Ważna informacja News: Konkurs: FUNKO Shot!

Polecamy

Pozostali bohaterowie (Część III)


Radittsu - Saiya-jin, syn Bādakku oraz starszy brat Son Gokū. Nie był obecny na planecie podczas zniszczenia planety Bejīta przez Furīze. Wraz z Bejītą i Nappą podbijali planety dla tyrana, a w między czasie obmyślali plan obalenia Furīzy i przejęcie władzy. Przybył na Ziemie w celu sprawdzenia działań brata oraz zwerbowania go do planu Bejīty, odkrył prawdę, iż Son Gokū w dzieciństwie spadł z dużej wysokości na głowę i zapomniał o misji podbicia Ziemi. Porywa Son Gohan'a dając Son Goku ultimatum. Dochodzi do walki między Radittsu, Son Gokū i Pikkoro Junia, ostatecznie dzięki poświęceniu Son Gokū, Pikkoro Junia zabija Radittsu.
Rikūmu - Członek elitarnego oddziału armii Furīzy, Ginyū Tokusentai. Jego największym atutem jest siła. Został zabity przez Bejīte.
Rō Kaiōshin - Bóg wschodniej części galaktyki piętnastego pokolenia. W młodości dokonał fuzji ze starą wiedźmą, która z braku wiedzy założyła jeden z jego kolczyków Potara. Jest mądry i doskonale zna multum technik walk oraz sposób na wykrzesywanie mocy z wojownika. Został uwięziony w mieczu bogów przez Birusu, dzięki przypadkowi został uwolniony przez Son Gohana, który ów miecz złamał.
Ryan Shenlong - Dwu-gwiezdny smok. Narodził się z życzenia o przywróceniu do życia ojca Upy. Miał moc zatruwania wszystkich zbiorników wodnych. Był najsłabszym z siedmiu smoków. Został zabity przez Pan.
Sān Shenlong - Trzy-gwiezdny smok. Bliźniaczy brat Sū Shenlonga. Do jego umiejętności należała manipulacja lodu. Był pewny siebie i strasznie zarozumiały. Podczas walki chwytał się nie uczciwych zagrań. Został zabity przez Son Gokū.
Seripa - Saiya-jin, członkini oddziału Bādakku. Została zabita przez podwładnych Dodorii.
Shenlong - Magiczny smok, spełniający życzenia. Został stworzony przez Kamiego na podstawie pierwowzoru stworzonego przez Saichōro na planecie Namekku-sei. Mógł spełnić tylko jedno życzenie oraz przywrócić tylko jednokrotnie zmarłego do życia. Umierał równo ze swoim twórcom. Po fuzji Kamiego z Pikkoro Junia, Dende udoskonalił smoka, dając mu podobne umiejętności do pierwowzoru z Namekku-sei.
Sū Shenlong - Cztero-gwiezdny Smok. Bliźniaczy brat Sān Shenlonga. Do jego umiejętności należy manipulacja ogniem. W przeciwieństwie do brata był uczciwy, podczas walki nie chwytał się oszust. Szanował swojego rywala, Son Gokū, którego uznał swoim przyjacielem. Został zabity przez Ī Shenlong'a, po tym jak odrodził się ze smoczej kuli, aby pomóc Son Gokū.
Suraggu - Nameks, który został wygnany z planety Namekku-sei. Przybył na Ziemię jako starzec, by zmienić ją w swój statek. Dowiadział się o istnieniu smoczych kulach na Ziemi, a po ich odznalezieniu zażyczył sobie młodość. Został zabity przez Son Gokū.
Son Gokū Junia - Pra pra pra wnuk Son Gokū i ChiChi oraz Mr. Satana, pra wnuk Son Gohana i Bīderu oraz wnuk Pan. Jest bardzo podobny do swojego pra pra pra dziadka. Stoczył walkę z Bejītą Junia w LXIV finale turnieju Tenka'ichi Budōkai.
Taopaipai - Brat Tsurusennina, płatny zabójca. Pracował dla armii Reddo Ribon Gun, podjął się zabicia Son Gokū. Był arogancki i pewny siebie, nosił różowy uniform, a na warkoczu miał różową kokardę, na plecach nosił znak który oznaczał dosłownie "zabiję cie". Stoczył dwie walki z Son Gokū, pierwszą wygrał lecz podczas drugiej pewność siebie go zawiodła i został ciężko rany od wybuchu własnego granatu. Jego brat próbując mu pomóc, przerobił go częściowo na cyborga. Podczas XXIII Tenka'ichi Budōkai zmierzył się z Tenshinhanem, po zaciętej walce musiał uznać wyższość Tenshinhana, podczas walki zostawił na klatce piersiowej Tenshinahana bliznę. Ochraniał miliardera podczas trwania terroru Seru.
Tapion - Brat Minoshii. W jego ojczyźnie panowało szczęście i pokój, do momentu, kiedy źli czarnoksiężnicy ożywili demona Hirudegāna. Demon zaczął pustoszyć planetę zabijając mieszkańców. Grupa kapłanów znalazła sposób by uwięzić potwora, jednak wymagało to przecięcia bestii na dwie części, wówczas Tapion z bratem zgodzili się, aby uwięziono w nich po jednej z części demona. Tapion z częścią demona został zapieczętowany w szkatułce i wysłany w odległą galaktykę. Zły czarnoksiężnik Hoi odnalazł szkatułkę z Tapion'em, a przy pomocy Shenlonga otworzył ją. Tapion toczył w sobie walkę z demonem, jednak w końcu Hirudegān został uwolniony. Po zabiciu Hirudegāna przez Son Gokū, dziękuje wszystkim i wraca wehikułem czasu zbudowanym przez Burume do swojego świata. Będąc na Ziemi zaprzyjaźnił się z Torankusu, którego traktował jak młodszego brata.
Tāburu - Saiya-jin, syn Bejīty Ō, brat Bejīty oraz mąż Gure. W dzieciństwie z racji posiadania niewielkiej ilości energi Ki został wysłany na daleką planetę podobnie jak Son Gokū w celu jej podbicia. Podczas pobytu na nieznanej planecie, Tāburu poznał swoją małżonkę, Gure. Żyli w spokoju do czasu, aż zostali namierzeni przez dwóch żołnierzy upadłej armii Furīzy, Abo i Kado. Po tym fakcie przybywa z żoną na Ziemię by odnaleźć brata i prosić o pomoc w pokonaniu prześladowców.
Tāresu - Saiya-jin. Przybywa na Ziemię w celu zasadzenia drzewa mocy, które wysysa z planety energie by zaowocować. Po spożyciu owocu z drzewa mocy, Tāresu otrzymał potężny zastrzyk energii. Wszystko wskazywało na zwycięstwo Tāresu w walce z Son Gokū, lecz ten też zjadł owoc wyrównując szanse. Tāresu wygląda niemalże identycznie jak Son Gokū, spowodowane jest to przynależnością do gałęzi niższej klasy rasy Saiya-jin.
Tōma - Saiya-jin, członek oddziału Bādakku. Zaraz po Bādakku najważniejsza osoba w oddziale, ale także jego przyjaciel. Został zabity przez podwładnych Dodorii.
Totepo - Saiya-jin, członek oddziału Bādakku. Posiadał największe pokłady energii Ki wśród elity Bādakku. Został zabity przez podwałdnych Dodorii.
Tsurusennin - Uczeń mistrza Mutaito, brat Taopaipaia, mistrz sztuk walki, były przyjaciel, a obecnie wróg Kamesennina. Były mistrz Tenshinhana oraz Chaozu.
Umigame - Starym żółw mieszkający z Kamesennin'em. Jest sympatyczny, mądry oraz przyjazny.
Uranai Baba - Siostra Kamesennina. Porusza się na swojej kryształowej kuli. Przepowiada przyszłość, swoje usługi ceni na 10 000 000 Zeni, jeżeli chętny na poznanie przyszłości nie ma tej kwoty, musi pokonać jej pięciu wojowników, Draculę, Suke, Mire, Akkumana oraz Son Gohana. Urunai Baba jest w stanie sprowadzić zmarłego na jeden dzień do świata żywych, ponieważ utrzymuje stały kontakt z zaświatami.
Ū Shenlong - Pięcio-gwiezdny smok. Powstał w wyniku życzenia ożywiającego Son Gokū przed walką z Nappą oraz Bejītą. Jego ciało jest galaretowate, potrafi kontrolować elektryczność. Zginął gdyż przez styczność z deszczem zaczęły występować wyładowania elektryczne na jego całym ciele.
Ūbu - Czarnoskóry młodzieniec będący reinkarnacją Majin Bū. Zjawia się podczas XXVIII Tenka'ichi Budōkai. Nie wiedział, że posiada w sobie niesamowitą moc, uświadomił mu to Son Gokū pod czas walki. Son Gokū doprowadził go do wściekłości, wówczas Ūbu wpadł w furię atakując Son Gokū z mocą równą jemu. Po chwili Son Gokū przestaje walczyć i proponuje Ūbu'owi, że zostanie jego mistrzem. Wspólnie odlatują do pałacu Dendi'ego gdzie oddali się treningowi. Dokonał fuzji z Majin Bū, aby móc powstrzymać Bebi'ego. W czasach pokoju podobnie jak Son Gohan był strażnikiem pokoju pod przebraniem Papayamana.
Ūron - Podobnie jak Pūaru, potrafi zmieniać formy i kształty, jednak może przebywać w innej postaci maksymalnie pięć minut. Wykorzystywał tą umiejętność do rabowania mieszkańców okolicznych wiosek oraz do porywania pięknych dziewcząt. Po spotkaniu Son Gokū i Burumy zmienił swoje postępowanie i zamieszkał z Kamesenninem.
Yamucha - W młodości był pustynnym rozrabiaką. Po spotkaniu Son Gokū oraz Burumy wspólnie szukali smoczych kul. Yamucha potrafił świetnie walczyć. Był zakochany w Burumie jednak częste kłótnie doprowadziły do tego, iż Buruma zostawiła go dla Bejīty. Jego najlepszym przyjacielem jest Pūaru. Yamucha był wstydliwy i nieśmiały wobec kobiet, ale potrafił się przełamać. Grywał w baseball.
Yajirobē - Przyjaciel Son Gokū. Mimo pulchnej budowy ciała jest odporny na ciosy i w miarę silny jak na człowieka. Zamieszkał na Karin-tō wraz z Karinem, ponieważ posiadał magiczne fasolki, które były w stanie zaspokoić jego głód.
Zābon - Prawa ręka Furīzy. Swoją urodą zachwycał kobiety, stąd nienawidził swojej drugiej formy, która go oszpecała. Był wystarczająco silny by pokonać Bejīte podczas pierwszego spotkania na Namekku-sei lecz podczas drugiego zostaje przez niego zabity.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Shinobi World
Polecamy