Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Pozostali bohaterowie (Część II)


Higashi no Kaiô - Królowa wschodniej części galaktyki. Wśród Kaiô jedyna kobieta. Uwielbia piekielnie szybką jazdę na motorze.
Higashi no Kaiōshin - Bóg wschodniej części galaktyki. Przybywa na Ziemie aby powiadomić Son Gokū o zbliżającym się niebezpieczeństwie ze strony czarnoksiężnika Babidiego. Po uwolnieniu Majin Bū, odnajduje rannego Son Gohana i zabiera go do swojego świata. Przekonuje Son Gohana, aby ten spróbował wyciągnąć święty miecz. Był przekonany, że jest w stanie to zrobić. Przez lekkomyślność dokonuje fuzji ze swoim przyjacielem Kibito za pomocą kolczyków Potara.
Hirudegān - Legendarny jin, który został ożywiony przez złych czarnoksiężników. Gdy zaczął siać spustoszenie na rodzimej planecie Tapion'a, Konats, najwyższy kapłan podarował Tapion'owi i jego bratu dwa miecze i dwie okaryny, dzięki którym zapanowali nad demonem. Kapłan przeciął demona na dwie części. Jedna część Hirudegān została umieszczona w Tapion'ie, a druga w Minoshi'i. Obaj zostali zapieczętowani w szkatułkach i wysłani w dwie różne galaktyki lecz siła obu części była tak silna, że zdołały nawiązać duchowy kontakt ze sobą, wykorzystał to czarnoksiężnik Hoi, który zdołał połączyć dwie części na Ziemi. Został unicestwiony przez Son Gokū.
Hoi - Czarnoksiężnik, który wraz ze swoimi pobratymcami przywołał do życia demona Hirudegāna. Po przechwyceniu jednej części potwora, udał się na Ziemie w celu odzyskania drugiej, umieszczonej w legendarnym bohaterze Tapionie. Prosił Son Gohana, aby spróbował otworzyć tajemniczą szkatułkę. Nie wiedząc o niecnych planach Hoia, Son Gokū z przyjaciółmi wzywają Shenlonga, prosząc go o otworzenie małej skrzyneczki. Ostatecznie został zabity przez samego Hirudegāna.
Ī Shenlong - Jedno-gwiezdny smok. Najsilniejszy ze wszystkich złych smoków, wchłaniając pozostałe smocze kule mocą przerósł stadium SS4, dodatkowo nabywając umiejętności poprzednich właścicieli kul. Został zabity przez Son Gokū.
Higashi no Kaiô - Królowa wschodniej części galaktyki. Wśród Kaiô jedyna kobieta. Uwielbia piekielnie szybką jazdę na motorze.
Janemba - Demon powstały w wyniku przesilenia maszyny do oczyszczania dusz ze zła. Posiada dwie formy pierwsza to, olbrzymie dziecko, druga to forma dojrzałego osobnika. Jego najważniejszą umiejętnością jest przenoszenie siebie, bądź części siebie w różnych wymiarach. Ostatecznie został pokonany przez Gojīte.
Jīsu - Członek elitarnego oddziału armii Furīzy, Ginyū Tokusentai. Jego największym atutem jest szybkość, zawsze atakował w duecie z Bātą. Został zabity przez Bejīte.
Kado - Osobnik nieznanej rasy, podwładny tyrana Furīzy. Kado wraz z bratem Abo, próbowali zabić jednego z ostatnich żyjących przedstawicieli rasy Saiya-jin, brata Bejīty. Abo wraz ze swoim bratem potrafią dokonać fuzji. Ostatecznie zostaje pokonany przez Son Gotena oraz Torankusu.
Kami - Syn Katasa, został wysłany na Ziemię przez Saichōro, po tym jak na planecie Namekku-sei diametralnie zmienił się klimat. Gdy dorósł postanowił ubiegać się o status boga Ziemi, musiał pozbyć się wszelkiego zła z wnętrza siebie, ze zła, które odseparował z siebie powstał Pikkoro Daimaō. W drodze na boski tron zmierzył się z Gārikku, którego pokonał, stając się prawowitym bogiem Ziemi. Twórca pierwszych ziemskich smoczych kul. Połączony duchowo z Pikkoro Junia postanowił połączyć się z nim na stałe, aby zwiększyć szanse na zwycięstwo z androidami.
Kita no Kaiō - Król północnej części galaktyki. Mieszka na niewielkiej planecie na samym końcu Hebi no Michi. Jest wielkim mistrzem sztuk walk, by móc stać się jego uczniem, należy go rozweselić. Jest wesoły i lubi żartować nawet w najmniej odpowiedniej do tego chwili. Dzięki swoim czułkom może komunikować się ze swoimi uczniami. Trenował Son Gokū oraz jego przyjaciół. Po autodestrukcji Seru na jego planecie zginął, a po śmierci przeniósł się na planetę należącą do Dai Kaiō.
Kita no Kaiōshin - Bóg północnej części galaktyki. Pokojowo nastawiony i zawsze uśmiechnięty, padł jako pierwsza ofiara Majin Bū za panowania Bibidiego.
Kokuen no Ryū - Smok narodzony w wyniku uwolnionego zła, powstałego przez nadmierne używanie smoczych kul. Wydał na świat siedem złych smoków. Każdy ze smoków otrzymał od niego jedną smoczą kulę.
Koku-ō - Król Ziemi. Jego zadaniem jest szerzenie pokoju na Ziemi. Zamieszkuje pałac w Środkowym Mieście.
Korudo Daiō - Ojciec Furīzy oraz Kūry. Po porażce Furīzy odnalazł dryfujące w kosmosie resztki ciała syna, a następnie zlecił medykom odrestaurowanie go. Po odbudowaniu ciała syna postanawia z nim wyruszyć na Ziemie, w celu pomszczenia porażki syna. Po przybyciu na Ziemię został zabity przez Mirai no Torankusu. Korudo Daiō korzystał z drugiego poziomu transformacji.
Kūra - Syn Korudo Daiō oraz starszy brat Furīzy. Przybywa na Ziemie w celu pomszczenia rodziny, która została wybita przez ostatnich żyjących Saiya-jinów. Jako jedyny z rodziny osiągnął piąty poziom. Podczas walki z Son Gokū, został wypchnięty za pomocą techniki Kamehameha na słońce, co jednak przeżył. Powrócił do życia w metalowej formie, atakując planetę Namekku-sei. Na miejscu Son Gokū stacza walkę z jego klonami. Został unicestwiony wraz ze swoimi kopiami przez Son Gokū i Bejīte.
Kyūkyoku Shenlong - Magiczny smok, spełniający życzenia. Został stworzony przez Kamiego jeszcze zza czasów gdy posiadał w sobie zło. Mógł spełnić tylko jedno, dowolne życzenie. W przeciwieństwie do Shenlonga, ten jest czerwony, a jego kule posiadają czarne gwiazdki. Po wypowiedzeniu życzenia, kule rozpraszają się w cztery strony wszechświata. Po rozproszeniu kul, musiały być odnalezione i umieszczone w jednym miejscu wcześniej niż przed upływem jednego roku po wypowiedzeniu życzenia, w innym wypadku planeta, na której kule zostały wykorzystane została unicestwiona.
Liù Shenlong - Sześcio-gwiezdny smok. Powstał w wyniku życzenia Ūrona, który poprosił o majteczki. Ukrywał się pod postacią księżniczki oceanu. Mieszkańcy rybackiej wsi uważali ją za boginie, gdyż wyrzucała owoce morza na brzeg. Miała moc kontrolowania wiatru i wody. Została zabita przez Pan.
Minami no Kaiô - Król południowej części galaktyki.
Minami no Kaiōshin - Bóg południowej części galaktyki. Został zabity przez Majin Bū.
Minoshia - Brat Tapiona. Przed wieloma laty walczył z Hirudegānem, wraz z bratem doprowadzili do jego uwięzienia. Jedną część ciała Hirudegāna kapłan rasy Konatssu-seijin zapieczętował w jego ciele, a następnie wraz z bratem zostali umieszczeni w szkatułkach, które zostały odesłane do różnych części wszechświata. Niestety zły czarnoksiężnik Hoi odnalazł szkatułkę z Minoshią, a następnie go uwolnił, doprowadziło to również do uwolnienia Hirudegāna, który wykorzystał ucieczkę aby uśmiercić Minoshie.
Nappa - Saiya-jin, kompan Bejīty i Radittsu. Po zniszczeniu planety Bejīta przez Furīze, wraz z Bejītą i Radittsu podjęli pracę dla tyrana. Obmyślili plan przejęcia władzy i wyruszyli na Ziemię, gdzie miał być kolejny żyjący Saiya-jin, brat Radittsu, Kakarotto (Son Gokū), który nie przystał na ofertę złożoną przez brata. Nawiązał walkę, w której Nappa zostaje pokonany, prośba Nappy o pomoc, została odrzucona, a Bejīta dobił swojego kompana.
Neiru - Najsilniejszy mieszkaniec planety Namekku-sei. Strażnik Saichōro. W dobrej sprawie był gotów poświęcić nawet życie. Stoczył walkę z Furīzą, którą niestety przegrał, przed śmiercią odnalazł go zmierzający na ratunek Son Gohanowi Pikkoro Junia, z którym Neiru dokonał fuzji.
Nishi no Kaiô Kai - Król zachodniej części galaktyki. Przed Anoyo ichi Budōkai założył się z Kita no Kaiō, że jego uczeń wygra z Son Gokū w finale turnieju.
Nishi no Kaiōshin - Bogini zachodniej części galaktyki. Została zabita przez Majin Bū.
Paikūhan - Uczeń Nishi no Kaiô. Bardzo utalentowany oraz silny wojownik. Stoczył pojedynek z Son Gokū w finale turnieju Anoyo ichi Budōkai, który przegrał lecz ogłoszony został remis. Na początku niedostępny dla innych, po turnieju jednak zaprzyjaźnia się z Son Gokū i wspólnie stają do walki ramie w ramię przeciwko Janembie.
Pan - Córka Son Gohana i Bejīta, babcia Son Gokū Junia. W dzieciństwie była bardzo grzeczna i sympatyczna, jako nastolatka stała się bardzo zadziorna i arogancka lecz wciąż martwiła się losem innych. Pomagała swojemu dziadkowi Son Gokū oraz Torankusu w poszukiwaniu smoczych kul rozproszonych po wszechświecie. Podobnie jak Bura nie osiągnęła żadnego stadium SS.
Panpūkin - Saiya-jin, członek oddziału Bādakku. Posiadał przeciętną moc oraz umiejętności bojowe. Został zabity przez podwładnych Dodorii.
Paragasu - Saiya-jin, ojciec Burorī'ego. Był lojalnym żołnierzem króla Bejīty Ō, miał zabić syna z racji jego siły, która mogłaby zagrozić w przyszłości pozycji przywódcy rasy Saiya-jin. Mimo starań nie przekonał swojego pana, podczas próby zabicia Burorī'ego, planetę zaatakował Furīza. Paragasu uratował syn, który dzięki swojej mocy aktywował barierę ochroną i przeniósł ich w bezpieczne miejsce. Aby kontrolować napady agresji dorastającego syna, korzystał ze specjalnych urządzeń kontrolujących jego umysł. Podczas spotkania z Son Gokū, Burorī wyrywa się spod kontroli ojca i zaczyna siać zniszczenie, zabijając przy tym ojca. Stracił oko podczas jednej z furii syna.
Pikkoro Daimaō - Narodził się ze zła jakie Kami odseparował z siebie, aby móc stać się bogiem Ziemi. Sterroryzował Ziemię dwukrotnie. Mistrz Mutaito po długiej walce z Pikkoro Daimaō zapieczętował go w puszcze, niestety Pilaf znalazł ją i otworzył. Pikkoro Daimaō na nowo chciał odzyskać władzę nad światem w tym celu stworzył kilku potomków, aby odnaleźli smocze kule. Bardzo szybko udało mu się zdobyć wszystkie kule, zażyczył sobie młodości, a gdy Shenlong spełnił jego życzenie Pikkoro Daimaō zniszczył go. Son Gokū podjął się walki z nim, po długiej i ciężkiej walce pokonał przeciwnika, ale Pikkoro Daimaō zdążył stworzyć ostatnie jajo, z którego narodził się Pikkoro Junia.
Pirafu - Jego marzeniem była władza nad światem. Dwukrotnie zdobył smocze kule lecz za każdym razem Son Gokū wraz z przyjaciółmi udaremniali jego plany. Miał dwóch wiernych sługusów Mai oraz Shū.
Porunga - Stworzony przez Saichōro, pierwszy smok spełniający życzenia. Pierwowzór Shenlong'a stworzonego przez Kami'ego. Mógł spełnić trzy życzenia oraz potrafił wskrzeszać bez ograniczeń zmarłych.
Pūaru - Najlepszy przyjaciel Yamuchy. Potrafił zmieniać kształty podobnie jak Ūron. W szkole był wzorowym uczniem lecz przez Ūrona doznawał wielu przykrości, co doprowadziło do znienawidzenia go przez Pūaru.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy