Ważna informacja News: J.P.Fantastica: Polska premiera #10 tomu Dragon Ball Super!

Polecamy

Dragon Ball Q&A: Powiedz nam, Toriyama-sensei! #4

Przed wami kolejne Q&A z Akirą Toriyamą, tym razem kolejne ciekawostki z sagi Majin Bū. Jak powstał Babidi, czym kieruje się Toriyama przy wymyślaniu nazw technik oraz co podsunęło mu niektóre pomysły do głowy? To wszystko w dalszej części newsa.

Q: Skąd pomysł na tak dziwaczne budowle w miejscu odbywania się Turnieju o Tytuł Najlepszego Pod słońcem?
A: Przy projektowaniu świątyni, w której odbywa się turniej, inspirowałem się budynkami znajdującymi się na jednej z wysp na Bali. Przed rozpoczęciem serii odbyłem wraz z rodziną i moim asystentem podróż na Bali, a zdjęcia z tej wycieczki służyły jako baza dla projektów budynków w miejscu gdzie odbywa się turniej. Za każdym razem gdy nadchodził kolejny Turniej musiałem sięgać do moich "materiałów poglądowych". (śmiech)

(Tak naprawdę pomylił wycieczkę do Chin z wycieczką na Bali – w Chinach był przed rozpoczęciem serii, a na Bali był gdy już rysował trening Gokū i Kuririna jedyna nieścisłość jest apropo tego, że na Bali nie był przed rozpoczęciem serii, a już w jej trakcie.)

Q: Mistrzu, powiedz nam proszę, która z walk turniejowych jest Twoja ulubioną?
A: Gokū vs. Tenshinhan!

Myśląc w kategoriach popularnych walk, prawdopodobnie walka Goku i Tenshinhana, ponieważ w tamtym momencie ich umiejętności były niemal identyczne.

Q: Jak wymyśliłeś ruchy do tańca fuzyjnego?
A: Wymyśliłem je podczas oglądania telewizji! Chciałem aby cała sekwencja wyglądała jak najbardziej komicznie pomijając fakt jak ważna jest ta technika, tak więc zdecydowałem się na tego rodzaju ruchy. Z tego co pamiętam część poza na "Sion" została zainspirowana jedną z typowych póz, które przybierały osoby w programach rozrywkowych.

Q: Czy te pozornie nic nie znaczące pozy "Fu" i "Sion" są ważne dla całego procesu fuzji?
A: Są niezwykle ważne! Seria ruchów prowadzących do pozy "Ha" ma na celu zsynchronizować ruchy obu osób oraz skupić ich umysły. Jednak gdy opanujesz technikę na mistrzowskim poziomie, to wtedy jest możliwość fuzji używając samej pozy "Ha".

Q: Czy każdy może dokonać fuzji jeśli ciała i poziom mocy obu osób jest taki sam?
A: Jest to trudne lecz nie niemożliwe! Myślę że fuzja jest możliwa dla każdego jeśli technika jest dobrze wykonywana, uważam iż byłoby to nawet możliwe dla większej ilości osób, jednak należy pamiętać jest to tylko teoria ponieważ trudno byłoby znaleźć kilka identycznych osób. Dla dwóch różnych od siebie osobników fuzja byłaby niezwykle trudna do wykonania. Kierując się tym tokiem myślenia myślę, że pływacy synchroniczni byliby całkiem nieźli jeśli chodzi o fuzje. Tak przy okazji istnieje wiele innych typów fuzji, Gokū został nauczony tej, która zwiększa poziom mocy bojowej.

Q: Jak wymyślasz nazwy technik?
A: Zastanawiam się zawsze jak swoją technikę nazwałaby dana postać. Vegeta próbuje być zazwyczaj cool nazywając swoje po angielsku (śmiech) a Piccolo raczej zważa na symbolikę kanji. Tak naprawdę nie lubię nazywać technik. Gdyby w prawdziwej walce wojownicy tracili czas na mamrotanie nazw to przeciwnik skopałby im tyłki zanim skończyliby mówić.

Fuzja: Informacja ekskluzywna
Toriyama: Tak naprawdę próbowałem samemu dokonać fuzji (śmiech). Zastanawiałem się jak powinno się układać ciało oraz ile kroków wystarczy do pokonania szczególnego dystansu tak więc wypróbowywałem technikę na sobie w sekrecie (śmiech). Zobaczysz jeśli spróbujesz ale tak naprawdę robi się 3 kroki. Technika jest trudna do wykonania ale może także przy ćwiczeniach jest sporo zabawy?

Q: Co dzieje się gdy umierasz w świecie DB?
A: Stajesz się duchem i udajesz się do pałacu Enmy Daiō, który posiada notes z zapiskami o Twoich uczynkach na podstawie, których wysyłany jesteś do nieba lub piekła.

Q: Jak Gokū mógł powrócić na ziemię na 24h?
A: Dzięki mocy Uranai Baba, która działa jako łącznik między światami. Może ona przywrócić zmarłych do świata żywych lecz tylko na jeden dzień.

Q: Jakiego rodzaju miejscem są zaświaty?
A: Jest to świat gdzie żyją bogowie, nazywany także "Niebiańskim Światem", który zamieszkiwany jest przez Bogów Kaiô i Kaiōshin. Do tego miejsca nie mają wstępu zwykłe dusze.

Gokū mógł wyczuć Ki Gohana ponieważ planeta Kaiōshinów i zaświaty znajdują się w tym samym świecie.

Dragon Ball Worldview: Inside Scoop
Toriyama: Odkąd świątynie Bogów i inne takie, są relatywnie mistyczne pomyślałem, że dobrze byłoby wprowadzić elementy kontrastujące i dlatego Emma­ Daiō oraz Oni noszą garnitury jak pracownicy korporacji.

Bogowie są dość złośliwi jak na tak ważne persony! Pomimo tego, iż są oni istotami transcendentnymi, wielu z nich jest troszkę zboczonych, mają dryg do jazdy samochodem itd. Brzmi znajomo?

Wygląd Enmy Daiō oraz Oni przywodzi na myśl pracowników rządowych. Dodatkowo pałac Enmy posiada lotnisko, a dusze wysyłane do nieba czeka wycieczka samolotem.

Q: Kto stworzył statek Babidiego oraz maszynerie znajdującą się na nim?
A: Babidi stworzył to wszystko za pomocą magii! Gdy tworzyłem scenerie miejsca gdzie zakopano statek Babidiego, bazowałem na zbiorze zdjęć z Afryki. W późniejszej części serii większość akcji dzieje się na pustkowiach i trudno było rysować je tak aby wydawały się różne od siebie. (śmiech)

Q: Jak Babidi wyszukiwał swoich podwładnych?
A: Dzięki magii przyzywania! Babidi wyszukuje osoby z nieczystymi sercami dzięki swojej mocy, a następnie używa maggi przyzwania aby ich do siebie ściągnąć. Swoich podwładnych kontroluje dzięki złu znajdującemu się w ich sercach. We wszechświecie istnieje kilku innych magów ale moc Babidiego wyraźnie odstaje od reszty.

Q: Jak narodził się Babidi?
A: Babidi nie jest dzieckiem, a raczej jest duplikatem Bibidiego. Bibidi posiadał moc do rozdzielania się i korzystał z niej gdy jakieś zadanie wymagało więcej niż jednej osoby, a liczba duplikatów mogła być większa, jednak jego moc dzieliła by się na każdą z kopii. Od czasu gdy Bibidi zginął, Babidi posiadł całą oryginalna moc.

Q: Jakie jest znaczenie znaku pojawiającego się na czołach sług Babidiego?
A: Zapewne jest to Ma. (śmiech)

Q: Jakiego rodzaju miejscem jest świat demonów?
A: Świat demonów znajduje się we wszechświecie jednak jest stosunkowo mały, jednak idealny na kryjówkę dla czarnoksiężników, którzy żyją tam na sposób złych goblinów.

Sekret powstania sferycznego świata
Prawdą jest: Wymyśliłem Wszechświat o kształcie kuli aby ułatwić zarówno sobie jak i czytelnikom objecie go umysłem! Centralna sfera zawiera światy zwane światem żywych oraz zaświatami, a Kaioōshini obserwują je nad nimi. Przeciw wagę stanowią Makaiōshini, którzy rządzą złem. Aktualnie wygląda na to iż Kaiōshini dominują.

Prawdą jest: Rysowanie walki Gotanksa i Majin Bū było niezłą zabawą. Szczerze mówiąc lubię te głupkowate, naiwne walki dużo bardziej niż te poważne. Myślę, że jest więcej we mnie gagowego mangaki niż jakiegokolwiek innego. (smiech)

Legenda głosi, że edytor niemal zemdlał ze śmiechu przeglądając szkice walki Gotenksa i Majin Bū!

Prawdą jest: W pierwotnej koncepcji, w scenie gdy podczas tworzenia Genki Damy pojawia się #17, miała pojawić się Lunch, która "ścigała" Tiena, ponieważ on wraz z Chaozu przemieszczali się często ze względu na treningi (co nieźle ją wkurzało)

Tak przy okazji po sadze Cella #17 stał się strażnikiem parku narodowego i założył szczęśliwą rodzinę.

Prawdą jest: Żona Mr. Satana była piękną piosenkarką o imieniu Migeru (nawiązanie do archanioła Michała). Ze względu na jej imię, często żartowano sobie z ich małżeństwa jak to anioł poślubił diabła.

Pomimo tego iż Satan miał być postacią epizodyczną, tak bardzo spodobał się Toriyamie iż ten zadecydował, że będzie pojawiać się dalej, a czasami nawet mówi o nim jako o swoim ulubieńcu.

Prawdą jest: Nieważne z jakiego rodzaju przeciwnikiem mierzy się Gokū, zawsze chce z nim walczyć jeden na jeden! Zazwyczaj jest jedynie jeden przeciwnik, a po stronie dobra wielu wojowników. Byłoby trochę tchórzliwie rzucać się na wroga chmarą , prawda? Gokū zawsze dąży do sprawiedliwej walki i równej walki.

Sekret narodzin bogów
Toriyama: Kaiô rodzą się i wychowują na planecie nazywanej "Planetą Centrum Świata" i są nazywani "Centralnymi ludźmi". Źródłem ich narodzin jest gigantyczne Drzewo Świata, a populacja planety sprowadza się do 80 osób. Centralni ludzie żyją około 75 000 lat, nie posiadają płci (od tłum. Południowy Kaiô nosi peruczkę i tylko stylizuję się na kobietę) i prowadzą beztroski tryb życia ucząc się rozmaitych rzeczy w zamku przypominającym szkołę. Kiedy cykl życia Kaiô dobiegnie końca następny jest wybierany na jego miejsce drogą losowania (od tłum. Chodzi tu o cykl 75 tysięcy lat, Kita no Kaiō dalej zarządza strefą północną z racji tego iż zginął przedwcześnie. Możliwe jest to dzięki temu iż, jego planeta i tak znajdowała się w strefie zaświatów.). Jednakże Kaiōshini są swoistą kasta "wybrańców" i rodzą się ze specjalnych i bardzo rzadkich złotych owoców.
Dodał: miyamoto1, 21.07.2014 21:59

Komentarze

Darknes dnia 23.07.2014 10:32
Tak przy okazji po sadze Cella #17 stał się strażnikiem parku narodowego i założył szczęśliwą rodzinę.
Chyba tylko to zdanie było dla mnie ciekawostką xD
KaKa dnia 22.07.2014 18:55
Przecież mówił, że się przygotowywał przed Battle of Gods :|
krzysztof123 dnia 22.07.2014 18:36
Niby wszystko zapomniał, a już tak dużo wie ten nasz wujek Toriyama.
KaKa dnia 22.07.2014 17:49
Kilka ciekawostek jest. Choćby możliwość fuzji z fuzją :p
Shittsui dnia 22.07.2014 13:21
Chyba coraz bardziej w abstrakcje i mało znaczące fakty idą

Dodaj komentarz:

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona przez administratora.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World | Comper Games
Polecamy