Ważna informacja News: Polsat Games, TV4 i TV6 wyemitują DBS

Polecamy"Play By Chat to nowatorski system rozgrywek on-line. Jak sama nazwa wskazuje gra toczy się na chacie."

Taki cytat można znaleźć na starej, nieaktywnej już (chociaż wciąż działającej) stronie the Elite Deathball. Ale może zacznijmy od początku. Jestem Uyzy, a Dragon Ball Altered Reality to projekt, który z pomocą znajomych miał być podsumowaniem dekady grania w RPG oraz przygody z PBCH. Nasz projekt to nic innego, jak próba przeniesienia ulubionego anime z dzieciństwa do świata gier papierowych, które również królowały niegdyś wśród młodzieży (dostęp do komputerów i konsol nieco zmniejszył popularność klasycznych RPG ale to opowieść na inny czas).

Na początku byłem graczem (mutant-cell Tarion), później prowadzącym, a na samym końcu redaktorem (guru Hitsu) jednego z największych PBCH w Polsce. Do gry zbierało się kilka osób i odgrywało postacie stworzone w świecie Dragon Ball. Było wiele pięknych, zróżnicowanych planet, ciekawych historii, interesujących prowadzących, turnieje sztuk walki i klimatyczne starcia pomiędzy graczami. Wszystko działo się poprzez opis akcji oraz rzuty kostkami, które poruszały wyobraźnie graczy i prowadzącego.

Dragon Ball Altered Reality to, jak wspomniałem, podsumowanie tamtych czasów. Zebranie i przeredagowanie, czy nawet kompletne odnowienie starych zasad RPG. Zalążki podręcznika zostały napisane na potrzeby sesji-nostalgii, którą rozegraliśmy w pięć osób. Tak nam się to spodobało, że sesja trwała prawie rok, a jej kulminacją był pełen podręcznik. Z pomocą nieocenionego kompana, który zajął się projektowaniem podręcznika, wyczarowaliśmy ponad 100 stron gry.


Kliknij w obraz aby pobrać podręcznik

Podręcznik ma w sobie wiele pięknych grafik i ciekawych zasad. Przede wszystkim ma jednak zachęcić nowe pokolenie fanów DB (na fali popularności nowej serii Super) do gry wyobraźni, pięknych opisów akcji i wczucia się w klimat wydarzeń. Gra jest całkowicie darmowa i chociaż aktualnie jest jedynie w języku angielskim - z pewnością pojawi się też polska wersja językowa. Więc dalej, stwórzcie postać, wykreujcie swój alternatywny świat Dragon Ball'a, zgodnie z nazwą i ruszajcie na drogę do potęgi!

Artykuł autorstwa Uyzy.
Oficjalna strona projektu: Dragon Ball AR RPG (facebook.com/DBARRPG)
Oficjalna strona projektanta podręcznika: Maciej Krawczy (krawczymaciej.tumblr.com)
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy