Ważna informacja News: Pierwsze wrażenia po Dragon Ball Super #1 od Polsatu Games

Polecamy

Polsat Games: Pierwsze maratony anime przed nami

Polsat Games nadaje dopiero drugi dzień, jednak za nami już kilka premier anime. Od najbliższego czwartku pojawią się również maratony złożone z pięciu pierwszych odcinków (nie licząc Bleach) anime, które są w portfolio stacji, poniżej prezentujemy rozpiskę którego dnia i o której godzinie będą emitowane owe maratony.

18 października | 17:00 - 22:00
- Dragon Ball Super #1 - #5 (17:00 - 19:30)
- Akademia Bohaterów #1 - #5 (19:30 - 22:00)

19 października | 17:00 - 22:00
- One Piece #1 - #5 (17:00 - 19:30)
- Monster Hunter Stories: Ride On #1 - #5 (19:30 - 22:00)

20 października | 17:00 - 19:30
- Assassination Classroom #1 - #5

21 października | 22:30 - 01:00
- Bleach #168 - #172
Dodał: by_black, 16.10.2018 21:57

Pierwsze wrażenia po Dragon Ball Super #1 od Polsatu Games

W dniu dzisiejszym wystartowała długo zapowiadana stacja Polsat Games, ten kanał o tematyce gier w swojej ofercie również zaproponował widzom wiele popularnych anime takich jak One Piece, Bleach, Akademia Bohaterów czy Assassination Classroom, ale dla nas najważniejszy jest powrót Dragon Ball do rodzimej telewizji w postaci Dragon Ball Super! Jak wypadło pierwsze polskie oficjalne wydanie anime Dragon Ball Super?

Na początku zaznaczę, że Polsat Games informował nas, fanów i potencjalnych widzów, że Dragon Ball Super otrzyma dubbing, ale także oryginalną ścieżkę dźwiękową z polskimi napisami. Niestety to nie wypaliło.

Dzisiaj o 16:00, przy obiedzie miałem do wyboru swój serial lub Dragon Ball Super na Polsat Games, wybór był trudny, ale rozwiązał się sam, transmisja meczu League of Legends przedłużyła się i fani anime musieli odłożyć swój seans na około godzinę czasu.

Gdy w końcu nadszedł czas emisji Dragon Ball Super pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to opening bez karaoke, w naszym kraju jest omijane, ale byłoby miło je zobaczyć. Drugą rzeczą, którą od razu sprawdziłem to to jak ma się deklaracja Polsatu Games do rzeczywistości w kwestii dwóch wersji tłumaczenia do wyboru, dubbing był, napisy też, niestety napisy były niedostosowane do polskich znaków, a dodatkowo zabrakło możliwości zmiany ścieżki dźwiękowej, w menu nie było opcji zmiany dźwięku. Być może mój Evobox PVR jest inny, ale ścieżka dźwiękowa była zablokowana na Polskim.

Teraz coś o dubbingu, wiele osób na początku skreśliło dostępny dubbing już po dwóch zdaniach wypowiedzianych w zwiastunie przez aktora podkładającego głos Son Goku i co mogę powiedzieć po pierwszym epizodzie? No jest. Studio PDK przygotowało całkiem przyzwoity dubbing, głosy Son Gohana, Chichi, Trunksa, Beerusa, Videl, Bulmy czy Buu dobrane są zgrabnie, niestety na chwilę obecną mam neutralne nastawienie do Son Goku i sceptyczne do Son Gotena, ten młodzik otrzymał nad wyraz dorosły i poważny głos. Co dalej? Przekonamy się w najbliższych dniach.

Tłumaczenie wypada dobrze, podoba mi się pozostawienie oryginalnego nazewnictwa, zaś to co zostało przetłumaczone nie razi, więc nie ma do czego się przyczepić.

Podsumowując wrażenia po pierwszym odcinku, nie jest źle, ale jest wiele do poprawy od strony technicznej. Napisy bez polskich znaków, czasowo były za dialogami, brak japońskiej ścieżki dźwiękowej, to zdecydowanie do poprawy. Dubbing wypadł pozytywnie, lecz w niektórych wyborach studio poniosła fantazja. I Polsat Games, bez takich opóźnień proszę!
Dodał: by_black, 15.10.2018 18:23

Adidas Originals Dragon Ball Z: Prezentacja kolejnych dwóch par butów - Son Gohan i Cell

Kolekcja Adidas Originals Dragon Ball Z poszerzyła się o kolejne dwie pary butów dedykowane dla fanów uniwersum Dragon Ball. Na początek do sprzedaży trafiły dwa modele ZX 500 RM (Son Goku) oraz YUNG-1 (Freeza), teraz kolekcja poszerzyła się o buty przygotowane na styl Son Gohana - Deerupt Runner za 599 złotych oraz Cella - Prophere za 679 złotych. Poniżej prezentujemy dotąd oficjalnie zaprezentowane buty z serii Adidas Originals Dragon Ball Z.

Pod tymi odsyłaczami znajdziecie modele oraz ich pełną specyfikację:
- Son Goku ZX 500 RM - 699 złotych
- Freeza YUNG-1 - 749 złotych
- Son Gohan Deerupt Runner - 599 złotych
- Cell Prophere - 679 złotych
Dodał: by_black, 15.10.2018 14:59

2x2 TV: Miłość, gimbaza i kosmiczna faza! Za mną leć na DVD i Blu-ray w październiku

Młodzieżowa stacja 2x2 TV poinformowała, że już za dwa tygodnie, 29 października, odbędzie się Polska premiera filmu "Miłość, gimbaza i kosmiczna faza! Za mną leć" (Chūnibyō demo koi ga shitai!) na nośnikach DVD i Blu-ray. Film na dniach trafi do przedsprzedaży, jego przybliżona cena to 79 złotych. Jeszcze nie wiadomo kto odpowiada za tłumaczenie (obecnie film jest dostępny w formie cyfrowej od wydawnictwa Animagia).


Na antenie 2x2 TV dostępny jest również serial anime, który został przygotowany z dubbingiem.
Dodał: by_black, 15.10.2018 14:18

Animagia.pl - Polskie wydawnictwo anime

Od pewnego czasu fani mangi i anime mogą coraz częściej czuć zadowolenie, rynek mangi poszerza się o kolejne tytuły, już nie tylko w znane i popularne młodzieżówki, ale także poważniejsze i doroślejsze pozycje. Stacje telewizyjne coraz częściej sięgają po anime, czego przykładem jest TVP, 2x2 TV lub nowa stacja Polsat Games, a na dopełnienie całości powstały wydawnictwa anime - Anime Eden oraz jak się okazuje Animagia.

W tym newsie chcielibyśmy zaprezentować stosunkowo młode wydawnictwo anime, które poszło ciekawą drogą, mowa o Animagia. Animagia - wydawnictwo anime rozpoczęło swoją przygodę z dystrybucją anime od wydania serialu Amagi Brilliant Park (12 odcinków po 24 minuty) oraz filmu Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Take On Me (93 minuty).


Jak można samemu się przekonać, odwiedzając witrynę wydawnictwa Animagia.pl, anime serwowane jest w formie cyfrowej, a po zakupie konkretnego produktu (cena pojedynczych filmów i seriali jest różnorodna) bądź miesięcznego abonamentu za 15 złotych miesięcznie, klient ma do wyboru różne wersje napisów, a także lektora.

Ściągnięte pliki możesz zachować na zawsze i oglądać na komputerze czy telefonie z użyciem ulubionego odtwarzacza, np. MPC‑HC, mpv, VLC. Ponadto zyskasz możliwość oglądania całości online, na naszej stronie.

Wydawnictwo na razie ze skromną ofertą, lecz ciekawym i nowoczesnym podejściem, być może zainteresuje Was jedna z dostępnych pozycji, polecamy zakup legalnego anime.
Dodał: by_black, 14.10.2018 17:10
Archiwum newsów....
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy