedoński klub, raczej Cracovia powinna przez to przejść. Potem również nie trafiła najgorszej bo drugi rywalem będzie zwycięzca z I Rundy więc potencjalnie słabszy rywal niż u Zagłębia. Azerbejdżan czy Malta nie ma jakichś silnych lig więc liczę, że sobie Cracovia poradzi w obu rundach.

Zrinjski Mostar vs Legia Warszawa - Bośniacki klub nie powinien dla Legionistów stanowić wyzwania. Oba spotkania powinni wygrać i zbierać punkty dla Polski.

Wiadomość doklejona:
......................................................................................................
O jezu, jak dawno tu nikt nie pisau...
20 lat czekaliśmy na Ligę mistrzów, w końcu się doczekaliśmy. Początkowo Legia mocno pod formą dostała srogie lanie ale potem nie było już najgorzej. Świetny mecz z Realem u siebie, który mieli szansę wygrać a potem mega widowiskowa potyczka z BVB, która przejdzie do historii zarówno polskiej piłki jak i samego LM :d Ostatecznie udało się zając 3 miejsce i rozegrać jeszcze wiosną dwumecz z Ajaxem. Całkiem udany sezon, jeszcze przydała by się druga drużyna grająca regularnie w LE i byłoby już całkiem dobrze.

Wiadomość doklejona:
..........................................................................................................

Coś umarł ten temat...
Sezon 2017/2018 czas zacząć.

Legia Warszawa vs IFK Mariehamn (Mistrz Finlandii)

Liczę na dwa zwycięstwa i łatwe punkty do rankingu.

Lech Poznań vs FK Pelister (4 miejsce w lidze - Macedonia)

Liczę na dwa zwycięstwa i łatwe punkty do rankingu. [2]

W kolejnej rundzie czeka ich: FK Haugesund (4 miejsce w lidze - Norwegia) / Coleraine FC (3 miejsce w lidze / finalista pucharu - Irlandia Północna )
Ciut ciężej patrząc przez pryzmat tego, że Lech lubił mieć problemy z półamatorami. Ale Bjelica mam nadzieję ich ogarnie i 4 miejsce w Norwegii czy 3 w Irlandii nie będzie nam straszne. Liczę również na dwa zwycięskie mecze, niech Lech się nie błaźni bo stac ich na to aby pierwsze dwie rundy przejść bez porażki ani nawet remisu.

Jagiellonia Białystok vs Dinamo Batumi (2 miejsce w lidze/wygrana w play-offach LE - Gruzja)

Liczę na dwa zwycięstwa i łatwe punkty do rankingu. [3] Gruzja trudny teren, ale wierzę że Jaga da radę. Chociaż się nie zdziwię jakimś remisem bo zmiana trenera i lekka przebudowa drużyny może trochę w Jadze namieszać na początku sezonu. Trzymam jednak kciuki, bo punkty dla nas ważne.

W kolejnej rundzie czeka ich podobny poziomem rywal: Gabala FK (2 miejsce w lidze - Azerbejdżan)
Gabala to nie Qarabag ale Azerbejdżan to podobnie trudny teren co Gruzja. Jaga ma pecha, w obu rundach (o ile przejdą), czeka ich strasznie daleki wyjazd na peryferie Europy.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms
Polecamy