Ważna informacja News: Dragon Ball Super Divers - Nowy projekt już wkrótce!

Polecamy

Monopoly na moc! Podróż do przeszłości by uratować przyszłość!Nieoczekiwany zwrot wydarzeń!Mamy dzisiaj do zaprezentowania coś, co uszczęśliwi fana uniwersum Dragon Ball ale także jego znajomych, bo nie ma nic lepszego jak spędzić czas w gronie przyjaciół przy partyjce gry personalizowanej dla fanów Smoczych Kul! O czym mowa? O legendarnej grze planszowej, Monopoly w wersji Dragon Ball Z, zapraszam do recenzji!

Kilka dni temu, za sprawą firmy Winning Moves, producenta i dystrybutora licencjonowanych, personalizowanych i regionalnych edycji najpopularniejszych gier planszowych, przybyła do mnie paczka. Magiczna zawartość opakowania sprawiła, że tym razem na jej rzecz odstawiłem konsolę i przygotowałem się do powrotu do korzeni, czyli lat '90 i wielu godzin spędzonych nad świetną zabawą w postaci gier planszowych. Co zastałem w paczce?
W poszukiwaniu przygód...Jak widać na powyższym zdjęciu, zastała mnie gra planszowa Monopoly, lecz spersonalizowana dla fanów mangi Akiry Toriyamy, Monopoly Dragon Ball Z ozdobiona wizerunkiem czwórki uwielbianych postaci! Przypomniały mi się czasy, kiedy warcaby, chińczyk, Monopoly i inne gry planszowe pochłaniały wolny czas na spotkaniach z rodziną czy rówieśnikami. Teraz sprawdźmy co skrywa zestaw z Dragon Ball Z. (Chciałbym zaznaczyć, że producenci użyli nazewnictwa znanego z anime emitowanego na RTL7, także będę je stosował w tej recenzji)


Co skrywa w sobie opakowanie? Standardowe przedmioty jak na Monopoly, czyli rozkładaną planszę do gry, instrukcję z zasadami gry, dwa rodzaje domków, producenci zmienili domy i hotele na domy Kame (32 sztuki) i Komnaty Ducha i Czasu (12 sztuk), dwie kostki, trzy grupy kart: karty Armii Czerwonej Wstęgi (16 sztuk), Capsule Corp. (16 sztuk) oraz nieruchomości w postaci bohaterów mangi i anime (28 sztuk), saszetkę na pionki i budynki, walutę w postaci banknotów Zeni oraz to co najważniejsze! Sześć odjazdowych metalowych pionków, które prezentują: zbroję Saiyana, miecz Tronka, magiczną kapsułkę, czterogwiezdną smoczą kulę, skorupę żółwia i smoczy radar.Jakość ponad mocą!Jakość wykonania elementów gry stoi na bardzo dobrym poziomie, plansza została przygotowana z grubego materiału, co ułatwia bezproblemowe składanie i rozkładanie, domki zostały przygotowane z plastiku, lecz największą furorę robią pionki, te zostały wykonane z metalu, są ciężkie i swoją wyjątkowością rzucają się w oczy (równie dobrze mogą służyć jako ozdoba na półce). Nadruk na kartach i planszy został wykonany w wysokiej jakości, kolory oraz wzory świetnie odzwierciedlają ujęcia znane z anime, tutaj ciekawostka, cała otoczka ewidentnie wskazuje na zabawę podczas sagi Androidów i Komórczaka. Na minus zaliczyłbym walutę, banknoty mają standardowe oznaczenie w postaci M oraz emblemat z wizerunkiem Shenlogna, choć są opisywane jako główna waluta znana z tworu Toriyamy, ponadto zostały wykonane na przeciętnej jakości papierze.
Drużyna Z znów ratuje świat!Zasady gry są praktycznie takie same jak w standardowej edycji Monopoly. Jedyne zmiany jakie można zauważyć, to zastąpienie pól nieruchomości polami z bohaterami Dragon Ball Z, pola transportowe to m.in. samochód Songo, Wehikuł czasu czy Magiczna Chmurka, a do tego posiadamy pole Straty Uboczne i Naukowców.


Podsumowując. Po kilku godzinach zabawy Monopoly nie będzie już takie samo. W doborowym towarzystwie gra spełnia swoje założenia, a ubaw związany z marką Dragon Ball podsyca ciekawość i pobudza wyobraźnie nawet u najstarszych fanów uniwersum. Plansza i elementy do gry zostały wykonane w zadowalającej jakości, koszt gry waha się od 115 do 150 złotych w zależności od sieci, obecne ceny różnorodnych gier planszowych wskazują, że nie jest to wygórowana cena jak za licencjonowany produkt. Warto zajrzeć na Ceneo aby odnaleźć najlepszą cenę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy