Ważna informacja News: J.P.F: DB Super #1 - polskie wydanie ...

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa: Polski Rynek > J.P.Fantastica
Temat: J.P.F. - Japonica Polonica Fantastica
Dodane: 22.07.2010 14:28 /
Arti1915 - Profil - user - 70% - 2243
Ja od J.P.F kupuję sobie nowe tomiki Bleach. Fajne tłumaczenie, ogładki też fajne. Tylko szkoda, że np. taki Bleach to co 2 miesiące tomik wychodzi.

-
Dodane: 22.07.2010 14:30 /
Rothen - Profil - user - 0% - 19
JPF ma na swoim koncie parę ciekawych mang, jednak większośc z nich to tytuły typowo dla młodzieży. W kolekcji mam Death Note, Dragon Ball, FullMetal Alchemist i 4 tomy Bleacha. Najlepszą mangą z JPF jest ewidentnie Akira. Z tym papierem zrobili tyle zamieszania a teraz się wycofują...
(Posiadam na sprzedaż 6 tom Death Note, stan idealny. ;) )

-
Dodane: 23.07.2010 16:05 /
Marcin00 - Profil - user - 70% - 2664
JPF, cóż jako jedyne wydawnictwo mangowe pochwalam jego działalność jednak odkąd zaczynam kupować pojawia się dość istotny problem... :( A mianowicie błędy ortograficzne i to jedyne wielkie zastrzeżenie, parę przykładów:

- http://img412.ima...i/bd1.jpg/
- http://img815.ima.../bd2d.jpg/

No i cóż mógłbym jeszcze się kłócić o te "Akatsuki" przetłumaczone jako "Brzask"

- http://tangorin.c...s/Akatsuki według tego "Akatsuki" to "Świt" ;) .

----- Podpis --------------------
Nintendo Switch Friend Code: SW-4266-8369-8008
-
Dodane: 23.07.2010 16:30 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13514
Wydawnictwo bardzo dobre tylko by mogli kogos porządnego i rzetelnego do korekty zatrudnić bo się zdarzają literówki, jakieś zgubione literki typu właśnie 'akura' zamiast 'Sakura' Jak czytam DB to jak na razie tylko 1 z 6 tomów był bez błędów.

Co do nazw własnych to o ile w DB coś tłumaczą to dają z boku wzmiankę o oryginalnej nazwie. Nie wiem jak jest w Naruto z tym Akatsuki czy gdzies jest jakaś wzmianka czy nie ? Ale takiego czegoś to już tłumaczyć się raczej nie powinno bo to po prostu jest nazwa 'zespołu' a nie wyraz do tłumaczenia.

Moge jeszcze dodać, zę czcionkę mają dość oryginalną i fajnie wygląda :p

-
Dodane: 23.07.2010 18:53 /
Rothen - Profil - user - 0% - 19
Marcin00 napisał/a:
JPF, cóż jako jedyne wydawnictwo mangowe pochwalam jego działalność jednak odkąd zaczynam kupować pojawia się dość istotny problem... :(

JPF NIE JEST jedynym wydawnictwem mangowym w Polsce. Mamy jeszcze Waneko, które wydało parę fajnych tytułów np. Vampire Knight. Jest Hanami i świetny tytuł Balsamista oraz wiele fanych mang dla dorosłych.

-
Dodane: 24.07.2010 18:30 /
olek_mi - Profil - user - 80% - 3151
Co do podwyżki ceny, to ja też jestem za. Mając do wyboru cenę o 2 zł wyższą, za zakup porządnie wykonanego produktu niż wydanie 15 zł na jakiś chłam, to nie ma wątpliwości. Nabyty towar musi mnie usatysfakcjonować i być warty swej ceny. Na szczęście na rolę królika doświadczalnego jpf wybrał fma, a nie naruto :d . A z drugiej strony tak się zastanawiam.. Czy japończycy, którzy mają od zawsze mangę na ekologicznym papierze, to czy im to nie przeszkadza? :p

-
Dodane: 24.07.2010 22:48 /
Bociak - Profil - user - 100% - 6172
Na szczęście na rolę królika doświadczalnego jpf wybrał fma, a nie naruto :d .

Normalnie hulać z radości... To na serio tom 20 FMA był takiej złej jakości jak mówią? Jeśli tak to wstrzymam się na razie kupnem, może jeszcze zostanie wydana lepsza jakość? A jak nie zostanie wydana to... no cóż nie wiem co zrobić, poczekam, bo jak na razie mam na półce 19 tomów.

-
Dodane: 24.07.2010 22:53 /
Bociak, oni wydadzą dodruk dopiero jak wyprzedadzą wszystkie stare tomy. Nie wiem ile to zajmie, ale na pewno będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. Przypuszczam, że ten ekologiczny papier to ten sam jaki mamy w rękach podczas czytania lokalnych dzienników.

-
Dodane: 24.07.2010 22:58 - Edytowane przez Sango /
Sango - Profil - user - 70% - 2431
Dla mnie oni są spoko , chociaż wolę obejrzeć anime niż poczytać mangę to przyznam że zakupiłem sobie pojedyńczy tom "Naruto" i "DB" i większych zastrzeżeń nie mam , no może często dosyć często zdarzają się literówki a to jest dosyć wkurzające

-
Dodane: 25.07.2010 10:17 /
Ile to się czeka na 5 tom Bleacha? Opóźnienia mnie naprawdę denerwują, bo te zapowiedzi to raczej rzadko są zgodne z prawdziwą data wydania tomiku. I te dwa złote... nie będę udawał, mnie to nie zaboli, zamiast chipsów, lodów czy coś w tym stylu pieniądze przeznaczę na mangę, ale ci którzy muszą utrzymać dom, będą mieli już ciężej. Szkoda że ludzie się na poważnie nie zainteresują anime/mangą, bo gdyby konkurencja robiła swoje to JPF też musiało by się spiąć.

-
Dodane: 25.07.2010 13:42 /
Rezmik - Profil - user - 0% - 28
ja w związku z tymi wsszystkimi podwyższkami zdecydowałem kuować się mange od JPF na allegro mangi te są czytane raz więc są prawie jak nowe, a cena często o polowe mniejsza w dodatku przesyłka jest o wile tańsza, będę teraz poszukiwał tomików naruto na allegro trohcew więcej roboty, ale można kupe kasy oszczędzić ;];]

-
Dodane: 01.08.2010 19:23 /
Marcin00 - Profil - user - 70% - 2664
Nie wiem jak wy, ale mam w ręku wersję papieru ekologicznego wydany przez Niemców i jest identyczny z tym co mają Japończycy. Sprawdziłem jak się go czyta przy włączonej lampie, i nic nie prześwituje xD, dopiero jak dasz osobną kartkę pod światło to prześwituje, ale tak nie widzę różnicy :) . Tak więc JPF nie wiem co kombinuje, ale widocznie chcą kasę na tym zbić...

Nintendo Switch Friend Code: SW-4266-8369-8008
-
Dodane: 03.08.2010 13:21 - Edytowane przez olek_mi /
O ile dobrze pamiętam to w starych zapowiedziach na sierpień miał być wydany tom 48, co dogoniłoby wydarzenia z anime, ale niestety ten plan się nie powiódł. W konsekwencji czego wydawnictwo narobiło sobie sporych zaległości i wystawiło na strzępy nasze nerwy :p . Coś czuję, że w te wakacje nie mamy na co liczyć, że dorwiemy w swe ręce kolejny tom naruto.

-
Dodane: 03.08.2010 15:30 /
Ja to nawet nie pamiętam już o 5 tomie bleacha... Wydawanie tytułów przez JPF jest okropnie mozolne, ale ile jeszcze mamy czekać? Niech wreszcie znajdzie się konkurencja, bo to wydawnictwo zawsze będzie robiło sobie żarty z czytelników.

-
Dodane: 03.08.2010 15:39 /
Lady_phoebe - Profil - user - 10% - 191
wg mnie mają czytelników gdzieś a nie rozumię tego bo przecież z tych tomów mają niezły zysk.

myśle ze nie dogonią już wydarzeń z anime ^^

-
Dodane: 03.08.2010 21:23 /
Ja to nawet nie pamiętam już o 5 tomie bleacha... Wydawanie tytułów przez JPF jest okropnie mozolne, ale ile jeszcze mamy czekać? Niech wreszcie znajdzie się konkurencja, bo to wydawnictwo zawsze będzie robiło sobie żarty z czytelników.

Bociek wykrakałeś, jpf jutro wyda piąty tom bleacha :d . Ja się cieszę, że dali wreszcie jakiś znak o kontynuowaniu swoich zapowiedzi. Pomalutku coś się u nich rusza.

-
Dodane: 03.08.2010 22:12 - Edytowane przez Bociak /
Bociek wykrakałeś, jpf jutro wyda piąty tom bleacha :d . Ja się cieszę, że dali wreszcie jakiś znak o kontynuowaniu swoich zapowiedzi. Pomalutku coś się u nich rusza.

To działa! xD Zaraz wykrakam wam nowy tom Naruto. ;) Niech się coś rozrusza bo ostatnio to naprawdę, nie ma za co ich chwalić...

-
Dodane: 04.08.2010 11:16 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14815
Miło nam poinformować, że dzisiaj ukazał się 5 tom "Bleach".
Pre-ordery już zostały rozesłane.
Zapraszamy na zakupy!
www.jpf.com.pl

Właśnie otrzymałem newslettera, w którym ogłosili wydanie piątego tomu, normalnie szok.. Teraz jestem przekonany że Naruto 46, wyjdzie dopiero pod koniec sierpnia..

-
Dodane: 04.08.2010 11:52 /
Arti1915 - Profil - user - 70% - 2243
Następny tomik Blecha zamówiony. Oby następny tomik wyszedł w miarę szybko, choć przed październikiem go chyba nie ujrzymy.

-
Dodane: 09.08.2010 14:28 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14815
Dla tych, którzy szukają świeżych informacji dotyczących pracy J.P.F., oraz tego jak wygląda praca od środka, powstała możliwość "podglądania" ich na Facebook'u, gdzie też J.P.F. założyło specjalne, oficjalne konto.

Link do profilu: http://pl-pl.face...0866189262

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy