Ważna informacja News: Artbook Dragon Ball w Polsce? To możliwe!!

Polecamy

ostatnie newsy

Historia strony


2007 - Pierwszy masz wortal, DBPolska.net został założony w dniu 18/03/2007. Jednak przed stworzeniem wortalu nastało wiele pytań dotyczących jego przyszłości. W pierwszych fazach składał się on z średniej klasy szaty graficznej, informacji, strefy plików, skąpych newsów, cms'a extreme-fusion oraz serwera z pakietu usług boo.pl, bez domeny. Założenia jakie wysnuliśmy tyczyły się głównie portalu informacyjnego, jednak w dzisiejszych czasach owe nie są żadną atrakcją dla internautów, dlatego też strona posiadała możliwość rejestracji oraz forum wielotematyczne.

Pierwszy etap przygotowań przebiegł dość sprawnie, przygotowanie plików dla downloaderów na świetnym hostingu, bogata paleta artykułów oraz wprowadzenie ulepszeń do cms'a. Moment ten zainaugurował w dość częste zmiany głównie od strony technicznej, częste wymienianie szaty graficznej tak aby powstała jedna, wpadająca w oko większości użytkowników.

100 użytkownik. Te słowa brzmią dumnie, dla każdego z administratorów portali ta liczba jest szczególna. DBPolska.net obchodziła tą uroczystość 21/04/2007, zaś 100 użytkownikiem był Famian. Moment ten był momentem przełomowym. Od tej pory skala rejestrowanych użytkowników wzrosła diametralnie, co zmusiło nas do rozpoczęcia poszukiwań nowego lepszego serwera.

100 dzień strony. Do pierwszego roku strony jeszcze daleko jednak jest to równie wartościowy dzień dla każdego portalu/wortalu. Dzień ten to 26/06/2007, a liczba użytkowników wynosiła już 1320, co oznacza że wciągu nie całych dwóch miesięcy pojawiło się ponad 1000 nowych kont.

Dnia 23/05/2007, nadeszła chwila kiedy zmuszeni zostaliśmy na zakupienie nowego serwera, gdyż poprzedni usługodawca nie mógł nam zapewnić korzystnych dla nas pakietów, po długim poszukiwaniu znaleźliśmy dość wygodny i solidny serwer. Usługodawcą wówczas najlepszym okazał się home.pl, jednocześnie przy zakupie wybraliśmy odpowiednią domenę, jako iż liznęliśmy już trochę wirtualnego świata wybraliśmy domenę globalną, "DBPolska.net". Tutaj często nasuwa się pytanie dlaczego "Dragon Ball Polska"? Odpowiedź jest bardzo prosta, podczas narady, wraz z by_ikar'em doszliśmy do wniosku, iż skoro mieszkamy w Polsce, to też strona powinna dumnie reprezentować nasz kraj, mimo iż w Polsce niema oficjalnej witryny, ani i my nią nie jesteśmy.

2008 - 1 rok strony. Ta data 18/03/2008 jest chyba najważniejszą datą każdego portalu/wortalu. Po 364 dniach zmagań, ulepszeń, zmian, nie tylko na stronie, ale i również w nas, wracając do tamtego dnia, wówczas pierwszy raz odsłoniliśmy DBPolska.net version I, której skrawek szaty graficznej widać na obrazie obok, był to pierwszy projekt graficzny, który specjalnie na nasze zamówienie. Jednak przez długi czas Vegeta, w prawym rogu loga dumnie nas reprezentował. Wielu nawet stwierdziło iż działa on na użytkowników jak obserwujący admin.

Jak już życie nas przyzwyczaiło znów musieliśmy szykować się na zmianę serwera. Okazało się jednak iż znaleźliśmy ofertę o sto kroć bogatszą jak i o wiele tańszą, co ucieszyło nas i nasz portfel, gdyż wszystko w tamtych czasach opłacać musieliśmy z własnej kieszeni co na dwóch uczących się chłopaków z małego miasta nie jest takie przyjemne. Jednak mimo tego zakupiliśmy owy serwer, a nowym usługodawcą stała się nazwa.pl, która zaoferowała nam 10GB powierzchni oraz 2000GB miesięcznego transferu. Niebawem czekała nas ponowna zmiana serwera. Nasz ostatni serwer znów nie domagał, wraz z by_ikar'em zostaliśmy przyparci do muru.. Musieliśmy sięgnąć do naszych "dziurawych" kieszeni by zakupić pierwszy (bo później znów musieliśmy do nich zaglądnąć nie jeden raz..) dedykowany serwer! Usługi OVH.pl okazały się dla nas fantastyczne mimo ceny jaką musieliśmy za to przypłacić.

DBPolska.net przeżyła pewnego rodzaju "odnowienie", związane z pojawieniem się nowej szaty graficznej. Zastosowaliśmy w niej wiele elementów takich jak Flash, JavaScript, Ajax, cms ze standardowego zmienił się już w niemal pełny prywatny system. Staliśmy się jednym z niewielu, w Polsce, tak zaawansowanym wortalem o tematyce "Dragon Ball".

Dnia 25/11/2008 nasza rodzina poszerzyła się o nowe anime, jakim jest "Naruto", oznaczało to pojawienie się nowych funkcji, artykułów, co tygodniowych newsów, oraz wiele, wiele więcej. Strona posiadała to wszystko co do tej pory miała jej starsza siostra plus zupełnie nowe pomysły takie jak najnowszy epizod anime oraz rozdział mangi.

2009 - Rok ten stał się rokiem forum, na którym pojawiło się wzmożone zainteresowanie użytkowników, którym najwidoczniej spodobał się rozbudowany system działów i subforów.

2012 - Rok to rok pod znakiem wielu nowych przyjaźni. Nasze wortale rozpoczęły (pierwszą) oficjalną współpracę z największym wydawnictwem mangowym w Polsce, J.P.Fantastica, następnym wydawnictwem, z którym zawiązaliśmy współpracę było wydawnictwo Yumegari, w krótkim czasie zawiązaliśmy również współpracę z internetowym sklepem Yatta.pl, który należy do grupy wydawnictwa Studio JG, tym samym poszerzając współpracę o magazyn Otaku oraz wcześniej wymienione Studio JG. Tego samego roku DBPolska.net oraz NPolska.net objęła pierwszy raz w historii patronat i to w dodatku nad mangą wydawaną przez wydawnictwo Yumegari, tytuł, nad którym objęliśmy patronat to "Bisu - Ognista Salamandra".

2013 - Rozpoczęliśmy współpracę z internetowym sklepem Inuki.pl. Najważniejszym jednak etapem w naszej historii podczas trwania 2013 roku był start pierwszej odsłony naszego trzeciego, długo zapowiadanego wortalu AMPolska.net, który skupia się wokół tematyki mangi, anime, Japonii, polskiego fandomu oraz rodzimego rynku.

Dziś DBPolska.net, NPolska.net oraz AMPolska.net znajdują się na jednym z lepszych serwerów dedykowanych. Witryny rozwijały się bardzo szybko osiągając niesamowicie wiele w tak krótkim czasie. Mamy nadzieję że nasza historia was urzekła i będziecie z nami trwali teraz i w dalekiej przyszłości, kiedy to nasze wnuki będą prowadzić ten wortal, a wasze będą się na nim udzielać :)Obecni członkowie DBPolskaGroup:
Założyciel: by_black, by_ikar.
Administrator: by_black, by_ikar, Darknes.
Technik: by_ikar, JCD.
Moderator: Daiki_Ninomiya, Yui-chan.
DBPolskaSubs (Tłumacz): Bohnart, bojlas, MysteekSSJ, NazgulPL, Waryat, zielony.

Byli członkowie DBPolskaGroup:
Administrator: Ace, Darkness, Kasia, Olek_mi.
Moderator: Enigma, Koziolek, Macias, MattiTeo, Napojasz, Popek13, T-MaX.
DBPolskaSubs (Tłumacz): Agrael, Blade69, Boban, CzeQo, Heliaze, JCD, KaKa, Kayleigh90, Marcin00, miyamoto1, Olek_mi, Rezmik, Skalp, Vilgefortz.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy