Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Recenzja: Ao no Exorcist, Bakuman i No Game No Life (Waneko)

Przed Wami kolejna porcja recenzji mang wydanych na naszym rynku. Tym razem prezentujemy recenzje mang: Ao No Exorcist, Bakuman oraz No Game No Life wydanych nakładem wydawnictwa Waneko. Zapraszamy do lektury!
Typ: Manga
Autor/zy: Kazue Katō
Gatunek: Fantasy, przygoda
Data publikacji: 2009+ (2013+, Polska)
Status: Wydawana (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 22+ (21+, Polska)
Wydawca: Shūeisha (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)

Ao No Exorcist - Historia Rina Okumury i jego brata bliźniaka - Yukio, którzy we dwójkę zostają egzorcystami i postanawiają poświęcić swoje życia ratując innych przed demonami i ich władcą – Lucyferem. Dowiadujemy się, że świat podzielony jest na dwa wymiary, świat ludzi – zwany Assiah i świat demonów zwany Gahenną. Ze świata ludzi nie da się przeniknąć do świata demonów ale demony poprzez opętywanie słabych dusz ludzkich oraz przedmiotów mogą przenikać do świata ludzi. Sam Lucyfer jednak ma z tym problem ponieważ nie ma na świecie tak wytrzymałego ciała aby mógł przebywać w jego wnętrzu dłużej niż kilka minut. (czytaj dalej...)

Typ: Manga
Autor/zy: Takeshi Obata (ilustracje), Tsugumi Ōba (scenariusz)
Gatunek: Obyczajowy, dramat, komedia, romans
Data publikacji: 2008 - 2012 (2016+, Polska)
Status: Zakończona (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 20 (16+, Polska)
Wydawca: Shūeisha (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: (8/10)

Bakuman - Jeżeli to czytasz, oznacza to że lubisz mangi i anime, ale czy zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda życie człowieka, który dostarcza ci co tydzień lub miesiąc kolejne przygody Twoich ulubionych bohaterów, rozwija fabułę i bezgranicznie się temu poświęca? O tym właśnie jest ta manga, poznajcie życie mangaków od podszewki! (czytaj dalej...)

Typ: Manga
Autor/zy: Mashiro Hiiragi (scenariusz), Yū Kamiya (ilustracje)
Gatunek: Komedia, przygoda, fantasy, ecchi
Data publikacji: 2013+ (2015+, Polska)
Status: Wydawana (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 2+ (2+, Polska)
Wydawca: Media Factory (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)

No Game No Life - Czy życie jest gównianą grą? Czy jest lepszy świat, którego zasady są proste i wyjęte rodem z gry, a przy tym zapewni ci zastrzyk adrenaliny? Tę teorię sprawdzają bohaterowie mangi, rodzeństwo Sora i Shiro, którzy zostali wciągnięci do świata magii i niekończących się gier-wyzwań gdzie o swój byt zadbasz tylko wygrywając! (czytaj dalej...)
Dodał: by_black, 15.12.2018 17:51

Dragon Ball Super: Broly: Toei rozpoczęło emisję trzech spotów w TV!

W Japonii odbyła się już premierowa emisja filmu Dragon Ball Super: Broly, premiera na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Kanady odbędzie się 16 grudnia, a nas, polskich fanów prawdopodobnie przyjemność poznania losów Son Goku, Vegety i Broly'ego spotka dopiero wraz z premierą DVD i Blu-ray za kilka miesięcy, tymczasem Toei rozpoczęło telewizyjną emisję spotów promujących film.Dodał: by_black, 14.12.2018 20:54

KoKon 2019 Konin - Zapowiedź

Dodał: by_black, 12.12.2018 16:36

Recenzja: My Hero Academia, Wilcze dzieci i Wolverine: Snikt! (Waneko)

Wracamy z porcją kolejnych recenzji mang wydanych na naszym rynku. Tym razem prezentujemy recenzje mang: My Hero Academia - Akademia Bohaterów, Wilcze dzieci oraz komiksu Wolverine: Snikt! wydanych nakładem wydawnictwa Waneko. Zapraszamy do lektury!
Typ: Manga
Autor/zy: Kōhei Horikoshi
Gatunek: Komedia, przygoda, walka
Data publikacji: 2014+ (2017+, Polska)
Status: Wydawana (Wydawana, Polska)
Ilość tomów: 21+ (7+, Polska)
Wydawca: Shūeisha (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)

My hero Academia - Akademia Bohaterów - Na zestaw siedmiu tomików mangi My Hero Academia czekałem jak na Gwiazdkę, nawet bardziej niż na Gwiazdkę, bo tytuł był już mi znany z wersji animowanej i muszę na wstępie przyznać, że jestem jego oddanym fanem. I to nastręczało mi problemów z dwóch powodów: tego, że już znałem fabułę (anime - okazało się - w zasadzie wcale nie odbiega od mangi, różnią się tylko maleńkimi szczegółami) więc nie było miejsca na pierwsze wrażenie, oraz tego, że moja sympatia do tytułu mogła wpłynąć na obiektywną ocenę (i to w obydwu kierunkach). Tomiki dostałem w ręce w mikołajki, od razu zabrałem się do czytania. Pochłonąłem je w jedną noc i... musiałem dobrze nagłowić się nad tą recenzją. (czytaj dalej...)

Typ: Manga
Autor/zy: (ilustracje), Mamoru Hosoda (scenariusz)
Gatunek: Dramat, romans, fantasy
Data publikacji: 2012 - 2013 (2015, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 3 (3, Polska)
Wydawca: Kadokawa Shoten (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: (9/10)

Wilcze dzieci - Poruszająca historia budząca u czytelnika skrajne emocje, od śmiechu do łez i odwrotnie, japońska baśń przełożona do nowoczesnego świata, idealny scenariusz na hollywoodzką produkcję, a to tylko kilka pierwszych myśli związanych właśnie z tym tytułem. Piękna opowieść o młodej kobiecie, której miłość i dobroć okazały się silniejsze od najtrudniejszych przeszkód. (czytaj dalej...)

Typ: Komiks
Autor/zy: Tsutomu Nihei
Gatunek: Przygodowe, science-fiction
Data publikacji: 2004 (2016, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 5 (5 w 1, Polska)
Wydawca: Marvel Comics (Japonia), Waneko (Polska)
Ocena recenzenta: (7/10)

Wolverine: Snikt! - Marvel i manga? Brzmi znajomo, a na pewno nie zaskakująco, tak samo pomyślałem, kiedy zobaczyłem to epickie połączenie, legendarny bohater Marvela - Wolverine zmieszany z talentem Tsutomu Niheia. Mangaka znany z takich pozycji jak BLAME!, NOiSE czy Abara stanął przed ciekawym wyzwaniem, a jak sobie z nim poradził dopiszę poniżej. (czytaj dalej...)
Dodał: by_black, 10.12.2018 14:18

Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Z dniem dzisiejszym mamy przyjemność poinformować Was, że przeglądarkowa gra Kosmiczni.pl przygotowała dla fanów Dragon Ball kolejną grywalną postać! Z okazji zbliżającej się premiery filmu Dragon Ball Super: Broly załoga Kosmiczni.pl prezentuje postać nowego, głównego antagonisty!

W międzyczasie, zapraszamy do zapoznania się z naszym newsem do samego końca, na dole czeka Was kolejny wspólny konkurs! Zapraszamy!

Dobrze znany wszystkim Broly w odświeżonej wersji pojawił się wraz z nowym, 15 serwerem, zatem podsumujmy co wiemy o nowym bohaterze w Kosmiczni.pl?

Od startu serwera dostępna będzie cała fabuła non-born. Fabuła R-borna nie została jeszcze sfinalizowana i zostanie dodana najszybciej jak będzie to możliwe. Rate servera:

EXP x1
TRENING x1
+20% do bazowej szansy na ulepszenie przedmiotów.

Kliknij aby zobaczyć obraz w całości

Specjalne umiejętności, unikalne mechaniki i przedmioty postaci to:

Opanowanie Legendarnego SSJ
Mnożnik wszystkich jego transformacji będzie zwiększony. Krew Niewinnych wymagana do tego ulepszenia będzie dropić z walk PvP (również arenowych).
Nastrój
W zależności od stylu gry, Brolly będzie zmienia swój status wyciszenia lub furii. Akcje typu: trening, wiedza, wyprawy prowadzą ku wyciszeniu, zaś walki PvP i PvM rozbudzają furię. Co godzinę nastrój zmienia się 5 punktów w kierunku 0.


Non born ma limit -50 <-> 50 punktów
Kolejne reborny zwiększają ten limit (75/100/150/200).
Punkty Gniewu
Walcząc z potworami Legendarnymi i Epickimi jest szansa na zdobycie Punktów Gniewu. Punkty te można wydać na nadanie technikom jednego z 5 obecnie dostępnych efektów:
- % szans na ogłuszenie celu
- % szans na zablokowanie kolejnego ataku
- % szans na podwójne obrażenia techniki
- % szans na krwawienie
- % szans na osłabienie celu
Rodzaj efektu i jego moc będą w pełni losowe.


Młot Zagłady
Młot ulepszać będziemy za pomocą Rudy Zagłady, zdobywanej z Listów Gończych PvM.
Unikalny przedmiot: Obręcz kontroli
Będzie mógł ulepszyć od klasy Legendary do klasy Secret Class. Obręcz będzie na slocie Opaski.

Jeden bohater, wiele możliwości, wielka moc! Teraz zapraszamy Was do udziału do drobnego KONKURSU z okazji dodania nowego bohatera do gry, wystarczy, że ponownie w wiadomości e-mail, o tytule Legendarny Wojownik, na nasz adres kontakt.dbpolska@gmail.com prześlecie swój login z gry Kosmiczni.pl aby wziąć udział w losowaniu miłego upominku z Dragon Ball! Zapraszamy do udziału, konkurs potrwa do końca 18 grudnia, wyniki losowania przedstawimy 19 grudnia!
Dodał: by_black, 08.12.2018 11:41
Archiwum newsów....
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy