Ważna informacja News: Polsat Games, TV4 i TV6 wyemitują DBS

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa
Temat: Muminki
Dodane: 18.04.2009 13:44 - Edytowane przez by_black /
pacin - Profil - user - 60% - 1555
Muminki-istoty o antropomorficznej budowie ciała (nieco podobne do hipopotamów), zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii.
Powstało kilka seriali z Muminkami w roli głównej. W Polsce najbardziej znany jest powstały latach 1977-1982 w łódzkim studiu Se-ma-for 78-odcinkowy serial Opowiadania Muminków oraz zrealizowany w latach 1990-1991 w międzynarodowej koprodukcji, także 78-odcinkowy serial zatytułowany Muminki.
Co sądzicie o tej bajce? Czy jako dzieci oglądaliście ja? Ja oglądałem i to była moja jedna z ulubionych bajek. Wyraźcie swoje zdanie.

-
Dodane: 18.04.2009 14:08 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13824
A oglądało się oglądało... xD Ryjek który miał fobie na wszystko... i tajemniczy Włóczykij....i taka mała spryciula jak ona miała ? to takie najfajniejsze postacie można rzec... Była moją ulubioną wieczorynką zaraz po Smerfach :p Ale jak zobaczyłem DB to przestałem oglądać wieczorynki...

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 18.04.2009 14:13 /
Gogetos_ssj3 - Profil - user - 0% - 11
Szczerze widziałem z 20 odcinków dawno temu ale jak mój kuzyn to ostatnio oglądał i usłyszałęm kwestie tej rudej " Obiecałeś jej codziennie całować muszelke"To mnie zwaliło z krzesła :d

-
Dodane: 18.04.2009 14:14 /
symptom - Profil - user - 0% - 76
A więc muminki to jedna z bajek która mnie nudziła, denerwowała i moim zdaniem była dla małych dziewczynek. Może to jest spowodowane tym że ja poznałem już wtedy bajki takie jak "Gigi La Trottola" albo "yataman" i potrafiłem nie przepuścić żadnego odcinka a jak leciały muminki to siedziałem na podwórku z kolegami :d No faktem jest że moja mamuśka i małe kuzynki siedzieli wszyscy i patrzeli w pudło odliczając do muminków... ;p Tak więc nigdy nie lubiłem tej bajki i oceniam ją na 2/10. PoZdRo :d

-
Dodane: 18.04.2009 14:31 /
Dyzio xD - Profil - user - 0% - 41
Muminki :) Jak bylem maly to ogladalem ta bajke. Kiedys to byl hit :) Smieszne potworki biegajace po lesie :p uwielbialem to :d , ale najlepsza byla ta piosenka :d http://www.youtub...IEbr1Qc3dY

-
Dodane: 18.04.2009 14:53 /
ziolo27 - Profil - user - 0% - 12
Ja jak byłem mały, to moją ulubioną bajką były smerfy, ale mumunki też oglądałem, najbardziej podobała mi się postać Włuczykija. Moja satysfakcja z oglądania tych bajek skończyła sie gdy kuzyn pokazał mi odcinek Dragon Balla na RTL7

-
Dodane: 18.04.2009 15:02 /
MattiTeo - Profil - user - 40% - 845
Z tego co pamiętam to Muminki nawet anime ^^ Jeszcze się 10 lat temu oglądało, ale teraz czy to leci to nie wiem. Nawet lubiłem je, znaczy anime (?), jak i książkę (no coś tam czytałem w podstawówce). Obecnie chyba nie byłbym w stanie tego oglądać xD

-
Dodane: 18.04.2009 23:51 /
Blade - Profil - user - 70% - 2884
Też słyszałem że to anime xD Muminki się cieszą, gdy... za worek powieszą xDDD kiedyś się to oglądało. Lecz często to było z braku zajęcia bo specjalnie za tym nigdy nie przepadałem. i mało co z nich pamiętam

-
Dodane: 18.04.2009 23:58 /
Plastus - Profil - user - 70% - 2757
Ja tam Muminki lubiłem, fajna bajka. Zawsze jako dzieciak bałem się momentu gdy nadchodziła Buka, to budziło grozę. w ogóle Buke bardzo miło wspominam xD

-
Dodane: 19.04.2009 00:05 /
Macias - Profil - user - 70% - 2848
Muminki to jedna z bajek, które pamiętam dość dobrze z dzieciństwa. Ich przygody były barwne i ciekawe. Najbardziej oczywiście lubię słynną Bukę. Pozdrawiam.

-
Dodane: 19.04.2009 00:13 /
C@rL - Profil - user - 60% - 1969
Ja w dzieciństwie miałem koszmary w których występowała Buka xD

Muminki lubiłem od zawsze xD Moim ulubionym bohaterem był Ryjek (mój kumpel ma taką ksywkę ^^) xD Lubiłem też Małą Mi oraz Włóczykija xD Reasumując... dobrze wspominam chwile spędzone przy tej bajce xD

-
Dodane: 19.04.2009 12:46 /
Zuza - Profil - user - 70% - 2509
Ja sama miałam całą serię Muminków na kasetach. Pamiętam, że były już bardzo zużyte, bo oglądałam je strasznie często, mimo to bardzo lubiłam tą bajkę. Ja zawsze od Buki bardziej się bałam Bobka, zwłaszcza jak zamknął jakąś dziewczynkę w jaskini czy jakoś tak. :d Zawsze bardzo lubiłam postać Małej Mi, za ten jej charakterek. ;)

-
Dodane: 19.04.2009 20:17 /
enigma - Profil - user - 80% - 3428
Nie no, do Smerfów to się nie równa, ale pamiętam to też z zapałem oglądałem, nie ma co. Bardzo fajna bajeczka, nie wiem czy to anime czy nie, ale jak na dobranockę to nieźle się prezentowała xD Jeśli chodzi o najlepszą postać, to teraz to Buka, a kiedyś nawet trochę bałem się tego wielkiego skurczysyna xD

-
Dodane: 19.04.2009 20:31 /
Rocky - Profil - user - 50% - 1387
Smefy sie nijak mają do Muminków! xD To najlepsza wieczorynka xD z tego co słyszałem nie jest to anime ale jakaś Finlandzka bajka czy coś.

-
Dodane: 19.04.2009 20:32 - Edytowane przez pacin /
Heh... :) wiem o czym mówisz Enigma, ja też się na początku bałem tej Buki, a najbardziej wtedy gdy się pojawiała w najmniej spodziewanym momencie(np. Kiedy Ryjek bał się i chciał wyjść z domu Muminków, a ona stała na ganku przy drzwiach, a temu wszystkiemu przygrywała taa muzyczka charakterystyczna dla Muminków brrr ;D.

-
Dodane: 19.04.2009 20:35 /
inzaghi94 - Profil - user - 10% - 103
Heh, również się Muminków naoglądałem w dzieciństwie. Niestety polska TV emitowała to dosyć dawno i żadnej z postaci oprócz Włóczykija z imienia nie pamiętam :p Ech, to były czasy Smerfy, Muminki :)

-
Dodane: 19.04.2009 20:37 /
Rocky - Profil - user - 50% - 1387
TV emitowała to dosyć dawno

Co ty ja to góra rok temu na dobranockę widziałem ;] Ale znowu ich nie emitują :p

-
Dodane: 19.04.2009 20:47 /
# Muminek
# Mamusia Muminka
# Tatuś Muminka
# Mała Mi
# Włóczykij
# Ryjek
# Panna Migotka
# Migotek
# Paszczaki
# Buka
To te które pamiętam! Aha jeszcze jak mogłem o nim zapomnieć!:
#Bobek

-
Dodane: 19.04.2009 20:54 /
enigma - Profil - user - 80% - 3428
Wymieniłeś samych `głównych` bohaterów, więc to raczej każdy ich pamięta xD Myślę że teraz już by mi ta bajka nie podeszła, byłaby zbyt nudna i monotonna, chociaż kto wie, jak będzie w TV kiedyś to może obejrzę sobie xD

-
Dodane: 19.04.2009 22:19 /
pajdek76 - Profil - user - 10% - 247
nawet jak bylem maly to nie zaczesto lecial wiec nie pamietam duzo odcinkow, i nie pamietam BUKI nie wiem jak to sie stalo ale nie pamietam. szczerze nie zabardzo lubilem ta bajke ( byla dlamnie zbyt straszna, ogolnie budzial zgroze jak ja ogladalem :p )

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy