Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Pozostali bohaterowie (Część I)


#8 - Jeden z pierwszych prototypów androida, wykonany przez Dr. Gero. Miał być maszyną do zabijania i siać postrach wśród przeciwników jednak wszczepione oprogramowanie z ludzkimi cechami wytworzyło w nim szereg uczuć. Sprzeciwił się rozkazowi zabicia Son Gokū stając się jego przyjacielem. Zamieszkał u wójta wsi Jingle Town.
#13 - Jeden z trzech androidów stworzonych przez komputer Dr. Gero. Został stworzony w celu zabicia Son Gokū i wysłany w przeszłość aby tego dokonać. Po porażce #14 oraz #15 wchłonął ich części i poddał się transformacji w Sūpā #13. Ostatecznie Son Gokū udaje się go zniszczyć.
#14 - Jeden z trzech androidów stworzonych przez komputer Dr. Gero. Został stworzony w celu zabicia Son Gokū i wysłany w przeszłość aby tego dokonać. Posiada wysoką siłę ciosu lecz jego inteligencja stoi na bardzo niskim poziomie. Został pokonany przez Mirai no Torankusu.
#15 - Jeden z trzech androidów stworzonych przez komputer dr. Gero. Został stworzony w celu zabicia Son Gokū i wysłany w przeszłość aby tego dokonać. Sprawia wrażenie osoby uzależnionej od alkoholu. Został pokonany przez Bejīte.
#16 - Android stworzony przez Dr. Gero. Najsilniejszy wśród androidów, jednak został uznany przez swojego twórcę za wadliwy model, gdyż odmawiał walki. Podróżował wspólnie z #17 i #18. Kochał przyrodę, a jedynym jego celem było wyeliminowanie Son Gokū. Dr. Burīfu wraz z Burumą przerobił #16, usuwając mu również niebezpieczny ładunek wybuchowy zamieszczony w nim dla potrzeb autodestrukcji. Został pokonany przez Seru, wcześniej pomagając Son Gohanowi przełamać barierę do stadium SS2.
#19 - Najwierniejszy android Dr. Gero. Mimo wszczepionego mózgu, posiada niski iloraz inteligencji, nie imponuje również siłą. #19 posiadał umiejętność absorbowania energii Ki przeciwnika poprzez specjalne punkty na wewnętrznych częściach dłoni. Zostaje pokonany przez Bejīte.
#20 - Dr. Gero po zlikwidowaniu Reddo Ribon Gun przez Son Gokū poprzysiągł na nim zemstę. Trzy lata po śmierci Furīzy stworzył androidy, które miały za zadanie zlikwidować Son Gokū. Dr. Gero aby zapewnić sobie nieśmiertelność przeniósł swój mózg do ciała maszyny. Posiadał zdolność absorbowania energii przeciwnika. Został zabity przez #17.
Abo - Osobnik nieznanej rasy, podwładny tyrana Furīzy. Abo wraz z bratem Kado, próbowali zabić jednego z ostatnich żyjących przedstawicieli rasy Saiya-jin, brata Bejīty. Abo wraz ze swoim bratem potrafią dokonać fuzji. Ostatecznie zostaje pokonany przez Son Gotena oraz Torankusu.
Babidi - Syn Bibidiego, czarnoksiężnik. Podobnie jak ojciec nie był zbyt silny lecz tak jak on do perfekcji opanował czarną magię. Po śmierci ojca postanawia zemścić się na całym wszechświecie, do czego potrzebował pomocy demona Majin Bū. Wykorzystał Dābure jako swoją straż przyboczną oraz innych omamionych do uzbierania wystarczającej ilości energii by uwolnić Majin Bū. Podobnie jak ojciec przeliczył się co do wierności demona i również zginął z jego rąk.
Baburusu - Pupil Kita no Kaiō. Nadzwyczaj miła i wesoła małpka, przeważnie sprząta po obiedzie. Ma bardzo ważną rolę w treningu uczniów Kita no Kaiō, nie może dać się złapać wojownikowi. Jest bardzo szybki, zwinny i sprytny.
Bādakku - Ojciec Son Gokū (Kakarotto) oraz Radittsu. Do dyspozycji miał zawsze swój wierny oddział, z którym podbijał planety. Podczas podbijania planety Kanassa, ostatni osobnik rasy wytępionej przez oddział Bādakku przekazuje mu dar widzenia przyszłości. Bādakku dzięki darowi zaglądania w przyszłość ujrzał zdradę Furīzy i eksterminację całej jego rasy. Próbuje wzniecić bunt lecz arogancja jego rodaków doprowadziła go do samodzielnego ataku na tyrana. Niestety nie miał szans w pojedynku z Furīzą, a ostatnią rzeczą, którą ujrzał była porażka Furīzy w walce z jego synem.
Bāta - Członek elitarnego oddziału armii Furīzy, Ginyū Tokusentai. Najszybszy przedstawiciel oddziału Ginyū, potrafi w mgnieniu oka przemieścić się, co udowodnił gdy Bejīta wyrzucił smoczą kule. Atakuje zawsze w duecie z Jīsu. Został dobity przez Bejīte po przegranej walce z Son Gokū.
Bē - Pies, którego pewnego dnia znalazł Majin Bū. Miał zranioną łapkę, ale Majin Bū ją wyleczył. Wówczas Bē wybrał Majin Bū na swojego pana. Pewnego dnia zostaje postrzelony przez nieznanego napastnika, ale w ostatniej chwili Majin Bū uzdrawia go. Po pokonaniu Majin Bū Junsui zamieszkał z Mr. Satanem oraz Majin Bū.
Bebi - Mutant powstały w wyniku badań Dr. Myū nad odnalezionym kodem genetycznym istot z rasy Tsufuru-jin. Bebi jest pasożytem, który potrafi wsiąknąć do innego organizmu przez drobną ranę, jego głównym celem było przywrócenie dobrego imienia rasy Tsufuru-jin, która została wybita przez Saiya-jin. Na swojej drodze spotyka Son Gokū oraz jego towarzyszy, udaje mu się ujść z życiem uciekając statkiem kosmicznym w ciele swojego twórcy. Przysięga zemstę na Son Gokū i kieruje się na Ziemię. Po przybyciu na błękitną planetę udaje mu się zainfekować wszystkich Ziemian, w tym również rodzinę i przyjaciół Son Gokū. Podczas swojego pobytu na Ziemi ewoluuje do następnych form, a przy pomocy smoczych kul odtwarza dawną planetę Plant. Gdy wydawało mu się, że Son Gokū nie żyje, ten zjawia się z nową mocą i pokonuje Bebi wypychając jego statek na słońce przy pomocy techniki Kamehameha.
Bejīta Junia - Pra, pra wnuk Bejīty i Burumy. Jest bardzo podobny do Bejīty. Stoczył walkę z Son Gokū Junia w LXIV finale turnieju Tenka'ichi Budōkai.
Bejīta Ō - Saiya-jin, ojciec Bejīty oraz Tāburu. Król planety Bejīty. Wierzył, że kiedyś rasa Saiya-jin będzie najpotężniejszym ludem we wszechświecie. Gdy dowiedział się o planach Furīzy, postanowił go zabić, jednak ostatecznie on i jego podwładni zostali zabici. Miał nadzieję, że syn obejmie po nim władze na planecie.
Bejītto (Vegetto) - Powstał w wyniku fuzji Son Gokū z Bejītą przy użyciu kolczyków Potara. Charakterem dominującym był Bejīta, zatem był dumny, arogancki oraz chełpił się swoją potęgą. Podczas walki z Majin Bū dominował nad demonem. Mimo wielu prób, Majin Bū nie potrafił ani na chwilę przejąć inicjatywy w walce. Bejītto postanowił dostać się do wnętrza Majin Bū, aby uratować wchłoniętych przyjaciół. Został zmieniony w cukierka i połknięty przez Majin Bū, a wewnątrz Majin Bū okazało się, iż panują warunki rozdzielające fuzję.
Bibidi - Ojciec Babidiego oraz twórca demona Majin Bū. Nie był zbyt silny lecz doskonale posługiwał się czarną magią, potrafił omamić każdą upatrzoną przez siebie istotę. Planował podbić wszechświat wykorzystując do tego celu umiejętności swojego tworu, jednak nie dopuścił do siebie myśli, że jego twór może się zbuntować, przez co ginie z jego ręki.
Bōjakku - Przez setki lat był uwięziony w planecie należącej do Kita no Kaiō. Po autodestrukcji Seru na planecie Kita no Kaiō, Bōjakku wydostaje się i przybywa wraz ze swoimi kompanami na Ziemie. Potrafił dokonać transformacji na wyższy poziom mocy. Zasłonił się swoją podwładną podczas ataku Son Gohana, aby uniknąć śmierci, jednak nie dało mu to zamierzonego efektu.
Burorī (Broly) - Syn Paragasu'a oraz legendarny Saiya-jin. Bejīta Ō, król rasy Saiya-jin obawiał się utraty władzy po tym, jak dowiedział się o potężnej mocy nowonarodzonego dziecka. Podczas ataku Furīzy na planetę Bejīta, Burorī używając swojej mocy wydostał siebie oraz ojca z opresji. Jego celem była destrukcja wszystkiego oraz chęć zabicia Kakarotto, jego pragnienie zemsty na Son Gokū, wzięło się od ciągłego płaczu Son Gokū na sali noworodków, gdzie leżeli obok siebie, płacz rozdrażniał Burorī'ego. Został zabity przez Son Gohana, Son Gotena oraz Torankusu'a.
Bura (Bulla) - Córka Bejīty i Burumy. Jest energiczną oraz urodziwą dziewczyną. Pod jej wpływem Bejīta bardzo się zmienił.
Buruma no Haha - Blond włosa żona Dr. Burīfa oraz matka Burumy i Tights. W przeciwieństwie do swojego męża nie grzeszy inteligencją, jednak nadrabia to olbrzymimi pokładami optymizmu. Mimo otwartości i ogólnej empatii do przyjaciół Burumy, szczególną sympatią obdarzyła jej partnera Bejīte.
Chaozu - Uczeń Tsurusennin'a oraz przyjaciel Tenshinhan'a. Choć nie miał zbyt dużej siły ciosu szczycił się doskonałym opanowaniem telepatii i telekinezy. Mimo tego, że trenował z Tenshinhan'em nigdy nie dorównał mu siłą.
Chī Shenlong - Siedmio-gwiazdkowy smok. Powstał w wyniku życzenia ożywienia wszystkich osób zabitych w dniu masakry dokonanej przez Bejīte podczas XXV Tenka'ichi Budōkai. Wykorzystując inne organiczne ciało potrafi wykorzystywać jego zdolności oraz zmieniać formę. Został zabity przez Son Gokū.
Dābura - Został opętany przez czarnoksiężnika Babidiego, który potrzebował jego mocy do podbicia wszechświata i wskrzeszenia demona Majin Bū. Stoczył zawzięty pojedynek z Son Gohanem. Posiadał miecz, który pojawiał się na jego życzenie oraz posługiwał się techniką Sekikatsuba (atak polegał na opluciu przeciwnika, co powodowało jego zamianę w kamień). Został zabity przez Majin Bū.
Dai Kaiō - Niesamowicie wyluzowany fan rocka. Znudzony monotonnością zaświatów zorganizował turniej Anoyo ichi Budōkai, obiecał zwycięzcy trening pod swoim okiem, co było ważnym przeżyciem dla uczestników. Turniej zwyciężył Son Gokū jednak Dai Kaiō odmówił mu nagrody, gdyż stwierdził że obaj zawodnicy dotknęli sklepienia stadionu, co dyskwalifikuje obu finalistów turnieju. Tak naprawdę nie chciał trenować Son Gokū, gdyż obawiał się, że nie jest w stanie go czymkolwiek zaskoczyć.
Dai Kaiōshin - Bóg wszystkich bogów. Był najsilniejszy ze wszystkich Kaiōshinów. Walczył z Majin Bū, ratując życie Higashi no Kaiōshina został wchłonięty przez demona. Demon przejął jego kształt i moc, ale również część jego dobra.
Dende - 108 dziecko Saichōro. Został uratowany przed śmiercią przez Kuririna i Son Gohana. Posiada zdolność uzdrawiania nawet ciężko rannych osób. Obejmuje stanowisko boga na Ziemi, po tym jak Kami dokonał fuzji z Pikkoro Junia.
Dodoria - Lewa ręka Furīzy. W przeciwieństwie do Zābon'a nie jest tak wierny swojemu panu, w obliczu nadchodzącej śmierci, w prośbie o łaskę wyjawia całą prawdę Bejīt'cie o losie jego rasy, jednak mimo tego zginął z jego ręki.
Dr. Burīfu - Mąż pani Burīfu, ojciec Burumy, dziadek Torankusu i Bury oraz pra pra pra dziadek Bejīty Junia. Założyciel Capsule Corporation oraz wielki wynalazca. Wielokrotnie dzięki jego geniuszowi rozwiązywane były problemy z transportem na Namekku-sei czy przebudowa #16. Bardzo kochał swojego wnuczka, poświęcał dużo czasu na zabawę z nim.
Enma Daiō - Pan zaświatów, do jego obowiązków należało decydowanie o tym, kto ma iść do nieba, a kto do piekła.
Gārikku - Ojciec Gārikku Junia. W swojej młodości zmagał się o tron boga Ziemi, jednak przegrał rywalizację z Kamim.
Gārikku Junia - Syn Gārikku. Dwukrotnie zstępował na Ziemie, aby zebrać smocze kule, dzięki którym stał się nieśmiertelny, a także aby ją podbić. Aby pokonać obrońców Ziemi, otworzył wrota do strefy śmierci, lecz on sam został do niej wciągnięty.
Gattai Aka - Fuzja dwóch braci, należących do dawnej armii tyrana Furīzy. W momencie kiedy Abo i Kado nie radzili sobie z Son Gotenem oraz Torankus'em, postanowili dokonać fuzji, mimo znacznie zwiększonej siły nie pokonali Gotenkus'a.
Ginyū - Kapitan elitarnego oddziału armii Furīzy, Ginyū Tokusentai. Ginyū posiadał duże pokłady Ki, a jego atutem była umiejętność zamiany ciał, którą zastosował w walce przeciwko Son Gokū, przy kolejnej próbie zamiany ciał na lini wymiany dusz dochodzi do wypadku, a Ginyū zamienia swoje ciało, na ciało ropuchy. Jego prawdziwe oblicze nie było znane.
Giru - Właściwie T2006. Robot, na którego trafia Son Gokū na planecie Imegga. Pochłaniając przedmiot potrafił wykorzystywać jego funkcje, po wchłonięciu smoczego radaru, galaktyczni podróżnicy korzystali z tej funkcji na jego tylnej części obudowy. Został skonstruowany przez Dr. Myū. Zamieszkał na Ziemi wraz z Pan.
Gojīta - Powstał w wyniku fuzji Son Gokū z Bejītą przy użyciu techniki Fyūjon. Podczas walki w zaświatach z Janembą, osiągnął poziom SS, a jego energia była wyczuwalna na Ziemi. Jest pewny siebie oraz rozważny. Przybrał więcej cech Son Gokū, co przyczyniło się do szybkiego zlikwidowania zagrożenia. Osiągnął także poziom SS4 podczas walki z Ī Shenlongiem, lecz nie był już tak rozważny, a przez pychę i wygłupy nie zdążył zadać ostatecznego ciosu.
Gotenkusu - Powstał w wyniku fuzji Son Gotena z Torankusu'em przy użyciu techniki Fyūjon. Son Goten i Torankusu nauczyli się tego tańca dzięki Son Gokū i Pikkoro Junia, aby powstrzymać Majin Bū. Jest szybki, silny ale również pewny siebie i zarozumiały, osiągnął poziom SS oraz SS3. Był silniejzy od Majin Bū, ale został wchłonięty z zaskoczenia.
Guregori - Pupil Kita no Kaiō. Inteligenty oraz zarozumiały świerszcz. Ma bardzo ważną rolę w treningu uczniów, wykorzystuje swoją szybkość do ucieczki przed uczniami, którzy muszą trafić go olbrzymim młotem. Kita no Kaiō jest dla niego bardzo ważny, zwraca się do niego z należytym szacunkiem.
Gurudo - Członek elitarnego oddziału armii Furīzy, Ginyū Tokusentai. Gurudo był najsłabszym członkiem Ginyū Tokusentai, ale posiadał jeden specjalny atut, mógł zatrzymać czas w wyniku złapania oddechu. Został zabity przez Bejīte.
Gyūmaō - Ojciec ChiChi, dziadek Son Gohana i Son Gotena, pra dziadek Pan oraz pra pra pra pra dziadek Son Gokū Junia. Niegdyś mieszkał na górze Furaipan Yama wraz ze swoją córką, był postrachem okolicy. Jego zamek został otoczony płomieniami, a on wciąż przebywał niedaleko, by pilnować ukrytych w nim bogactw. Pożar zostaje w końcu ugaszony przez Kamesennina, który użył w tym celu techniki Kamehameha, jednak wraz z ogniem zmiótł w pył również całą górę. Gyūmaō został z niczym jednak zrozumiał swój błąd i zmienił się. Jest kochającym ojcem, a także dziadkiem.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy