Ważna informacja News: Akira Toriyama odszedł w wieku 68 lat

Polecamy

Stadia Sūpā Saiya-jin


Ōzaru (Wielka małpa) - Aby przedstawiciel rasy Saiya-jin osiągnął te stadium, musi spojrzeć w księżyc podczas pełni. Wówczas Saiya-jin ulega transformacji w olbrzymią małpę. Będąc w tym stadium, Saiya-jin'owie tracą kontrolę nad sobą, choć niektórym udało się zachować świadomość w ciele małpy. Moc wojownika wzrasta dziesięciokrotnie, zaś w postaci Ōgon Ōzaru (GT), dwudziestokrotnie, w ten czas futro zmienia barwę na złotą. Ōgon Ōzaru jest wstępem do stadium SS4.
Sūpā Saiya-jin (Super Saiyan Level 1, SS) - Super wojownik, to pierwszy szczebel ku olbrzymiej mocy. Jego moc została określona w 150.000.000 jednostek. Poziom ten jako pierwszy osiągnął Son Gokū, który wpadał w furię podczas walki z Furīzą.

Stadium charakteryzują: Złote brwi oraz włosy, które nie zależnie od ułożenia w normalnym stadium unoszą się w górę, błękitne oczy, oraz mocny wzrost poziomu Ki. Podczas treningu w Seishin to Toki no Heya, Son Gokū odnajduje sposób, dzięki któremu mógł ciągle korzystać z SS, bez większych strat w energii.

Stadium osiągnęli: Bādakku*, Bejīta, Bejīta Junia*, Burorī*, Gojīta*, Gotenkusu, Son Gokū, Son Gohan, Son Goten, Son Gokū Junia*, Torankusu.
Sûpâ Saiya-jin dai ni-dankai (Super Saiyan Level 1 stadium 2, Ascended Super Saiyan, ASS) - Drugie stadium zaawansowania poziomu SS. Podczas pobytu w tym stadium wojownik zyskuje znaczny wzrost siły, masy mięśniowej oraz wytrzymałości, w nieznacznym stopniu odbija się to na spadku szybkości. Drugie stadium zostało odkryte podczas pobytu w Seishin to Toki no Heya. Saiya-jin'owie zrezygnowali z użycia tego poziomu z powodu jego wad.

Stadium charakteryzują: Szpiczaste złote włosy, wielki przyrost masy mięśniowej, zdecydowany spadek szybkości.

Stadium osiągnęli: Bejīta, Son Gokū, Mirai no Torankusu.
Sûpâ Saiya-jin dai san-dankai (Super Saiyan 1 stadium 3, Ultra Super Saiyan, USS) - Trzecie stadium zaawansowania poziomu SS. Podczas pobytu w tym stadium wojownik zyskuje znaczny wzrost siły i wytrzymałości, jednak odbija się to na spadku szybkości. Trzecie stadium zostało odkryte podczas pobytu w Seishin to Toki no Heya. Saiya-jin'owie zrezygnowali z użycia tego poziomu z powodu jego wielu wad.

Stadium charakteryzują: Szpiczaste złote włosy, wielki przyrost masy mięśniowej, zdecydowany spadek szybkości.

Stadium osiągnęli: Bejīta, Son Gokū, Mirai no Torankusu.
Sūpā Saiya-jin Tsū (Super Saiyan Level 2, SS2) - Drugi z kolei poziom, osiągniety przez Saiya-jin'ów zamieszkujących Ziemie. Pierwszym wojownikiem, który go osiągnął był Son Gohan podczas turnieju Seru. Moc którą posiada użytkownik tego poziomu jest bardzo efektowna, wraz ze wzrostem KI w organizmie wojownika, wzrasta również szybkość, co zostało zademonstrowane podczas walki z Seru.

Stadium charakteryzują: Złote brwi oraz włosy, które stają się bardziej najeżone oraz szpiczaste. Zwiększa się masa mięśniowa, szybkość, pojawia się złota aura otaczana silnymi wyładowaniami elektrycznymi. Podobnie jak na stadium SS oczy przybierają barwę morskiego błękitu.

Stadium osiągnęli: Bejīta, Son Gokū, Son Gohan.
Sūpā Saiya-jin Surī (Super Saiyan Level 3, SS3) - Trzecie stadium. W polskiej wersji językowej Son Gokū, używa nazwy "Mega wojownika". Poziom ten w przeciwieństwie do trzech pozostałych różni się niemal wszystkim. Pierwszym wojownikiem, który zdołał opanować ten poziom był Son Gokū, dokładny moment osiągnięcia tego stadium nie jest bliżej znany, mimo to Son Gokū zaprezentował go podczas walki z Majin Bū. Podczas zmiany w SS3, zgromadzona w wojowniku energia, powoduje silne wstrząsy na Ziemi, a moc Saiya-jin'a jest wyczuwalna na bardzo długich dystansach, mimo tylu zalet użytkownik tego poziomu, nie może przebywać w nim dłużej niż pozwala mu na to poziom energii, gdyż pobyt w nim, może zakończyć się całkowitym wyczerpaniem KI.

Stadium charakteryzują: Złote włosy aż po pas, brak brwi, błękitne oczy z ciemniejszymi źrenicami, zwiększenie siły ciosu oraz szybkości, wyładowanie eklektyczne oraz krótkotrwała możliwość pobytu w stadium SS3.

Stadium osiągnęli: Son Gokū, Gotenkusu.
Sūpā Saiya-jin Fō (Super Saiyan Level 4, SS4) - Czwarte stadium powstałe na potrzeby serii "Dragon Ball GT". Nie jest ono zapisane w mandze, więc nie należy brać go w 100% pod uwagę. Tworząc te stadium, twórcy "GT", zapomnieli o kilku ważnych elementach, w tym o funkcjonalności SS3, który był według mangi nadzwyczaj potężny, a moc jego była nie do okiełznania. Przebywanie na SS3 było możliwe nie dłużej niż tyle na ile pozwalało Ki oraz organizm, kiedy w "GT", moc SS4 jest jeszcze większa, mimo to używanie go nie powoduje żadnych problemów. Wygląd wojownika w stadium SS4 jest zupełnie inny niż w poprzednich.

Stadium charakteryzują: Czarne/Czerwone długie włosy, żółte/niebieskie obramowania źrenic, czerwone/różowe futro oraz ogon.

Stadium osiągnęli: Son Gokū*, Bejīta*, Gojīta*.
Sūpā Saiya-jin Goddo (Super Saiyan God, SSG) - Poziom, który osiągają wyłącznie wybrani, aby osiągnąć ów poziom, potrzeba do tego mocy sześciu Saiya-jinów. Poziom ten osiągnął Son Gokū, kiedy walczył z Burisu. Poziom jest na tyle potężny, iż okiełznanie go może graniczyć z cudem. Dawno temu wśród przedstawicieli owej rasy pojawił się już jeden taki przypadek, lecz został pokonany, gdyż nie zapanował nad swoją mocą.

Stadium charakteryzują: Czerwone brwi oraz włosy, które nie zmieniają ułożenia, czerwone oczy, z czarnymi źrenicami, płomienna aura oraz ogromny wzrost poziomu Ki.

Stadium osiągnęli: Son Gokū.
Sūpā Saiya-jin Goddo Sūpā Saiya-jin (Super Saiyan God Super Saiyan, Super Saiyan Blue, SSB) - Drugi szczebel transformacji Super Saiya-jina związanego z boską mocą. W przeciwieństwie do boskiego poziomu, ten jest jest typowym Sūpā Saiya-jinem z domieszką boskiej mocy. Poziom ten osiągnął Son Gokū oraz Bejīta dzięki treningowi u Whisa. Poziom ten jest obecnie najpotężniejszym ze wszystkich znanych stadiów Saiya-jinów.

Stadium charakteryzują: Niebieskie (błękitne) brwi oraz włosy, układają się niczym włosy w zwykłym stadium SS, niebieskie oczy, błękitna aura oraz ogromny wzrost poziomu Ki.

Stadium osiągnęli: Son Gokū, Bejīta.
Poziomy wymyślone na potrzeby filmów kinowych:

Densetsu no Sūpā Saiya-jin (Legendary Super Saiyan, LSS)* - Poziom ten został zaprezentowany w ósmym filmie kinowym serii "Dragon Ball Z". Na pierwszy rzut oka wygląda jak USS, mimo tego można zauważyć brak źrenic oraz zielone włosy. W przeciwieństwie do USS szybkość oraz siła diametralnie wzrasta, można by rzec, że dla zwykłego Saiya-jin'a moc ta jest nie do osiągnięcia. Poziom ten osiągnął wyłącznie Burorī, ponieważ jak legenda głosi, LSS rodzi się raz na tysiąc lat.

Poziom ten charakteryzują: Zielone włosy, znaczny wzrost masy mięśniowej, brak źrenic, nieograniczone pokłady mocy, oraz niesamowita szybkość.

Stadium osiągnęli: Burorī*.
Giji Sūpā Saiya-jin (False Super Saiyan, FSS)* - Stadium, które zostało zaprezentowane w czwartym filmie kinowym serii "Dragon Ball Z". Wyglądem nie przypomina wojownika na SS, mimo to pojawia się złota aura oraz brak źrenic, co można uznać za próg do wyższego stopnia mocy. Stadium te osiągnął wyłącznie Son Gokū.

Stadium charakteryzują: Czarne włosy, brak źrenic, złota, intensywna aura oraz zwiększona moc.

Stadium osiągnęli: Son Gokū*.

* Poziom pojawił się wyłącznie w fillerach, filmie kinowym bądź OVA, lub dana postać osiągnęła go w fillerach, filmie kinowym bądź OVA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy