Ważna informacja News: Dragon Ball Super: Super Hero - THE MOVIE: Pierwszy zwiastun i powrót Armii Czerwonej Wstęgi!

Polecamy

Super Dragon Ball Heroes: Ultra God Mission w 2022 roku!

W dniu dzisiejszym odbyła się premiera kolejnego, siódmego odcinka promocyjnego anime pt. Super Dragon Ball Heroes: Big Bang Mission - Space-Time War. Podczas oficjalnego streamu został zaprezentowany również zwiastun kolejnej, wielkiej misji, która czeka na graczy gry Super Dragon Ball Heroes. Premiera została zaplanowana na 2022 rok.

Dodał: Black, 24.10.2021 14:27

Dragon Ball Super: #77 rozdział dostępny w Manga Plus

Wydawnictwo Shūeisha i Viz udostępniły oficjalne angielskie tłumaczenie #77 rozdziału mangi Dragon Ball Super do swoich usług Manga Plus i Shōnen Jump. Najnowszy rozdział kontynuuje sagę "Ocaleniec Granolah", rozdział pt. "Bardock, ojciec Goku" w języku angielskim możecie przeczytać na łamach Manga Plus.


Następny, #78 rozdział będzie miał premierę 19 listopada o godzinie 16:00!

Manga Dragon Ball Super powstaje od czerwca 2015 roku na łamach magazynu V-Jump, na Japońskim rynku najnowszy #16 tom został wydany w sierpniu 2021 roku, w Polsce za sprawą wydawnictwa J.P.Fantastica doczekaliśmy się dwunastu tomów.
Dodał: Black, 20.10.2021 21:39

Kolejne figurki z serii Dragon Stars w Polsce!

Polski dystrybutor figurek i zabawek dla Otaku, Super Buzz Polska, wprowadził na rodzimy rynek kolejną grupę figurek z serii Dragon Stars, teraz do dyspozycji fanów zostały oddane takie gwiazdy serii Dragon Ball Super jak Bóg Zniszczenia Beerus, Goku Black czy Broly z najnowszego filmu kinowego "Dragon Ball Super: Broly"!

Figurki dostępne są między innymi w sieciach sklepów Smyk, Empik czy Sferis.

Dodał: Black, 12.10.2021 07:58

Dragon Ball Full Color #1 - Kolorowe rozszerzenie wspaniałej historii? (Recenzja)

W czerwcu 2020 roku wydawnictwo J.P.Fantastica wrzuciło jedną grafikę, która zaskoczyła fanów Dragon Ball w Polsce, grafika ta była kolorową stroną mangi Dragon Ball, już wówczas poinformowaliśmy, że wydawnictwo ma w planach wydanie kolorowej edycji mangi Dragon Ball, która posiada trzydzieści dwa tomy. Rok później do fanów trafił pierwszy tom, który trafił również do mnie.

W Japonii kolorowa edycja pojawiła się w 2014 roku, my czekaliśmy zaledwie siedem lat, to nie zbyt wiele, zakładając, że Polskie wydawnictwa poważnie zaczęły nadrabiać zaległości w postaci hitów i klasyków. Ruch ten raczej dziwić nie powinien, bo już kilka lat temu, otrzymałem sygnał, że w najbliższe lata będą obite dla fanów Dragon Ball w Polsce, oczywiście pod znakiem mangi.


Pierwszy tom zaskoczył mnie już na początku, a dokładnie możliwością wyboru okładki, twarda czy miękka, osobiście wybrałem miękką okładkę, bowiem większość powiększonych tomów mam w takowej i chciałem aby kolekcja prezentowała się jednolicie. Co mogę napisać o tej edycji?

Strony fabularnej przybliżać już nie będę, bowiem byłoby to tym samym, co powtarzanie przez Sony historii narodzin Spider-Mana w każdej nowej produkcji. Dlatego odstawiając na bok to, co większość już dobrze poznała, skupmy się na tym, co wydawnictwo J.P.Fantastica zaprezentowało w środku.

W środku czeka na fana aż 254 kolorowe strony w formacie A5, papier solidny, idealnie dobrany do edycji kolorowej, gdyż w dłoni nie sprawia wrażenia plastiku, na którym lubią zbierać się odciski palców, kolory są żywe, barwy przepełnione ciepłem, kadry i kontury dobrze odznaczone na każdej stronie mangi, jedynym minusem jest dla mnie fakt, iż przeglądając kadry mam wrażenie, jakby rysunki były "płaskie", kolorowanie postaci często bywa jednolite. Od strony technicznej mogę pochwalić polską edycję za wyjątkowo dobre wykonanie, okłada, obwoluta oraz szycie są dopieszczone, grzbiet jest pompatyczny, ale takie to wydanie ma być. Zawartość dymków nie pozostawia wiele do życzenia, jest dobry przekład bez widocznych błędów.

Jestem zadowolony z faktu, że w Polsce została wydana taka forma mangi Dragon Ball i tak samo jestem zadowolony z faktu jak wydawnictwo J.P.Fantastica przygotowało się do jej wydania, 9 to idealna ocena, jaką mogę wystawić za kolorową edycję w Polskim wydaniu, oczywiście ocena tylko i wyłącznie postawiona na bazie odczuć odnośnie samego wydania.

Serię możecie zamówić na oficjalnym sklepie wydawnictwa - Mangarden.pl, poza dwoma dostępnymi w sprzedaży tomami, można złożyć zamówienie na kolejnych sześć w formie przedsprzedaży.
Dodał: Black, 11.10.2021 12:25

Wsparcie dla DBPolska

Kochani, tak jak w zeszłym roku, tak i teraz otwieramy zbiórkę na opłaty związane z naszymi serwisami DBPolska i AMPolska. W zeszłym roku nasi użytkownicy miło nas zaskoczyli, za co jesteśmy Wam bardzo wdzięczni! Z tej okazji możemy również zdradzić, że w podziękowaniu za Wasze zeszłoroczne wsparcie zorganizujemy w tym roku duży konkurs świąteczny, który rozpoczniemy już 6 grudnia.


Jeżeli ponownie chcielibyście nas wesprzeć to zapraszamy do kontaktu pod adresem: kontakt.dbpolska@gmail.com, niech Genki-Dama zaświeci nad nami równie mocno tym razem!
Dodał: Black, 11.10.2021 08:53
Poprzednie newsy
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World | Comper Games
Polecamy