Ważna informacja News: Fortnite x Dragon Ball Super powraca!

Polecamy

Filmy i OVA


Spis filmów Dragon Ball:Dragon Ball: Film 01 Legenda Shenrona - Na początku filmu widzimy znaną nam wszystkim scenę poznania Goku z Bulmą, do złudzenia przypomina tą z serialu. Oczywiście jeszcze raz stajemy się świadkami rozmowy dwóch bohaterów.Czy ktoś może nie pamiętać wysiłków Bulmy zmierzających do wytłumaczenie chłopcu z ogonem czym jest dziewczynka? Kolejny etap fabuły jest niezwykle standardowy i schematyczny. Oboje wyruszają na poszukiwanie smoczych kul, po drodze spotykają,znane już nam postacie, Urona, Yamche czy mistrza Roshi. Pojawia się także zło, którego usposobieniem jest zły król Gomrus, także szukający kul, oraz mała słodka dziewczynka prosząca o pomoc. Następną jest wkroczenia do akcji Goku, pokonanie zła i wszystko kończy się szczęśliwie. Zły władca postanawia być dobry, Yamcha i Bulma zakochują się w sobie a nasz urwis znów leci na swojej chmurce ku nowym przygodą.

Tytuły JP/ENG: Shenron no densetsu.
Data premiery: 20.12.1986.
Czas trwania: 48 min.
Okładka.


Dragon Ball: Film 02 Śpiąca księżniczka - (Brak opisu)
Dragon Ball: Film 03 Wielka tajemnicza przygoda - (Brak opisu)

Dragon Ball: Film 04 Sposób by stać się silniejszym - Nachodzeń Goku żyje w chatce swojego dziadka Gohana, wiedzie tam spokojne i beztroskie życie do czasu.. Do czasu kiedy spotyka dziewczynkę o imieniu Bulma, która wędruje po świecie w poszukiwaniu smoczych kul, jej marzeniem jest zdobycie idealnego chłopaka w tym celu chce o to poprosić Shenrona właśnie o chłopaka dla siebie. Przekonuje Goku by pomógł jej zebrać wszystkie 7 kul, po drodze na potykać będą wiele ciekawych sytuacji jak i niebezpiecznych wrogów np. Armie czerwonej wstęgi, z którą Son Goku będzie musiał stoczyć wiele trudnych pojedynków.

Tytuły JP/ENG: -
Data premiery: -
Czas trwania: -
Okładka.


Spis filmów Dragon Ball Z:


Dragon Ball Z: Film 01 Strefa Śmierci - Nad Ziemią ponownie pojawiają się czarne chmury. Tym razem świat zaniepokoił swoją osobą Garikku Junior, który pragnie zemsty na Kamim oraz nieśmiertelności, do czego potrzebne mu smocze kule. Aby zdobyć je wszystkie, słudzy Garikku Juniora porywają również małego Son Gohana, który posiada na swojej czapeczce czterogwiezdną. Son Goku musi teraz nie tylko uratować świat przed zagładą, ale również swojego syna, a pomogą mu w tym starzy przyjaciele i obecny wróg Piccolo, któremu sługusy Garriku Juniora również zaszli za skórę.

Tytuły JP/ENG: Ora no Gohan wo Kaese!!/Dead Zone.
Data premiery: 15.07.1989.
Czas trwania: 42 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 02 Najsilniejszy człowiek na świecie - Gdzieś w górach mały Son Gohan wraz z Oolongiem wspinają się z radarem Bulmy w poszukiwaniu Smoczych Kul. Zostają oni jednak uprzedzeni, gdyż kule te zostały zebrane przez pewnego starca, który następnie wypowiada życzenie prosząc smoka o przywrócenie do życia jego pana, Doktora Willow, smok spełnia te prośbę. Jak się okazuje mózg doktora jest umieszczony w wielkiej maszynie bojowej, a sam zainteresowany jest umieszczeniem swojego mózgu w najpotężniejszym człowieku na Ziemi. Porywa Kammesenina wraz z Bulmą, wierząc iż to on jest najsilniejszy, niebawem jednak wychodzi na jaw, że najpotężniejszym człowiekiem na Ziemi jest Son Goku. Teraz Son Goku musi pokonać nowego wroga, by uratować przyjaciół.

Tytuły JP/ENG: Konoyo de Ichiban Tsuyoi Yatsu/The World`s Strongest.
Rok wydania: 10.03.1990.
Czas trwania: 60 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 03 Największa bitwa na Ziemi - W lesie, w którym biwakował Son Gohan i Krilan, wydarza się coś dziwnego, w Ziemię uderza wielki obiekt, który rozprzestrzenia wielki ogień, niszcząc tym samym las. Widząc to starają się jak najszybciej ugasić pożar, udaje im się to i ratują małego smoka lecz las jest bardzo zniszczony. Bohaterowie biorą się za zbieranie smoczych kul gdy im się to udaje proszą smoka o odbudowanie lasu. Las jednak nie zostanie taki piękny jakim go natura stworzyła. Ten obiekt który uderzył w Ziemię to kapsuła nijakiego saiyana Taurusa. Ma bardzo okrutny plan. Chce na Ziemi zasiać drzewo mocy które wysysa energię z planety i kumuluje ją w owocach rośliny, a ten który zje owoc stanie się najpotężniejszą istotą we wszechświecie. Son Goku wraz z przyjaciółmi musi stawić czoła nowemu wrogowi, gdyż od tego zależą losy świata.

Tytuły JP/ENG: Chikyuu Marugoto Chou-Kessen/The Tree of Might.
Data premiery: 07.07.1990.
Czas trwania: 61 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 04 Lord Slug - Spokojny dzień, który zakłóca tajemniczy obiekt zmierzający ku Ziemi. Okazuje się, że na Niebieską planetę przybył Nameczanin, który dawno temu został wygnany, jest nim Lord Slug. Pragnie zdobyć smocze kule i przywrócić sobie młodość jednocześnie terroryzując planetę i jej mieszkańców. Do walki staje Son Goku wraz z przyjaciółmi. Niespodziewanie saiyanin osiąga nowy poziom, jest nim FSSJ, który daje mu możliwość dorównania Slugowi.

Tytuły JP/ENG: Super Saiyajin da Songokuu/Lord Slug.
Data premiery: 09.03.1991.
Czas trwania: 52 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 05 Zemsta Coolera - Kiedy Freeza niszczył rodzimą planetę saiyan, bacznie przyglądał się temu jego brat, Cooler. Wiele lat po tym wydarzeniu, brat Freezy, dowiaduje się o jego porażce i śmierci, którą wraz z ojcem ponieśli na Ziemi. Wściekły postanawia pomścić swój ród, wyrusza wraz ze swoimi sługusami na Ziemię. Gdy dociera już do celu, rozpoczyna poszukiwania swoich wrogów. Rozpoczyna się kolejna batalia ze złem, jednak Cooler jest potężniejszy od swojego brata, posiada kolejną formę, piątą, z którą będzie musiał się zmierzyć Son Goku na poziomie Super Saiyana.

Tytuły JP/ENG: Tobikkiri no Saikyou Tai Saikyou/Cooler`s Revenge.
Data premiery: 20.07.1991.
Czas trwania: 47 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 06 Atak! 10 milionów metalowych wojowników - Po wysłaniu Coolera na słońce, wszyscy żyli w przekonaniu, że już nie żyje. Okazuje się jednak, że część brata Freezy przetrwałą w tym jego mózg, który połączył się z inteligentą maszyną. Tworzy milionową armię swoich klonów i podbija Nowy Namek. Dende wraz z Nameczanami zwraca się do Son Goku o pomoc, ten po przybyciu na Namek dowiaduje się strasznej prawdy, Cooler wrócił i ma całą armię. W walce przeciw tyranowi musi stawić czoła wraz z Vegetą.

Tytuły JP/ENG: Gekitotsu!! 100-oku Power no Senshitachi/The Return of Cooler.
Data premiery: 07.03.1992.
Czas trwania: 47 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 07 Super #13! - Po śmierci Dr. Gero, komputery w jego tajnym laboratorium aktywują trzy androidy #13, #14 i #15. Wspomniane wcześniej cyborgi lokalizują swój cel jakim jest Son Goku i udają się w jego kierunku. W tym czasie nasz bohater jest w mieście ze swoją rodziną na zakupach. W mieście do walki, która później zostaje przeniesiona na teren bez ludzi. W tym miejscu #14 i #15 zostają zniszczone, ich trzeci towarzysz #13 absorbuje ich części i ulega transformacji, dzięki czemu staje się niezwykle potężny. W walce Son Goku, Vegeta i Trunks z przyszłości będą musieli użyć wszystkich sił, by pokonać Super #13.

Tytuły JP/ENG: Kyokugen Battle!! Sandai Super Saiyajin/Super Android 13!
Data premiery: 11.07.1992.
Czas trwania: 46 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 08 Broly, Legendarny Super Saiyan - Son Goku wraz z przyjaciółmi ucztuje w parku, gdzie sad wiśni kwietnie. Miłą atmosferę zakłóca statek kosmiczny, z którego wyłania się Paragas, jeden z olacałym saiyan. Poszukuje on Vegety, księcia saiyan, aby móc wskrzesić potęgę swojego ludu. Vegeta jednak niema zamiaru go słuchać, do momentu, kiedy Paragas wchodzi na jego dumę. Vegeta postanawia wyruszyć z Paragasem, na wieść o wojowniku tak potężnym, że z łatwością pustoszy południową galaktykę. Za Vegetą ruszają inni wojownicy, na miejscu wszystko okazuje się zupełnie innaczej niż opowiadał Paragas, jego syn Brolly, jest legendarnym Super Saiyanem, którego chce wykorzystać do zemsty na Vegecie, którego ojciec spisał na śmierć Paragasa i jego syna, okazuje się również że Broly nienawidzi Son Goku, którego płacz w dzieciństwie doprowadził go do furii. Teraz Vegeta wraz z Son Goku, będą musięli stawić czoła legendarnemu Saiyanowi.

Tytuły JP/ENG: Moetsukiro!! Nessen - Retsusen - Chou Gekisen/Broly - The Legendary Super Saiyan.
Data premiery: 06.03.1993.
Czas trwania: 73 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 09 Galaktyka w niebezpieczeństwie! Nadchodzą postrachy Królów Światów! - Pewien multimiliarder z okazji dziesiątych urodzin swojego syna organizuje nietypowy Turniej Sztuk Walk, w którym biorą udział niemal wszyscy przyjaciele Son Goku. Sam turniej jest podzielony na trzy etapy. Zwycięzcy pierwszego etapu przechodzą do następnego gdzie będą musieli zmierzyć się z uczniami Mr Satana na specjalnych arenach. W ostatnim etapie do którego przechodzi tylko jedna osoba będzie musiała stoczyć ona walkę finałową z Mr Satanem.Turniej ten zostaje zakłócony, a to za sprawą Bojacka i jego sługusów, w tym właśnie momencie nasi bohaterowie zostają wciągnięci w walkę z jego ludźmi a później z nim samym. Son Gohan będzie musiał powtórzyć wyczyn z walki z Seru.

Tytuły JP/ENG: Ginga Girigiri!! Bucchigiri no Sugoi Yatsu/Bojack Unbound.
Data premiery: 10.07.1993.
Czas trwania: 51 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 10 Niebezpieczna dwójka! Super Saiyanie zawsze gotowi! - Videl, mały Son Goten i Trunks poszukują smoczych kul. Ich poszukiwania zaprowadzają ich do małej wioski gdzie mieszkańcy mają złożyć w ofierze małą dziewczynkę. Nasi bohaterowie przeszkadzają im w tym, dowiadują się ze wioska jest terroryzowana przez pewnego potwora w wyniku czego zrozpaczeni wieśniacy postanowili poprosić boga o pomoc składając ową dziewczynkę w ofierze. Nasi bohaterowie decydują się im pomóc. Okazuje się, że tym potworem jest Broly, którego kapsuła rozbiła się w górach. Teraz Videl, Son Goten, Trunks i Son Gohan, muszą stawić czoła legendarnemu Saiyanowi, jednak w walce pomoże im duchowo Son Goku!

Tytuły JP/ENG: Kiken na Futari! Super Senshi wa Nemurenai/Broly - Second Doming.
Data premiery: 12.03.1994.
Czas trwania: 53 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 11 Klęska Super Saiyana! To ja zostanę zwycięzcą! - Po turnieju sztuk walki, żona Krilana, #18 postanawia odebrać od Mr. Satana pieniądze, której jej obiecał za swoją wygraną w turnieju. Dyskusje przerywa posłaniec z paczką dla Mr. Satana, okazuje się że jest ona od starego znajomego mistrza sztuk walk. Mr. Satan wyrusza na tajemniczą wyspę wraz z #18 oraz Son Gotenem i Trunksem, którzy dostali się tam postępkiem. Odkrywają że na wyspie znajdują się genetycznie zmutowani wojownicy, jednak to nie ten fakt jest problemem, okazuje się że wyhodowano klona Brolego, który wymyka się spod kontroli i atakuje przybyszów, tym razem, jako zmutowany wielkolud.

Tytuły JP/ENG: Super Senshi Gekiha!! Katsu no wa Ore da/Bio Broly.
Data premiery: 09.07.1994.
Czas trwania: 47 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 12 Odrodzenie Fuzji! Goku i Vegeta! - W zaświatach z maszyny do oczyszczania dusz uwolniło się całe zło i przelało na młodego chłopaka. Narodził się nowy potwór Janemba - władca zaświatów. Szybko opanował cały 2 wymiar i świat żywych zmieszał się ze światem zmarłych. Na ziemię powróciły wszystkie obrzydliwe potwory, a zombi swobodnie sobie spacerują po ulicach. Zadanie opanowania tego całego chaosu dostają Son Goku i Paikuhan. Podczas gdy Paikuhan ma uwolnić pałac Enmy Daio, Son Goku zajmuje się Janembą. Zaczyna się walka. Ku jego zaskoczeniu, stworek wyglądający jak małe dziecko jest bardzo potężny. Odkrywa, że ten zmienił nawet prawa zaświatów, gdy chciał go zaatakować falą uderzeniową, pojawia się portal z której fala uderza w Son Goku. Przemienia się w SSJ3, by móc dorównać Janembie. Na tym poziomi staję się od niego o wiele silniejszy i szybko go pokonuje. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu z pokonanego bobasa powstaje nowy potwór. Jego wygląd jest przerażający i siła kilkakrotnie większa. Jedynym wyjściem jest fuzja Son Goku z Vegetą!

Tytuły JP/ENG: Fukkatsu no Fusion!! Gokuu to Vegeta/Fusion Reborn.
Data premiery: 04.03.1995.
Czas trwania: 51 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 13 Wybuchowa Pięść Smoka! - Son Gohan i Videl ratują dziwnego staruszka, który chciał popełnić samobójstwo. Opowiada im o niebezpieczeństwu, które grozi Ziemi. Wg niego, jedynym, który może uratować planetę jest Tapion - wielki bohater uwięziony w magicznej pozytywce, którą ma przy sobie niedoszły samobójca. Son Gohan jest pod wrażeniem tej opowieści i postanawia pomóc w oswobodzeniu Tapiona. Potrzebne mu są smocze kule. Wkrótce wzywają Shenrona i wypowiadają życzenie, by uwolnić więźnia pozytywki. Okazuje się jednak, że wielki bohater ma małe maniery i odchodzi nawet nikogo nie wysłuchawszy. Zaszywa się w opuszczonym budynku. Mały Trunks zafascynowany nową postacią postanawia się z nią zaprzyjaźnić, jednak jego starania są ciągle odrzucane. Okazuje się, że Tapion skrywa wielką tajemnicę, w jego ciele jest uwięziona jedna z części demona Hildegarda. Stwór jest bardzo niebezpieczny i podczas snu może uwolnić się z ciała, w którym przebywa. Za wszelką cenę dąży do połączenia się ze swoją drugą połową. Jedyną bronią przeciw niemu jest flet Tapiona, którego melodia pozwala mu na wchłonięcie duszy demona. Niestety potworowi udaje się połączyć w całość, a jego potęga jest przerażająca..

Tytuły JP/ENG: Ryuuken Bakuhatsu!! Gokuu ga Yaraneba Dare ga Yaru/Wrath of the Dragon.
Data premiery: 15.07.1995.
Czas trwania: 52 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 14 Bitwa Bogów - (Brak opisu)

Tytuły JP/ENG: Kami to Kami/Battle of Gods.
Data premiery: 30.03.2013.
Czas trwania: 85 min.
Okładka.Dragon Ball Z: Film 15 Odrodzenie F - (Brak opisu)

Tytuły JP/ENG: Fukkatsu no F/Revival of F.
Data premiery: 18.04.2015.
Czas trwania: 120 min.
Okładka.


Spis filmów Live Action:


Dragon Ball - Film ten został stworzony w 1990 roku, przez Koreę Południową. Fabuła jest bardziej zbliżona do pierwowzoru, stworzonego przez Akirę Toriyamę. Wang Ryong, twórca filmu, kiedy dostał propozycję stworzenia adaptacji "Dragon Ball", był szczęśliwy.

Film opowiada o losach małego chłopca Son Goku, który po śmierci dziadka Gohana, musi sobie radzić samodzielnie. Pewnego dnia dziewczynka o imieniu Bulma, poszukująca magicznych kul, napotyka Goku. Mały bohater wyrusza wraz z nową przyjaciółką, by odnaleźć pozostałe smocze kule, tym samym natrafiając na coraz liczniejsze przygody, te dobre oraz te złe..

Tytuły Korea PŁD/ENG: Deuraegon Bor/Dragon Ball.
Data premiery: 12.12.1990.
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: Korea PŁD.
Okładka.Dragon Ball The Magic Begins - Okrutny król Horn ma zamiar przejąć władzę nad całą ludzkością i światem, w tym celu postanawia zebrać siedem legendarnych "Smoczych Kul", które po zebraniu przywołują boskiego smoka, spełniającego jedno upragnione życzenie! Król Horn podczas poszukiwań smoczych kul porywa dziadka Monkey Boya, gdy chłopiec dowiaduje się o tym podłym czynie wyrusza za tyranem, aby uratować dziadka i uratować świat!

Jeden z pierwszych filmów z udziałem prawdziwych aktorów, który został wyreżyserowany przez Azjatyckie studia na podstawie mangi Akiry Toriyamy "Dragon Ball". Film został wyprodukowany przez Tajwan i Filipiny.

Tytuły Tajwan/ENG: Xin qi long zhu shen long de fu shou/Dragon Ball The Magic Begins
Data premiery: ?.?.1991.
Czas trwania: ? min.
Reżyser: Joe Chan, Leung Chung.
Produkcja: Tajwan, Filipiny.
Okładka.Dragon Ball Evolution - Filmowa adaptacja najpopularniejszej na świecie mangi "Dragon Ball". Premiera filmu odbyła się 13 marca 2009 r.w Japonii, zaś w Polsce 17 kwietnia 2009 r. James Wong, reżyser takich filmów jak "Oszukać przeznaczenie" zgodził się wyreżyserować również przygody Son Goku oraz Bulmy poszukujących smoczych kul, za jego sprawą scenariusz diametralnie zmienił poznaną fanom mangi fabułę w filmie.

2000 lat przed rozpoczęciem fabuły filmu na świecie pojawił się Nameczanin Piccolo, który kierując się wówczas ścieżką dobra zmienia poglądy na świat, pragnie podbić Ziemię, zaś w tym pomóc mu miał jego sługa Ozaur. Przeszkodzili mu w tym mnisi tocząc zażartą walkę, mimo wielkiej siły Piccolo zostaje uwięziony przez obrońców dobra w szkatułce.. Po tym fakcie mnisi tworzą "Smocze Kule", które po zebraniu w jednym miejscu wzywają legendarnego smoka, Shena, który w zamian za zebranie siedmiu kul, umożliwia spełnienie jednego życzenia..

Po 2000 lat Piccolo odkrywa sposób na wydostanie się ze swojego więzienia, ma zamiar zebrać siedem smoczych kul, a w tym pomóc ma mu znów Ozauru. W tym samym czasie Son Goku, główny bohater ma 18 urodziny, otrzymuje od swojego dziadka Gohana czterogwiazdkową kulę, po tej uroczystości udaje się na imprezę do zakochanej w nim ChiChi. Pod nieobecność Goku w domu wydarza się coś przykrego, dziadek Gohan zostaje zabity. Po powrocie Goku spotyka Bulmę, która opowiada mu co się wydarzyło.. Od tej pory muszą stanąć do walki przeciwko lordowi Piccolo, a w tym pomoże im stary zboczony mistrz sztuk walki Kame-Sennin.

Tytuły ENG/PL: Dragonball Evolution/Dragon Ball Ewolucja.
Data premiery: 10.03.2009.
Czas trwania: 100 min.
Reżyser: James Wong.
Produkcja: Hongkong, USA, Wielka Brytania.
Okładka.


Spis OVA Dragon Ball Z:


Dragon Ball Z: OVA 01 Samotne rozpoczęcie wojny Z. Ojciec Son Goku wyzywa Freeza - Akcja filmu zaczyna się od narodzin Saiyanina, to Son Goku. Następnie widzimy jak Oozaru niszczą nieznaną nam planetę i zabijają jej mieszkańców. Po walce toczy się rozmowa kilku Saiyan. Okazuje się, że to Bardock ze swoją drużyną. Roztrząsają sprawę tego, że żadne z nich niewiele pamięta z wydarzeń ostatniej nocy. Rozmowa schodzi na syna Bardocka. Ten nie chce zaakceptować swojego dziecka, ponieważ jest bardzo słabe, jego siła wynosi tylko 2 jednostki. Nagle zostają zaatakowani przez jednego z tubylców planety. Przekazuje on Bardockowi dar widzenie przyszłości poprzez uderzenie w kark. Niestety Saiyanin nie będzie mógł kontrolować tych wizji i będą się pojawiać w najmniej oczekiwanym momencie. Zanim napastnik został zabity przez Bardocka, zdążył przepowiedzieć mu unicestwienie jego rasy. Ten nie wierzył w ani jedno jego słowo. Nagle mdleje. Zostaje przetransportowany przez swoich przyjaciół do jednostki głównej. Na miejscu wsadzono go do maszyny z płynem regeneracyjnym. Tutaj ma pierwszą wizję, widzi młodego Goku oraz jego walki na przemian ze swoją niedaleką przyszłością.

W tym momencie lekarze przerywają proces regeneracji. Bardock od razu wyrusza za swoją drużyną, która poleciała na misję. Na miejscu okazuje się, że zostali zaatakowani przez ludzi Frezera. Jedynym żywym z jego drużyny jest Toma, który zdążył mu opowiedzieć o tym co się stało. Niestety umiera wskutek doznanych ran. Bardock jest wściekły. Odnajduje morderców swoich przyjaciół. Dochodzi do walki. Saiyanin ma zdecydowaną przewagę, ale na jego nieszczęście ma kolejną wizję, przez co o mało nie zginął. Tym razem widzi walkę dorosłego Goku z Vegetą. Ledwie udaje mu się uniknąć śmiertelnego ciosu przeciwnika po czym pozbywa się go i jego kompana. Nieoczekiwanie zostaje zaatakowany przez Dodorię, sługusa Frezera. Udaje mu się przeżyć i postanawia zemścić się na Frezerze i uratować swoją planetę przed zagładą z rąk tyrana.

Tytuły JP/ENG: Tatta Hitori no Saishuu Kessen - Freezer ni Idon da Z Senshi Songokuu no Chichi/Bardock - The Father of Goku.
Data premiery: 17.10.1990.
Czas trwania: 42 min.
Okładka.Dragon Ball Z: OVA 02 Nie rozpaczaj! Pozostali jeszcze dwaj Super Saiyanie: Gohan i Trunks! - Historia Trunksa rozpoczyna się około 5 lat po sadze Frezera. Wszyscy znani nam wojownicy nie żyją. Goku umarł najwcześniej z powodu choroby serca, a Vegeta, Picollo, Krilan, Yamcha, Tenshinhan zostają zabici przez złe androidy C17 i C18. Jedynie Gohan uchodzi z życiem. Nie można wskrzesić poległych, ponieważ wraz z Szatanem Serduszko odszedł Wszechmogący, a z nim Smocze Kule. Maszyny zabijają każdego kto im wejdzie w drogę i niszczą co im podejdzie pod rękę. Mija kilka lat. Jedynym, który jeszcze im się przeciwstawia jest Gohan- w tym świecie bardzo poważny i doświadczony wojownik. Niestety nawet on nie jest wstanie poradzić sobie z tymi potworami i przegrywa każdą bitwę. Trunks jest już starszy. Jednak nie jest tym samym dzieckiem, które poznajemy w sadze Buu. Doświadczony przez los chłopak za szybko dorósł. Nie zobaczymy na jego twarzy uśmiechu radości, w jego oczach zawsze jest cień smutku. Zdaje sobie sprawę z zagrożenia i chce pomóc w walce z androidami. Zaczyna trening pod okiem Son Gohana. Szybko okazuje się, że jest bardzo zdolny. Zaprzyjaźnia się z synem Goku. Dni mijają, gdy C17 i C18 niszczą kolejne miasto, obaj postanawiają im wyjść naprzeciw...

Tytuły JP/ENG: Zetsubou e no Hankou!! Nokosareta Chousenshi - Gohan to Trunks/The History of Trunks
Data premiery: 24.02.1993.
Czas trwania: 48 min.
Okładka.Dragon Ball Z: OVA 03 Plan zniszczenia Saiyan - Na Ziemi zaczynają się dziać dziwne rzeczy, lasy usychają, natura umiera. Niespodziewanie zjawia się sługa Wszechmogącego, wyjaśniając całą sytuacje. Otóż na naszej planecie rozprzestrzenia się śmiercionośny gaz, i jeśli nie zniszczy się źródeł z których się wydobywa życie na Ziemi przestanie istnieć za 70 dni. Son Goku i przyjaciele lokalizuje i niszczy maszyny produkujące śmiercionośny gaz, przy czym nabija guza paru łobuzom. Nie lada niespodzianka czeka ich przy ostatnim źródle, gdzie ku zdziwieniu naszych bohaterów spotykają swoich dawnych wrogów, min. Coolera,Freeza,Lorda Sluga, okazującymi się jedynie widami. Po krótkim oszołomieniu likwidują kolejną przeszkodę. Jednak tutaj przygoda się nie kończy ponieważ trop zła prowadzi daleko w kosmos. Jak się okazuje sprawcą całego zamieszania jest niejaki Dr Raichii, Tsuful próbujący zemścić się na saiyanach.

Tytuły JP/ENG: Gaiden - Saiya-jin Zetsumetsu Keikaku/Gaiden - Plan to Destroy the Saiyajin.
Data premiery: 23.07.1993.
Czas trwania: 60 min.
Okładka.Dragon Ball Z: OVA 04 Son Goku i przyjaciele powracają! - Przed ostatnim turniejem, wszyscy przyjaciele przybywają na otwarcie nowego hotelu Mr. Satana. Miłą atmosferę zakłócają dwie kosmiczne kapsuły, okazuje się że na Ziemię przybywa młodszy brat Vegety, Tarble wraz żoną. Przybywa on po pomoc w zniszczeniu dwóch żołnierzy, byłej Armii Freezy, Avo i Kado, którzy również przybyli na Ziemię za Tarble. Rozpoczyna się walka, jednak do walki przystępują najmłodsi, Trunks i Son Goten.

Tytuły JP/ENG: Ossu! Kaette Kita Son Goku to Nakama-tachi!!/Yo! The Return of Son-Goku and Friends!!
Data premiery: 24.11.2008.
Czas trwania: 34 min.
Okładka.Dragon Ball Z: OVA 05 Epizod o Bardocku - Wojownik Bardock wyzywa tyrana Freezę do walki, niestety Freeza okazuje się zbyt silny dla Bardock'a, tyran niszczy planetę Vegete, a także wydawałoby się, że zabija Bardock'a. Okazuje się jednak, że wielki wybuch spowodował w wypadku Bardock'a cofnięcie się w czasie, kiedy jeszcze na planecie później zwaną Vegetą, żyli dziwni przedstawiciele obcej rasy. Bardock musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Tytuły JP/ENG: Episōdo obu Bādakku/Episode of Bardock
Data premiery: 28.12.2011.
Czas trwania: 20 min.
Okładka.


Spis OVA Dragon Ball GT:


Dragon Ball GT: OVA 01 Biografia Son Goku Junior - Opowieść o dalszych perypetiach pra pra pra itp wnuka Goku. Mały Goku jr. od walki bardziej lubi zabawę i śmiech niż treningi by stać się taki sam jak jego przodek. Pewnego dnia w szkole znany z rozrabiactwa Pack zabiera Goku jr. jego ulubiony długopis, po tym wydarzeniu całą historie opowiada swej babci Pan, ta usłyszawszy jak jej wnuk mógł sobie na to pozwolić wpada w złość co powoduje, że traci przytomność, po chwili zostaje przewieziona do szpitala gdzie Goku jr. wpada w histerie bojąc się o swoją babcie. Przypomina sobie jak Pan mówiła mu o smoczych kulach, które mogą spełnić każde życzenie wraz z Packiem postanawiają odnaleźć 4 gwiezdną smoczą kule, na swojej drodze spotkają wiele nie bezpieczeństw jak i również sporo śmiesznych momentów.

Tytuły JP/ENG: Goku gaiden! Yuki no akashi wa su-shin-chu/A Hero's Legacy.
Data premiery: 26.03.1997
Czas trwania: 48 min.
Okładka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy