Ważna informacja News: Polsat Games, TV4 i TV6 wyemitują DBS

PolecamyOd prawie pół roku na forum portalu DBPolska.net publikowane jest tłumaczenie mangi fanfiction "Dragon Ball EX". Dziś mamy okazję dowiedzieć się czegoś więcej o tym komiksie. Opowie nam o nim jego pomysłodawca, Sebliet:


"Dragon Ball EX został wymyślony przeze mnie w połowie 2007 roku. Pomysł wpadł mi do głowy po tym, jak obejrzałem wszystkie odcinki DB, DBZ i DBGT (miałem wtedy mnóstwo wolnego czasu). Wcześniej oglądałem tylko poszczególne fragmenty i nie znałem dobrze całej fabuły. Potem, motywowany przez ciekawość, zacząłem szukać czegoś więcej, aż natknąłem się na fanmangę DBAF stworzoną przez Toyble oraz parę innych fanowskich kontynuacji. Nie znalazłem niczego odpowiadającego mojemu pomysłowi na sequel, zdecydowałem się więc stworzyć własny komiks fanfiction. Na początku manga była rysowana przeze mnie. Nie jestem tak dobry jak Rogeru, nasz obecny rysownik, ale starałem się, żeby kreska była jak najbardziej podobna do oryginału i znajoma dla czytelników.

W 2010 roku przerwałem rysowanie z przyczyn osobistych. Manga miała wtedy trochę ponad 100 stron. Następnie jej publikowanie zostało wstrzymane na prawie trzy lata, dopóki nie pojawił się Rogeru, który zaoferował rysowanie dalszej części historii. Pracujemy razem już około półtora roku i przekroczyliśmy dwieście opublikowanych stron. Ogólnie rzecz biorąc, ja zajmuję się układem stron oraz dialogami. Robię też wstępne szkice. Na podstawie tego Rogeru rysuje strony. Potem ja zajmuję się wykończeniem, nanoszę poprawki w dialogach i dodaje onomatopeje do publikacji.

Fabuła DBEX nie jest w pełni zdefiniowana, mam tylko najważniejsze pomysły na akcję nad którymi pracujemy. Prawdę mówiąc, dużo improwizuję. Na przykład, początkowo nie planowałem transformacji “Ultimate Super Saru” (powszechnie znaną jako SSJ5), a skończyło się na tym, że odgrywa ona bardzo ważną rolę w mandze. Co więcej, w zeszłym roku przeprowadziliśmy ankietę, aby dowiedzieć się, czy nasi fani chcieliby zobaczyć Freezę i Cella w DBEX. Wyniki wskazały na to, że te dwie postaci powinny zostać umieszczone w komiksie, tak więc też uczynimy. Nie planuję sequela "Dragon Ball EX". Mam tylko jedną historię do opowiedzenia, jednak sądzę, iż ta historia jako całość będzie lepsza niż dwie części.

Na chwilę obecną zdecydowaliśmy się wstrzymać publikowanie, gdyż nagromadziło nam się mnóstwo innych obowiązków i nie mamy wystarczająco dużo wolnego czasu, lecz pracujemy już nad kolejnymi rozdziałami. Niektóre z nich będą miały kluczowe znaczenie dla mangi.

Na zakończenie ja i Rogeru chcieliśmy pozdrowić wszystkich naszych czytelników z Polski. Dziękujemy, że jesteście z nami!
"

- Może i ja dodam coś od siebie. Na DBEX natknąłem się w 2012 roku. Historia mocno mnie zainteresowała i żałowałem, że prace nad nią zostały zatrzymane. Tego lata postanowiłem odświeżyć sobie ten komiks. Zauważyłem, że dodano nowe rozdziały i tłumaczenia w innych językach, a projekt jest kontynuowany na bieżąco. Postanowiłem więc przybliżyć treść tego fanfica polskim fanom nie znającym języka angielskiego i zaproponowałem Seblietowi współpracę, która trwa do dzisiaj. Ja również chcę podziękować wszystkim czytelnikom i przeprosić ich za wszelkie opóźnienia, które zdarzają się dosyć często, z racji tego, że w wolnym czasie robię mnóstwo innych rzeczy ;)


Artykuł autorstwa WickedG na podstawie wypowiedzi autora "Dragon Ball EX", Seblieta.
Tłumaczenie z angielskiego: WickedG.
Oficjalna strona projektu: Dragon Ball EX (sebliet.com).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy