Ważna informacja News: Konkurs: Shenronie Spełnij Życzenie! ...

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: Liga Polska - Fortuna I Liga
Dodane: 20.05.2017 20:00 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4685
Ktoś mnie prosił mnie, abym coś napisał w tym temacie. ;)

Widzę Stomil nisko. Wigry Suwałki są wyżej. :d

Nasi spadkowicze z ekstraklasy są w środku stawki.

Trzeba przyznać gorąco w walce o awans Sandecja raczej pozycji lidera nie odda. Ale ekipy z miejsc 2-9 wciąż mają mniejsze lub większe szanse na awans.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 04.06.2017 13:38 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13895
W tym roku sporo ekip się biło o awans. Sandencja na wiosnę wyskoczyła z formą, nie wiadomo skąd i wskoczyli na pierwsze miejsce, a zapowiadało się jesienią na to, że to Chojniczanka zdobędzie mistrzostwo ligi a drugi będzie Sosnowiec, a tymczasem Chojnice jak i Sosnowiec mają nikłe szanse na awans.

Aktualnie trwa ostatnia kolejka, Zabrze na dobrej drodze ku powrocie do ekstraklasy.

Stomil w tym roku z minusowymi punktami od związku, ich celem było utrzymanie, udało się. Za rok liczę, że powalczą o coś więcej niż wyłącznie o byt w I lidze. Jest główny sponsor ligi, jest telewizja, w klubie też w końcu są poważniejsi sponsorzy, pieniędzy jest nieco więcej, czas przywrócić na Warmii Ekstraklasę.

-
Dodane: 02.08.2017 01:22 /
No widzę niezłe ekipy grają.

Stal Mielec ogrywa spadkowicza. Stomil Olsztyn przegrał z Bytovią. Wigry też coś słabo. Sbecy nie będą zadowoleni po pierwszej kolejce. Reszta ekip jakoś nie pociągająca. Ale jestem ciekaw jak spadkowicze sobie poradzą.

-
Dodane: 02.08.2017 16:40 /
Jak na razie beniaminkom nieźle idzie. Odra do przodu, Puszcza również, Raków zremisował. Sosnowiec z Chniczanką zaliczają słaby start. Ruch w trudnej sytuacji.

Najważniejsze pytanie to chyba aktualnie czy Ruch da radę się utrzymać w lidze [xd]

-
Dodane: 20.11.2017 23:30 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 984
Ten sezon pierwszej ligi wygląda mega pysznie, w tamtym sezonie była ciasnota do końca, ale wygląda na to, że w tym może czekać nas jeszcze większy ścisk w końcówce.(i właśnie za to lubię te rozgrywki)
Ogólnie mogą być zaskakujące awanse do ekstraklasy, i trochę przykry spadek Ruchu Chorzów ale jeszcze kawał sezonu, więc może się pozbierają.

-
Dodane: 30.11.2017 21:17 /
Daj spokój xD W tej lidze aktualnie wystarczy przegrać 2-3 razy i z góry tabeli spada się na sam dół xD Tak samo w drugą stronę, wygrywasz 3 mecze z rzędu i z 15 miejsca wskakujesz na 5 xD Ruch zaczynał z minusowymi punktami a wiosną jak wystrzeli to może bardzo szybko się znaleźć nawet gdzieś na górze [xd]

Stomil dziś odwołał odwołany mecz xDD Suwałki coś nie mają szczęścia do tego stadionu, dziś taka śnieżyca, że masakra, kto wpadł na pomysł rozegrania spotkania akurat dziś? xD

Klub w ostatnim miesiącu mocno zawodzi. Był ekipą, która u siebie nie przegrywa. Ogrywał po kolei każdego lidera jaki tutaj przyjeżdżał i nagle pod koniec jesieni ma 4 mecze z rzędu u siebie... wydaje się, że 12 punktów do zdobycia i góra tabeli na koniec jesieni jest nasza... tymczasem 3 mecze u siebie kończą sie porażką w skutek czego klub traci trenera (no jakby mogło byc inaczej xD). 4 mecz po dwóch próbach ostatecznie się nie odbył, Więc słabo to wygląda. Liczę na odrabianie punktów wiosną bo inaczej Warmia i Mazury upadną piłkarsko.

-
Dodane: 07.04.2018 00:45 /
Miedź Legnica prowadzi, ale ma dwa mecze więcej rozegrane. Chojniczanka ma szanse bycia liderem. Suwałki może zejść z podium. Coś Stomil upada nisko. Co się stało?

Jeszcze do nie dawna ten klub bił się o awans, a teraz co?

Podbeskidzie coś słabo sobie radzi, ale sytuacja Ruchu Chorzów to jest tragedia.

-
Dodane: 07.04.2018 10:33 /
No i Warmińsko-Mazurskie chyba żegna się z pierwszą ligą xD Pasmo porażek z końca jesieni ciągnie się za klubem nawet wiosną. Szkoda, ale Stomil w tym sezonie gra piach, w dodatku boisko jest w fatalnym stanie i mecze u siebie grają w Ostródzie. Za moment Ruch Chorzów ich prześcignie w tabeli [yyy] Dla pocieszenia może Elbląg awansuje do I Ligi :d

Na górze ciasno. Legnica pierwsza, ale rozegrała więcej kolejek. Chojniczanka blisko, Wigry dołączyły do stawki... do końca jeszcze 10 kolejek więc dużo się może pozmieniać ale walka na górze dość wyrównana i dużo ekip się w niej liczy.

-
Dodane: 08.06.2018 13:36 /
To co warto poruszyć to Ruch i Łęczna lecą niżej, w ich miejsce wraca po latach Łks i Warta. GKS Katowice zrobił wszystko by nie awansować xD Wystarczyło pokonać słabiutki Ruch i niewiele lepszą Olimpię, ale widać że GKSowi się do ekstraklasy nie spieszy xD

Darknes Kiereś zostanie w Stomilu?

-
Dodane: 08.06.2018 22:48 - Edytowane przez Darknes /
LuigiN2000 napisał/a:
Darknes Kiereś zostanie w Stomilu?
Na obecną chwilę twierdzi, że zostaje. Ale wiesz jak to jest z Polską piłką... zwłaszcza w klubie, który co rusz ma problemy z płynnością finansową. Teraz miasto ma dołożyć kasy aby podgrzewaną płytę w końcu zrobić. Ma to niby być już płyta przystosowana pod projekt nowego stadionu xD Który pewnie pobudują za jakieś 10 lat [xd]

Na razie zapowiada się dośc ciekawie. Sparingi Stomil sobie ustawił niegłupie.

27 czerwca - Jagiellonia Białystok
30 czerwca - Wigry Suwałki
4 lipca - rywal nieznany
7 lipca - Olimpia Grudziądz
13 lipca - Chojniczanka Chojnice

-
Dodane: 10.07.2018 12:28 /
Dobra trzeba zrobić lekki wstęp, bo start ligi mocno się zbliża

Pierwsza kolejka
Garbarnia - Stal Mielec

Chojniczanka - Sandecja Nowy Sącz

Bruk-Bet T. - Drutex-Bytovia

Chrobry Głogów - ŁKS Łódź

GKS Katowice - Podbeskidzie B-B

Odra Opole - GKS Tychy

Stomil Olsztyn - Warta Poznań

Raków Częstochowa - Puszcza

GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki

Łks pewnie będzie od razu atakował awans, ale chyba będą potrzebować na to chociaż 2 sezonów, mimo wszystko to nie II czy III liga, potrzeba stabilizacji i korekt w składzie(prawdopodobnie ;) ) ale jak chcą myśleć choćby o czołówce na ten sezon to średniaka lig trzeba pokonać.

Sandecja spadkowicz ekstraklasowy trafia w pierwszym meczu na drużynę z top 3 która do tego od dosyć dawna prezentuje w miarę równy poziom sportowy, tu możemy dostać odpowiedzi o co będzie walczyła drużyna Sandecji, czy zostanie pożarta przez środek ligi jak to zwykle bywa, czy może jednak włączy się do walki o awans. imo jeden z ciekawszych meczy kolejki.

Kolejny spadkowicz Bruk Bet, to samo co w przypadku Sandecji, tylko że rywal dużo mniej wymagający i mecz u siebie więc...

No i imo kolejny z hitów kolejki dwa solidniaki pierwszej ligi Gieksa i Podbeskidzie, pierwsza drużyna po raz kolejny przesrała wyścig żółwi o awans, szkoda, bo jest to klub z dużymi tradycjami, i chętnie zobaczyłbym go ponownie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale momentami to wyglądało jakby bardzo nie chcieli awansować ;) Jestem ciekaw jak wystartują przeciw trudnemu rywalowi.

W każdym razie sezon zapowiada się ciekawie jest parę ciekawych drużyn z dużymi ambicjami, w tym roku może być jeszcze bardziej ciasno niż zwykle

-
Dodane: 10.07.2018 22:23 /
Sandecja to pierwszy kandydat do spadku xD Podobnie Bruk Bet. Trzeba podtrzymać tradycję regularnego zjazdu :p

ŁKS pewnie spróbuje powalczyć ale obstawiam, że nie awansują. Będą gdzieś w okolicach 3-8 miejsce.

Awans? Chojniczanka, GKS Katowice, Mielec i Wigry mogą powalczyć.

Co ze Stomilem? Nowa płyta się buduje. Jak wróci płynność finansowa to będę bardzo zadowolony z utrzymania. Jak finanse się ustabilizują wtedy mogą se pomyśleć o awansie, na razie niech pograją jeszcze ze 2-3 sezony i spróbują ogarnąć ten klub bo to już przestaje być powoli śmieszne, że co roku w tym klubie chodzi o kasę.

-
Dodane: 12.07.2018 21:47 /
Awans? Chojniczanka, GKS Katowice, Mielec i Wigry mogą powalczyć.

Chojniczanka ewidentnie pokazuje że nie chce awansować, pewnie powalczą o 3 miejsce xD

Wiadomość doklejona:
Darknes powiedz no, jak tam z Kurto w Stomilu, po nieudanych wojażach w Holandii szuka klubu i podobno u was trenował/uje (No i do tego wasz miejscowy :d ), jest coś na rzeczy, czy raczej tylko sobie trenuje? Dzieje się coś w tym temacie? Masz jakieś info?(Byłoby niezłe wzmocnienie jak na Stomil)

-
Dodane: 12.07.2018 23:17 /
LuigiN2000 napisał/a:
Darknes powiedz no, jak tam z Kurto w Stomilu, po nieudanych wojażach w Holandii szuka klubu i podobno u was trenował/uje (No i do tego wasz miejscowy :d ), jest coś na rzeczy, czy raczej tylko sobie trenuje? Dzieje się coś w tym temacie? Masz jakieś info?(Byłoby niezłe wzmocnienie jak na Stomil)
Przez ostatnie 7 miesięcy nie mieszkałem w Olsztynie więc chwilowo nie miałem za bardzo czasu się interesować poczynaniami Stomilu. Wiem tylko tyle, że wymieniają płytę na nową i robią drenaż do odprowadzania wody oraz podgrzewanie [xd]

-
Dodane: 17.07.2018 12:19 /
Przez ostatnie 7 miesięcy nie mieszkałem w Olsztynie więc chwilowo nie miałem za bardzo czasu się interesować poczynaniami Stomilu.

Szkoda, myślałem że masz jakieś newsy na ten temat :d Do Stomila też wrócił Dominik Kun, imo jak rzeczywiście będzie coś na rzeczy z Kurto, to spokojny środek tabeli, przy jeszcze jednym ciekawym wzmocnieniu oczywiście :d

Wiadomość doklejona:
Darknes musisz zmienić nazwę tematu na Fortuna 1 Liga xD
https://www.laczy...ym-1-ligi1 <-tutaj kawałek lektury, jak ktoś ma ochotę :d Fortuna już jest wszędzie boje się ze niedługo wyskoczy mi z lodówki, ale spodziewałem sie tego ruchu choćby ze względu na ostatnio mocną współpracę z Polsatem.

-
Dodane: 17.07.2018 19:19 /
Zmienione :d

Zaskoczony jestem. Nie liczyłem, że Nice będzie jakoś długo sponsorem ale myślałem, że ze 2-3 lata pociągnął, a tymczasem wkroczyła Fortuna :d 3 lata to niezłe przedsięwzięcie. PZPN widzę zacieśnia współpracę z Polsatem. Zobaczycie, potem Ekstraklasę też przejmie Polsat i nie zdziwię się wtedy jak zmieni nazwę na Fortuna Ekstraklasa :d

Za 2 tygodnie wracam do Olsztyna. Murawa z tego co wiem nadal nie jest jeszcze wymieniona więc pierwszy mecz przełożony. Znów Stomil będzie odrabiał pewnie w listopadzie jak będzie ciulowa pogoda [yyy]

-
Dodane: 20.07.2018 22:51 /
W telewizji Garbarnia kontra Stal (dzisiaj konkurencja dla Miedź - Pogoń :d ), Odra Opole - Gks Tychy(Jutro). Garbarnie chętnie zerknę ale, ten jutrzejszy mecz, trochę taki słabiutki.

Awans:GKS Katowice, Raków Częstochowa

Spadek: GKS Jastrzębie, Puszcza Niepołomice, Bytovia Bytów

Awans z II ligi: Widzew Łódź, Radomiak Radom, Pogoń Siedlce

Wiadomość doklejona:
Garbarnia jeszcze nie wie w jakiej lidze się znajduje, fatalnie w defensywie i bardzo słabo w ofensywie, Stal nie pokazała praktycznie nic a wygrała 0:2 to wiele mówi. Łks wygrywa na wyjeździe z Chrobrym, średniakiem poprzedniego sezonu. 3:3 w meczu Chojniczanka Sandecja i takiego meczu niema w TV, eh, polsat polsat. Wogóle tylko dwa mecze pierwszej kolejki a jest kilka fajnych par, i jedno z tych fajnych spotkań które zresztą wymieniłem jako jedno z hitowych, zakończyło się 6 golami, 4-5 meczy na kolejkę to powinno być minimum ;)

-
Dodane: 21.07.2018 19:50 - Edytowane przez Darknes /
W sumie trochę wspominałem o sowich typach, ale trzeba to doprecyzować.

Spadek: BrukBet, Sandencja, Puszcza

Awans: GKS Katowice, ŁKS/Mielec

Co do II Ligi to się nie zastanawiałem. Ale sądzę, że za rok zobaczymy:

Widzew, Radomiak, Znicz

Meczy nie oglądam. Nie mam czasu patrzeć na ekstraklasę a co dopiero na jej zaplecze. Będę se skróty przeglądał i może na Stomil sie wybiorę kilka razy.
Termalica już zaczyna jazdę w dół :d Sandencja się jeszcze wybroniła w pierwszej kolejce. GKS Katowice zalicza falstart.

Znów tej lidze o awans będzie się bić z 8 zespołów, a w samej końcowce okaże się, że 5 z nich nie chce jednak awansu, a z tych 3 co chcą, jeden będzie miec pecha [xd]

-
Dodane: 30.07.2018 14:50 /
Odra jako jedyna została z kompletem punktów, ale prawdziwa weryfikacja przyjdzie w meczu z Wigrami i Rakowem(zwłaszcza Rakowem, pierwszy wyjazd ;) ), to nam powinno ustalić lidera na pierwsze kilka kolejek. GKS Katowice ograł Łks, a Termalica Podbeskidzie grając kilka ostatnich minut w dziesiątkę, w ogóle cztery czerwa w tej kolejce i tylko jedno w pełni wykorzystane :d

A no i byłbym zapomniał niezły start Bytovii jestem nico zaskoczony ;)

-
Dodane: 03.08.2018 13:15 /
Stomil bez rewelacji ale punkcik już ma [xd] Czekam aż skończą robić tę nowa płytę i liczę, że jak wrócą na swój stadion to zbudują tutaj taką twierdzę jak kiedyś gdzie ogrywali każdego lidera ligi jaki przyjeżdżał :d O awansie nie ma co nawet myśleć, z kasą nadal problem. Trochę pomaga miasto bo wybory sie zbliżają ale potem znów zakręcą kranik... zmienił się również prezes więc nie wiadomo co z tego się urodzi. Liczę jednak na środek tabeli i brak nerwów w końcowej fazie sezonu.

Odra nieźle wystartowała. Wigry znów gdzieś na górze, ciekawe czy mają aspiracje do gry w ekstaklasie czy znów odpuszczą końcówkę sezonu? GKS i ŁKS lekki falstart.

Przed nami 3 kolejka :d

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy