Ważna informacja News: Podróż do Japonii cz. II Przylot i nasz ...

Polecamy

ostatnie newsy

Nie żyje Hiromi Tsuru, seiyū Bulmy

Nie żyje Hiromi Tsuru. Jak podają japońskie media, została znaleziona martwa w samochodzie, znajdującym się na autostradzie, w czwartek wieczorem. Policja obecnie bada przyczynę jej śmierci. Jak na razie nie są znane przyczyny jej śmierci, została znaleziona z zapiętym pasem bezpieczeństwa. Zmarła w wieku 57 lat.


Znana była między innymi z ról Bulmy (Dragon Ball), Dokin-chana (Sore Ike! Anpanman), Meryl Stryfe (Trigun), Kiddy Phenil (Silent Möbius), Ukyo Kuonji (Ranma ½), Azusa Higawy (Warau Hyouteki), Siostry Angeli (One Pound Gospel) i wielu innych.
Dodał: zielony, 17.11.2017 09:15

Dragon Ball Super: Premiery w listopadzie 2017

Poznaliśmy daty premier oraz tytuły odcinków anime Dragon Ball Super, które wypadają na przełom listopada i grudnia. Poniższe tytuły oraz opisy mogą zawierać spoilery.

- Dragon Ball Super #116 - Oznaka Powrotu! Ogromna Eksplozja Ultra Instynktu!! (19 listopada)


- Dragon Ball Super #117 - Finał Wielkiej Miłości! Androidy kontra 2 Wszechświat (26 listopada)
Opis: Walcząc z Keflą, Goku ponownie udaje się aktywować Ultra Instynkt (moc, którą nawet bogowie nie są w stanie łatwo posiąść). Używając nowej formy, Goku popycha Keflę do osiągnięcia jeszcze większej mocy.

- Dragon Ball Super #118 - Przyspieszenie Dramatu: Znika Wszechświat...! (3 grudnia)
Opis: Po walce w Ultra Instynkcie, wyczerpany Goku jest obierany za cel przez Ribrianne i resztę wojowników z 2 Wszechświata. Gdy wszystko wskazuje na to, że Goku oberwie atakami przeciwników, w ostatniej chwili pojawiają się Android #17 i #18, gotowi stanąć do walki.

- Dragon Ball Super #119 - Nowa ofiara 7 Wszechświata! Prawdziwa umiejętność 4 Wszechświata!! (10 grudnia)
Dodał: zielony, 12.11.2017 19:17

DBPolskaSubs: Nabór na tłumaczy

Ogłaszamy nabór na tłumaczy do projektu Dragon Ball Super, tym samym pragniemy zaznaczyć kilka kwestii, które pomogą nam w wyborze jak i wam, w niepewności czy się zgłosić.

Poszukujemy sprawnych tłumaczy, którzy nie będą mieli problemu ze znalezieniem czasu w niedzielne poranki. Istotne są dla nas także:

- Dobra znajomość języka angielskiego.
- Umiejętność działania w grupie.
- Obsługa programu Aegisub (poziom podstawowy).

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do siebie na kontakt.dbpolska@gmail.com.
Dodał: by_black, 12.11.2017 11:31

Podróż do Japonii cz. II "Przylot i nasz przewodnik po Tokio" - Morex

Miło nam przedstawić drugą część cyklu tekstów opisujących przygotowania, podróż, a także wypoczynek w kraju kwitnącej wiśni, spisany przez naszego użytkownika, Morexa, który wraz z małżonką odbył dwutygodniową podróż do Japonii!

W tekście Podróż do Japonii cz. II "Przylot i nasz przewodnik po Tokio" znajdziecie gamę opisów fascynujących miejsc, porad, a także odkryjecie kulturę i zabytki Japonii okraszonych garścią zdjęć.

Jak już pisałem ostatnio, tym razem skupię się na samej relacji z podróży po Japonii. Wcześniejszy post był dosyć przydługi, niestety ten będzie zapewne jeszcze dłuższy, ale mam nadzieję sporo ciekawszy. Poniżej przedstawiamy nasz ogólny plan wycieczki jaki odbyliśmy w ciągu 7 dni pobytu w stolicy Japonii. Pamiętajmy, że samo Tokio, wraz z miastami sąsiadującymi jest największą aglomeracją świata, liczącą według różnych szacunków od 33 do 37,9 mln osób [1], i tysiącami różnych zabytków i atrakcji, także nie sposób opisać każdej z nich osobno. Dlatego też, w tekście skupiliśmy się tylko na najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych miejscach jakie udało nam się odwiedzić. Nie przedłużając zaczynamy część drugą - przylot i nasz "przewodnik" po Tokio.

Dalszą część tekstu możecie przeczytać pod tym linkiem. Kolejny rozdział już wkrótce!
Dodał: by_black, 05.11.2017 22:07

Dragon Ball Super: Saga Przetrwanie Wszechświata i co dalej? Specjalny wywiad z twórcami!

Podczas konwentu Salón del Manga w Barcelonie doszło do spotkania twórców strony internetowej hiszpańskiego fandomu mangi i anime, Misión Tokyo z Kimitoshim Chioką (pierwszy reżyser Dragon Ball Super) i Hiroyukim Sakuradą (obecnym producentem Dragon Ball Super). Panowie poruszyli temat obecnej sagi anime i tego co stanie się po niej.

Według w/w Panów saga Przetrwanie Wszechświata zakończy się w marcu 2018 roku, co może oznaczać, że czeka nas jeszcze około 15 odcinków obecnej sagi. Co ważniejsze, plotki, które mówiły o zakończeniu anime wraz z końcem Turnieju Mocy zostały rozwiane.

Akira Toriyama, twórca marki Dragon Ball, ma jeszcze coś w planach, dlatego nie ma żadnych informacji o zakończeniu serii, fabuła Dragon Ball Super zapełnia 10 letni przeskok fabularny, a obecna saga dopiero się rozgrzewa.

Dodał: by_black, 04.11.2017 20:07
Archiwum newsów....
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy