Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Forum > Hydepark > Moda, Zdrowie i Uroda
Temat: XXI w. = Sztuczne kobiety?
Dodane: 29.05.2009 17:10 /
Zuza - Profil - user - 70% - 2483
Tak się zastanawiam, czy za 10,20,50 lat nie będzie na świecie kobiety, która nie będzie miała za sobą operacji nosa, biustu, odsysania tłuszczu czy botoksu? Coraz częściej słyszy się o dziewczynach, które podobnym operacjom poddają się w coraz młodszym wieku. Np. ostatnio dziewczynka na komunię zażyczyła sobie operacji piersi. Co o tym sądzicie? Czy takie operacje w ogóle są potrzebne? A może dobrze, że kobiety dążą do bycia perfekcyjną?

-
Dodane: 29.05.2009 17:21 /
Rocky - Profil - user - 50% - 1381
Jest to coraz bardziej popularne... Ale u ośmiolatek? Operacji piersi? Masakra xD Co do tego jak to będzie za 20 lat to zależy jak ktoś będzie wyglądał finansowo chyba, że zrobi to się tak popularne, że będzie prawie za darmo :| W każdym razie myślę, że młode dziewczyny wyglądają dużo lepiej w swojej własnej niezoperowanej skórze ^^

-
Dodane: 29.05.2009 17:31 /
Kayleigh90 - Profil - user - 70% - 2155
Ja pierdzielę, to to jakaś masakra jest... Wiadomo, że każda kobieta chce być postrzegana jako piękna, ale prawdziwym kluczem do bycia piękną jest po prostu bycie sobą i akceptacja takiego, jakim się jest. A taka, co zabiega o to za wszelką cenę, byle by ją zauważona, jest zmęczona i nie potrafi się tym cieszyć i dawać tego piękna. Takim panienkom radziłabym przeczytać książkę pt. "Urzekająca" Johna i Stasi Eldredge.
Ale wiadomo - to jest biznes. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

-
Dodane: 29.05.2009 17:35 /
Macias - Profil - user - 70% - 2832
To cywilizacja narzuca takie trendy. Mechanizm się sam napędza. A kiedy coraz więcej osób poddaje się takim zabiegom, to robi się to po prostu modne. Perspektywa egzystencji z samymi "gąbkami" osobiście mnie przeraża. Natomiast przypadek tej ośmioletniej dziewczynki jest po prostu straszny. Pozdrawiam.

-
Dodane: 29.05.2009 17:37 /
gregory00 - Profil - user - 0% - 54
To zależny co rozumie się przez ideał, czy wspomnianą perfekcje. Jeśli myśląc o ideale mamy na myśli kobietę w wymiarach 90-60-90. Jestem na nie, wszystko to jest wylansowane przez kult ciała prezentowany w TV.

Wcale nie trzeba czekać tak długo, kochani rodzice już teraz fundują swym pociechom operacje, np operacja uszu. Robią to jedynie po to aby pozbyć się własnych kompleksów. Wyrządzając przy tym wielką krzywdę, oraz wieczna gonitwe za śmiesznymi ideałami.

-
Dodane: 29.05.2009 17:53 /
syngohana - Profil - user - 70% - 2748
Operacje plastyczne z tego co wiem(ale mogę się mylić) miały na początku być przeznaczone dla osób poszkodowanych w wypadkach gdzie zostały oszpecone. Później ktoś się kapnął że na "upiększaniu" kobiet(rzadziej mężczyzn) można zarobić...i dlatego jest to takie popularne dzisiaj.
Co do operacji plastycznych u dzieci to mnie to przeraża...9-latka i operacja biustu?? Jak można operować coś czego właściwie jeszcze nie ma...Paranoja. Sam słyszałem o chłopcu, który na komunie zamiast prezentów poprosił o operacje korekty uszu, bo mu bardzo odstawały. To jestem jeszcze w stanie zrozumieć choć nie popieram w 100% tego :)

-
Dodane: 29.05.2009 18:46 /
Haudziarz - Profil - user - 100% - 6205
Jak dla mnie to jest już paranoja. Piękno nie oznacza to co kiedyś. Teraz już nie istnieję naturalne, teraz to zguba. Jeszcze parę lat temu można było to znieść, ale nie w dzisiejszych czasach. Leciały by do szpitala nawet gdyby była to nieznaczna zmarszczka. Niestety, tak już jest.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 29.05.2009 18:56 - Edytowane przez Glamb /
Glamb - Profil - user - 20% - 398
8 lat i operacja biustu?! Ja byłem zszokowany jak w mojej miejscowości dziewczynka na komunie quada dostała :|

Operacje stają się modne. Każda kobieta chce ładnie wyglądać. Ale jeśli wszystkie będą poddawały się takim zabiegom to trend zniknie i nastanie moda na naturalność :p Z resztą po takich operacjach to na starość wygląda się chyba jeszcze gorzej (ale nie wiem). W moim odczuciu takie "upiększanie się" jest głupie. Rozumiem, jeśli ktoś miał jakieś wielkie blizny, czy coś takiego.. Ale ktoś kto poprawia sobie nos, bo gwiazdy na okładkach magazynów mają ładniejszy to debil/debilka. Bo panowie też takie operacje robią.

-
Dodane: 29.05.2009 18:59 /
Usunięty - Profil - user - 10% -
Takie operacje to głupota, to już ześwirowane z tymi operacjami, ale żeby dziewczynka 8 lat operacja. To już czysta głupota.

-
Dodane: 29.05.2009 19:10 /
animka - Profil - user - 10% - 241
No cóż, operacje plastyczne bedą coraz bardzoj powszechne, bo my, kobiety,chcemy jak najlepiej wyglądać. A że postęp naukowy i techniczwy wcąż idzie to do przodu, to na takie upiekrzenie będzie mogła sobie pozwolić każda kobieta. Ale z tą dziewczynką to juz przesada. Co to za matka, że coś takiego chce dziecku zrobić. Ja jak rozmawiałam z kosmetyczka, to mi powiedziała ze dziewczynki na komunie chcą mieć już pełen makijaż [yyy] [yyy] Są taż przypadki kiedy rodzice swoim pociechom robia operacje plastyczne np na odstające uszy, choć w takim wieku jest to bardzo niebezpieczne. Szaleńtwo.

-
Dodane: 29.05.2009 19:36 /
zookkoo - Profil - user - 0% - 53
wiecie dziewczyny robią to tylko dlatego zeby sie podobac chłopakom a wiekszosc chłopaków nie lubi lalek barbi z nie naturalnym ciałem

-
Dodane: 29.05.2009 19:49 /
C@rL - Profil - user - 60% - 1964
Np. ostatnio dziewczynka na komunię zażyczyła sobie operacji piersi

lol O.o na cholere takiej dziewczynce piersi....

Bardzo możliwe, że za kilkanaście lat wszystkie będą operowały, reperowały i naprawiały własne ciało :p

A może dobrze, że kobiety dążą do bycia perfekcyjną?

najpierw trzeba wyszlifować swój charakter, swoją osobowość, dopiero później można myśleć o wyglądzie... nie wiem jak wy ale ja wolę dziewczyny, które lubią siebie takie jakie są, niż plastikowe lale...

-
Dodane: 29.05.2009 19:54 - Edytowane przez Dexteros /
Dexteros - Profil - user - 40% - 578
Normalnie jak w "Ze śmiercią jej do twarzy" :d Olejna jako podkład czy co tam robiły hahaha.

I później takie zbotoksowane, zsilikowane i zoperowane cos nawet nie będzie sie chciało dać dotknąć, a bo botoks sie zniszczy, szew puści czy silikon zdeformuje :p W sumie taiego czegoś wolał bym nie dotaykać, to juz wole zimną stal :)

+
znowu literufka :p

-
Dodane: 29.05.2009 20:27 /
Wonsik - Profil - user - 20% - 290
hmm... jak osimiolatka może zaczyczyć sobie operacje biustu bez piersi??? Według mnie dziewczyna nie musi być ładna jakaś super laska i w ogóle, ważne żeby była miła i to się liczy najbardziej a wygląd najmniej ma do znaczenia.
pzdr

-
Dodane: 29.05.2009 21:08 /
malpex - Profil - user - 90% - 4357
No własnie pewnie dlatego sobie zazyczyła operacje bo nie ma piersi a pewnie nikt jej nie powiedzial ze pozniej wyrosna :p
Z dziewczynami jest tak ze one sie sobie zazwyczaj nie podobaja;/ zazwyczaj nie maja racji to i tak beda chcialy cos sobie powiekszyc albo cos zmienic i nawet nasze potwierdzenia ze pieknie wygladaja tego nie zmienia :(

-
Dodane: 29.05.2009 21:13 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13920
Duże<>Małe to nie czyni kobiet atrakcyjnymi :p chociaż na pierwszy rzut oka każdy bardziej obejrzy się za taką cycastą niż za deską xD Jednak charakterek jest najważniejszy ja mam przykład dziewczyn ze swojej klasy cycaste ale zero mózgu xD zamiast w inteligencję poszło im w cyce xDDD 16 latka ma kompleksy bo ma małe, rozumiem :p ale 8 latka? o_O no szok! Co ona chce zaimponować że jedyna z wszystkich rówieśniczek ma już piersi? Jezu! młodzież jest coraz bardziej porąbana xD Gdyby moja dziewczyna/żona [w przyszłości :p ] chciała by sobie powiększyć,miała by fundusze to bym nie pozwolił, co z tego że są małe ale to twoje własne a nie kupione, tak Cię bóg stworzył tak ma zostać, każdy tu podziela zdanie i ja tak samo że naturalne jest najlepsze xD nos jest brzydki? ale mi się podoba twój nosek :) Na dziewczyny które używają pudru kilogramami mówi się już plastiki xD a na te całe sztuczne to już nie wiem jak? xD

PS.Dziewczyny nic w sobie nie zmieniajcie ;)

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 29.05.2009 21:22 /
black_ - Profil - user - 10% - 102
Macias napisał/a:
To cywilizacja narzuca takie trendy. Mechanizm się sam napędza. A kiedy coraz więcej osób poddaje się takim zabiegom, to robi się to po prostu modne. Perspektywa egzystencji z samymi "gąbkami" osobiście mnie przeraża. Natomiast przypadek tej ośmioletniej dziewczynki jest po prostu straszny. Pozdrawiam.

Zgadzam się z maciasem mnie również to przeraża nawet gdybym ja sam miał sobie zrobić operacje np na nos. To co jest naturalne to jest piękne

-
Dodane: 29.05.2009 22:32 /
Plastus - Profil - user - 70% - 2737
Tak naprawdę to wymierają faceci, bo rodzi się ich coraz mniej i niedługo będziemy mieli sytuacje jak z polskiej komedii "Seksmisja". Za 10 lat, 50 lat będzie tak samo jak teraz, będą chodzić po świecie samice z 1 kg pudru na twarzy i takie które uważają, że najpiękniejsza jest naturalność. Teraz wszystko się zmienia, niedługo pary będą chodzić razem do kosmetyczki. To prawda że dbałość o swój wygląd zewnętrzny jest co raz większa u obu płci, ale to nie znaczy że wszyscy będziemy z plastiku.

-
Dodane: 29.05.2009 23:40 /
Zuza - Profil - user - 70% - 2483
Moim zdaniem takie operacje są dopuszczalne w skrajnych przypadkach, np. gdy ktoś ma depresję z powodu swojego wyglądu, lub gdy jest to konieczne do sprawnego funkcjonowania. ( Np. krzywa przegroda nosowa - operacja nosa ) Jednak natura stworzyła nas tak, a nie inaczej i powinniśmy siebie akceptować takimi, jakimi jesteśmy i szukać kogoś, kto nas w tej postaci zaakceptuje. Gonienie za stereotypami prowadzi tylko i wyłącznie na dno, niekoniecznie materialnie.

-
Dodane: 30.05.2009 00:02 /
Dexteros - Profil - user - 40% - 578
Zuza, własnie sęk w tym, że tacy ludzie MAJĄ depresje z powodu swojego wyglądu. Z reguły jest to jakis ich chory wymysł, ale wpajają sobie to tak długo, że w końcu staje sie to obsesją.

<Dex spojrzał w lustro>
Cholera, musze sobie nos zmniejszyć, policzki uwypuklić i woskiem wydepilować zarost.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy