Ważna informacja News: J.P.Fantastica: Polska premiera #10 tomu Dragon Ball Super!

Polecamy

Dragon Ball Q&A: Powiedz nam, Toriyama-sensei! #3

Przed wami kolejne Q&A z Akirą Toriyamą, który już jakiś czas temu udzielił kilku odpowiedzi na temat 12 tajemnic sagi Majin Bū.

Mr. Satan

Q: Jak wyglądał trening Mr. Satana i jego droga do tytułu mistrza? Czy miał on kogoś na kształt mentora...?
A: Gdy Mr. Satan był młody, pojawił się w Dojo zwanym "Satan Castle". Dzięki połączeniu całkiem dużej siły oraz szczęścia (przykładowo jeden z jego rywali dostał zatrucia) szybko został mistrzem świata oraz został ochrzczony Mr. Satan od nazwy swego Dojo. Pewnego dnia, w jednym z barów South City (gdzie zatrzymali się w trakcie trasy promocyjnej), Satan i jego mistrz popełnili błąd naśmiewając się z fryzury Taopai­paia w skutku czego mistrz championa poniósł śmierć, a sam Satan został ciężko ranny. Od tamtego zdarzenia, Mr. Satan przyrzekł uroczyście nigdy nie walczyć z kimś kogo tożsamości nie zna lub wydaje się niezwykle silny.

Q: Jak Mr. Satan zdołał wygrać Tenkaichi Budokai gdy Gokū i przyjaciele byli nieobecni? Chyba nie oszukiwał...?
A: Nie, nie, Mr. Satan tak naprawdę jest bardzo silny, oczywiście według miary zwykłego człowieka. Kiedy pojawiał się potężny przeciwnik zwyczajnie udawał, że nie czuje się za dobrze i przeczekiwał walkę.

Q: Czy jest ktoś jeszcze z rodziny Mr. Satana poza Videl? W mandze możemy wyczytać iż jego żona już nie żyje...
A: Ich rodzina składa się tylko z nich samych, jednak w domu mają wielu służących.

Majin Bū i spółka

Q: Jak Bibidi stworzył Majin Bū? Jak odbywał się ten proces, jakich składników użył czarnoksiężnik itd...
A: Pomimo tego iż w mandze Kaiōshin mówi o tym iż to Bibidi stworzył Bū, to prawda jest nieco inna. Postać, którą bohaterowie nazywają "Bū" nie była tak naprawdę przez nikogo stworzona, lecz istniała od początków czasu. Istnienie "Bū" oscylowało pomiędzy rajdami niszczenia życia w niezliczonych galaktykach a okresami hibernacji. W czasie kolejnych odtwarzań tego cyklu, absorbował on zło, które powodowało iż stawał się coraz brutalniejszy. Bibidiemu udało się jedynie odkryć sposób jak przywołać Bū z jego długiej "drzemki". Z powodu faktu iż Bū na końcu Zetki jest już inną formą życia z powodu licznych transformacji i wydalenia z siebie zła, to nie do końca wiadomo czy nadal będzie zapadał w stan hibernacji.

Q: Majin Bū jest niemal niezniszczalny, jednak skąd czerpie on swoja energię? Czyżby z tych wszystkich słodyczy, które zjada?
A: Tak naprawdę to nie potrzebuje on żadnego źródła energii. Po prostu lubi słodycze.

*Tak przy okazji wyjaśnię sprawę Ūba. Ponieważ Majin Bū był czystym złem, został bardzo szybko oczyszczony i zreinkarnowany niemal natychmiast.

Q: Proszę powiedz (na ucho) jak brzmiało zaklęcie, dzięki któremu Bū był zamykany w kuli.
A: Jest ono niewymawialne dla ludzi. Jeśli chcielibyśmy je zapisać to zapewne byłoby to coś w stylu “Nuwemwittsimwawaay”.

Kaiōshin

Q: Kaiōshini uważani są za istoty stojące najwyżej w kosmicznej hierarchii uniwersum DB ale jak można zostać Kaiōshinem?
A: Nie można. Kaiōshini rodzą się jako Kaiōshini, jest ich trzech i pracują na zmianę. Pomimo tego iż aktualnie na zmianie jest dwóch z nich to gdy jeden z Kaiōshinów umiera w wypadku, wtedy jeden z tych, którzy są "nieaktywni" wyrasta w tym wymiarze jak roślina. Jeśli nie dojdzie do żadnego incydentu przerywającego życie Kaiōshina to ich życie trwa oko 75 tysięcy lat.

Q: Kto zamknął Rō Kaiōshina w mieczu Z?
A: Kaiōshini (tworzący planety) i Bogowie Zniszczenia (niszczący je) tak naprawdę nigdy nie potrafili się dogadać, jednak raz na każde 1 000 lat spotykają się aby dokonać ustaleń co do równowagi we wszechświecie. W czasie jednego ze spotkań doszło do ostrej kłótni na jakiś mało ważny temat i jeden z nerwowych Bogów Zniszczenia zapieczętował Rō Kaiōshina w środku miecza. Naturalnie, sytuacja gdzie Bóg Zniszczenia niszczy świat Kaiōshinów nie mogłaby mieć miejsca. Tak nawiasem mówiąc tym Bogiem zniszczenia był Beerus.

Pozostałe postacie

Q: Kuririn i #18 żyją z Marron w domu Żółwiego Pustelnika. Chciałabym usłyszeć więcej o tym jak doszli do stworzenia tak wspaniałego związku!
A: Przepraszam ale jestem naprawdę kiepski jeśli chodzi o tworzenie romantycznych historii dlatego nie mogę dać prostej odpowiedzi, jednak myślę że najprawdopodobniej #18 (która była przestępczynią) uznała bezpośredniość i powagę Kuririna za coś atrakcyjnego i w jakiś sposób zakochała się w nim.

Q: Vegeta powiedział raz tekst o tym iż wygląda na to, że "Super Saiya-jinów rozdają na wyprzedaży", czy oznacza to iż Bulmie lub Trunksowi udało się zaciągnąć go na zakupowy rajd?
A: Jak możesz się spodziewać, Vegeta nigdy nie był na wyprzedaży. W końcu Bulma jest jedna z najbogatszych mieszkanek planety więc raczej nie ma potrzeby chodzić na wyprzedaże. Najbardziej prawdopodobne jest to , że nauczył się tego stwierdzenia z telewizji.

Q: Gokū rośnie w silę bez końca, osiągając stadia SS3 w mandze i SS4 w anime. Czy stadium SS też nie ma limitu przyrostu mocy? Czy istnieje możliwość iż zobaczymy w przyszłości SS 5...?!
A: SS2 i 3 to tak naprawdę tylko bardziej "przypakowane" wariacje SS. Po walce z Beerusem, Gokū zrozumiał, że dopracowanie do perfekcji siły i techniki w stadiach normalnym oraz SS dadzą lepszy efekt jeśli chodzi o moc, a także zabierają mniej siły tak więc myślę, że najprawdopodobniej nie będzie się już zamieniał w SS2 i 3.

Q: Kto stworzył Tenka'ichi Budōkai i dlaczego?
A: Turniej odbywał się początkowo na festiwalu odbywającym się wiele lat temu w świątyni, która służy obecnie za miejsce odbywania się turniejów.
Dodał: miyamoto1, 26.06.2014 08:31

Komentarze

KaKa dnia 27.06.2014 20:32
A to przepraszam, nick jest mylący
225794 dnia 27.06.2014 05:48
ja jestem facetem
KaKa dnia 26.06.2014 22:59
Akeyo mówi co myśli, a że myśli głupio...
227470 dnia 26.06.2014 20:30
Akeyo mówi, co myśli i nie liże nikomu dupy
KaKa dnia 26.06.2014 19:03
Akeyo znów stęka.

Pałeczko, gratuluję jeśli się tego domyśliłaś
225794 dnia 26.06.2014 18:41
takie wiadomośći moglismy śie domyślić
227470 dnia 26.06.2014 18:35
Niech on już zostawi DB, bo ostatnim filmem rozpoczął już tylko proces destrukcji
KaKa dnia 26.06.2014 14:52
W RoSaT mowa była o tzw. USSJ, który zwiększa siłę kosztem szybkości.

SSJ2 - bezstratny poziom silniejszy bodajże 4 razy od SSJ.
Darknes dnia 26.06.2014 14:39
Niby czemu? Sam Goku w Komnacie Ducha i Czasu mówił, że kolejne koksiarskie poziomy do niczego nie prowadzą. Gdy Gohan był zachwycony poziomem mocy ojca to mu ojciec mówił, że to tak na prawdę nie ma sensu :p
KaKa dnia 26.06.2014 13:43
Panie, ja tam lubię pogadać, a to co Akira powiedział w tym akapicie zburzyło logikę uniwersum xD
Strona 1 z 2 1 2 >

Dodaj komentarz:

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona przez administratora.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World | Comper Games
Polecamy