Ważna informacja News: J.P.Fantastica: Polska premiera #10 tomu Dragon Ball Super!

Polecamy

Dragon Ball Q&A: Powiedz nam, Toriyama-sensei! #1

W kolejnym krótkim Q&A kierowanym do samego Akiry Toriyamy dowiadujemy się ciekawostek o scouterach (detektorach), ich działaniu, wyglądzie czy chociażby o zachowaniu podczas pomiaru naprawdę wysokiej ilości jednostek.

Q: Dlaczego scoutery wybuchają gdy wychwycą ogromne źródło energii?
A: Szczerze mówiąc jest to zrobione wyłącznie dla fajnego efektu. Scouter jest urządzeniem cyfrowym co sprawia, iż wybuch z powodu ogromnej liczby jest niemal niemożliwy. Jedynie z punktu widzenia urządzenia analogowego zachowującego się jak licznik możemy mówić o rozwaleniu z powodu szybkości pokazywania liczb, do zniszczenia dochodzi gdy mechanizm nie nadąża za ogromną prędkością zwiększania się liczby.

Q: Wygląda na to, że są stare i nowe typy scouterów ale czy są ich tez inne rodzaje?
A: Są takie same jeśli chodzi o działanie ale różnią się ze względu na budowę, co spowodowane jest tym, iż nosili je żołnierze z różnych ras i wymagało to między innymi innej budowy uchwytu na uszy (lub ich brak). Inne kolory szkieł w scouterach także były spowodowane tym, iż nie każda rasa widziała dany kolor lub inaczej na niego reagowała, ewentualnie była to po prostu kwestia gustu. W kwestii budowy, istnieją także typy z dwoma szkłami. Nawiasem mówiąc, wynalazcami scouterów byli Tsufurów (Tuffle), a służyły im one do wykrywania wrogów i bestii, jednak Gichamu, który był wysoko postawionym generałem w armii Freezy, zauważył potencjał urządzenia i przerobił je tak aby pokazywało konkretny poziom mocy raz służyło jako komunikator. W niedługim czasie scoutery stały się podstawowym wyposażeniem w armii Freezy.

Q: Czy scoutery mają jakieś ukryte działanie? Jeśli nie to czy stworzyłbyś jakieś dodatkowe, gdybyś tworzył teraz DB?
A: Jeśli forma lub miejsce znajdowania się przeciwnika były wyświetlane w formie video byłoby to świetnym ulepszeniem jednak tak skomplikowane funkcje byłyby problematyczne do wprowadzenia wraz z rozwojem fabuły. Nie wiem czy dobrze to o mnie świadczy jako o autorze jednak nie przemyślałem do końca sprawy w jaki sposób scoutery są przyczepiane do ucha. Zawsze kiedy rysowałem postać nosząca to urządzenie miałem wątpliwości czy taki sposób wytrzymałby gwałtowne ruchy. Wydaje mi się że nie ma jakiegoś innego sposobu utrzymania scoutera, w końcu jest to "obca technologia". Gdyby scoutery były stworzone przez Ziemian przypominałyby formą bardziej wersje zabawkowe znajdujące się na rynku.
Dodał: miyamoto1, 08.06.2014 13:43

Komentarze

KaKa dnia 08.06.2014 19:07
Pasuje zarówna na AMP jak i na DBP, nie wiem o co ci chodzi.
227470 dnia 08.06.2014 16:50
Ten czerwony kolor jest strasznie oczojebny na tym tle
KaKa dnia 08.06.2014 15:36
Bóg zapłać panie Akira za to, że nie wymyslałeś głupot, tylko powiedziałeś, że nie przemyślałeś pewnych kwestii.
Darknes dnia 08.06.2014 13:50
Łoooo! Kolejne info o Dragon Bóló :o

Dodaj komentarz:

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona przez administratora.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World | Comper Games
Polecamy